Muffins / Mafini

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Muffins / Mafini

Post by KREMENAC » 05 Jan 2019, 17:17

Image

+

Image

+

Image

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Muffins / Mafini

Post by Čupava » 16 Apr 2020, 13:14

Jutros sam ih pravila sa mladim spinatom, mladim kozijim sirom,i kukuruznim brašnom :love

Image


Image
.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Muffins / Mafini

Post by Maja » 27 Mar 2021, 18:44

Bilo nekih starih jabuka, smezurane, jadne, bez soka. Narendam ih...vjerovatno je bio i 1kg.
Ovamo zicom umutim 3 jaja i malo secera, dodam 6 kas ulja i 6 mlijeka, pa jabuke pa 6 kas brasna i pola praska.
Na izgled su uzasne, tjeraju na povracanje...al okus aaaaa...ko da jedem svjezu jabuku, tako mirisu a socni. Kako nece 1kg jabuka i samo 6 kas brasna.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Muffins / Mafini

Post by spacebound » 23 Sep 2023, 19:26

Evo recept po kojem ih ja pravim. Svi koji su probali prezadovoljni



Mnogo nas u tražilice upisuje – Muffini najbolji recept. Svi tražimo muffin koji nije suh, kompliciran, da se s njim može igrati, da je sočan i mekan, da je jednostavno savršen. Ovo je takav recept, jako se lako izmute, uspjet će svima, a sve sastojke biste trebali imati doma.


Možete ih radi kao mramorne, možete ih raditi sa kakaom ili čokoladom, možete u njih ubaciti svježe ili sušeno voće. Može u njih staviti mak, rogač ili malo cimeta i začina za medenjake. Recept je stvarno podatan i vjerujte to je taj, drugi vam neće trebati.


Ja sam ovoga puta u svoje ubacila ribizle, borovnice i jagode. Kremu sam napravila od slatkog vrhnja za šlag, svježeg sira, malo voća koje mi je ostalo, dodala sam i malo šećera u prahu i arome vanilije. Možete ih ukrasiti i u Božićnom ruhu ili već nekom drugom blagdanskom. Radite s onim što imate doma, unesite malo ljubavi i rezultat će biti sjajan. Stojim vam na raspolaganju ako negdje zapne ili sam nešto nejasno napisala. Javite se ili ovdje ili na Facebook.



Ovo su prozračni i mekani muffini. Recept je jako prilagodljiv, u njih ne morate dodati ništa, a možete sve, od rogača, čokolade, kakaa, voća, vanilije, pekmeza ili kokosa.
Sastojci:
4 cijela jaja
1.5 šalica šećera
1 šalica radenske ili mlijeka
1 šalica ulja
2.5 šalice mekog brašna
1 prašak za pecivo
po želji: kakao, čokolada, začini, razno voće i sl.
Priprema:
Pećnicu upalite na 200C i ostavite da se grije.
U kalup za muffine složite košarice. Meni su najbolje one iz DM-a, čvrste su, imaju lijepe uzorke i cijena im je 5.90 kn za 40 komada.
Pjenasto izmiksajte 4 jaja, postepeno im dodavajte 1.5 šalicu šećera, pa zatim 1 šalicu radenske ili mlijeka, pa 1 šalicu ulja. Zatim postepeno dodajte 2.5 šalice mekog brašna i 1 prašak za pecivo. Cijelo vrijeme miksajte. Kada se sve lijepo spoji stanite. Na kraju svih ovih osnovnih sastojaka možete umiksati mak, rogač, kakao, čokoladu...
Košarice punite do 3/4 i stavite ih peći u zagrijanu pećnicu oko 15-18 minuta. Zavisno od pećnice, u nekoj će možda trebati 20 minuta, a ako neka peče jače smanjite malo temperaturu. Isprobajte s čačkalicom dali su gotovi - tako da ju gurnete u muffin i ako ona izađe suha, gotovi su.
Ako mislite voće stavljati u muffine najbolje da to napravite prije samog pečenja, kada izlijete smjesu za muffine u košarice, u svaki posebno ubacite i voće.
To je to, na čisti biskvit možete dodavati razne kreme, pudinge, voće, slatko vrhnje za šlag i slično.
Napomena:
Za oko 34 muffina koristite veliku šalicu za čaj (2.5-3 dcl)
Možete korisititi i manje šalice od 1 dcl za manje muffina, samo onda pazite da smanjite i jaja, te prašak za pecivo, ostalo samo pratite

Post Reply

Return to “Recepti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests