Recepti - Slana jela

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Online

Recepti - Slana jela

Post by Maja » 19 Oct 2010, 02:34

DOMAĆA MAJONEZA

provjeren recept-moje slike

koristiti manju zdjelu

2 žumanca
pola kašikice soli
pola kašikice senfa
petinaina kašikice bibera

umutiti

dodati

2 čajne kašike alkoholnog sićeta

i to jednu, pa miksati, drugu, miksati dok masa ne pobjeli

dodavati kap po kap od

175 ml ulja

na kraju kad se zgusne dodati

2 velike kašike tople vode

preporučuje se da se pojede čim se napravi ili poslije još malo izmiksati



Image

Image

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Recepti

Post by merylin » 19 Oct 2010, 16:44

jel ukusna majo? :ooo
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Recepti

Post by carobnjak N » 19 Oct 2010, 18:30

Ja sam veeeliki ljubitelj majoneze "Hellmans",od drugih mi bude muka ,a nju cugam onako iz tube :ok Ne volim one sa puno limuna kad se osijeti bjak
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Online

Re: Recepti

Post by Maja » 19 Oct 2010, 21:25

a meni helmans ne paše nešto......ima neku jačinu. tomi je vrh..kako se ono piše Thommy ili s jednim m?


merylin dobra je. nije kao tomi ali je zasigurno bolja od zvijezda majoneze :D

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Online

Re: Recepti

Post by Maja » 24 Oct 2010, 00:10

pizza brusketi

par šnita hljeba (ima kupiti narezan) premazati uljem, može i maslinovo ko voli, pa istrljati bijelim lukom i zapeći na suhoj tepsiji. pazi da ne zagori

onda staviti krišku sira, salame, i po trun origana, bibera i mljevene paprike pa ubaciti na još minut

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Del Boy » 24 Oct 2010, 19:37

Imate li kakav lagan recept za mene ? :haha
Probao sam vec ovu pizza brusketi :ok
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Online

Re: Recepti

Post by Maja » 24 Oct 2010, 19:38

:laugh smislićemo nešto kasnije. al sad zavisi šta voliš jesti, šta ne voliš- koje namirnice

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Cici » 25 Oct 2010, 23:20

Tikvice punjene puretinom i povrćem


Sastojci za 4 osobe:

4 srednje tikvice
400 g purećih prsa
1 glavica crvenog luka
2 režnja češnjaka
1 dcl pirea od rajčice
1 dcl bijelog vina
250 g miješanog povrća
1 žličica origana
1 žlica kosanog peršina
150 g naribanog sira
maslinovo ulje,sol, papar

Priprema:
U tavu dodamo maslinovog ulja, pirjamo sitno kosani crveni luk da postane staklast. Istovremeno raspolovimo tikvice i izdubimo ih. Na poprženi luk dodajemo puretinu nasjeckanu na kockice, usitnjeni češnjak, malo bijelog vina, blanširani kelj pupčar, mrkvu, sitno kosani peršin, prstohvat origana i pire od rajčice. Začinimo solju i paprom i pustimo da malo prokuha. U međuvremenu nauljimo vatrostalnu posudu maslinovim uljem te u nju položimo tikvice, začinimo solju i paprom i nadjenemo pirjanim povrćem. Preko njih naribamo sira, podlijemo bijelim vinom, prelijemo maslinovim uljem, posipamo peršinom i stavimo peći u pećnicu na srednju razinu, 20 minuta na 180°C.
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Cici » 25 Oct 2010, 23:24

Punjena pileća prsa

Sastojci:

* 3-4 pileća fileta
* 1 jaje
* 1 kapula
* 2 mrkve
* 100 gr svježeg sira
* 100 gr sira gaude
* pretusimul
* 3 češnja bilog luka
* 1 mala žlice senfa

Priprema:
Na malo masla i malo maslinova ulja dinstajte sitno sjeckanu kapulu. Kad se ona spari dodajte sitno sjeckani bili luk i pretusimul te kad malo puste miris skinite s vatre. Minut, dva kasnije dodajte senf, malo soli i papra i jedno jaje. Dobro promiješajte pa u to dodajte naribanu gaudu i svježi sir. Pileća prsa zarežite pri vrhu pa napravite udubinu da dobijete džepić u koje ćemo stavljati smjesu. Sa malom žličicom (bolje bi bio špric, ali mi trenutno nije bio u kući) napunite udubinu u pilećim prsima, u sredinu stavite pola kuhane mrkve (mrkva treba biti tanka i duga) pa čačkalicom zatvorite punjena prsa. Možda vam ostane smjese za punjenje, nikako je ne bacajte, nego s njom premažite piletinu prije pečenja. Za ukras može i koja mala cherry rajčica.

U vatrostalnu posudu stavite jednu malu limenku pelati koje ste prije prodinstalii na jednoj kapuli i malo bilog luka i pretusimula. Na to stavite punjena pileća prsa, prekrijte folijom i pecite 40 min. na 200 C. Zatim dignite foliju i pecite još dvadeset minuta. Vruća prsa izrežite i poslužite sa nekim prilog po želji.
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Cici » 25 Oct 2010, 23:25

Ražnjići od pilećih prsa na afganistanski način

Sastojci:

500 grama pilećih fileta
300 grama crvene paprike
100 grama crnog luka
200 mililitara jogurta
pola grama šafrana
so, papar, vegeta, kumine, ulje, sirće,

Priprema:

U jednu posudu nasuti kašičicu soli, jogurt, kašičicu papra, kašičicu vegete, nakapati petnaestak kapljica sirćeta, dodati pola kašičice kumina, 4 kašičice ulja. Šafran rastopiti u vodi te dodati u posudu sa prethodno spremljenom smjesom.

Pileće filete narezati na kockice srednje veličine te ih staviti u ranije spremljenu smjesu i ostaviti da stoje dva sata.

Crvenu papriku i luk narezati na kockice. Na štapiće za ražnjiće je potrebno izmjenično nanositi piletinu, papriku i luk. Ražnjiće peći na roštilju oko desetak do petnaest minuta. Ražnjići se mogu pržiti i u tavi sa uljem.
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Del Boy » 25 Oct 2010, 23:32

Ma ko ce meni ovo se da pravi ? :D Ova Milka torta nije losa, vidim ja to. :gladan
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Cici » 25 Oct 2010, 23:38

Pileći ćevap



Sastojci

jedno
veće pile
pet
glavica crnog luka
tri
paradajza
jedna
kašika maslaca
-
pavlaka
pola
kašike brašna
malo
soli
malo
crvene papr
Način pripreme
Pile isjeći na komade i staviti u šerpu. Dodati crni luk narezan na listiće, narezan paradajz, crvenu papriku, so i puter.

Poklopiti i pustiti da se lagano dinsta. Kad je piletina gotova, posuti brašnom pa jos malo dinstati.

Zatim doliti malo vode i ostaviti jos neko vreme da kuha. Kad je sve gotovo, dodati pavlaku.
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Cici » 25 Oct 2010, 23:41

nadji nekoga :P i nek napravi hahahah ali moram ti priznati super je ...
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Cici » 25 Oct 2010, 23:45

ko je ono trazio pitu :P evo je bujrum :)

Domaći burek

Sastojci
Juhke
500g
brašna
malo
ulja
malo
soli
-
voda
Nadjev
400g
faširanog mesa
-
sjecanog luka po želji
malo
bibera
malo
soli
malo
vode
Zakuhati jufke od 500g brašna, malo soli i malo ulja...

Način pripreme
Zakuhati jufke od 500g brašna, malo soli i malo ulja. Izrađene jufke ostaviti dvadesetak minuta da odstoje, razviti ih, pomastiti uljem i razvući.
Na rubove jufke staviti fil od faširanog mesa, soli, bibera, isjeckanog luka i malo vode.

Jufku zarolati sa obje strane, praesjeći između pa praviti male kolutove.
Poredati u pleh, pomastiti maslom i peći oko 30 minuta na 250C stepeni.
Pečen burek zaliti hladnom, malo posoljenom vodom, vratiti još malo u rernu.
Izvaditi i ostaviti da malo odmekne.

:jupi :jupi :jupi gotov burek
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Cici » 27 Oct 2010, 23:38

NOVI RECEPT :haha

Sastojci
Juhke
500g crnog :)
brašna
malo
ulja
malo
soli
-
voda
Nadjev
400g
teletina sjeckana s malo loja :P
-
sjecanog luka po želji
malo
bibera
malo
soli
malo
vode
Zakuhati jufke od 500g crnog brašna, malo soli i malo ulja...

Način pripreme
Zakuhati jufke od 500g brašna, malo soli i malo ulja. Izrađene jufke ostaviti dvadesetak minuta da odstoje, razviti ih, pomastiti uljem i razvući.
Na rubove jufke staviti fil od teleceg sjeckanog mesa , soli, bibera, isjeckanog luka i malo vode.

Jufku zarolati sa obje strane, praesjeći između pa praviti male kolutove.
Poredati u pleh, pomastiti maslom i peći oko 30 minuta na 250C stepeni.
Pečen burek zaliti hladnom, malo posoljenom vodom, vratiti još malo u rernu.
Izvaditi i ostaviti da malo odmekne.


Recept prepravljen ...ako vec dodje do degustiranja pite i sira sa bijelim lukom onda ja tebi mogu i u burekdzinici da kupim i prije nego ti dodjes ja samo obucem kecelju i poprskam je malkice brasnom...A ostalo vrijeme cu prepravljati status ;)
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Cici
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2732
Joined: 24 Oct 2010, 05:57
Location: Mostar
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Cici » 06 Nov 2010, 21:36

Njoki s piletinom i povrćem




*Sastojci:
500 gr piletine
*
1 kg njoki
*
1 luk crveni
*
2 manje mrkve
*
1-2 tikvice
*
1-2 paprike
*
1 malo pakovanje zgnječenih pelati (to je oko 400 gr) ili Podravkin umak za pizzu u limenci
*
250 gr gljiva
*
250 gr sira gaude
*
2 dcl vrhnja za kuhanje
*
ulje, sol, biber, bjeli luk, persun


Priprema:

Na malo ulja popržite na trakice narezanu i malo začinjenu piletinu (može sol, papar, vegeta po želji ili neki već gotovi začin za piletinu). Kad se to poprži jedno desetak minuta (ne smije izgorit, već samo dobit laganu bojicu sa svih strana, a da unutrašnjost ostane sočna) izvadite i stavite u vatrostalnu zdjelu.

U wok ili tavu u kojoj ste pržili piletinu dodajte još malo ulja pa na tome sparite isjeckani crveni luk, dodajte naribanu mrkvu, naribanu tikvicu, isjeckane gljive, isjeckanu papriku, sitno sjeckani bjeli luk (2 češnja) i persun. Nakon desetak minuta laganog dinstanja zalijte sa umakom za pizzu (Podravka) ili umakom od rajčica (u tetrapaku od pola litra) ili zgnječite rukom malo pakovanje pelati. Dodajte malo bjelog vina (to sam ja nadodala u recept, nekako mi svi ovi mediteranski sastojci ne mogu bez bjelog vina). Sve to se treba kuhati otrpilike dvadesetak minuta.

Za to vrijeme skuhajte njoke u vreloj posoljenoj vodi. Za one koji ne znaju njoke su gotove kad isplivaju na provršinu i tad ih stavite u vatrostalnu zdjelu u kojoj je piletina. Nakon toga ide umak od povrća, pa ga prelijte po površni sa jednim malim vrhnjem za kuhanje (2 dcl), nakon toga naribajte gaudu sir i zapecite na temperaturi od 200 C, otrpilike pola sata. Gotovo izvadite, pustite desetak minuta da stane, da se umak malo upije i onda poslužite uz malo naribanog parmezana.


P.S: Jako je ukusno, posebno ako vaši vole origano ili bosiljak pa umaku od povrća dodate malo tih začina. Naravno, ništa bez bjelog vina na kraju, da zalije ovaj mediteranski ručak ili večera.
Ako ne volite njoke posluzite se sa drugom tjesteninom ;)

Prijatno :)
Onima koji su mi se smijali,hvala... Bez njih ne bih plakala... Onima koji me nisu mogli voljeti,hvala... Bez njih ne bih upoznala pravu ljubav... Onima koji su povrjedili moja osjecanja,hvala... Bez njih ne bih znala da ih imam... Onima koji su me ostavili,hvala... Bez njih ne bih otkrila sebe.... Ali onima koji su mislili da necu uspeti- Njima najvise zahvaljujem, jer bez njih ne bih ni pokusala....

User avatar
Amazonka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3919
Joined: 18 Nov 2010, 11:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Amazonka » 13 Dec 2010, 19:09

ŠARENI ROLAT - SLANI....

Žuti dio kore:
2 jaja
2 kašike ulja
1 kašika kisele pavlake (vrhnja)
2 ravne kašike brašna
1 mala kašičica (ona najmanja) praška za pecivo
3-4 kašike ribanog (najbolje kozjeg) sira, mada može i bilo koji drugi masni sir.

Zeleni dio kore:
2 jaja
2 kašike ulja
1 kašika kisele pavlake (vrhnja)
2 ravne kašike brašna
1 mala kašičica praška za pecivo
2 kašike blendiranog špinata
izmedju prstiju malo soli.

Narandžasti dio kore:
2 jaja
2 kašike ulja
1 kašika kisele pavlake (vrhnja)
2 ravne kašike brašna
1 mala kašičica praška za pecivo
2 ravne kašike pasirane mrkve ili ajvara (po želji)
izmedju prstiju malo soli.

Za filovanje:
krem sir (ja obično koristim ABC sir za mazanje)
tanko izrezana šunka ili neko drugo meso po želji a može naravno i sir...

PRIPREMA:

Sve sastojke umutiti zajedno samo jaja treba razdvojiti, žumanjke zajedno a snijeg od bjelanjaka dodati na kraju i lagano izmješati kašikom.
Tako radite za sva tri dijela u odvojenim posudama.
Kad ste sve umutili mase stavljate u tri odojene kese i cjedite na papir za pečenje po vašoj želji.

Peći samo 15 minuta na 200 stepeni, ne više, jer će vam se kora isušiti i pucati kad je budete rolali.

Vrlo je važno da se pridržavate mjera (naročito brašno, ravne kašike) da ne dođe do pucanja.
Kad je kora pečena odmah je srolajete zajedno sa papirom na kojem ste je pekli i ostavite da se potpuno ohladi.

Namažite krem sirom složite šunku te ponovo srolajte.
Ja rolat nisam mazala izvana da bi se vidjela raskoš boja :-)

E pa eto, prijatno vam!
Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja
da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam
još jučer smatrala nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj.

Vjerojatno bih odustala i od sebe same, ali ne mogu. Jer, ko će
ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah?....


Image

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Recepti

Post by merylin » 13 Dec 2010, 19:25

Hvala Amazonka na receptu...ima da probam da ga napravim...mislila sam da je puno zahtjevniji hehhe...
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Amazonka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3919
Joined: 18 Nov 2010, 11:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Amazonka » 13 Dec 2010, 19:26

Nije tako zahtjevan, ali je preukusan i lijep za oko stvarno :)
Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja
da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam
još jučer smatrala nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj.

Vjerojatno bih odustala i od sebe same, ali ne mogu. Jer, ko će
ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah?....


Image

User avatar
Amazonka
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3919
Joined: 18 Nov 2010, 11:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Recepti

Post by Amazonka » 26 Dec 2010, 22:29

PITA OD MESA (malo drugačiji način)

Image

Potrebno:

1/2 kg debljih kora za savijače
1 kg mljevenog mesa
1 dl bijelog vina
2 luka
3 krompira
vegeta, so, biber

Priprema:

Na ulju pržiti nasjeckan luk, dodati meso i uz miješanje pržiti dok ne potamni. Začiniti solju, biberom i vegetom, podliti sa 1 dl vina i malo vode pa uz povremeno miješanje pirjati oko 15-20 min.
Krompire naribati na ribež, začiniti biberom i solju te im dodati 1 naribani luk.
Premazati lim za pečenje margarinom pa slagati naizmjence red kora i red mesnog umaka. Svaku koru pokapati sa malo ulja. U sredinu složiti jedan red sa ribanim krumpirom. Završiti korom koju treba malo pokapati uljem.
Peći u pećnici oko 30 min na 180℃. 10-tak minuta prije kraja pečenja izvaditi pitu i preliti ju vrućim preljevom koji se napravi od 2 dl vode i 2 kašike vegete ili 1/2 kocke za juhu. Vratiti pitu u pećnicu i zapeći do kraja dok lijepo ne porumeni.

Poslužiti uz jogurt ili kiselo vrhnje.
Odustajem od svih traženja pravde, istine, odustajem od pokušaja
da ideale podredim vlastitom životu, odustajem od svega što sam
još jučer smatrala nužnim za nekakav dobar početak, ili dobar kraj.

Vjerojatno bih odustala i od sebe same, ali ne mogu. Jer, ko će
ostati ako se svi odreknemo sebe i pobjegnemo u svoj strah?....


Image

Post Reply

Return to “Recepti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests