Josip Broz TITO

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Socrates » 23 Feb 2020, 12:35

Svijet se bogami otvorio.

Samo vas još nisu informirali. Nije idealno, ali da komunisti sve preuzmu poskapali bi svi od gladi za vijek maksimum.
. . . . . . . . .

Dorian
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6229
Joined: 20 Sep 2019, 17:27
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Dorian » 23 Feb 2020, 13:10

Doduše, kada čovjek pogleda azijske slamove i južnoameričke favele, biće da je to otvaranje na koje se misli i koje je rezultat kapitalističko-religijske empatije i morala kao najuspješnijih sistema.

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: U Srebrenici napadnuta djevojčica zbog marame

Post by Otava » 23 Feb 2020, 13:35

Nice try wrote: 23 Feb 2020, 09:20
Otava wrote: 21 Feb 2020, 14:18

Nebih se ja bas slozio da je to bratstvo bilo na silu,jer to je prakticno nemoguce kao ni ljubav uz batine....tada su bili zakoni kao i sda prakticno isti samo sto si tada morao postovati zakone ,ako nisi zna sta je sledilo posle, i danas bi bilo drugacije da se zakoni postuju ali s obzirom da je tuzilastvo i sudstvo u rukama Vlasti/mafije zato nam je i to sudstvo i tuzilastvo mafiozno, jer nas tako lakse drze na okupu....znas kako ono kazu batina je medjeda naucila da voza biciklo...u onom sistemu za ovako nesto kao u Srebrenici se je robijalo godinama...zivimo u vaktu sto si veci nacionalista vise si cijenjen....zamuci ja tebe :pusa :pusa ovo nije nacionalna :plavi
Kakvo mučenje :pusa

Pa eto, sam kažeš da nije bilo na silu, a dalji tok posta kaže suprotno.
Znači, uz strahopoštovanje, sve se moglo postići.
Pa i ljubav i trpljenje na silu.

Da se razumijemo, niti volim što je to tako, niti se u mojoj kući i na šta takvo gleda, pa i dan danas, ali...s obzirom da današnju djecu( primjer iz teksta) odgajaju moje generacije, navodi me na misao da su i oni isto tako u toplini doma svog odgajani. Ono, vani ćemo sve trpjeti i mahati glavom, ali ne zaboravi ko si i šta si.
Ne treba ni gurati pod tepih svoj rod i porijeklo, ali nikada mi neće biti jasno kako nekoliko naroda na ovakvom prostoru koji pruža mnoge druge mogućnosti, može samo da misli na sukobe.
Tako je lako zavaditi, baciti kost, sve eksplodira u minuti.
:pusa
Nije problem samo Srebrenica,mada se bastu tu cesto desavaju takve stvari i salju lose poruke,danas Sreberenica sutra ce mozda grupa bosnjka maltretirati neku curu srpske ili hrvatske nacionalnosti i obrnuto.....kod nas postoji to medju religijsko vjece gdjese mozda jednom godisnje uzmu neku dnevnicu i to je to ,umjesto da se sastaju bar jednom mjesecno ili dva puta i da sve tri odnosno cetiri predstavnika obidju ta naj kriticnija podrucja i da objasne da smo mi ipak svi isti.Na ovakve stvari se nesmiju zatvarati oci,uglavnom sve to ide iz kuce,jer skola nemoze niti hoce da se bavi time....ja se sjecam ako nisam pozdravio susjede onako kako to sleduje onda su meni sledovale batine :o :D. ....to mi je ostalo i danas dan,ja se svima javim bez obzira kakvi su oni...mi odrasli ako treba se mozemo posaketati i otici opet na pivu :D. ....djecija su drugo

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Socrates » 23 Feb 2020, 13:38

Kad počne komunista pričati o moralu tacno ne znaš sta da kažeš.
. . . . . . . . .

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by insomnia » 23 Feb 2020, 13:42

Sutra ce mozda 🤮
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by rocko » 23 Feb 2020, 15:28

Veca wrote: 23 Feb 2020, 12:09
rocko wrote: 23 Feb 2020, 11:41

Veco kod nas u Plehanu vazda znalo sta se je.

...i ti bio 'rvat? :D
...ama, ja nisam tada znala da se oko Dervente pretezno upisuju kao Hrvati, pravo me to zacudilo, u mojoj carsiji su prije ovok rata pobijedili Jugosloveni, al' popusismo opet! :(
Na Plehanu je crven bili plavi ja sam 'Rvat pravi. Jok ja bio neopredjeljeni nisam ja sa Plehana ja sam Gradska Bojna

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3318
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by rocko » 23 Feb 2020, 15:34

Socrates wrote: 23 Feb 2020, 11:53
rocko wrote: 23 Feb 2020, 11:46

Bitno je da danas svako malo malo trkne do Maldiva.
Bitno je da ste vi principijelni k'o Gavrilo Princip.

Na kraju Drugog Svjetskog Rata, u Titovoj vojsci su bili ljudi koji su pobili ako ne više a ono sigurno približno isto Bosnjaka kao i Karadžić.

A onda Veca vjesa Titu i Ljiljane zajedno.

Drugovi moji, ne mere to tako. :djed
Pa i Tito je ozenio Licku cobancicu da umiri "drugove" sa jedne strane Staljin sa druge Englezi , Francuzi i Amerikanci kojim je Kralj drazi od Komuniste a KPJ mozda u Kraljevini imala par hiljada clanova od kojih pola izginulo po Spaniji a druga polovina do '43 vecina vojnika Srbi zato je Tito mobiliso u KNOJ sve sto je moglo nosit pusku da malo umanji brojeve a oficir svi skolovani kod Kralja i oni i 90% vojske mu se do '41 klelo u Kralja i sta je mogo nego da ih ububa dok ne zavrsi svoj posao. Pa makar bila cijena da svaka mraka zavrsi sa petokrakom na celu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120521
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6999 times
Been thanked: 7955 times
Status: Online

Re: Josip Broz TITO

Post by Krokodil Behko » 23 Feb 2020, 17:57

Mislim da je diskusija besmislena, pogotovo ako protiv sebe (sasvim jasno) imam ljude koji su, ili intelektualno ograničeni, ili botiraju na Vučićevom spisku. Drugačije objašnjenje nepostoji, za ovakve stavove, koji prkose i logici i zdravom razumu.

Jesam li opet uvrijedio nekoga :sok

Dok već, s druge strane, dozvoljeno je danima vrijeđati inteligenciju ljudima.. Nikakve razlike, u odnosu na religije i vjerničke tvrdnje, o povredi njihovih vjerničkih osjećanja.

Prosto je nevjerovatno, da se ljudi koji žive na sred 21. vijeka, kunu u polupismenog bravara, boljševika i gorbara bivše države, a istovremeno pričaju o evropskim vrijednostima i ne može se nikom objasniti, da evropska pravna stečevina, nije ni u kakvoj vezi s boljševicima.

Ne mogu da shvatim nivo apsurda kod ljudi, koji pominju industrijalizaciju
Ne mogu da shvatim, kako se nikom ne može objasniti, da je situacija bila pod kontrolom, jer je milicija hapsila i mlatila sve redom i koji jesu nešto skrivili i koji nisu.


Za kraj, kako se osjećate, kad znate da ćete krepati jednog dana i da će vas pokriti zemlja bosanska, a o Titu, poslije vas, niko nikada neće pričati?

Sad razumijem ovoliku dreku, ono čisto kao samrtni ropac.

Pa da proslavimo


Image
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Pasaga » 23 Feb 2020, 18:02

EEE..zivio buraz ....

...no...nerece,ili si u zanosu smetnuo....
otkud toliko pljacki,oruzanih,i svake druge vrste
otkud toliko bjelog .....svi smrcu...
ako je pravna Drzava :p ,otkud toliko krimosa....
sto fali zatvora .....
.....
......
.....
... ne haturi mi ....
... :pivo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by insomnia » 23 Feb 2020, 18:05

To nema veze sa drzavnim uredjenjem.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Pasaga » 23 Feb 2020, 18:06

insomnia wrote: 23 Feb 2020, 18:05 To nema veze sa drzavnim uredjenjem.
halo ba....nisam njegov fan ...
Jel ovog kod njega bilo ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by insomnia » 23 Feb 2020, 18:10

Halo ba nije bilo njidje u tolikoj mjeri u to doba
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26753
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14919 times
Been thanked: 3979 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Veca » 23 Feb 2020, 18:13

Krokodil Behko wrote: 23 Feb 2020, 17:57 Mislim da je diskusija besmislena, pogotovo ako protiv sebe (sasvim jasno) imam ljude koji su, ili intelektualno ograničeni, ili botiraju na Vučićevom spisku. Drugačije objašnjenje nepostoji, za ovakve stavove, koji prkose i logici i zdravom razumu.

Jesam li opet uvrijedio nekoga :sok

Dok već, s druge strane, dozvoljeno je danima vrijeđati inteligenciju ljudima.. Nikakve razlike, u odnosu na religije i vjerničke tvrdnje, o povredi njihovih vjerničkih osjećanja.

Prosto je nevjerovatno, da se ljudi koji žive na sred 21. vijeka, kunu u polupismenog bravara, boljševika i gorbara bivše države, a istovremeno pričaju o evropskim vrijednostima i ne može se nikom objasniti, da evropska pravna stečevina, nije ni u kakvoj vezi s boljševicima.

Ne mogu da shvatim nivo apsurda kod ljudi, koji pominju industrijalizaciju
Ne mogu da shvatim, kako se nikom ne može objasniti, da je situacija bila pod kontrolom, jer je milicija hapsila i mlatila sve redom i koji jesu nešto skrivili i koji nisu.


Za kraj, kako se osjećate, kad znate da ćete krepati jednog dana i da će vas pokriti zemlja bosanska, a o Titu, poslije vas, niko nikada neće pričati?

Sad razumijem ovoliku dreku, ono čisto kao samrtni ropac.

Pa da proslavimo


Image

JEL', SMIJEM LI JA OVAJ POST PRIJAVITI?...AKO SMIJEM RACUNAJ DA SAM GA PRIJAVILA, AKO NE, NIKOM NISTA! :roll
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Pasaga » 23 Feb 2020, 18:16

Veco ....sad se vise nece usudit pojavit na temi ...
:ples
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26753
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14919 times
Been thanked: 3979 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Veca » 23 Feb 2020, 18:19

Pasaga wrote: 23 Feb 2020, 18:16 Veco ....sad se vise nece usudit pojavit na temi ...
:ples


...znas sta ba? ...stalno te zaobilazim ali ima i veca crvenu granicu! :kafa
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Socrates » 23 Feb 2020, 19:03

Pa ne znam sta vam je čovjek mogao reći. Tito je zločinac kojeg se usuđujete veličati.

I hajd' sto ga velicate, jer je ljubicica bijela, nego i sve neistomisljenike vrijedjate. "Drz'o pedeset godina gamad u miru". Ko je gamad? Oni cetnici sto su se presvukli u partizane, a koji su pobili, da još jednom kažem, više ljudi (eto, nije samo Bosnjaka) nego sto ih je Karadžić pobio? I hajd' da su se presvukli bez Titovog znanja, nego mu je to bila jedna od strategija kako da preuzme vlast. Jeste li vi, dakle, svjesni kakve kojestarije lupetate? Kao da sad uzmete veličati nekoga ko je primio Mladicevog koljaca u SDA, Našu Stranku, Demokratsku Frontu, or whatever the fuck.

Pa onda "kakva ga govna danas napadaju". :rol

Vas treba sve u Gulag. Ili skolu. Vama je to ionako svejedno. :cudi
Last edited by Socrates on 23 Feb 2020, 19:12, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Pasaga » 23 Feb 2020, 19:09

Socrates wrote: 23 Feb 2020, 19:03 Pa ne znam sta vam je čovjek mogao reći. Tito je zločinac kojeg se usuđujete veličati.

I hajd' sto ga velicate, jer je ljubicica bijela nego i sve neistomisljenike vrijedjate. "Drz'o pedeset godina gamad u miru". Ko je gamad? Oni cetnici sto su se presvukli u partizane, a koji su pobili, da još jednom kažem više ljudi (eto, nije samo Bosnjaka) nego sto ih je Karadžić pobio? I hajd' da su se presvukli bez Titovog znanja, nego mu je to bila jedna od strategija kako da preuzme vlast. Jeste li vi, dakle, svjesni kakve kojestarije lupetate? Kao da sad uzmete veličati nekoga jer je primio Mladicevog koljaca u SDA, Našu Stranku, Demokratsku Frontu, or whatever the fuck.

Pa onda "kakva ga govna danas napadaju".

Vas treba sve u Gulag. Ili skolu. Vama je to ionako svejedno.
sve ovo sam znao mnogo prije tebe ...
poznavao ih masu koji su se presvukli,koje je primio pod svoje skute...
sto ovi nisu prepisali barem 30% tih zakona,da drustvo fercera...
znaci,pisem o necemu drugom ....
ti koda vozis biciklo ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Socrates » 23 Feb 2020, 19:14

Pasaga wrote: 23 Feb 2020, 19:09
Socrates wrote: 23 Feb 2020, 19:03 Pa ne znam sta vam je čovjek mogao reći. Tito je zločinac kojeg se usuđujete veličati.

I hajd' sto ga velicate, jer je ljubicica bijela nego i sve neistomisljenike vrijedjate. "Drz'o pedeset godina gamad u miru". Ko je gamad? Oni cetnici sto su se presvukli u partizane, a koji su pobili, da još jednom kažem više ljudi (eto, nije samo Bosnjaka) nego sto ih je Karadžić pobio? I hajd' da su se presvukli bez Titovog znanja, nego mu je to bila jedna od strategija kako da preuzme vlast. Jeste li vi, dakle, svjesni kakve kojestarije lupetate? Kao da sad uzmete veličati nekoga jer je primio Mladicevog koljaca u SDA, Našu Stranku, Demokratsku Frontu, or whatever the fuck.

Pa onda "kakva ga govna danas napadaju".

Vas treba sve u Gulag. Ili skolu. Vama je to ionako svejedno.
sve ovo sam znao mnogo prije tebe ...
poznavao ih masu koji su se presvukli,koje je primio pod svoje skute...
sto ovi nisu prepisali barem 30% tih zakona,da drustvo fercera...
znaci,pisem o necemu drugom ....
ti koda vozis biciklo ....
Hvala Bogu da si znao. Stariji si barem 20 godina od mene. Pitanje je zašto znanje zloupotrijebljavas.

Ni o čemu ti ne pišeš. Pupa hava.
. . . . . . . . .

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Pasaga » 23 Feb 2020, 19:26

Socrates wrote: 23 Feb 2020, 19:14
Pasaga wrote: 23 Feb 2020, 19:09

sve ovo sam znao mnogo prije tebe ...
poznavao ih masu koji su se presvukli,koje je primio pod svoje skute...
sto ovi nisu prepisali barem 30% tih zakona,da drustvo fercera...
znaci,pisem o necemu drugom ....
ti koda vozis biciklo ....
Hvala Bogu da si znao. Stariji si barem 20 godina od mene. Pitanje je zašto znanje zloupotrijebljavas.

Ni o čemu ti ne pišeš. Pupa hava.
...jbg...nisi trebo bas tako ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Socrates » 23 Feb 2020, 19:28

I pazi ti bogati kilave logike;

Zato sto su SDA i HDZ, Dodik or whatever kriminalci, treba veličati čovjeka koji je rehabilitirao masu četnika. I ne samo rehabilitirao, na funkcije ih postavljao.

Pa sve do novog rata.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 51 guests