Josip Broz TITO

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Socrates » 23 Feb 2020, 20:47

I po klupama su vojnici spavali, ako zatreba.

Šta se ti rugas? :rug
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Socrates » 23 Feb 2020, 20:50

Drugu Titu su izgradili specijalnu pozlaćenu klupu na Brionima, da se i on osjeca kao dio naroda.
. . . . . . . . .

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by insomnia » 23 Feb 2020, 22:42

Image
:D.
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by grunf » 24 Feb 2020, 00:05

Ne tako davno, usao sam u jedan lokalni kafic. Za stolom pored vrata sjedila je grupa mladica, imali su izmedju dvedeset pet i trideset godina i svi su bili isti, pomalo zenstveni, i samo su pricali o Trampu, Siriji i koronavirusu. Izgledali su kao da nikad nisu imali problema u zivotu, lijepo obuceni, siti, bez obaveza, mozda su imali macku ili africku kornjacu kao ljubimca, a svoju muskost dokazivali su dobacujuci zgodnoj konobarici - koja se stalno zabavljala sa svojom kosom, ili svrsavajuci ugrozenim zenama po licu. Niko od njih nije nikada nije bio u zatvoru, sluzio vojsku, ili bio u ratu, radio u rudniku, ili bar dobio kaznu za parkiranje.

Razmazene naprde koje pricaju o ratovima i revolucijama, a ne znaju s koje strane izlazi metak iz cijevi.
Glup sam!

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Duminjo » 24 Feb 2020, 00:07

Sto ga socrat ocrni a Bio coek političar ko i 99% ovih Sa balkana. Gledo svoju guzicu

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Duminjo » 24 Feb 2020, 00:11

grunf wrote: 24 Feb 2020, 00:05 Ne tako davno, usao sam u jedan lokalni kafic. Za stolom pored vrata sjedila je grupa mladica, imali su izmedju dvedeset pet i trideset godina i svi su bili isti, pomalo zenstveni, i samo su pricali o Trampu, Siriji i koronavirusu. Izgledali su kao da nikad nisu imali problema u zivotu, lijepo obuceni, siti, bez obaveza, mozda su imali macku ili africku kornjacu kao ljubimca, a svoju muskost dokazivali su dobacujuci zgodnoj konobarici - koja se stalno zabavljala sa svojom kosom, ili svrsavajuci ugrozenim zenama po licu. Niko od njih nije nikada nije bio u zatvoru, sluzio vojsku, ili bio u ratu, radio u rudniku, ili bar dobio kaznu za parkiranje.

Razmazene naprde koje pricaju o ratovima i revolucijama, a ne znaju s koje strane izlazi metak iz cijevi.
Nidje veze..

A ovo za dobacivanje konobarici debeo minus :djed

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Socrates » 24 Feb 2020, 00:17

Duminjo wrote: 24 Feb 2020, 00:07 Sto ga socrat ocrni a Bio coek političar ko i 99% ovih Sa balkana. Gledo svoju guzicu
O njemu imamo posebnu temu da mu se divi ovaj forumski proleterijat koji piše ove budalaštine kao grunf.

A što ti misliš da je to tako?
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Socrates » 24 Feb 2020, 00:24

grunf wrote: 24 Feb 2020, 00:05 Ne tako davno, usao sam u jedan lokalni kafic. Za stolom pored vrata sjedila je grupa mladica, imali su izmedju dvedeset pet i trideset godina i svi su bili isti, pomalo zenstveni, i samo su pricali o Trampu, Siriji i koronavirusu. Izgledali su kao da nikad nisu imali problema u zivotu, lijepo obuceni, siti, bez obaveza, mozda su imali macku ili africku kornjacu kao ljubimca, a svoju muskost dokazivali su dobacujuci zgodnoj konobarici - koja se stalno zabavljala sa svojom kosom, ili svrsavajuci ugrozenim zenama po licu. Niko od njih nije nikada nije bio u zatvoru, sluzio vojsku, ili bio u ratu, radio u rudniku, ili bar dobio kaznu za parkiranje.

Razmazene naprde koje pricaju o ratovima i revolucijama, a ne znaju s koje strane izlazi metak iz cijevi.
Ako sam pročitao nesuvisliji post na Forumu evo ovdje me sjeci.

Ja ne želim da budem u zatvoru, ne želim da služim vojsku ako sam tako ne izaberem, ne želim da idem u ratove ako bas ne moram, a rudnik mi isto nije primamljiva varijanta.

Ne mogu uopste da vjerujem da sve ovo moram naglašavati. De se lupi necim po glavi, možda sta pametno sljedeći put ispadne.

Imam pušku i dva pištolja, ali ne znam zašto je tebe to briga. Imam i luk i strijelu.
. . . . . . . . .

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 55977
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1957 times
Been thanked: 5776 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Duminjo » 24 Feb 2020, 01:10

Socrates wrote: 24 Feb 2020, 00:17
Duminjo wrote: 24 Feb 2020, 00:07 Sto ga socrat ocrni a Bio coek političar ko i 99% ovih Sa balkana. Gledo svoju guzicu
O njemu imamo posebnu temu da mu se divi ovaj forumski proleterijat koji piše ove budalaštine kao grunf.

A što ti misliš da je to tako?
Napisah kilometar i kliknem na "back".. Ode sve u tri lijepe bozije strine

Elem, u najkracim crtama
- Jugoslavija nije trebala ni postojati jer je nastala, sa jedne strane, iz straha, a sa druge, zbog gladnih ociju i željom za lijepim jadranom + ono svi srbi i jednoj drzavi.
- slabljenje Jugoslovenstva (jer vise nije mogo držati hrvate pod cizmom) i sve vise jacanje republika dalo je Titu jasno Do znanja kako ce se ista raspasti. Znao i Ostavio taj raspad drugu u amanet. Krajem 70-ih je trebao sam to zavrsiti kad je vec, cini mi se 71-ve napravio gresku i vidio cemu sve ide.
- odnos prema Bosni.. Ni kilometra autoputa nije napravio i jebali ga Muslimani. Tako su nas i cetnici zvali.
- vanjska Politika nula. Budala je znala kako je za državu bolje biti Sa amerima i evropom. On se kurcio Sa nesvrstanima. Samo on zna iz kojih razloga. Glumio mangupa, sta li.

Imam neki utisak, necu reci kako znam da je tako, da je taj sistem gurao glave obicnom narodu u zemlju. Guzio ga odozgor i ubjedjivo ih kako im je tako dobro, najbolje. Mnogi jos nisu izronuli..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37893
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2289 times
Status: Online

Re: Josip Broz TITO

Post by Pasaga » 24 Feb 2020, 05:00

ovo ovde,preslo u zajebanciju...
cini se mi .....

ili nije ..... :lupa
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37893
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2289 times
Status: Online

Re: Josip Broz TITO

Post by Pasaga » 24 Feb 2020, 05:17

Duminjo wrote: 24 Feb 2020, 01:10
Socrates wrote: 24 Feb 2020, 00:17

O njemu imamo posebnu temu da mu se divi ovaj forumski proleterijat koji piše ove budalaštine kao grunf.

A što ti misliš da je to tako?
Napisah kilometar i kliknem na "back".. Ode sve u tri lijepe bozije strine

Elem, u najkracim crtama
- Jugoslavija nije trebala ni postojati jer je nastala, sa jedne strane, iz straha, a sa druge, zbog gladnih ociju i željom za lijepim jadranom + ono svi srbi i jednoj drzavi.
- slabljenje Jugoslovenstva (jer vise nije mogo držati hrvate pod cizmom) i sve vise jacanje republika dalo je Titu jasno Do znanja kako ce se ista raspasti. Znao i Ostavio taj raspad drugu u amanet. Krajem 70-ih je trebao sam to zavrsiti kad je vec, cini mi se 71-ve napravio gresku i vidio cemu sve ide.
- odnos prema Bosni.. Ni kilometra autoputa nije napravio i jebali ga Muslimani. Tako su nas i cetnici zvali.
- vanjska Politika nula. Budala je znala kako je za državu bolje biti Sa amerima i evropom. On se kurcio Sa nesvrstanima. Samo on zna iz kojih razloga. Glumio mangupa, sta li.

Imam neki utisak, necu reci kako znam da je tako, da je taj sistem gurao glave obicnom narodu u zemlju. Guzio ga odozgor i ubjedjivo ih kako im je tako dobro, najbolje. Mnogi jos nisu izronuli..
Posle 74-te,oba druga tabora su uduplali napore na rasturanju YU,onakve kakva je bila.
Donosenjem,usvajanjem,famoznog zakona o priznavanju i trece nacije...naroda.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by prog321 » 24 Feb 2020, 08:18

Ima i ljudi koji prošla vremena uvijek romantizuju.

Kad je bio mlad junf i kad se mogao dignuti na dah vjetra. A sad je star i oronuo. Ni pola kile viagre ne pomaže.
I kad je bila mlada i rosna pa se svi okrećali za njom a sad je možda poneki primjeti kad joj ustupi mjesto da sjedne u tramvaju. :zubi
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Otava
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1270
Joined: 07 Nov 2019, 13:07
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Otava » 24 Feb 2020, 09:04

Pasaga wrote: 24 Feb 2020, 05:00 ovo ovde,preslo u zajebanciju...
cini se mi .....

ili nije ..... :lupa
A sta ocekivati ?....sto culo to i prica,svako ima svoje misljenje a misljenje je ko i guzica,ima ga svako

User avatar
edo_79
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7173
Joined: 30 Aug 2019, 12:13
Mood:
Has thanked: 374 times
Been thanked: 1019 times
Status: Offline

Re: U Srebrenici napadnuta djevojčica zbog marame

Post by edo_79 » 24 Feb 2020, 10:03

Heidi wrote: 21 Feb 2020, 15:51 Pitanje za nase Bosance u Bosni:

Druzite li se sa drugim nacionalnostima?
Evo u ovom slucaju specijalno sa Srbima.
Naravno da se družim, nisam uopšte opterećen pojmom nacionalnost, jer to smatram privatnim dijelom života svake osobe.
Nit pitam šta je ko po nacionalnosti, nit dozvoljavam da me ko pita šta sam po nacionalnosti, to je privatna stvar i kapak.

Kontrapitanje na tvoje pitanje Heidi:

Jel ima nešto štetno u druženju s drugim ''nacionalnostima'' ??
"Znaš li šta je najlepše u životu? Želja, prijatelju."

User avatar
Dr. Wheel
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2798
Joined: 24 Jan 2020, 22:54
Location: Od blata i snega
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Dr. Wheel » 24 Feb 2020, 11:11

:plavi
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Trafalgar Law
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1576
Joined: 08 Nov 2019, 08:43
Location: Shiroi Machi
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Trafalgar Law » 04 May 2020, 21:15

Na današnji dan, 04.05.1892.god u Kumrovecu je rođen bivši predsjednik Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije, Josip Broz - Tito



Image

Pape
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 202
Joined: 10 Nov 2019, 21:44
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Pape » 04 May 2020, 21:46

Tesko nama kad nam o Titu pricaju i otvaraju oci ovi sto se rodishe poslije njegove smrti.
Sad imamo na vlasti bagru koja je unistila proizvodnju, skolstvo, zdravstvo, i naucila svoje podanike da pljuju po Brozu.
Izlizano je postalo, ali je tacno, ... ni okreciti ne mozete ono sto je on napravio.

I da citiram "najboljeg gradonacelnika Sarajeva svih vremena", .... "Dosta je bilo tog antifashizma!"

Hajmo sad, pljuvacina, .... kad mozete po Brozu, sto necete i po meni. :mrgud

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Melek » 04 May 2020, 22:26

Ne bih da se previše negativno izjasnim, ali evidentno je šta je rezultat njegove doživotne vladavine - rezultat je ovo što imamo danas :cudi
Kad vladaš cijeli svoj život, a misliš dobro državi i narodu, onda moraš da je urediš kako treba. Da ostane stabilna iza tebe, da prosperira i bude sve bolja i bolja. A ako misliš samo na sebe, praviš državni aparat oko sebe i za sebe, samo da te održi na vlasti dok si živ, a poslije šta te briga, e, onda baš imaš rezultat ovakav kakav je. Zato - manje romantike a malo više trezvenosti, pliz..

Samo jedna stvar me čini ogorčenim, a to je da su mnogi nevini prolili krv da bi se jednom čovjeku izgradila država. To je bio najdalji domet. Nažalost.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

rima
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 689
Joined: 08 Apr 2014, 22:51
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by rima » 04 May 2020, 22:47

Melek wrote: 04 May 2020, 22:26 Ne bih da se previše negativno izjasnim, ali evidentno je šta je rezultat njegove doživotne vladavine - rezultat je ovo što imamo danas :cudi
Kad vladaš cijeli svoj život, a misliš dobro državi i narodu, onda moraš da je urediš kako treba. Da ostane stabilna iza tebe, da prosperira i bude sve bolja i bolja. A ako misliš samo na sebe, praviš državni aparat oko sebe i za sebe, samo da te održi na vlasti dok si živ, a poslije šta te briga, e, onda baš imaš rezultat ovakav kakav je. Zato - manje romantike a malo više trezvenosti, pliz..

Samo jedna stvar me čini ogorčenim, a to je da su mnogi nevini prolili krv da bi se jednom čovjeku izgradila država. To je bio najdalji domet. Nažalost.
Ja sam ogorcen sto su mnogi nevini prolili krv od 92 do 95 da bi zivjeli danas u torovima.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Melek » 04 May 2020, 22:52

rima wrote: 04 May 2020, 22:47
Melek wrote: 04 May 2020, 22:26 Ne bih da se previše negativno izjasnim, ali evidentno je šta je rezultat njegove doživotne vladavine - rezultat je ovo što imamo danas :cudi
Kad vladaš cijeli svoj život, a misliš dobro državi i narodu, onda moraš da je urediš kako treba. Da ostane stabilna iza tebe, da prosperira i bude sve bolja i bolja. A ako misliš samo na sebe, praviš državni aparat oko sebe i za sebe, samo da te održi na vlasti dok si živ, a poslije šta te briga, e, onda baš imaš rezultat ovakav kakav je. Zato - manje romantike a malo više trezvenosti, pliz..

Samo jedna stvar me čini ogorčenim, a to je da su mnogi nevini prolili krv da bi se jednom čovjeku izgradila država. To je bio najdalji domet. Nažalost.
Ja sam ogorcen sto su mnogi nevini prolili krv od 92 do 95 da bi zivjeli danas u torovima.
Svi smo. Ali - sve to je posljedica i rezultat prijašnjeg sistema. Da je taj sistem valjao niko ne bi prolio krv. Ali nije se mislilo na budućnost, mislilo se (ako se uopšte i mislilo) samo za dan. Bez obzira šta ko opovrgava u ovoj priči, to je de facto rezultat koji imamo.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 37 guests