Josip Broz TITO

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by mrki62 » 28 Aug 2014, 21:55

vila wrote:
Tito i jest stvorio svu tu nomenklaturu direktora i partijskih službenika
Čula si za postkomunizam?
Poslije titine smrti se je desio taj postkomunizam i ljudi su počeli skretati udesno na turbo kapitalistički način a radnici su plaćali ceh.

@laganini, dok ti je guica sita, tako razmišljaš a da si njegov radnik, drugačije bi ti zborio :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Pasaga » 28 Aug 2014, 21:56

Gospodo draga...
Za dzaba se makljate...
Bivsa YU,bila je u svom usponu negdje do 72...73...god. i tad je dostigla neki vrhunac.
Sad,to o tim njegovim zlocinima...baska.
Cinjenica je da tom god. pocinje i pad,nesto intezivnije od 75-te god.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by laganini » 28 Aug 2014, 21:58

to je ono što sam naveo ekspanzija je bila pd 70-80 u vrime američki kredita..mislim ekspanzija daleko je to bilo od današnjeg standarna ali neka lova se vrtila..ja sam čeka posa na birou ve 81 dvi godine...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by vila » 28 Aug 2014, 22:00

Pasaga wrote:Gospodo draga...
Za dzaba se makljate...
Bivsa YU,bila je u svom usponu negdje do 72...73...god. i tad je dostigla neki vrhunac.
Sad,to o tim njegovim zlocinima...baska.
Cinjenica je da tom god. pocinje i pad,nesto intezivnije od 75-te god.
ovo mi prevedi dragi paša :)


e vidiš..meni to nije sporedna stvar...niti mi je u rangu ekonomskog stanja u zemlji
to su neusporedive stvari
znači iz neke nostalgije za boljim životom(hipotetski) možemo prešućivati zločine komunističke nomenklature?

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by harlekin » 28 Aug 2014, 22:01

ala cirkusa :cudi
tito koma od coeka,juga zivi pakao
et imate svoje divne drzave,svoju divnu demokratiju,svoje divne stranke,svoje divne tajkune
svoje divne nezaposlene,uzivajte :jupi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by laganini » 28 Aug 2014, 22:03

ma i danas je sranje pogotovo u bih ali sazivat yugu majko mila...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by storm » 28 Aug 2014, 22:06

Kako sad neki ovdje prodaju tu jugu :lupa pa ja sam živio u monte carlu a nisam bio svjestan toga :valja
a to što danas imamo je samo nadoknađivanje zaostataka iz prošlosti.... to se ne mjeri u milijardama... mentalni sklopovi su nam u tih 70 godina zaostali....
joj kako mi se ne da ponavljati uvijek isto.....neču... ispast ću isti mrki :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Pasaga » 28 Aug 2014, 22:08

Vilo draga..... ;)
Opste poznato je da svako vrjeme ima i svoje prijatelje.
Istoriju covjek ne uci u skoli,to covjek shvati mnogo kasnije.
Mi,moja generacija nije imala priliku uci u dubinu tih dogadjanja,od 40-tih....pa naovamo.
Tek kad je informatika pocela biti pristupacnija,svi smo saznali vise.
To mozes vidjet i po sebi.
Covjek treba samo da cita....i cita.
Gdje si mogla u to vrjeme naci pristup tim faktima....nigdje...veoma tesko i bilo je opasno.
Naravno,vremenom,novim saznanjima covjek koriguje svoje stavove i misljenje.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96630
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34562 times
Been thanked: 21236 times
Contact:
Status: Online

Re: Josip Broz TITO

Post by Rum » 28 Aug 2014, 22:08

Krokodil Behko wrote:Vi se u suštinu i ciljeve ove propagande, razumijete isto koliko i lik s ovog videa, oko bespilotnih letjelica.

[ytube][/ytube]
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by storm » 28 Aug 2014, 22:14

Pasaga wrote:Vilo draga..... ;)
Opste poznato je da svako vrjeme ima i svoje prijatelje.
Istoriju covjek ne uci u skoli,to covjek shvati mnogo kasnije.
Mi,moja generacija nije imala priliku uci u dubinu tih dogadjanja,od 40-tih....pa naovamo.
Tek kad je informatika pocela biti pristupacnija,svi smo saznali vise.
To mozes vidjet i po sebi.
Covjek treba samo da cita....i cita.
Gdje si mogla u to vrjeme naci pristup tim faktima....nigdje...veoma tesko i bilo je opasno.
Naravno,vremenom,novim saznanjima covjek koriguje svoje stavove i misljenje.
Upravo iz tih razloga i fakata imam takav stav .... povijest u yu školama ... :rol svašta
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119770
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5686 times
Been thanked: 12240 times
Contact:
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Maja » 21 Oct 2014, 11:17

Šta se ono sve otkrilo, da je Tito ruski špijun, da je zakopan pijesak umjesto njega, da je bio mason itd, a sad je skrivao i vanzemaljca!

:ha

http://depo.ba/clanak/120410/najveca-ta ... anzemaljca

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by storm » 21 Oct 2014, 11:26

Maja wrote:Šta se ono sve otkrilo, da je Tito ruski špijun, da je zakopan pijesak umjesto njega, da je bio mason itd, a sad je skrivao i vanzemaljca!

:ha

http://depo.ba/clanak/120410/najveca-ta ... anzemaljca
kakav vanzemaljac, obična obdukcija leša nastradalog u požaru :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Mala_Mu » 21 Oct 2014, 11:34

.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26735
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14840 times
Been thanked: 3967 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Veca » 21 Oct 2014, 12:08

...tako je,Mala! :djed :)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by harlekin » 22 Oct 2014, 07:48

najveca greska tita je sto je trpao gamad u zatvor,trebao je pobit to sve :kafa

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by KOMESAR » 22 Oct 2014, 08:57

harlekin wrote:najveca greska tita je sto je trpao gamad u zatvor,trebao je pobit to sve :kafa
I četnike?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120468
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Krokodil Behko » 29 Oct 2014, 16:05

Iz arhive američkog FBI-ja: "Ovaj Tito je lažan, pravi je viši i nema dva prsta!"

Image

U aprilu 1955. čovjek po imenu Marijan John Markul agentima američkog FBI-a izrazio je, piše u jednom od stotina hiljada dokumenata s kojih su američke vlasti nedavno skinule oznaku tajnosti, zabrinutost oko jedne specifične stvari: identiteta Josipa Broza Tita. “Gospodin Markul smatra da osoba koja se danas predstavlja kao maršal Tito u biti nije pravi Josip Broz Tito, nego ruski agent koji je uzeo identitet Josipa Broza Tita 1937., u vrijeme kad je pravi Tito nestao u Rusiji”, stoji u donedavno tajnoj bilješci FBI-a, datiranoj 4. maja 1955.

U dokumentu su navedene i informacije o samom Markulu. Rođen je u Livnu 27. novembra 1909. Naturalizan je kao američki državljanin 14. marta 1944., a u američkoj je vojsci služio od 9. oktobra 1942. do 30. novembra 1944. kad je časno otpušten kao kaplar. U SAD je emigrirao u maju 1936., a njegova je supruga zaposlena kao laboratorijska tehničarka u okružnoj bolnici u Los Angelesu. Ona je rođena u Americi, a njen suprug, tvrdi se, posjeduje i vodi kafić u Los Angelesu. Koliko su informacije koje on daje tačne, dodaje se, nije poznato. No, on tvrdi da je socijalist i da želi dati informacije koje bi “mogle biti od važnosti za sigurnost SAD-a”.

Markul je, navodi se u dokumentu, posjetio Jugoslaviju 1953. Tada je razgovarao s Titom u dvije odvojene prilike. Tokom prve bio je na audijenciji kod njega oko sat vremena. Tada je primijetio da Tito ima pet prstiju na svakoj ruci te dodaje da su pravom Titu nedostajali kažiprst i srednji prst na lijevoj ruci.

Također je primijetio kako se činilo da je Tito s kojim se susreo 1953. vrlo dobro obrazovan i da je vješt pijanist, za razliku od pravog Tita koji nije bio dobro obrazovan i, prema onome što on zna, nije znao svirati klavir.

“Nadalje, Markul je tvrdio da je pravi Tito, njemu poznat kao Josip Broz, visok oko 180 centimetara, a da je čovjek s kojim se susreo 1953. bio visok samo oko 160. Također dodaje kako je primijetio da je čovjek kojega je sreo 1953. imao blagi ruski naglasak i govorio mekim glasom, dok je Tito kakvog on poznaje govorio oštrije i grublje. Markul tvrdi da pravi Tito nije bio zdrav i da je imao tuberkulozu te da je nestao 1937. kad je bio u Rusiji”, stoji u FBI-evu dokumentu.

Markul je ispričao da je s pravim Titom razgovarao 1928. u Jugoslaviji te da ga je opet vidio u Parizu 1935. ili 1936., i to na ulici i da je siguran da je to pravi Tito. Nakon tog posjeta Titu 1953. u Beogradu, objašnjava se u spisu, Markul je posjetio svoju sestru Annu u Zagrebu, koja je bila udana za Borisa Gorića, oboje doktora. Sestra ga je pitala kako je prošao susret s Titom i misli li da je to pravi Tito. On joj je odgovorio da nije.

“Sestra mu je tada rekla da ona i njen muž, kao i neki drugi u Jugoslaviji, ne vjeruju da je čovjek koji se predstavljao kao maršal Tito pravi Tito. Rekla mu je da su ga nakon 1937. čuli kako govori na radiju i primijetili promjenu naglaska te da je taj čovjek koji se sad predstavlja kao Tito imao ruski naglasak. Markul dalje tvrdi da je njegov otac Ivan, koji ima 89 godina i još je živ, poznavao pravog Tita i radio u istom gradu u Jugoslaviji i da prema mišljenju njegova oca čovjek koji se predstavlja kao Tito nije isti Tito koji je 1937. bio tajnik Komunističke partije”, navodi se u spisu na četiri stranice.

Image

Dok je Markul bio u Zagrebu, piše dalje, pozvan je na primanje za Tita i odazvao se. Tamo je bilo oko 80 gostiju. Tokom tog drugog sastanka 1953. Tito je i njega i njegovu suprugu Ingrid tretirao hladno i jedva da je razgovarao s njima. Nakon tog primanja Markul je tri sata razgovarao s Aleksandrom Rankovićem za kojeg tvrdi da je bio šef sigurnosti u Jugoslaviji i, prema njegovu mišljenju, najvažniji čovjek u zemlji, ne izuzimajući ni Tita. S njim je razgovarao tri ili četiri sata i nakon prvog sastanka.

“Tokom oba razgovora s Rankovićem Markul mu je, tvrdi, ispričao za svoje sumnje, navodeći kao dokaz i nedostatak prstiju kod pravog Tita. U oba slučaja Ranković mu je rekao da se ne bi trebao zabrinjavati tim stvarima, nego uživati u posjetu Jugoslaviji. Tada je Ranković promijenio temu i nije dopustio Markulu da priča o Titu”, stoji u nastavku dokumenta.

Markul je također tvrdio da, prema njegovu mišljenju, jugoslavenske vlasti potajno sarađuju sa Sovjetskim Savezom i da će to u sljedećih četiri ili pet mjeseci svima postati očito. Prema njegovu mišljenju, čovjek koji se predstavlja kao Tito je ruski agent. I sam Markul, stoji u spisu, govori ruski i živio je u Rusiji od 1930. do 1933. i primijetio je, tvrdi, u jugoslavenskim restoranima i na drugim javnim mjestima mnogo ljudi za koje vjeruje da su ruski agenti u civilnoj odjeći.

“Tvrdi i da je evidentno i njemu i mnogim drugim Jugoslavenima da su se sovjetske vlasti, ako su željele, mogle riješiti jugoslavenskog šefa vrlo lako u bilo koje vrijeme”, navodi se u dokumentu i dodaje da je Markul u Rusiji većinu vremena proveo po zatvorima te da je pobjegao 1933. preko Sibira.

U spisu se navodi kako Markul također tvrdi da osoba po imenu Živko Topalovich (iz Francuske) može potvrditi njegove izjave. Taj je čovjek dobro poznavao Tita jer je bio u jugoslavenskoj vojsci i na konferenciji s Titom. Topalovich, tvrdi Markul, vjeruje da je osoba koja se predstavlja kao Tito ruski general Nikolai Lebkdev.

“Markul također tvrdi da je Topalovicha jugoslavenska vlada osudila na više od 20 godina zatvora i da se ne može vratiti u Jugoslaviju bez da ga uhapse i zatvore”, navodi se. Prema Markulu, više od 80 posto ljudi boji se i mrzi maršala Tita, prenosi jutarnji.hr.

“Markul tvrdi da se jugoslavenska vlada pretvara da ima razmirice sa SSSR-om kako bi dobila pomoć od SAD-a te da zapravo nema pravog razlaza između Jugoslavije i SSSR-a”, stoji u dokumentu.
online

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by drugrankovic » 29 Oct 2014, 19:10

bla bla bla


tito je sovjetski agent koliko sam i ja orson vels
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Johny » 29 Oct 2014, 21:12

zivio drug Tito .......zivio

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Mala_Mu » 29 Oct 2014, 21:37

Tito je sovjetski agent koliko sam i ja navijac Reala :ha

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests