Šta je za vas sloboda medija?

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Urednici portala Tacno.net verbalno napadnuti u Mostaru

Post by drugrankovic » 03 Jan 2015, 09:56

srbi gaant! ko bi dugi tako nešto u prleijepoj i nadasve tolerantnoj federaciji...

radi li sto policija oko ovoga?


r
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Urednici portala Tacno.net verbalno napadnuti u Mostaru

Post by vila » 03 Jan 2015, 10:16

Sheval wrote:Slavo Kukić,Štefica Galić,Milić,Bahtijar,Jole Musa,Barbarez....ko je sljedeći.
Ah taj zapad,divlji i priprosti zapad.Ubij drugačijeg!
E sad kad se pozove na kukica sve postaje diskutabilno
njega trebaju tući. i livi i desni i istocni i zapadni a bome i oni srednji!
cuj to,,,napad na njega zbog misljenja! Je sipak!
manipulator i lopina!

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Urednici portala Tacno.net verbalno napadnuti u Mostaru

Post by Sheval » 03 Jan 2015, 17:23

Sve ja vilo znam,kakav je Kukić,on je i nebitan u ovoj priči.
Ali je činjenica da se Mostar pretvara u Palanku,malo ksenofobično mjesto.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Urednici portala Tacno.net verbalno napadnuti u Mostaru

Post by Zagorka » 03 Jan 2015, 17:30

Lebowski wrote:Image

U mostarskom tržnom centru Mepas danas su verbalno napadnuti urednici portala Tacno.net.

Glavna urednica Štefica Galić i urednik Amer Bahtijar napadnuti su oko 17 sati nakon izlaska iz kino sale u kojoj su gledali film sa trogodišnjom djevojčicom, unukom glavne urednice. Njima nepoznati muškarci u 30-im godinama susreli su ih nakon čega su otpočeli sa vrijeđanjem koje je kasnije preraslo u otvorenu prijetnju.

"Mi smo se vraćali iz kina sa trogodišnjom djevojčicom u trenutku kada su nam trojica mladića dobacili 'jel' vam krep'o Tito?'. Nakon toga počeli su sa vrijeđanjem govoreći 'g**na balijska' i psujući 'balijsku majku'. Odmah smo obavijestili policiju koji su se ponašali kao kondukteri jer su mladići nastavili sa vrijeđanjem i prijetnjama u njihovom prisustvu. Naime, oni su rekli da ćemo zbog toga što pišemo završiti kao Slavo Kukić, profesor koji je nedavno pretučen u Mostaru", rekao je za Klix.ba Amer Bahtijar koji je dodao da je njegova kolegica Galić izuzetno potresena.

"Prijetnje i napadi su bukvalno svakodnevni, ali mi ćemo nastaviti da radimo kao što smo radili i do sada", zaključio je Bahtijar.

Za Klix.ba je iz MUP-a Hercegovačko-neretvanskog kantona potvrđeno da je u Mepasu došlo do incidenta te da su službenici MUP-a izašli na teren gdje su sakupili potrebne informacije. U ovom slučaju niko nije priveden, potvrđeno je za Klix.ba.
Ne znam koji će nam k policija uopće,nek se lijepo raspuste i idu uzgajat paprike,i ovako samo glume bezveznu figuru neku........ako zaista ne mogu i ne smiju više od ovoga nego što rade,koji će nam?

Ili ne žele?

Ne znam,ja sam zagovornik poštivanja pravila i zakona,ali lično sam se uvjerila da ova policija nije ni za qrca :dole
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Urednici portala Tacno.net verbalno napadnuti u Mostaru

Post by Sheval » 03 Jan 2015, 17:37

Policija je u kladionici,igra bingo.

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Urednici portala Tacno.net verbalno napadnuti u Mostaru

Post by vila » 03 Jan 2015, 18:56

Sheval wrote:Sve ja vilo znam,kakav je Kukić,on je i nebitan u ovoj priči.
Ali je činjenica da se Mostar pretvara u Palanku,malo ksenofobično mjesto.
A cuj,,Mostar je specifican,,stalno filovanje nacionalne napetosti ostavlja trag!
isto tako je cinjenica da i sami portali imaju tu svoju odgovornost,,,i jedni i drugi
stalno se potenciraju neki sukobi
ja se sjecam psihoze koja se stvorila oko protesta,,pa imao si dojam da je u mo ratno stanje
ja ujutro prođem dolje i do istocne strane,,,sve normala
a budala uvjek ima svugdje,,samo se mostar potencira vise
uostom mostarci su ksenofobicni i prema skuturima? zar ne? :obrve

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Urednici portala Tacno.net verbalno napadnuti u Mostaru

Post by drugrankovic » 03 Jan 2015, 19:11

radi li sta policija? ili nece love svoga?


da cujemo...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Urednici portala Tacno.net verbalno napadnuti u Mostaru

Post by drugrankovic » 03 Jan 2015, 19:12

nemoj mi tu sad preskakat... ocu detaljan izvestaj o aktivnostima posle ovog zlodela u naredna 24 sata!


covjek veli svakodnevni napadi i pretnje...


a policija kondukteri?


da neko tamo napuca na primer nekog jureta...

ovi bi kmecali u evroparlamentu... i trazili egzekuciju pred tv kamerama!

za muda pa naopacke


a sad trte mrte a kockasti...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14921
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: Urednici portala Tacno.net verbalno napadnuti u Mostaru

Post by vila » 03 Jan 2015, 19:16

drugrankovic wrote:nemoj mi tu sad preskakat... ocu detaljan izvestaj o aktivnostima posle ovog zlodela u naredna 24 sata!
To mene tražiš.?
ja nisam iz te zupanije!
:zubi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Urednici portala Tacno.net verbalno napadnuti u Mostaru

Post by drugrankovic » 03 Jan 2015, 19:18

zupanije? nije li tamo kanton?


drug ranko bi reko, srez...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Urednici portala Tacno.net verbalno napadnuti u Mostaru

Post by drugrankovic » 03 Jan 2015, 19:19

kako god dostga vise bezobrazluka!

da vidimo kako su prosli u policiji...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Sudi se uredniku Poskoka Ivanu Šušnjaru

Post by Krokodil Behko » 18 Feb 2015, 20:43

Image
U 11 sati u Širokom Brijegu počelo je suđenje uredniku popularnog hercegovačkog portala Poskok.info Ivanu Šušnjaru, u slučaju Nerkez Arifhodžić - prenosi Hrvatski Medijski Servis

Šušnjarev pokušaj da ismija Arihodžića koji je preko noći promijenio nacionalnost da bi bio imenovan za veleposlanika BiH u Rimu, kvalificiran je kao računalni terorizam!, saznaje Hrvatski Medijski Servis.

Apurdno je i farsično to što se sudi Šušnjaru, zbog zezanja Arifhodžića, a ne Arifhodžiću za lažno predstavljanje, što je krivično djelo.

Arifhodžić je, podsjetimo, imenovan za veleposlanika BiH u Turskoj, kao Bošnjak, a nakon odlaska u mirovinu, pismeno se izjasnio kao Hrvat da bi ga, na prijedlog Željka Komšića, Predsjedništvo BiH imenovalo veleposlanikom BiH u Rimu, u hrvatskoj kvoti. Zanimljivo je da se Arifhodžić ovaj put, za potrebe ovog sudskog postupka, kod policijskog vještačenja, izjasnio kao Bosanac!

Suđenje je uslijedilo gotovo tri godine nakon što su pripadnici SIPA-e u ljeto 2012. upali u obiteljsku kuću urednika Poskoka u Posušju i iz kuće odnijeli četiri računala.

Podsjetimo službenici SIPA-e postupili su po krivičnoj prijavi podnijetoj protiv Šušnjara da je „provalio u mail Denisa Bećirevića, bivšeg predsjedatelja Zastupničkog doma Parlamentarne skupštine BiH i Amira Ibrovića, savjtenika u uredu člana Predsjedništva BiH Željka Komšića, što je Šušnjar, negirao..

Što se, zapravo, dogodilo?

Šušnjar je htio ismijati manipulaciju nacionalnom pripadnošću izvedenu u režiji člana Predsjedništva BiH Željka Komšića, kada je Nerkeza Arihodžića koji je do tada bio veleposlanik u Turskoj, a to je mjesto pripadalo „bošnjačkoj kvoti“, kandidirao za veleposlanika u Italiji, koje je rezervirano za Hrvate.

Urednik Poskoka otišao je na javno dostupnu stranicu FAKA MAILER i kreirao mail adresu Denisa Bećirevića i Amira Ibrovića, a potom s nje poslao “zafrkanstki mail Nerkezu Arihodžiću u kojem mu njih dvojica „čestitaju“ na tome što je preko noći postao Hrvat i time uzurpirao poziciju koja mu po zakonu ne pripada. I to objavio na portalu.

„Nerza care, ‘ko se nado da ćeš se pohrvatiti u šesdesetim. Odoh i ja dogodine u Hrvate, mogao bi malo do Pariza, dosadilo mi, brate, Sarajevo“.

Mail sličnog sadržaja, s lažne mail adrese Arihodžiću je stigao i od Amira Ibrovića.

Arihodžić je bio iznenađen reakcijama svojih kolega, no oni su mu objasnili kako mu oni nisu poslali nikakav mail, nakon čega su, vjerojatno zaključili kako im je netko provalio u mail folder, ne znajući da postoji stranica na kojoj se može registrirati, besplatno bilo kakav mail.

Šušnjar je, podsjeća HMS, istražiteljima SIPA-e potvrdio kako nije ušao u mail folder Bećirevića i Ibrovića već je samo u šaljive svrhe iskoristio javno dostupno stranicu FAKA MAILER. Kada dobijete mail s te stranice, stigne vam i obavijest da pošiljatelj, možda, nije osoba navedana u mailu.

-U ovoj zemlji, izgleda nije problematično, niti kažnjivo uzurpirati pozicije koje pripadaju Hrvatima, ali je problem kada netko to ironizira i izvrće ruglu kao što je to Poskok učinio.Nisam znao da je u ovoj zemlji šala kažnjiva, izjavio je tada Šušnjar.

Ostaje vidjeti hoće li na ovaj očiti pokušaj ušutkavanja medija i pravosudnu farsu reagirati novinarska udruženja i druge nevladine organizacije za zaštitu ljudskih prava i mediskih sloboda. Do sad nisu.

(hms.ba)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sudi se uredniku Poskoka Ivanu Šušnjaru

Post by storm » 18 Feb 2015, 21:22

U pravu je .... po čemu su ovi u svojim mahinacijama nedodirljivi :kafa

ali kad sam pročitao "računalni terorizam" na um mi padoše neki forumaši :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sudi se uredniku Poskoka Ivanu Šušnjaru

Post by laganini » 19 Feb 2015, 10:37

...naravno da je u pravu a sude mu što je hrvat :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Sudi se uredniku Poskoka Ivanu Šušnjaru

Post by Krokodil Behko » 19 Feb 2015, 10:42

Naravno da mu sude zbog toga. Ujedno, ne može svaki Hrvat biti diplomata. De malo razmisli?
Malo je Hrvata i koliko bi kvalitetnog kadra, mogli da pruže, obzirom na veličinu?
U vezi ovog slučaja, prisjetih se izjave nekog stranog hepeka koji reče, da su Hrvati u BiH, mali narod sa mnogo prava.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sudi se uredniku Poskoka Ivanu Šušnjaru

Post by laganini » 19 Feb 2015, 10:47

..presudno za te stvari je kvaliteta a poznato je da su hrvati u tom dominantni :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Sudi se uredniku Poskoka Ivanu Šušnjaru

Post by Melek » 19 Feb 2015, 13:06

Ne kontam.. Tip krade tudje identitete i koristi ih cak u javnim medijima a to ne smatra kaznjivim?
Naprotiv, on kaznjivim smatra slobodu opredjeljenja i misljenja? Ma fasovo je k'o zuti.. Najveca je
nesreca da ce i on 'vamo da nagrne kad mu utrnu portal i strpaju ga u prdekanu. Nadam se samo
da mu u istoj nece sexa zafalit :D
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Sudi se uredniku Poskoka Ivanu Šušnjaru

Post by Rockefeller » 19 Feb 2015, 22:10

U Zenici mu neće falit sexa. Ne brini. :ooo

Ovo oko primjene tih kvota samo govori koliko je to apsurdno. Nikad neću skontat ljude koji su se proglasili strancima u vlastitoj državi. :lud
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
CasperBiH
Na probnom
Na probnom
Posts: 18
Joined: 20 Feb 2015, 00:28
Status: Offline

Re: Šta je za vas sloboda medija?

Post by CasperBiH » 20 Feb 2015, 01:36

Maja wrote:Sloboda medija = bezobrazluk i laganje

Eto šta je. Izmišljaju se vijesti, podmeću gluposti, neprovjerene informacije, vrijeđaju se i oni koji su to zaslužili i oni koji nisu.
Ali isto tako svako govno ima slobodu da novinaru razbije opremu ili njega samog.
Objasnila :)
[img]http://www.gifsforum.com/images/gif/you%20mad/grand/you_mad_dancing_gif.gif[/img]

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šta je za vas sloboda medija?

Post by laganini » 20 Feb 2015, 20:08

..odgovornost jer pisana rič ima snagu..sad opet više nisam siguran kolko su se jompromitirali.. :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 36 guests