Vedrana Rudan

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
Ruana
Status: Offline

Vedrana Rudan

Post by Ruana » 06 Mar 2014, 16:52

Ko to tamo genocidira?

Vedrana Rudan
Genocid? To je kad jedan narod na pravdi boga odluči drugi zbrisati sa lica zemlje, preseliti, pobiti… Ukratko, ponašati se tipično ljudski prema ljudima koje držiš slabijima. U ratu koji je iza nas to su Srbi radili nama. Napali nas, ubijali, granatirali, zatirali nam rod i porod. Zato smo mi Hrvati Srbe tužili Hagu zbog genocida.

Image

Pravda uvijek pobjeđuje na kraju pa će oni iz Haga pravedno presuditi pa će Srbi biti proglašeni genocidistima a Hrvati svecima. Hrvatski će odvjetnici nakon okončanja spora u našu korist svojim kurvama kupiti još jednu ogrlicu.

Zaboravila sam naglasiti, iako je svakom Hrvatu i Hrvatici jasno da naš narod nikad ne može biti agresor jer je uvijek u povijesti bio žrtva, to nije jasno ni jednom Srbinu ni jednoj Srpkinji. Zato su Srbi, o, drskosti, tužili nas Hrvate, također zbog genocida. Mi genocidni? Mi smo palili, silovali, selili… Bože koji jesi na nebesi, čuješ li ti ovo?

Nije vrag da si skrenuo pogled sa Haga i sve prepustio korumpiranim sucima kojima zna biti potpuno svejedno tko je prvi počeo, tko se branio a tko napao? Ako, kojom strahotom, a sve je moguće u ovom svijetu koji mrzi sve što je hrvatsko, osvane presuda da su Hrvati genocisti onda će srpski odvjetnici svojim kurvama kupiti zlatne lance optočene dijamantima.

Postoje visokokvalificirani analitičari koje novinari pitaju kako će završiti ovaj srpsko-hrvatski “prijepor”. “Prijepor”? Da li je to prava riječ? Meni baš zvuči nekako stručno. Kad netko “analitičara” upita za mišljenje o toj temi onda neki od njih veliju da su genocisti Hrvati, drugi da su Srbi, treći da su pola-pola. Pola-pola? Kako netko može biti poluzločinac?

U ratu u kome se zna tko je prvi počeo, Srbi, tko se samo branio, Hrvati, tko je silovao, klao, palio, selio, i jedni i drugi, samo što smo mi to, je li, činili u samoobrani a oni su napali. Dakle, sve je jasno! Ne postoji zločin u samoobrani, svaki takav “zločin” iznuđen je potez. Iznuđeno silovanje nije silovanje, iznuđeno preseljenje nije preseljenje, zbog napada izgrađeni hrvatski koncentracijski logori su zgrade podignute u afektu a afekat je i u zločinu i u “zločinu” uvijek olakotna okolnost…

Kužite? Naravno, kad ste pametni. Sad ću vam reći nešto što će vas zaprepastiti. Nakon svega što sam vidjela ovdje gdje živim boli me kurac koji nemam tko je ovdje genocidan narod. Godinama govorim i pišem koliko je osiromašenog urana bačeno na bivšu Jugoslaviju. Godinama ja i jako malo drugih u gluhe uši urlamo da je NATO i Srbe i Hrvate i Albance i Bosdance i…, toliko obogatio osiromašenim uranom da je nebitno sve ostalo što je na ovim prostorima učinjeno ognjem, mačem, kolcem ili kurcem.

Najzad, ovih dana, “službeno” doznajemo da su Ameri na Kosovo istresli 10.000 tona osiromašenog urana. Deset tisuća tona? A ne trideset? I to sam negdje pročitala. Koliko su urana istresli na Beograd? U Jadransko more… A Ameri se uopće u YU priči ne spominju kao “genocidni”. Zato jer kad te napraše uranom to nije ni silovanje ni seljenje, to je konačno rješenje.

Da skratim. Jebe mi se tko je u onom ratu bio genocidan. Vrijeme je da mi lokalni kreteni zakopamo ratne sjekire i krenemo pokapati od raka poginule drage nam i najdraže. To je jedini posao koji će na ovim prostorima cvasti idućih nekoliko desetaka tisuća godina.

Preuzeto sa bloga autorke Vedrane Rudan

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ko to tamo genocidira?

Post by laganini » 06 Mar 2014, 18:43

madopizdila je ona i bogu i čoviku ali dobro zarađuje na glupostima...ovo nema veze s temom..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ko to tamo genocidira?

Post by Spanac_113 » 06 Mar 2014, 19:08

Municija od osiromasenog uranijuma (DU) se koristi (ovisno o kalibru) za probijanje lakog oklopa, utvrda, oklopnih vozila, podzemnih sklonista itd zbog velike gustoce (atomske tezine) materijala.
Pri udaru ili sagorijevanju municije DU se stvaraju gasovi uranij-oxida koji predstavljaju opasnosnost ako se udahnu. Po slijeganju opasnost po zdravlje predstavlja ne radioaktivnost nego sam metal koji je otrovan ali u jako maloj mjeri. Ni priblizno otrovan zivi recimo.
Prednosti koristenja DU su nemjerljive i uz to sto se trosi 15 do 30 puta manje municije za isti rezultat tako se i sprecavaju prekomjerna djelovanja sto opet smanjuje broj mogucih zrtava.

Da ne kakim dalje, teta sere kvake.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Ko to tamo genocidira?

Post by Spanac_113 » 06 Mar 2014, 19:16

doktori iz vojnih bolnica pod srpskom kontrolom su 2001 prijavili porast broja malignih bolesti od 200%, brojka je odbacena od strane WHO. 2005 talijanski eksperti nisu utvrdili pojacano zatrovanje zemljista na ciljanim dijelovima.

Image

Ruana
Status: Offline

Re: Ko to tamo genocidira?

Post by Ruana » 06 Mar 2014, 21:50

Izgleda da je njoj uran u glavu udario.

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Ko to tamo genocidira?

Post by Dzagoda » 06 Mar 2014, 22:11

Ipak je ona jedna od najiskrenijih na tim prostorima:) Ni po babU ni po stricevima:)
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Ko to tamo genocidira?

Post by Bonaqua » 06 Mar 2014, 23:36

Ko zna kakva sam sve zatrovanja ja fasovala. Vidi sta je crvenih tacki u mom rodnom gradu. Za koji dan mi mozda poraste rep, ili jos jedna sisa(mozda i dvije) :grana

Spanac, hvala ti na slici. Ono sto sam u zadnjih par godina primjetila (posebno kod djece), je da su cudna. Rijetko se rodi dijete da mu nesto ne fali, bilo fizicki ili psihicki(da ne pricam o mladim ljudima koji oboljevaju od svakakvih vrsta raka). Bas sam o tome diskutovala sa ocem, definitivno se desavaju cudne stvari poslije bombardovanja. U pravu je Vedrana :ok
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ko to tamo genocidira?

Post by storm » 06 Mar 2014, 23:40

Bonaqua wrote:Ko zna kakva sam sve zatrovanja ja fasovala. Vidi sta je crvenih tacki u mom rodnom gradu. Za koji dan mi mozda poraste rep, ili jos jedna sisa(mozda i dvije) :grana

Spanac, hvala ti na slici. Ono sto sam u zadnjih par godina primjetila (posebno kod djece), je da su cudna. Rijetko se rodi dijete da mu nesto ne fali, bilo fizicki ili psihicki(da ne pricam o mladim ljudima koji oboljevaju od svakakvih vrsta raka). Bas sam o tome diskutovala sa ocem, definitivno se desavaju cudne stvari poslije bombardovanja. U pravu je Vedrana :ok
pa jesi u to vrijeme bila još tamo :hm ?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Ko to tamo genocidira?

Post by Bonaqua » 06 Mar 2014, 23:43

Ja koliko se u taj uranijum razumijem, on se zadrzava i preko 200 godina. Nisam bas direktno bila tu, ali jesam svoje obilazila a i sad to cinim. A imam dva primjera u familiji za koje se sumnja da je upravo razlog taj sto se to dogodilo.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ko to tamo genocidira?

Post by storm » 06 Mar 2014, 23:48

Bonaqua wrote:Ja koliko se u taj uranijum razumijem, on se zadrzava i preko 200 godina. Nisam bas direktno bila tu, ali jesam svoje obilazila a i sad to cinim. A imam dva primjera u familiji za koje se sumnja da je upravo razlog taj sto se to dogodilo.
po meni, sa čim smo sve bombardirani od hrane nadalje ovo i nije nešto...istraživanja su pokazala da je sve u granicama normale, mada je jako bitno tko je naručio istraživaja i naravno još bitnije tko ih je platio :bua

nas je puno više "sredio" radioaktivni oblak iz černobila koji je poharao pola europe...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: Ko to tamo genocidira?

Post by Bonaqua » 06 Mar 2014, 23:58

Istrazivanja... svak' tjera vodu na svoj mlin. Previse se toga zataskalo, uopstalom, kao i uvijek.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Vedrana Rudan

Post by Krokodil Behko » 15 Mar 2014, 11:57

I mene ova Vedrana živcira. Valjda je na početku imala smisla za humor u par kolumni, pa sada sve fura na isti fazon. Mislim, dosadi ljudima sve pa i to. Uostalom, ne sviđa mi se njen humor. Nekako se na silu trudi ispasti neka vrlo pametna cura.
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Vedrana Rudan

Post by Biba » 01 Apr 2015, 20:34

Hm, imam njezinu knjigu.Ima i zanimljivih stvari ali mislim da o nkim stvarima ona pise onak kak bas i ne misli...Je pa mozda se njoj hebe tko je genocidan ali ima jos onih koji ni za grob najmilijima ne znaju.Kaze vrijeme je da mi kreteni zakopamo ratne sjekire...he he...dakle i ona misli da smo jednako svi..krivi..he he...ne znam za uranij, znam samo kad je ono c Cernobilom bilo da su me ganjali u kucu a ja sam stalno bila vanka..evo me fala bogu ziva zdrava malo zuta i zelena al rumeni mozdane dobivaju i putuju... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Vedrana Rudan

Post by Vladimir RUS » 10 Dec 2016, 20:33

https://www.youtube.com/watch?v=-9ldzIeEbLc

Vrijedi pogledati. Opasna crvenka nema šta. :zao

Bez dlake na jeziku. :cool

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Vedrana Rudan

Post by dr laganini » 10 Dec 2016, 23:47

..luda ko šlaša i na tome zarajuje :zubi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

UDAJE SE VEDRANA RUDAN (71): "Zaljubili smo se u jednoj prodavaonici"

Post by Krokodil Behko » 18 Jun 2021, 10:20

Image


Popularna hrvatska književnica, novinarka i blogerka Vedrana Rudan (71) objavila je na svom blogu Rudan.info da se rastala od svog supruga nakon 30 godina braka, a pratioce na društvenim mrežama zamolila je za privatnost, prenose hrvatski portali.

Književnica je objasnila da je odlučila da se od supruga razvede nakon što su za vrijeme lockdowna provodili 24 sata dnevno zajedno i shvatili da imaju različite interese.

"Jednoga su dana rekli, nema korone. Otišla sam u grad i kupila sedam torbi i privjesak za ključeve, ručni rad, u obliku torbe. Popi*dio je. Rekao je da patim od torbatitisa. Moj, hvala bogu, bivši muž uvijek je bio duhovit kad je trebalo po meni srati.

Rekla sam: 'Dosta! Dosta mi je tvojih pregleda, umireš od zdravlja, čovječe! Umjesto da se posvetiš meni, ti dane provodiš u privatnim klinikama. Majmune, jedini si u gradu koji u privatnoj klinici imaš popust!' Odselio je u kuću pokojnih roditelja, ja sam ostala u našoj", napisala je Rudan te iznenadila mnoge viješću da već ima u planu novo vjenčanje.

Njen novi izabranik je mlađi od nje 16 godina, a otkrila je da je pun života i da su se zaljubili u prodavnici. On je sebi kupovao ljubičaste cipele, a Vedrana je gledala u ljubičastu torbu.

"Super je torba, rekao je. Već me godinama nitko ne vidi. Oduševila sam se. 'Tvoje su cipele ludilo, koja slučajnost, iste su boje kao i moja torba.' 'Najbolje bi bilo da ih i ti kupiš pa da hodamo kroz život istim korakom.' Kužite? Koja dobra baza. 'Pa da hodamo kroz život istim korakom.' Otišli smo k njemu doma na piće, ostalo je povijest", otkrila je Rudan i dodala da će se vjenčati u utorak u opatijskom parku pored crkve.

"Vjenčat ćemo se, neka to zaista ostane među nama, u crkvi. Nismo kršteni ni jedno ni drugo, svećenik je rekao, nema veze, platite novo zvono", zaključila je Rudan, prenosi RS.

(SB)
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: UDAJE SE VEDRANA RUDAN (71): "Zaljubili smo se u jednoj prodavaonici"

Post by Rum » 18 Jun 2021, 10:23

Prijebalo se starki
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: UDAJE SE VEDRANA RUDAN (71): "Zaljubili smo se u jednoj prodavaonici"

Post by spacebound » 18 Jun 2021, 10:34

Ostarila, a pameti nigdje :grana

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15118
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 958 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: UDAJE SE VEDRANA RUDAN (71): "Zaljubili smo se u jednoj prodavaonici"

Post by Tokmak » 18 Jun 2021, 10:36

Jednostavno ,žena voli da se tuca,isto kao i muškarci. :cudi

Drago mi je da će se vjenčati i u crkvi.
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: UDAJE SE VEDRANA RUDAN (71): "Zaljubili smo se u jednoj prodavaonici"

Post by Krokodil Behko » 18 Jun 2021, 10:38

Znači, kome je do ženidbe, samo nek pred nekom curom kupi ljubičaste cipele :oo
online

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests