Federalna televizija

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Federalna televizija

Post by Krokodil Behko » 09 Nov 2014, 21:45

drugrankovic wrote:ukinuti ftv i rtrs, samo bh tv, sa tri kanala... za svakog ponešto...
Napokon nešto kako treba :klanja
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Federalna televizija

Post by laganini » 11 Nov 2014, 08:19

glupost..opet bi se sve pretvorilo u federalnu :zubi mislim kakva federalna ali eto...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Federalna televizija

Post by drugrankovic » 21 Nov 2014, 10:16

ako ti se ne svidja ne gledaj... ja imam ftv na digitalnoj i ponekad nesto i odgledam.. rjetko palim tv a da nije sport... filmove na drugaciji nacin gledam, ili bioskop ili nabavim s torenta
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajevu

Post by Maja » 17 Jul 2016, 02:59

Image
Novinar Federalne televizije Vuk Bačanović nije više uposlenik ove TV kuće, a sve zbog statusa na Fejsbuku u vezi sa Sarajevom i sramnom instalacijom Republike Srpske ispred BBI centra, povodom obilježavanja zločina u Srebrenici.

Kako vas mrzim sarajevski govnari, koliko ste govana srali, a sad... pa mozete cijelo sarajevo ispresjecati sa ovim grobnicastim mapama rs-a, postigli ste samo da propustite sve vozove i da je rs danas multietnickija nego sarajevo ikada u svojoj istoriji. U srcu mom samo je jedan dom.

Bačanović je za Frontal izjavio da je on u ovom statusu kritikovao percepciju „multietničkog“ Sarajeva koja se pokazala kao potpuni promašaj i da se pokazalo da se jedino Republika Srpska može zvati multietničkom.

„Ja sam kritikovao zvanično Sarajevo zbog načina na koji pripremaju ono što bi bilo predstavljeno kao obilježavanje masakra u Srebrenici. To je urađeno na jedan užasno perverzan i stravičan način. Moj status zbog kojeg sam i dobio otkaz govori o tome da je Sarajevo otišlo u legendu kao jedan multietnički grad zbog samog broja Srba koji tu žive, ali i kompletna Federacija u kojoj ima svega dva i po odsto Srba. Za razliku od Sarajeva i ostatka Federacije, u Republici Srpskoj živi 14 odsto Bošnjaka i dva odsto Hrvata, pa se u tom kontekstu jedino o RS može govoriti kao o multietničkoj“, istakao je Bačanović.

On je nakon toga dobio otkaz na Federalnoj televiziji na kojoj je radio prethodnih mjesec dana, a kao opravdanje se navodi da je prekršio „etički kodeks“ FTV-a. Bačanović smatra da se ovdje radi o političkom progonu.

„Nakon toga su mi saopštili da sam prekršio nekakav etički kodeks Federalne televizije i dobio sam otkaz. Ovdje se radi o političkom progonu, a to potkrepljujem činjenicom da je portal Patria vijest o mom otkazu objavio svega pola sata nakon što se sve to izdešavalo. Radi se o tome da zvanično Sarajevo ne toleriše bilo koji drugi vid izjašnjavanja i misli uopšte, osim onog perverznog koji sami zastupaju", tvrdi Bačanović.

On je dodao i da se ovdje radi o kršenju elementarnih sloboda izražavanja

„Naravno da se ovdje radi o sprječavanju slobode govora. Pretpostavljam da će oni sada to sve predstaviti u nešto izmijenjenoj formi, ali bez obzira na sve, ja u potpunosti stojim iza svojih riječi, rekao sam to na način na koji sam rekao i to i dalje mislim“, kazao je on.

frontal.ba

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Melek » 17 Jul 2016, 07:03

Apropo slobode govora i stajanja iza svojih rijeci, evo da i ja dodam jednu stvar i da stanem iza svega toga.
Ovo ce dakako da krsi moralne kodekse foruma i potpuno sam svjestan toga:

Mamicu mu krvavu j.....
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Maja » 17 Jul 2016, 09:57

Meni nikako nije jasno sta mu bi odjednom. Imam ga godinama medju prijateljima na fb. Otkud mi, ne znam. Vidim da je i u prijateljima mojih prijatelja. I bas mi izleti taj status kad ga je napisao. Ja kontala neka sala, nesto... Kad vidim stavio link kako je dobio otkaz na ftv zbog tog statusa.
Eee moj Vuce :ccc

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Maja » 17 Jul 2016, 10:01

Cini mi se da mi je obrisao komentar na zidu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Krokodil Behko » 17 Jul 2016, 10:12

Bio je pretjerano agresivan, s tim statusom, ali jednako agresivan kao i ta instalacija ispred BBI. Politika se mora voditi, kad već istina ne može ugledati svjetlo dana, a politika se ne vodi tako.
online

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Vjetar » 17 Jul 2016, 10:25

Samo nam je u afektu pokazao svoje pravo lice :cudi

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Nole » 17 Jul 2016, 10:48

Krokodil Behko wrote:Bio je pretjerano agresivan, s tim statusom, ali jednako agresivan kao i ta instalacija ispred BBI. Politika se mora voditi, kad već istina ne može ugledati svjetlo dana, a politika se ne vodi tako.
Al kako voditi politiku kad je RS iz usta bilo kog bošnjačkog političara uvek genocidna. Kako je prošao pomen žrtvama Srebrenice mogu sad reći je na suđenju Naseru Oriću ratni komadant Dževad Galijašević izjavio da je baš naeser naredio da između 500 i 1.000 Srebreničana ne smeju živi napustiti Srebrenicu. To nama, koji nismo učestvovali u ratu budi mnogo sumnji. Gledali smo na tv kad je Mladić svojom oficirskom časću garantovao bezbedan izlaz žena i dece iz Srebrenice a onda oni svi pobijeni. Pa jel on lud. Jel svestan da ceo svet će to osuditi....ima i njegov intervju na cnn koji nikad nije objavljen...sutra ću vam postaviti na temi Ratko Mladić.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Maja » 17 Jul 2016, 10:54

:grana

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Mohr » 17 Jul 2016, 11:03

A sve/i kažu Vuk (samo) dlaku mijenja...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Krokodil Behko » 17 Jul 2016, 11:17

Nole wrote: ratni komadant Dževad Galijašević izjavio da je baš naeser naredio da između 500 i 1.000 Srebreničana ne smeju živi napustiti Srebrenicu.
Znaš li ti uopšte, odakle je taj Galijašević?
On je iz Maglaja, gdje je i živio do poslije rata, kako mi se čini.
Možda i nije tu bio u ratu, ali u Srebrenici sigurno nije bio. Tvoje predtsave radi, Maglaj se nalazi kod Doboja, a to znači cca 250 km od Srebrenice.

Što se tiče Nasera, on će bit pušten na slobodu i to ne zato što je svetac, nego zato što vi Srbi na takav način pristupate suđenjima. Dovodite glupe i naručene svjedoke koje odbrana optuženog začas razbije.
Primjera radi, Vučić je tvrdio da ima nove svjedoke koji će razvaliti Nasera, jer će dokazati da je on lično naredio da se nekom Srbinu iskopaju oči... i šta je bilo?
Došao taj njegov svjedok, tuc-muc ne znam ja nšta.

Kad smo već kod Podrinja, ujedno je to isti razlog i zbog kojeg niko i nikada iz međunarodne zajednice, nije otišao na pomen srpskim civilnim žrtvama u ratu. Svi već znaju stvarne žrtve i gubitke i niko neće da bude alat za pravljenje novih mitova.

Upamti, slovom i brojem 800 srpskih civila u cijelom podrinju, tokom cijelog rata i direktna i indirektna stradanja i to je zvanični gubitak. Sve ostalo je mit i predimenzioniranje s ciljem prikrivanja i relativiziranja vlastitih zločina.
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Nole » 17 Jul 2016, 11:33

I Radovan Karadić je razbio svedoka tužilaštva engleskog eksperta za minobacačke granate Higsa sa pitanjima i odgovorima: Udaljenost kratera od zgrade , visina zgrade, azimut odakle je doletela granata razdaljina do prve linije VRS visinu koju hvata francuski radar za granate i to da je u tom momentu bio uključen i daljinu repa granate od krateta. Higs je mucao a Radovan je dokazao da prema svim tim podavima nije mogla doleteti sa terittorije pod kontrolom VRS. I? Šta bi? Zvanično: Ne može se dokazati odakle je doletela...eto ti današnji sudovi...
Ja sam gospodin NIKO da pišem o Srebrenici, tj da dajem svoje mišljenje jel tamo u životu nikad nisam bio. Napišem samo na koje podatke naletim i ništa više.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Čupava » 17 Jul 2016, 11:41

A vjerujem da ih ima puno sto misle slucno, samo šute i cekaju prilike za izjave...

Iznenađenja vise ne postoje..
.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Nole » 17 Jul 2016, 11:59

Čupava wrote:A vjerujem da ih ima puno sto misle slucno, samo šute i cekaju prilike za izjave...

Iznenađenja vise ne postoje..
Nije mi jasno da su mogli pobiti žene i decu koje su pred kamerama ukrcali u autobuse...eto ubi me al kako neko može ubiti dete? Ženu? Kakav monstrozni mozak taj čovek ima....suza mi krenula kad sam u studiu NTV u Sofiji gledao nemontiran snimak kada su Škorpioni streljali ona momke. Nikom se ne sme presuditi bez suđenja!!!!

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Čarobni » 17 Jul 2016, 12:18

Ko mu dade ovo ime? Strateški naivno, vjerovatno su mu roditelji bili kuhari u vojsci.

nanenamalenakurawa
Na probnom
Na probnom
Posts: 79
Joined: 15 Jul 2016, 21:47
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by nanenamalenakurawa » 17 Jul 2016, 12:44

ljudi iz imena se vidi da je krvolocni cetnik koji je samo pokazo svoje vucje lice

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by Nole » 17 Jul 2016, 12:52

nanenamalenakurawa wrote:ljudi iz imena se vidi da je krvolocni cetnik koji je samo pokazo svoje vucje lice
Sory, ovo nije jezik pomirenja....i dosadni ste sa četnicima, moji su bili partizani...ne karakterišem ni ja nikada sve Bošnjake balijama niti Hrvate ustašama...poslednji put vam pišem : Da bio sam mobilisan 17 dana u Hrvatskoj u ratu. Samo koji mesec pre toga sam bio na svadbi kod rođake u Zagrebu...znao sam da mi je i zet mobillisan. Na koga da pucam???? Razdužio sam svih 150 metaka. Nemate pravo Srbe oslovljavati četnicima!!! Meni recite Jugović ...i nije problem, ne stidim se svog jugoslovenstva!!!

nanenamalenakurawa
Na probnom
Na probnom
Posts: 79
Joined: 15 Jul 2016, 21:47
Status: Offline

Re: Bačanović dobio otkaz na FTV-u zbog FB statusa o Sarajev

Post by nanenamalenakurawa » 17 Jul 2016, 12:57

nema pomirenja sa cetnicima,kada priznate genocid i ukinete rs,dadnete nam sandzak i pustite vojvodinu hrvatima gdje su vecina a nemaju nikakih prava onda ce i na balkanu biti pomirenja,dotad sve je na vama

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests