TV Hayat

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

TV Hayat

Post by Krokodil Behko » 06 Mar 2018, 21:45

Image

Tužilaštvo Brčko distrikta podiglo je optužnicu protiv supružnika Petra i Alise Džigumović iz Brčkog, koja ih tereti za prevaru. Oni su optuženi da su putem emisije "Ispuni mi želju" tražili pomoć, iako su, kako je kasnije otkriveno, vlasnici više nekretnina i imaju stalna primanja, te da su tako pribavili imovinsku korist.

Kako se u optužnici navodi, Džigumovići su produkciji emisije "Ispuni mi želju" Hayat televizije, uputili pismo u kojem su opisali da su teškog imovnog stanja.

Oni su tako voditeljicu Šejlu Cocalić, koja ih je prva kontaktirala ispred redakcije emisije "Ispuni mi želju", doveli u zabludu. Ona ih je pozvala da učestvuju u emisiji, te je su supružnici 5. aprila prošle godine došli u prostorije TV Hayat i naveli kako njih dvoje, zajedno sa bebom od devet mjeseci, žive u teškom imovnom stanju, za šta su predočili i fotografije na kojima je prikazan drveni objekat u kojem navodno žive.

U optužnici se navodi kako su ispričali da im je taj drveni objekat, površine devet kvadratnih metara, na korištenje dao Kruno M., da imaju mjesečna primanja od 250 maraka, od kojih 150 daju za ratu kredita, te da nemaju dovoljno sredstava za život njih i djeteta, kao i to da nemaju gdje živjeti.

Prema navodima optužnice, Petar je vlasnik njive i stambene zgrade površine 360 metara, te dvorišta, u Skakavi Donjoj, čija vrijednost se procjenjuje na 74.289 KM. Osim toga, novodi se i to da je Petar suvlasnik njive, parcele i šume u istom mjestu, te parcele u Gradačcu.

Osim toga, Petar je korisnik i lične invalidnine u redovitom mjesečnom iznosu od 108,86 maraka, te ostvaruje prava iz penzijskog i invalidskog osiguranja Fonda zavoda za PIO FBiH u mjesečnom iznosu od 622,72 KM.

U optužnici se navodi da im je Cocalić, vjerujući da su u zaista teškoj materijalnoj situaciji, predala ukupno 500 eura (977,92 KM), koji su prikupljeni kao dobrovoljni prilozi građana, te im saopćila da će preostala prikupljena pomoć u iznosu od 1.550 maraka biti uplaćena na račun salona namještaja u Brčkom, u kojem izaberu stvari koje su im potrebne.

- Kada je, nakon javnog emitovanja emisije dana 04. maja 2017.godine, uslijedila reakcija građana koji su sugerisali da imovno stanje porodice Dž. P. nije onakvo kakvim su ga prikazali, oni su 11. maja 2017.godine ponovno došli u prostorije ''Hayat'' televizije te vratili ukupno 850 KM, od 977 koliko im je uručeno - navodi se u optužnici.

Alisa je, inače, u emisiji ispričala kako je imala težak život, da ju je otac ostavio kao bebu, te da je ranjena u ratu. Petar je, kako su ispričali, također ranjen kao pripadnik Armije BiH, a njih dvoje su se upoznali u bolnici u Tuzli, gdje se rodila ljubav.

U emisiji su pokazali fotografije njihove "kuće" u Gradačcu, koju nisu mogli napraviti, te ispričali da im je jedan čovjek dao šupu od devet kvadrata u Brčkom. Kazali su da se kupaju u štali, kao i to da njihova beba spava na slami. Naveli su i kako 150 KM mjesečno daju za ratu kredita, koji su digli da kupe plac za kuću. Opisujući svoju tešku materijalnu situaciju, kazali su da Petar, između ostalog, umjesto pelena daje "svoje potkošulje da beba bude u suhom", te da "nemaju ništa".

Nakon što su gledaoci prijavili prevaru supružnika, redakcija emisije "Ispuni mi želju" odmah je kontaktirala Petra. On se tada se nije javio na telefon, jer mu je pozlilo i nije se osjećo dobro, kako se kasnije ispostavilo zbog svih zlih komentara koje je dobio na Facebooku, ali se na telefon javila supruga Alisa.

- Mi živimo na privatnom ranču u Skakavi u Brčkom. Vlasnik tog ranča je Kruno Malbašić koji živi u Švicarskoj. Kruno nama daje oko 100 eura mjesečno da oržavamo taj ranč. Mi na ranču kupujemo hranu za stoku za te pare i brinemo se o živini. Mi nemamo ništa svoje, sve je ovo tuđe, mi imamo 9 kvadrata šupe i slamu na kojoj dijete spava. Sve slike koje možete i sada vidjeti na Facebooku i u video galeriji ovdje, jesu naše, ali od sramote i života kakvim živimo, mi se tu uslikamo i kažemo da je naše. Kruno nam je platio put na more a sada za Uskrs organizovao nam je i krštenje sina i platio večeru i tortu - navela je tada na upit novinara uplakana Alisa.

(SB)
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Hannibal » 06 Mar 2018, 21:51

e nmg da vjerujem 😂😂😂
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Krokodil Behko » 06 Mar 2018, 21:54

odmah je kontaktirala Petra. On se tada se nije javio na telefon, jer mu je pozlilo i nije se osjećo dobro, kako se kasnije ispostavilo zbog svih zlih komentara koje je dobio na Facebooku

Lik izvrši hladnokrvnu prevaru, pred TV kamerama, naočigled cijele države i pozli mu od komentara na fejsu :haha

Ipak on ima savjesti, ne treba mu zamjeriti :ideja
online

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20663 times
Contact:
Status: Online

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Rum » 06 Mar 2018, 21:55

:valja
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Sheval » 06 Mar 2018, 21:56

Traje li još akcija?

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Chloe » 06 Mar 2018, 22:03

:grana

O ovom uvijek govorim, koliko ljudi idu nisko i na šta su sve spremni samo da dođu do para bez rada. Rodilo kod nas.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Zagorka » 06 Mar 2018, 22:12

Sekunde nisam iznenadjena.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Socrates » 06 Mar 2018, 22:25

Dje će im duša?
. . . . . . . . .

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Tokmak » 06 Mar 2018, 22:57

U pakao zna se...
Hdz
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11326 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by spacebound » 07 Mar 2018, 06:41

Gledala sam obje emisije sa njima.Kako ljudi, hajd razumijem da mogu bit bez savjesti i skrupula, mogu biti toliko glupi da javno na tv-u ispricaju toliko lazi i misle da se niko ko ih zna nece javit i otkrit njihovu prevaru :lupa?

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by storm » 07 Mar 2018, 07:19

Pa nije ni Todoricu lako ovih dana...sta ceka hayat?!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Nice try » 07 Mar 2018, 08:08

Pa,ako već varaš i glumiš,odradi to kako treba.
Kao da niko od onih koji ih poznaju neće gledati emisiju i reći istinu
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by ina » 09 Mar 2018, 13:32

A zar prvo nije nekako moguce... ustanoviti realno stanje onih koji traze pomoc?


Bljak. Na takav nacin grabiti od onih kojima je stvarno potrebno. Pogotovo mi zao bebe.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Pasaga » 09 Mar 2018, 13:35

ina wrote: 09 Mar 2018, 13:32 A zar prvo nije nekako moguce... ustanoviti realno stanje onih koji traze pomoc?


Bljak. Na takav nacin grabiti od onih kojima je stvarno potrebno. Pogotovo mi zao bebe.
upravo sam se to pitao...
zar ne postoji neka provjera,priprema ....vec ...zdravo za gotovo....
... jbt... en mu trenerke,bolja neg umene ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Socrates » 09 Mar 2018, 13:46

Kod nas ljudi ne znaju ni varat' profesionalno.

Teški amaterizam u svim sferama društva.
. . . . . . . . .

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by ina » 09 Mar 2018, 13:50

Pasaga wrote: 09 Mar 2018, 13:35
ina wrote: 09 Mar 2018, 13:32 A zar prvo nije nekako moguce... ustanoviti realno stanje onih koji traze pomoc?


Bljak. Na takav nacin grabiti od onih kojima je stvarno potrebno. Pogotovo mi zao bebe.
upravo sam se to pitao...
zar ne postoji neka provjera,priprema ....vec ...zdravo za gotovo....
... jbt... en mu trenerke,bolja neg umene ....
Sad kontam da mozda neke i provjere... Ali omase bas one sumnjicave.... :ccc
Svijest ima sidrište.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Pasaga » 09 Mar 2018, 13:52

Neznam kako to rade dole,koja je procedura...zakonik ...
Ovde....sanse nema da se pojavis u bilo kakvom javnom glasilu
bez prethodne provjere,pa da se radi o bilo cemu ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Vlasnici više nekretnina, a glumili sirotinju u emisiji 'Ispuni mi želju' na TV Hayatu

Post by Mutevelija » 14 Mar 2018, 13:26

Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: TV Hayat

Post by Maja » 14 Mar 2022, 19:45

Home TV je Hayatove kanale prvi put isključio na Dan nezavisnosti, na početku Specijalnog programa posvećenog domovini, a signal je ponovo pušten po završetku Specijalnog programa. Drugi put kanali Hayata, ali i još 10 domaćih stanica, Home TV HT Eronet isključio je 11.3.2022. godine.

Uz jednostrano i samovoljno isključivanje kanala Hayata svojim pretplatnicima, gledaocima Hayata, Eronetov Home TV je, u pokušaju traženja izgovora za svoju odluku, dao netačne i lažne informacije. Naime, na brojne upite o razlozima prestanka emitiranja kanala Hayata odgovarali su kako su to uradili „na zahtjev vlasnika/zastupnika TV kanala“. Uz to, iz Eroneta, svojim pretplatnicima manipuliraju kada navode kako poduzimaju „sve što je u našoj mogućnosti da osiguramo nastavak reemitiranja“. Ovakve navode demantujemo kao neistinite i tendenciozne.

Nastavak na linku

https://hayat.ba/saopstenje-za-javnost- ... je/625893/
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: TV Hayat

Post by Melek » 14 Mar 2022, 19:47

Dignite im studio u zrak, nisu preko bijela svijeta.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests