Crna hronika

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Čupava » 08 Dec 2018, 10:31

Kako on nije poginuo, a ostali da prežive ... I sa njim će biiti isto kao i sa onim sto je usmrtio djevojke u Sa, par mjeseci zatvora i aj, cao..... !!!
.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Podrinjac » 08 Dec 2018, 10:52

Alkohol treba zabraniti.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Chloe » 08 Dec 2018, 10:56

damir5 wrote: 08 Dec 2018, 09:18 veliki problem je i u policiji (a i u zakonima koji adekvatno ne sankcionisu prestupnike kad nesto policija i uradi). "obicne" vozace peglaju za +10...15 km/h prekoracenja a trkace samo isprate pogledom.
Skoro sam se uvukla u raspravu javnu na FB zbog fotografisanja policajaca sa radarom u cilju obavještavanja prijatelja da se paze.
Glavna ulica kao trkalište počela služiti. Dodan je još jedan pješački prelaz ali ni to nije razlog da se pripazi.
I pošto je to objavila moja poznanica koja je majka dvoje djece, pitala sam je koliko je ispravno da to radi i upozorava neodgovorne vozače... :grana
Otišlo je sve u drugom pravcu i sreća samo moja što svi znaju da sam savjesna i odgovorna vozačica pa nisu me mogli prozivati.
Neki dan istu tu poznanicu gledam u toj ulici na pjeșačkom k'o Gustav u onom crtanom kad kroči na cestu a auta jure... A on se vrati nazad, pa opet.. :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Čarobni » 08 Dec 2018, 14:07

Policija svoj posao obavlja dobro, nije do policije.

Što se radara tiče, nekad mu je svrha da bude viđen, upravo zbog tog da se smanji brzina na određenom dijelu ceste, ali oni koji se bave dojavama obično nemaju tako humanu namjeru.

Otprilike 2023, dakle, za 5 godina, ubica Nermin će, za volanom, biti ravnopravan učesnik u saobraćaju, kao i svi mi koji nikog nismo ubili, čuvajmo leđa.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15452
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 672 times
Been thanked: 2161 times
Status: Online

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Laser » 08 Dec 2018, 16:56

Čarobni wrote: 08 Dec 2018, 14:07 Policija svoj posao obavlja dobro, nije do policije.
Nije tačno. Beskrajno su podmitljivi. Sudije, tužioci, sudski vještaci, sve je kupljeno i podmićeno.

Kakvog li paradoksa, podmićuje ih narod koji ih inače plaća putem regularnih plaća i usput gine na cestama.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Podrinjac » 08 Dec 2018, 17:07

Svi smo mi indirektni krivci ovakvih događaja. Dajte nam naciju, dajte nam religije i pi. ke materine. Šta sudstvo radi? Poznat od prije policiji zbog uzimanja narkotika i vožnje u alkoholiziranom stanju. Šta će on na slobodi?
Neću ovdje da bogaram da ne bih nekoga uvrijedio, ali nama je važnije je li skinita jebena zastava pored Dodika, nego da rješavamo pitanje sudstva i države. Nas je nacionalizam utupio, mi ne znamo dalje. Mi ćemo i narednih 20 god. birati korumpiranu vlast, jer nismo sposobni birati.
Ovakvih ekcesa će biti i u budućnosti dokle god ne otjeramo korupciju iz sudstva i države. A ovako ćemo svi mi biti indirektni krivci ovih slučajeva.
A i ova vijest će biti aktuelna nekoliko dana, pa ćemo zaboraviti i krenuti gdje smo stali. Takvi smo.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Chloe » 08 Dec 2018, 19:34

Laser wrote: 08 Dec 2018, 16:56
Čarobni wrote: 08 Dec 2018, 14:07 Policija svoj posao obavlja dobro, nije do policije.
Nije tačno. Beskrajno su podmitljivi. Sudije, tužioci, sudski vještaci, sve je kupljeno i podmićeno.

Kakvog li paradoksa, podmićuje ih narod koji ih inače plaća putem regularnih plaća i usput gine na cestama.
50 % - 50 % s tim da su gradjani 80% spremni kršiti i nuditi mito naspram 20 % koji se drže zakona i principa.
Naravno, zna se ko dominara. :D
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37923
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2957 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Pasaga » 08 Dec 2018, 19:50

Taj tip,nije pio sam.
On kao takav,pijan,naravno nema moc rasudjivanja.
Tu je morao biti neko trjezan,mozda konobar...bilo ko...
..e...tog isto na odgovornost.
Takvi slucajevi se MORAJU sprjecit,alarmirat hitnu,policiju...bilo sta--..
...prije nego je sjeo u auto.
To bi bio pravi,jedini ispravan, gest.samosvjesti gradjana.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Čupava » 08 Dec 2018, 23:32



:tuga
.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16623 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Fuddo » 08 Dec 2018, 23:48

Majko mila...
Uzas.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Lanci » 08 Dec 2018, 23:56

Kazu danas i sutra dan zalosti,a muzika na svakom koraku???
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Čupava » 08 Dec 2018, 23:57

Ja nisam znala za danas, a sutra neću slušati muziku. :tuga
.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84505
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11062 times
Been thanked: 16623 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Fuddo » 09 Dec 2018, 00:05

Ja pojma nemam sta je tim ljudima, te ulice, ustvari to su sokaci, tu ogranicenje maksimum mora biti 20 na sat, i to je puno.
Jedne godine me u muriju odveli, isti slucaj, isti profil, isti majmun. Svako malo propici stoju na sat u nekoj krntiji, ona jadna djecica skakucu po strani k’o u filmu.
Kazem starom, zovi muriju, ubice budala nekog.
A-a, nemoj da se zamjerimo, komsiluk, goni ih u pm.
I haj, jedan dan mi pukne, pa de rek’o fino cu sa njim.
Nemoj bolan, ubices necije dijete, polako, nema smisla...
Ni pet ni sest, ko te jebe, sta’s ti dijasporac? I to u nekom zajebanom gardu.
E taman, hodi sad da ti rebra ispeglam.
I mamu im, umjesto da mi kazu fala, privedose mene umjesto njega.
To ba treba mlavit, jebe se njima za kulturu u saobracaju, i zivotu generalno.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Podrinjac » 09 Dec 2018, 10:11

Fuddo wrote: 09 Dec 2018, 00:05 Ja pojma nemam sta je tim ljudima, te ulice, ustvari to su sokaci, tu ogranicenje maksimum mora biti 20 na sat, i to je puno.
Jedne godine me u muriju odveli, isti slucaj, isti profil, isti majmun. Svako malo propici stoju na sat u nekoj krntiji, ona jadna djecica skakucu po strani k’o u filmu.
Kazem starom, zovi muriju, ubice budala nekog.
A-a, nemoj da se zamjerimo, komsiluk, goni ih u pm.
I haj, jedan dan mi pukne, pa de rek’o fino cu sa njim.
Nemoj bolan, ubices necije dijete, polako, nema smisla...
Ni pet ni sest, ko te jebe, sta’s ti dijasporac? I to u nekom zajebanom gardu.
E taman, hodi sad da ti rebra ispeglam.
I mamu im, umjesto da mi kazu fala, privedose mene umjesto njega.
To ba treba mlavit, jebe se njima za kulturu u saobracaju, i zivotu generalno.
Ko je tome kriv,?
Korumpirano društvo. Samo krenimo od sebe pa onda na ove.

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6702 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by greeneyes » 09 Dec 2018, 10:35

Chloe wrote: 08 Dec 2018, 10:56
damir5 wrote: 08 Dec 2018, 09:18 veliki problem je i u policiji (a i u zakonima koji adekvatno ne sankcionisu prestupnike kad nesto policija i uradi). "obicne" vozace peglaju za +10...15 km/h prekoracenja a trkace samo isprate pogledom.
Skoro sam se uvukla u raspravu javnu na FB zbog fotografisanja policajaca sa radarom u cilju obavještavanja prijatelja da se paze.
Glavna ulica kao trkalište počela služiti. Dodan je još jedan pješački prelaz ali ni to nije razlog da se pripazi.
I pošto je to objavila moja poznanica koja je majka dvoje djece, pitala sam je koliko je ispravno da to radi i upozorava neodgovorne vozače... :grana
Otišlo je sve u drugom pravcu i sreća samo moja što svi znaju da sam savjesna i odgovorna vozačica pa nisu me mogli prozivati.
Neki dan istu tu poznanicu gledam u toj ulici na pjeșačkom k'o Gustav u onom crtanom kad kroči na cestu a auta jure... A on se vrati nazad, pa opet.. :123
Pa sad, to javljanje gdje ima radara moze biti i dobra stvar. Da nisu javili da je radar ljudi bi doslovno letili odatle, a ovako ce voziti normalno.

A opet s druge strane da nisu znali za radar i da ih je uslikao mozda bi se dozvali. Sta znam.
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120466
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6989 times
Been thanked: 7928 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Krokodil Behko » 09 Dec 2018, 10:37

Policija i sama najavljuje radarske kontrole.
Što se ovoga tiče, nek urade kao u Visokom. Ležeći policajac na svakih 100 metara, u onoj ulici od mosta pa pored doma zdravlja, gore do topuzovog.
online

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80586
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7213 times
Been thanked: 11661 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by spacebound » 09 Dec 2018, 11:11

ja sam pisala kako sam majci dvoje djece na fb rekla da joj to "hvaljenje" svojom brzinom( snimala kako vozi 190 )nije za pohvalit, i da bi trebala razmisliti dobila salve podsmjeha :lud
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Čupava » 09 Dec 2018, 16:22

Na mezarju Kasapovići kod Novog Travnika danas je klanjana dženaza Azri Hajrić i njenoj 9-godišnjoj kćerci Almi koje je u petak navečer u alkoholiziranom stanju vozilom ubio Nermin Rustempašić.
Sva tuga Novog Travnika danas se slila na mezarje Kasapovići gdje se više hiljada ljudi, među kojima su prvenstveno članovi porodice, rodbina, komšije i prijatelji, oprostilo od Azre i Alme koje su izgubile život u tragičnoj nesreći vraćajući se kući s treninga.

Suze i tišina bi najbolje opisale emocije na posljednjem ispraćaju Novotravničanki o kojima su mještani imali samo riječi hvale. Gubitak je nenadoknadiv za supruga i oca Mirnesa, sina i brata Eldara, te Azrine roditelje Smaila i Nadiru.

Haris ef. Amiđić, otac povrijeđenog dječaka u nesreći i glavni imam, u suzama je predvodio dženazu 9-godišnjoj Almi, a dženazu Azri je predvodio muftija travnički Ahmed ef. Adilović.

Blizu 20 imama iz Travnika i Sarajeva danas je prisustvovalo dženazi, a jedan od njih je kazao:

"Često čovjek ponavlja hvala Allahu na svakom stanju i molim ga da nas sve nagradi jer smo večeras ovdje, a porodici podari sabur. Ovaj skup je najbolja poruka svima nama."

U Novom Travniku jučer i danas je dan žalosti, a više stotina stanovnika jučer je ispred zgrade Općine Novi Travnik održalo mirni protest gdje su odali počast Azri i Almi.


https://www.klix.ba/vijesti/bih/hiljade ... /181209051

:tuga
.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Neviđena tragedija u Novom Travniku: Vozač pokosio pet osoba, preminula majka i kćerka

Post by Mala_Mu » 09 Dec 2018, 22:01

..da ti srce pukne


User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Troje djece u Bihaću je ubio 37-godišnji Admir Sović

Post by Mala_Mu » 13 Dec 2018, 23:11

Image
Muškarac koji je danas u poslijepodnevnim satima u Bihaću usmrtio troje svoje djece, a zatim izvršio samoubistvo, prema nezvaničnim informacijama, zvao se Admir Sović i imao je 37 godina.

On je navodno nedavno doselio u bihaćko naselje Mali Lug, a danas oko 17 sati odlučio se na monstruzan čin kada je ubio troje svoje maloljetne djece, a zatim usmrtio i sebe.

"Policija je oko 17 sati dobila dojavu da je muškarac S.A. (1981.) ubio troje svoje maloljetne djece u naselju Mali Lug, a zatim izvršio samoubistvo", rečeno je za Klix.ba u MUP-u USK.

Tragediju je policiji prijavio Sovićev šura, a dolaskom na mjesto zločina policija je zatekla četiri tijela. Prema nezvaničnim informacijama pored Sovića pronađena su tijela dva dječaka i jedne djevojčice.

Brojni istražitelji i policajci su na mjestu zločin gdje se vrši uviđaj.

Image


Iz MUP-a Unsko-sanskog kantona za Klix.ba su nekoliko sati nakon ubistava kazali da policija radi uviđaj, ali da s dodatnim informacijama i zaključcima neće izlaziti u javnost do okončanja istrage.

Ovaj stravični događaj uznemirio je sve mještane ovog bihaćkog naselja, a razlog zbog kojeg se 37-godišnjak odlučio na ovakav potez nikome još uvijek nije poznat.

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: bosnjakinja and 25 guests