Ljudi i dogadjaji/Životne priče

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Muža homoseksualca uhvatila u krevetu sa susjedom Pericom

Post by posmatrac » 06 Sep 2017, 17:46

spacebound wrote: 06 Sep 2017, 17:45 posmatrac, prati, skoncentrisi se, komsija je tepao njenom muzu, nije obrnuto :valja
PA eto, njen muz dozivio ono sto ona nije nikada :D.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Sarajevska ratna sirotica na Sljemenu je našla dom, a Gips Kostelić o njoj želi snimiti film

Post by storm » 15 Jan 2018, 22:03

Image
Foto: Facebook

ROĐENA je u prosincu 1991. u Sarajevu. Četiri mjeseca prije nego što će njen rodni grad zahvatiti stravični rat, roditelji su je ostavili u još jednom paklu: da odrasta sama i napuštena po dječjim domovima, izbjegličkim centrima i udomiteljskim obiteljima.

Ne zna tko su joj otac i majka, niti ih želi upoznati.

26 godina i mjesec dana kasnije, Sedina Muhibić je pedagog po struci, ali prije svega strastvena skijašica. S velikom neostvarenom željom, da se natječe u Svjetskom kupu, kao profesionalka.

Image
Sedina kao beba u autobusu koji je iz ratnog Sarajeva vozi u Njemačku.

Zbog teške ozljede koju je u 20. godini doživjela na Bjelašnici, više ne sanja ono što je radila otkako joj je bilo pet godina. Tada je u Njemačkoj, gdje je tijekom rata bila u domu za nezbrinutu djecu, oponašala pokrete poznatih skijaša i skijašica koje je gledala na televiziji.

Opsesija skijanjem bila je tolika, da je jedna od prvih stvari koje je napravila po povratku u Sarajevo 1997. bilo da je stala na skije.

Djevojka kojoj je život ionako od samog početka ispunjen teškom borbom, nakon ozljede je dobila još jedan veliki izazov, o kojem priča za Source.ba.
Image

"Današnje generacije misle samo o tome imaju li momka ili djevojku. Ja mislim o tome hoću li imati gdje spavati, moći platiti stan, kako će završiti operacija noge, kako ću završiti sve obaveze na fakultetu da bih mogla imati stipendiju. I opet sam raspoložena, nasmijana i težim nečemu. Dogodila mi se ozljeda noge na drugoj godini fakulteta, bila sam šest do sedam mjeseci u bolnici. Gledam kroz prozor krov svog fakulteta i plačem danima jer ne mogu biti na fakultetu. I onda čitam postove svojih drugarica na Facebooku kako im se ne ide na fakultet."

Usprkos egzistencijalnim, zdravstvenim i s tim povezanim poteškoćama sa školovanjem, Sedina je i dalje bila opsjednuta najvećom ljubavlju.

"Zbog ozljede noge napravila sam pauzu tri godine. Nisam nikako skijala. No za to vrijeme moje želja je još više rasla. Bila sam svjesna da se profesionalno više ne mogu baviti skijanjem, ali sam htjela na bilo koji način djelovati u skijanju. Pisala sam molbe BiH Savezu, no nikada nisam dobila nijedan odgovor. Uopće nemam uvid tko je i da li je itko vidio te moje mailove. Kada sam konačno vidjela da tu nema prilike za mene, odlučila sam pokušati pronaći svoje mjesto u Hrvatskom skijaškom savezu."

Odlazak u Zagreb također nije mogao proći glatko:

Image
"Vidjela sam da će se obilježavati 50 godina skijanja, pa sam odlučila otići na to. Nisam stigla rezervirati mjesto, niti sam uzela karte da to sve gledam. Pisala sam po Facebooku i pitala ljude može li mi tko pomoći za smještaj. Javila mi se jedna odgojiteljica i kaže kako ne mogu tako napustiti državu, moram se 24 sata ranije najaviti. Ja ju blokiram. Stigla sam na prvi autobus za Zagreb. Došla sam točno na vrijeme početka svečanosti. Upoznala sam Tinu Maze i Janicu Kostelić, preskočila ogradu i slikala se sa skijašima. Prišla sam jednom momku iz osoblja i pitala ga gdje mogu kupiti kartu, a on mi kaže kako je to nemoguće. Onda mu objasnim da sam došla iz Sarajeva i da nisam stigla to obaviti, što on nije mogao vjerovati. Rekao mi je da dođem sutradan i da će mi on dati kartu."

Odnos ljudi prema njoj u Zagrebu, Hrvatskom skijaškom savezu i na Sljemenu, Sedini tjera suze na oči:

Image
"Bila sam tamo i uživala, upoznala dosta ljudi, iz svih zemalja. Po povratku sam se odlučila zahvaliti Hrvatskom skijaškom savezu. Opisala sam svoje iskustvo tamo i zamolila ih da iduće godina radim na skijaškim utrkama. Odmah su mi odgovorili. Tijekom godine smo održali kontakt. Prepoznali su tu moju ljubav i obećali su mi smještaj, prijevoz, honorar, sve. Tako sam ove godine išla tamo i bilo mi je odlično. Prošla sam cijelu organizaciju te imaju za cilj da me obuče da jednog dana i sama organiziram skijaške trke. Sad bih plakala, kad se sjetim. Sve, apsolutno sve sam prošla. Dobila sam ponudu i iz Slovenije, iz njihovog skijaškog saveza, da radim s njima. Tek na kraju sam im rekla tko sam i da nemam roditelje."

Reakcija Ante Kostelića koji više od ičega cijeni borce i borkinje, na ovo je bila je očekivana:

"Ne treba se film snimati o meni i mojim Kostelićima, nego o tebi."
Image
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevska ratna sirotica na Sljemenu je našla dom, a Gips Kostelić o njoj želi snimiti film

Post by Bla » 16 Jan 2018, 01:31

ne razumijem šta gips označava

urazumite me
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sarajevska ratna sirotica na Sljemenu je našla dom, a Gips Kostelić o njoj želi snimiti film

Post by rethna » 16 Jan 2018, 01:40

To mu je nadimak
Question everything.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Sarajevska ratna sirotica na Sljemenu je našla dom, a Gips Kostelić o njoj želi snimiti film

Post by Melek » 16 Jan 2018, 08:12

Bla wrote: 16 Jan 2018, 01:31 ne razumijem šta gips označava

urazumite me
Pretesko je to gradivo za tebe :ooo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Sarajevska ratna sirotica na Sljemenu je našla dom, a Gips Kostelić o njoj želi snimiti film

Post by Vjetar » 16 Jan 2018, 10:05

A ha, lizali bi je ovako da ne zna skijati :kafa

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sarajevska ratna sirotica na Sljemenu je našla dom, a Gips Kostelić o njoj želi snimiti film

Post by storm » 16 Jan 2018, 10:10

Oblak wrote: 16 Jan 2018, 10:05 A ha, lizali bi je ovako da ne zna skijati :kafa
Bas je point u njenom znanju skijanja?!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sarajevska ratna sirotica na Sljemenu je našla dom, a Gips Kostelić o njoj želi snimiti film

Post by storm » 16 Jan 2018, 10:12

Bla wrote: 16 Jan 2018, 01:31 ne razumijem šta gips označava

urazumite me
Ante je tijekom rukometne karijere kao igrac, cesto lomio ruke...i svako malo je nosao gips na ruci...otud mu nadimak :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Sarajevska ratna sirotica na Sljemenu je našla dom, a Gips Kostelić o njoj želi snimiti film

Post by Vjetar » 16 Jan 2018, 10:13

storm wrote: 16 Jan 2018, 10:10
Oblak wrote: 16 Jan 2018, 10:05 A ha, lizali bi je ovako da ne zna skijati :kafa
Bas je point u njenom znanju skijanja?!
Ma nisam ni čitao

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sarajevska ratna sirotica na Sljemenu je našla dom, a Gips Kostelić o njoj želi snimiti film

Post by storm » 16 Jan 2018, 10:14

Ma da...bitno je reci...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Sarajevska ratna sirotica na Sljemenu je našla dom, a Gips Kostelić o njoj želi snimiti film

Post by Vjetar » 16 Jan 2018, 10:18

Ma gledao slike. Slike govore kao iljada riječi :ok :grana Da svi bogdom slike stavljaju u postove

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6888 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

CAZIN: Muž i ljubavnik premlatili ženu

Post by Krokodil Behko » 07 Feb 2018, 22:50

Image

Policiji u Cazinu u ponedeljak je prijavljen neobičan slučaj nasilničnog ponašanja u kojem su glavni akteri bili mlađa žena, koju su istukli njen nevjenčani suprug, te ljubavnik.



U MUP-u Unsko-sanskog kantona je potvrđeno da im je prijavljeno da postoje "određeni problemi" između P. A. (31), njenog pet godina mlađeg supruga B. A., te P. Š. (23) sa kojim je ona takođe bila u ljubavnoj vezi.

''Dolaskom na lice mjesta patrola je utvrdila da su oni napali P. A. koja je pritom zadobila lakše povrede. U toku je dokumentovanje krivičnog djela nasilničko ponašanje protiv B. A. i P. Š.'', rekli su u MUP-u Unsko-sanskog kantona.

Nezvanično, žena sa nevjenčanim suprugom ima dvoje male djece, a afera sa 8 godina mlađim ljubavnikom počela je ne baš tako davno.

''Kada je njen suprug, sa kojim živi u istom stanu posumnjao da se nešto dešava, lako je došao do tog momka. Priča se da je on u njenom mobilnom telefonu našao poruke koje su upućivale na to da možda ima ljubavnika i da afera traje oko godinu dana'', ispričali su “EuroBlicu” mještani Cazina sa kojima smo razgovarali.

Navodno je njen suprug, želeći da raspravi stvari sa mladićem, pozvao njegov broj, predstavio se i rekao ko je, te tražio da se sastanu i popričaju o svemu.

U ponedjeljak je P.Š. došao do zgrade u kojem živi par. Mladi ljubavnik po svemu sudeći nije znao da P.A. ima muža, pa se i sastao sa njim kako bi mu to objasnio i rekao da je i on prevaren.

Ispred ga je sačekao B. A., počeli su razgovarati, svađati se, a onda su shvatili u jednom momentu da su obojica nasamareni.

''Poprilično se dobro čulo šta su pričali. Jedan drugog su optuživali, a kada se ona umiješala u njihovi svađu, tada je sve postalo gore. Prvo su njoj izgovorili neke ne baš lijepe riječi, a onda su je odgurnuli. Navodno su joj udarili i po šamar obojica, ljuti što ih je obojicu nasamarila'', priča mještanka Cazina.

Očevici pričaju da se situacija smirila do dolaska policije i da nijedan od njih nije negirao šta se dogodilo.

Povrijeđenoj ženi pružena je pomoć u Domu zdravlja u Cazinu. Osim stresa, nije pretrpjela ozbiljnije fizičke povrede.

Njenog nevjenčanog supruga, te mladića sa kojim je bila u vezi vjerovatno očekuje policijski izveštaj zbog nasilničkog ponašanja.


(SB)
online

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: CAZIN: Muž i ljubavnik premlatili ženu

Post by Vjetar » 07 Feb 2018, 22:52

Pa kako više ne nauče da brišu tragove... cccc

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: CAZIN: Muž i ljubavnik premlatili ženu

Post by Remzudin » 07 Feb 2018, 22:58

to je jedan Fake-News,takav kurvaluk u Cazinu ne postoji

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: CAZIN: Muž i ljubavnik premlatili ženu

Post by Čupava » 07 Feb 2018, 23:02

P. A. (31), njenog pet godina mlađeg supruga B. A., te P. Š. (23) sa kojim je ona takođe bila u ljubavnoj vezi.
Bas voli mlade muškarce ova P.A...
Last edited by Čupava on 07 Feb 2018, 23:18, edited 1 time in total.
.

User avatar
Remzudin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4964
Joined: 29 Feb 2016, 19:05
Has thanked: 192 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: CAZIN: Muž i ljubavnik premlatili ženu

Post by Remzudin » 07 Feb 2018, 23:16

ako je to bas tako,onda je i to zasluzila jer je bila glupa.

Pametne zene traze inace muskarce sa diplomom

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: CAZIN: Muž i ljubavnik premlatili ženu

Post by Hannibal » 07 Feb 2018, 23:20

bas bi volio da vidim kakva je ta zena kad ima muza pet godina mladjeg i ljubavnika osam
🐽

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: CAZIN: Muž i ljubavnik premlatili ženu

Post by Pasaga » 08 Feb 2018, 04:46

Remzudin wrote: 07 Feb 2018, 23:16 ako je to bas tako,onda je i to zasluzila jer je bila glupa.

Pametne zene traze inace muskarce sa diplomom
..izgleda da si rodjen u velikoj sjenci suma i livada ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: CAZIN: Muž i ljubavnik premlatili ženu

Post by Melek » 08 Feb 2018, 06:30

Sve te cure iz Krajine su prevrtljive, dabogsacuva :oo
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: CAZIN: Muž i ljubavnik premlatili ženu

Post by Konsultant » 08 Feb 2018, 07:36

I treba, sto im nije rasukala pitu. :kuharica

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests