Koji su info portali najbolji?

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

Koji su info portali najbolji?

bosanski forum
18
26%
dnevni avaz
4
6%
depo portal
3
4%
doznajemo
3
4%
24.info
3
4%
24.hr
2
3%
dnevnik.hr
2
3%
index.hr
3
4%
tportal
1
1%
blic.rs
2
3%
nezavisne novine
3
4%
klix.ba
11
16%
vijesti.ba
1
1%
neki lokalni portal
4
6%
neki drugi
7
10%
ne posjećujem ih
3
4%
 
Total votes: 70

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Koji su info portali najbolji?

Post by Krokodil Behko » 23 Nov 2012, 11:25

Otkako sam počeo postavljati vijesti na naš portal, postao sam svjestan da na netu postoji milijarde nekakvih info portala. Svi se sada bave informacijama. Lično većinom tih portala nisam zadovoljan. Ili je izgled u pitanju ili dosadne vijesti kao i ostali dodaci. Može portal biti i vrhunski uredjen a da bude loš. Na primjer Dnevni avaz. Otkako su ga prije par mjeseci preuredili, postao je jako nepregledan i meni lično dosadan.

Koje vi portale posjećujete i šta mislite o njima?
Šta vas vuče na vaše omiljene portale a šta vas odbija od onih koji vam ne pašu?

Jeste li ljubitelj onih portala kao što je 24.info koji izbacuje stotine vijeti dnevno a 95% je kič ili se opredjeljujete za opciju "manje ali bolje"?ž
Koliko su nam informacija danas, uopće bitne?

Mogućnost glasanja za tri opcije :D
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Maja » 24 Nov 2012, 16:26

Hehehe mi nismo info portal. Samo stavljamo par vijesti dnevno.
Prije sam svaki dan išla na 24h.info i nekako su mi bili najneutralniji iako su samo kopirali tuđe vijesti. Sad kako ovdje imamo vijesti i ne čitam ih nigdje drugo jer sve što se važno desi ima i na našem forumu. Odem još ponekad na 24h.info al ni blizu kao prije.

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Katja » 24 Nov 2012, 17:41

Nema me puno po portalima s dnevnim novostima jer njih još uvijek volim saznati sa dobrog starog papira. :oo
S prvom jutarnjom kavom obavezne su i dnevne novine. To mi je nekakav ritual i internet mi ne može zamijeniti borbu sa okretanjem onih gigantskih stranica papira dok istovremeno pokušavam glumiti akrobata ispijajući šalicu kave lijevom rukom.


Ali ako moram birati, ponekad bacim oko na Dnevnik.hr i Novilist.hr. To je što se tiče novosti.
Od specijaliziranih portala pročitam ScienceDaily.com jer tamo nalazim dosta članaka iz moje struke,
zatim Limun.hr, Poslovni.hr i Business.hr na kojem se mogu naći korisne informacije vezane za financije, gospodarstvo i ekonomiju.
I čisto iz užitka portali tipa Ptice.hr, Crometeo.net, Zvjezdarnica.com itd.


Nakon svega rečenog, ne znam za šta da glasam... :DD

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Tempy » 24 Nov 2012, 18:13

Krokodil Behko wrote: Koje vi portale posjećujete i šta mislite o njima?
Šta vas vuče na vaše omiljene portale a šta vas odbija od onih koji vam ne pašu?
Za one ekspres vijeti Klix.ba, Avaz, mada nisam zadovoljan ali svi smo mi robovi navika. Kada želim info više onda uzimam više izvora. Od kada sam "otkrio" bosanski forum preletim sve postavljene vijesti i primjećujem rapidan napredak u kvaliteti odabranog ako sam uopšte kompetentan da ocijenjujem šta je kvalitet.

Osipam se kada na nekom portalu sporo učitava video ili piše "video is removed by user".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Krokodil Behko » 24 Nov 2012, 18:26

Tempy wrote:
Krokodil Behko wrote: Koje vi portale posjećujete i šta mislite o njima?
Šta vas vuče na vaše omiljene portale a šta vas odbija od onih koji vam ne pašu?
Za one ekspres vijeti Klix.ba, Avaz, mada nisam zadovoljan ali svi smo mi robovi navika. Kada želim info više onda uzimam više izvora. Od kada sam "otkrio" bosanski forum preletim sve postavljene vijesti i primjećujem rapidan napredak u kvaliteti odabranog ako sam uopšte kompetentan da ocijenjujem šta je kvalitet.

Osipam se kada na nekom portalu sporo učitava video ili piše "video is removed by user".
Hvala :D

Meni je trenutno 24.info najgori. Svaki dan, bar dvije vijesti o Kim Kardashian.
Pa onaj Justin Biber. I još mi vijesti o Gagi dodju kao osvježenje :D
online

User avatar
Armagedonka
Na probnom
Na probnom
Posts: 36
Joined: 18 Oct 2012, 00:44
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Armagedonka » 24 Nov 2012, 18:51

nezavisne-odličan
avaz-njihovim informacijama vjerujem
depo-prgldis u i odlični,ali nemau svojih vijsti
kliks-savrseni
doznajemo?-to je novi poral,glupo je sto si ga smjestio u anketu sa ovom starom gardom.posjecujem ga-ali ima malo vijesti,i skroz su nepismeni.kad vidis potpisan ispod clanka samir rich,dodje ti da razbijes kompjuter i zavrsis internetsku karijeru za sva vremena
blic-dosadan
"Čovjek mora proživjeti mnoge nesavršene sate, da bi došao do nekoliko savršenih. Moraš ubiti deset sati, da bi dva sata istinski živio... Ali, moraš biti pažljiv... da ne ubiješ sve sate, sve godine."

- Bukowski

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Maja » 24 Nov 2012, 19:38

Armagedonka wrote: doznajemo?-to je novi poral,glupo je sto si ga smjestio u anketu sa ovom starom gardom.posjecujem ga-ali ima malo vijesti,i skroz su nepismeni.kad vidis potpisan ispod clanka samir rich,dodje ti da razbijes kompjuter i zavrsis internetsku karijeru za sva vremena
Zašto ti je onda u svakom postu link te stranice :D

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Sheval » 25 Nov 2012, 00:53

Samo lokalne posjećujem i samim time su mi najbolji.
Sve šta je vezano za Hercegovinu.
Iskreno,dalje me puno ne zanima.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by blento59 » 25 Nov 2012, 01:11

niti jedan od navedenih
tesko je pronaci objektivan
ovde na nasem forumu uglavnom prenosimo tudje vijesti tako da ni ovo nase nije bas objektivno
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Armagedonka
Na probnom
Na probnom
Posts: 36
Joined: 18 Oct 2012, 00:44
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Armagedonka » 14 Jan 2013, 20:57

Maja wrote:
Armagedonka wrote: doznajemo?-to je novi poral,glupo je sto si ga smjestio u anketu sa ovom starom gardom.posjecujem ga-ali ima malo vijesti,i skroz su nepismeni.kad vidis potpisan ispod clanka samir rich,dodje ti da razbijes kompjuter i zavrsis internetsku karijeru za sva vremena
Zašto ti je onda u svakom postu link te stranice :D

pitaj Behka krokodila zasto samo odatle uzima vijesti
"Čovjek mora proživjeti mnoge nesavršene sate, da bi došao do nekoliko savršenih. Moraš ubiti deset sati, da bi dva sata istinski živio... Ali, moraš biti pažljiv... da ne ubiješ sve sate, sve godine."

- Bukowski

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Krokodil Behko » 14 Jan 2013, 21:00

Armagedonka wrote:
Maja wrote:
Armagedonka wrote: doznajemo?-to je novi poral,glupo je sto si ga smjestio u anketu sa ovom starom gardom.posjecujem ga-ali ima malo vijesti,i skroz su nepismeni.kad vidis potpisan ispod clanka samir rich,dodje ti da razbijes kompjuter i zavrsis internetsku karijeru za sva vremena
Zašto ti je onda u svakom postu link te stranice :D

pitaj Behka krokodila zasto samo odatle uzima vijesti
Slabo pratiš. Ni 15%.
Ali zato imamo finu razmjenu sa jednim velikim portalom.
Svaki drugi dan, primjetim neku vijest kod njih a koja je kod nas
bila dan prije. Solidan portal da ali ne bolji od ostalih. Ne vidim
po čemu su bolji od 24SI, klixa ili depoa. Eto tako :)
online

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by IM_ex » 14 Jan 2013, 21:59

klix.ba mi je startna stranica godinama; uprkos poplavi portala, jos nijedan drugi me nije mogao privuci, a da bi potisnuo klix na drugo mjesto. Vijesti ni previse ni premalo - taman. Postavljaju udarne vijesti (kad ih ima), kad se nista posebno ne desava u domovini, snalaze se vec nekako, kao sto se snalaze i ostali portali. Nije da ne bude i pokoja suvisna vijest, suvisna u kontekstu odudaranja od nivoa klix. portala, ama, znamo epilog o nesavrsenosti.
Jedan od vecih propusta, po meni, bilo bi sto previse prostora daju "ljepoticama" zeljnim slave; forsiraju te razgolicene, pohotne strankinje u tolikoj mjeri da mi autora tih vijesti zna biti zao - valja smisljati i smisljati citaocima muskarcima primamljive naslove, pa ... ocito istroseni bubnu naslov tipa "Da li ste poželjeli Erin Heatherton?" :grana
Na drugom mjestu su e-novine - sve pohvale, takodjer; jedina zamjerka bi bila sto starije vijesti znaju ostati neobicno duze na naslovnoj.
Glas za treci portal u anketi ide portalu Doznajemo - mada sam cesce na Dnevnik.ba.

24sata. mi je nekada dugo bio na drugom mjestu; sta se to desilo pa na taj portal danas slijecem samo kada pratim odvijanje nekog trenutno aktuelnog desavanja, a za sto se zna da ce uslijediti nastavak informisanja, ne znam - refresujem portale koje posjecujem, takve vijesti su udarne i na njima, ali, eto, neko mora biti prvi, pa nekad prvi zna biti i portal 24sata.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2013, 10:48

Ovi sa Doznajemo.com su se napokon umorili. :D
Više se ne hvale da su najbrže rastući portal u BiH. Možda su to u nekom momentu i bili ali opijeni početnim uspjesima počeli su seruckati vijesti tipa "pismo naše čitateljke - ime i adresa poznati redakciji" Išlo je to neko vrijeme dok ih nisu ispsovali njihovi stvarni čitatelji a doprinos sam dao i ja, napisavši im da ne kake i da prestanu izmišljati vijesti. :D

Inače, Depo portal se hvali nekim milionima klikova mjesečno. U zaletu su a mogu vam reći da se imaju čime i pohvaliti. Njima se ne dešavaju glupe i nezanimljive vijesti tipa "bilateralni susret" ili Kim Kardashian ovo-ono. Trenutno su najbolji po mom mišljenju a slijede ih Vijesti.ba koji je takodjer zanimljiv u zadnje vrijeme. 24-info nakon redizajniranja portala, potonuo potpuno. Nisam ga otvorio mjesec dana. Glupaci su uništili svoju glavnu prednost - preglednost. Klix.ba isto tako - nezanimljiv.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Maja » 11 Jun 2013, 16:56

Depo ima najbolje vijesti i to je moj prvi izbor, ali izgleda da nije baš popularan kao Klix. Pratim ih oboje na FB i vidim da ista vijest na Klixu ima hiljadu lajkova i 100 komentara a na Depo-u 10 puta manje.
24h info mi je nekad bio jedini portal kojeg sam pratila ali nisu baš nešto aktivni u postavljanju vijesti. Dođeš nakon 5 sati na portal i vidiš samo 7-8 novih.
Doznajemo je DNO DNA.
Avaz pristran, huškački, a opasno je počeo s objavljivanjem glupih i nevažnih vijesti.
Ostali s ankete...ne znam. Ne pratim ih puno, ali čini mi se da dosta portala prenosi vijesti sa Nezavisnih.
Još da spomenem net.hr.
Obilje vijesti, ali preloš izbor. Samo neki zvjezdani tračevi i vijesti tipa...je li ovo najljepša guza Holivuda? :ubihse
Na net.hr sam napravila prve mailove kad sam nabavila komp pa kad se odjaviš s inboxa prebaci te na portal.
Užas zaista. Od tih vijesti još su gori komentari. Toliko bolesnih komentara ne vidjeh nigdje. Imam osjećaj da neko plaća grupu likova koji po čitav dan sjede i ebu mamicu autorima članaka, kao i likovima o kojima se piše. Eto, otvorite bilo koju vijest pa čitajte komentare.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Maja » 11 Jun 2013, 17:02

Zaboravih reći da Klix da izvinete sere s ovom zaštitom slika. Evo kad su u pitanju njihove vijesti i fotografije...ok.. Ali ne možeš kopirati sliku s vijesti koju su samo prenijeli s drugog portala. Tako nekad kad hoću da ovdje kopiram vijest s Klixa kopiram naslov vijesti, zalijepim u google i nađem je na nekoj drugoj stranici pa uzmem tu istu sliku.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2013, 17:15

Maja wrote:Zaboravih reći da Klix da izvinete sere s ovom zaštitom slika. Evo kad su u pitanju njihove vijesti i fotografije...ok.. Ali ne možeš kopirati sliku s vijesti koju su samo prenijeli s drugog portala. Tako nekad kad hoću da ovdje kopiram vijest s Klixa kopiram naslov vijesti, zalijepim u google i nađem je na nekoj drugoj stranici pa uzmem tu istu sliku.
Nema potrebe da kopiraš i lijepiš. Može jednostavnije

Image

A pretjeruju s tom zaštitom slika jer uglavnom nije riječ o njihovim slikama nego ih i oni preuzimaju s ostalih portala kao i mi. Kako to da sam zaboravio pomenuti Avaz? :D Najgora novina koju sam ikada držao u ruci - definitivno.
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Maja » 11 Jun 2013, 17:17

Izgleda da to na chromu nema. I nemoj odmah govoriti da je mozilla zakon a chrome smeće jer ti je džaba :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Krokodil Behko » 11 Jun 2013, 17:24

Maja wrote:Izgleda da to na chromu nema. I nemoj odmah govoriti da je mozilla zakon a chrome smeće jer ti je džaba :oo
Možda nema veze s tim. To sam dobio prije nepunih mjesec dana sa Rehinog linka.
Evo na ovoj temi nadji i instaliraj i dobit ćeš i ti. Trebalo bi. Lakše je ovako

http://www.bosanski-forum.com/viewtopic ... 0&start=60
zadnji post.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Krokodil Behko » 03 Sep 2013, 13:30

Jao blamaže. Ovi sa tračerskog portala.com, misle ako primjete neku vijest na engleskom pa je prevedu, da je niko bez njihovog znanja ne smije objaviti u BiH. E pa eto, nisam ni ja lud. Samo izguglam vijest pa je sam prevedem kao onu o vegeterijanki danas.
online

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Koji su info portali najbolji?

Post by Bambi » 23 Dec 2013, 20:41

Glasala sam za bosanski forum i doznajemo,jer se tu jedino informišem o dešavanjima :oo

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests