D15: Šerijatski zakon

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Dalia » 04 Jul 2013, 23:41

Ruana wrote: Hajde prvo da je tebe lijepo udam po serijatu pa cemo onda o djeci.
Nasao ti babo momka iz Kalinovika, iz fine kuce, domacin, vjernik, ima para i zenu.
Dobra prilika za tebe, moze te izdrzavati ne moras nista raditi on sve ima, dolazice ti svaku drugu noc, a ima 42 godine.
Pristajes li?
Pametno mi pokušavaš skrenut s teme :oo Nije tema šta bih ja...
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

Ruana
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Ruana » 04 Jul 2013, 23:42

Dalia wrote:
Ruana wrote: Hajde prvo da je tebe lijepo udam po serijatu pa cemo onda o djeci.
Nasao ti babo momka iz Kalinovika, iz fine kuce, domacin, vjernik, ima para i zenu.
Dobra prilika za tebe, moze te izdrzavati ne moras nista raditi on sve ima, dolazice ti svaku drugu noc, a ima 42 godine.
Pristajes li?
Pametno mi pokušavaš skrenut s teme :oo Nije tema šta bih ja...
Pa to je tako po serijatu.
Objasni mi serijatski brak, prosvjetli me.

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by bubica » 04 Jul 2013, 23:45

Ako onda treba zivjeti od A do Z po serijatu. A ne izabrati samo ono sto nekome odgovara.
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
POSAVLJAK
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2738
Joined: 24 Dec 2011, 13:53
Location: Wligorski okrug zapadno europskog centra na planini Arhipelagovog vrha
Contact:
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by POSAVLJAK » 04 Jul 2013, 23:59

Elem, oni koji su branili šerijatske zakone su u potpunosti izgubili. Nitko od kandidata koji su učestvovali u debati nebi živio po šerijatskom zakonu. Sve sami grešnici, ako niste zgriješili bacite kamen na mene. Hvala ovoj malobrojnoj ekipi koja je učestvovala u debati a posebno glasnogovrnici Ruani :tjesi

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Dalia » 05 Jul 2013, 00:02

Ruana wrote:
Dalia wrote:
Ruana wrote: Hajde prvo da je tebe lijepo udam po serijatu pa cemo onda o djeci.
Nasao ti babo momka iz Kalinovika, iz fine kuce, domacin, vjernik, ima para i zenu.
Dobra prilika za tebe, moze te izdrzavati ne moras nista raditi on sve ima, dolazice ti svaku drugu noc, a ima 42 godine.
Pristajes li?
Pametno mi pokušavaš skrenut s teme :oo Nije tema šta bih ja...
Pa to je tako po serijatu.
Objasni mi serijatski brak, prosvjetli me.
Nađi mi neki citat ili nešto u kojem je definisano pod šerijatskim brakom da se žena u dvadesetima mora udat za lika od 42 godine koji već ima ženu.

Evo ja se sutra mogu vjenčat sa svojim momkom, oboje u dvadesetima, studiramo i voli me i ne pomišlja na drugu pored mene.
Vjerovali ili ne i ovakvi šerijatski brakovi postoje.

Ovo što se tiče više žena, za vrijeme poslanika on je to preporučivao jer su tad mnogi muškarci ginuli i njihove žene su ostajale same, bez ikakvih prihoda i u tom slučaju mogao ih je oženit neko ko je imućan, a već ima ženu. Eh sad druga stvar je što danas ljudi zloupotrebljavaju vjeru, a i taj dio šerijatskog zakona koji se odnosi na imanje do 4 žene.
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by bubica » 05 Jul 2013, 00:07

Prvo ju je trebao njegov brat ozeniti (ako ga ima) pa onda neko ko je blize famili ,,
siromah nema sta a bogatas nema kad

Ruana
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Ruana » 05 Jul 2013, 00:12

bubica wrote:Prvo ju je trebao njegov brat ozeniti (ako ga ima) pa onda neko ko je blize famili ,,
Na kojoj si ti strani?

Nije tacno.U Kur'anu je dobro receno da se ne smije udavati zena za djevera.

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by bubica » 05 Jul 2013, 00:16

Ma to praktikuju, da materijalno sve ostane u familiji. Ja sam ZA ...
siromah nema sta a bogatas nema kad

Ruana
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Ruana » 05 Jul 2013, 00:17

Dalia wrote:
Nađi mi neki citat ili nešto u kojem je definisano pod šerijatskim brakom da se žena u dvadesetima mora udat za lika od 42 godine koji već ima ženu.
Ne mora ali ako babo naredi mora.
Evo ja se sutra mogu vjenčat sa svojim momkom, oboje u dvadesetima, studiramo i voli me i ne pomišlja na drugu pored mene.
Vjerovali ili ne i ovakvi šerijatski brakovi postoje.
Da ali gdje samo kod bogatih.
Ovo što se tiče više žena, za vrijeme poslanika on je to preporučivao jer su tad mnogi muškarci ginuli i njihove žene su ostajale same, bez ikakvih prihoda i u tom slučaju mogao ih je oženit neko ko je imućan, a već ima ženu. Eh sad druga stvar je što danas ljudi zloupotrebljavaju vjeru, a i taj dio šerijatskog zakona koji se odnosi na imanje do 4 žene.
A sad nema muskaraca sa 4 zene?

Ruana
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Ruana » 05 Jul 2013, 00:18

bubica wrote:Ma to praktikuju, da materijalno sve ostane u familiji. Ja sam ZA ...
Pa da bogastvo naravno, bili se ti mogla radi para udati za djevera ili kakvog rodjaka.

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by bubica » 05 Jul 2013, 00:23

Sto da ne :haha
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Dalia
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3570
Joined: 18 Apr 2013, 12:44
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Dalia » 05 Jul 2013, 00:24

Ruana wrote:


Da ali gdje samo kod bogatih.

Ja bogata nisam nažalost :D. , a gore sam ti svoj primjer navela.
A sad nema muskaraca sa 4 zene?
ovo sam ti maloprije objasnila da ljudi tamo zloupotrebljavaju zakone, muškarci ponajviše,a napisala sam ti šta je poslanik rekao,a ono što je on rekao to je Šerijat pravi.
Fine djevojke su u krevetu u 9, da bi mogle kući doći do 11. :zubi

Blackhawk
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Blackhawk » 05 Jul 2013, 00:34

Elem hrpa gluposti sto procitah..
Mislio sam da se i ne ukljucim jer vidim da se nema skim ni raspravljati, barem ne na razumnoj razini...

Pod 1. mijesate seriat i tradiciju neke drzave
pod 2. zapeli ste samo za seriat u vezi zena..
pod 3. vrlo malo ste upoznati sa samim seriatom.. sto se vracamo na tacku 1.

Zena ima potpunu slobodu i pravo da bira onog s kim ce da stupi u brak.. I tu joj nemoze otac ili brat ili neko treci "ugovoriti" brak i da je uda za nekog od 42 godine koji vec ima jednu zenu pored sebe..

Sto se tice tih koji imaju vise zena, prva zena se mora sloziti tj dati dopustenje svome muzu da dovede drugu ili trecu.. Bez njenog pristanka nemoze ni ozeniti..
Ako i kada da dopustenje, on moze dovesti drugu, ali pod uslovom da ima i jedna i druga ista prava.. Svakoj zeni mora obezbijedit stanovanje i naravno financijski obe isto pomagati.. Ako jednoj se kupi milka obavezan je i drugoj isto tako..
To je prva prednost seriata.. Znaci obe ili sve 4 zene imaju ista prava..
Vratimo se malo danasnje vrijeme, vecina muskaraca ima 2 ili 3 pa i vise ljubavnica.. Zena kod kuce, cisti, odgaja djecu a on ljubavnicu pa na vecere pa tamo pa vamo...
Gdje su tu ista prava ??? I na kraju, nijedan zakon ga nece osudit zato sto ima ljubavnicu pored svoje zene...

Da idemo dalje..
Sto se tice kazni za kradju i slicno.. Opet ste otisli na te rigorozne kazne, koje se vrlo vrlo rijetko i sprovode.. I sprovode se u izrazito extremnim slucajevima i to ne donose se tek tako nego trebaju dokazi i svjedoci..
Ali kad jednoj osobi otkines saku zbog toga sto je provalio nekome u kucu i pokrao je, taj vise nece ni pomislit, a kamoli da ucini opet isto.. I ne samo on, nego i mnogi drugi koji bi mozda pokusali..
Danasnje vrijeme, lik opljacka kucu, uhapse ga, on prizna i posalju ga kuci, bubnu mu neku kaznu novcanu on plati ili mozda cak ni to i idemo dalje.. Malo kasnije taj isti provali nekom drugom i tako dalje i tako dalje..
Opet prednost seriata..

Mnogi smatraju zene kao potcinjene u islamu, kao roblje i slicno. Medjutim, zene su na vrlo visokom polozaju i cijenjene su u islamu (zaboravite na neke tradicije, govorimo o islamu)..
U odgoju djece, najvecu ulogu ima MAJKA.. Ne otac, nego majka..
U jednom hadisu se prenosi da je dosao covjek kod Poslanika i upitao ga.. Prema kojoj osobi treba najvise dobra ciniti... Poslanik mu odgovorio, "Prema majci.. Ovaj ga upitao a onda, a Poslanik opet Prema majci, pa pita a poslije i Poslanik kaze Prema majci... I tek cetvrti put je rekao prema ocu.. Znaci 3 puta majka pa tek onda je otac..
Ovo pokazuje koliko je zena-majka cijenjena..

Jednom je Poslaniku dosla jedna zena i zalila se zasto je zenama uskracen dzihad, tj borba na Allahovom putu, a Poslanik joj odgovorio da zene imaju svoj dzihad a to je vrijeme dok su trudne i vrijeme dok doje..I ako bi zena umrla dok je u trudnoci ili pri porodu ima nagradu sehida..
Znaci s tim je dato zeni najveca nagrada koju moze imati..

Prednosti seriata su ogromne..
Pokrivanje zena, nije zbog toga da bi im otezali, nego da bi sacuvali njihovu ljepotu, njihovu cednost, njihovo bogastvo, za oko samo onoga koji je odabere za zenu, a ne za oci svih drugih..
Ni biser nebi bio toliko sjajan da se ne oblikuje sakriven u skoljci, i tek kada se otvori vidis svu car i ljepotu...
Seriat je zabranio alkohol... Svi znamo koliko zla alkohol nosi sa sobom..
Seriat je zabranio blud... svi znamo koliko bolesti, koliko nezeljene djece, koliko abortusa se uradi a sve zbog pohotnosti i bluda..
Seriat je zabranio kockanje i gatanje... Znamo svi koliko je isto nevolja snaslo one koji su kockali.. da su gubili i kuce i auta i prijatelje pa i porodicu, a na kraju i zivot sve zbog kocke..
Seriat zabranjuje drogu...
Seriat zabranjuje ubistva, zabranjuje silovanja.. zabranjuje kradju..

Vi ste protiv seriata.. znaci vi dopustate sve ovo navedeno, jer po vama seriat nije ispravan ??

Za Maju..
sto se tice sudija odnosno kadija... Svi svjedoci se dobro provjere, da li su skloni laganju ili ne, i ako postoji i trun sumnje u njihovu iskrenost taj njihov iskaz se ne uzima kao valjan.. Tako da ne mozes dovuci 2 i da svjedoce necemu i da lazno se optuzi neko..


Dug je post, ali nisam htio razdvajati na vise.. I odgovorit cu samo na pristojne komentare... nikako na neke uvrede i provokacije..
Esselamu alejkum...

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by bubica » 05 Jul 2013, 00:40

Mislim da se bas niko nije 100 % informisao nego komentarisemo na osnovu rekla kazala, ustvari sto smo nekada od nekoga culi. Ja sto znam , znam od moje rahmetli nene , od kone, jednostavno od starijih zena i djedova, od ovih mladjih nisma nikada nista slicno cula sem da kritikuju ako nisi kao oni.

Black fino je citati te
siromah nema sta a bogatas nema kad

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Maja » 05 Jul 2013, 01:33

Vi ste protiv seriata.. znaci vi dopustate sve ovo navedeno, jer po vama seriat nije ispravan ??
Naravno da ne dopuštamo. Nije sve crno i bijelo. Problem su rigorozne kazne. Nije to samo kod šerijata nego recimo i u državama koje se diče demokratijom postoje smrtne kazne. Ma koliko ti imao dokaza i "dokaza" uvijek se dešava da stradavaju nevini ljudi.
Baš negdje na forumu pročitah, da nije u vijestima kako je žena nakon muževog smaknuća u Americi dokazala da joj je muž nevin. Masa je takvih primjera.
A ovo što spomenuh za krađu, ne mora značiti da će lopov (ili bilo ko ko je prekršio zakon) nakon zatvorske kazne uraditi isto. Otkinuti čovjeku ruku... za moj pojam je previše. Možda je čovjek ukrao od nekog ko je baš bogat (naravno da ni to nije opravdanje ali gore je kad se krade od sirotinje ili ljudi koji su pošteno zaradili ono što imaju), možda ga je glad natjerala na to ili ne znam šta. I opet postoji mogućnost da je optužen nevin.
Lijepo je to što kažeš za žene...kad bi se toga pridržavali. Ali nama (namjerno) serviraju vijesti kako su izbičovane djevojke u pantalonama. Pa i Hurem je dobila batine u Dubaiju jer nije bila odjevena po propisu.
I zakopavanje žene koja je izvršila preljubu, te kamenovanje u javnosti....
Ali i kraj takvih kazni opet ljudi griješe i opet se kažnjavaju.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37670
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Online

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Pasaga » 05 Jul 2013, 06:33

Ruana wrote:
bubica wrote:Prvo ju je trebao njegov brat ozeniti (ako ga ima) pa onda neko ko je blize famili ,,
Na kojoj si ti strani?

Nije tacno.U Kur'anu je dobro receno da se ne smije udavati zena za djevera.
Orginalan primjer,procitah nedavno.
Zena ,porjeklom Bosanka,udala se za Palestinca koji je nesretnim okolnostima poginuo na zapadnoj obali,a znamo sta se tamo desava....
Imali su vec 3-4 djece,jako malih.....
Eh....oni kazu,da nebi postala k.urva mora se sto prije udat.
Imala je djevera koji je vec imao zenu i djecu....i naravno uda se za njega.
Sta je ovdje najbitnije???
Kako ko tumaci Kuran?
Po njihovom,je to obaveza po Kuranu??
Kako to obrazloziti,ko ce tumaciti Kuran?
Po mom misljenju,i moj stav je da je to nenormalno,u bilo kojem pogledu.
Zasto,zato jer ce dobiti koje djete i sa djeverom,a ta djeca su vec krvni srodnici.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by mrki62 » 05 Jul 2013, 06:50

Majo,nisi fer jer si brisala postove a sve zbog nekog pojedinca. Ova tema se nalazi na podforumu Debate ,što znači da nije toliko ozbiljno kako to neko želi. Dalje,Black iznosi pojedine slučaje koji ne čine pravilo. To je isto kad bi mi zbog bosanskih bogataša rekli kako se u BiH dobro živi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

Blackhawk
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Blackhawk » 05 Jul 2013, 08:40

mrki62 wrote:Majo,kao što sam napisao,šerijata nema. Možeš ti od fiće pravit mercedesa i govoriti kako imaš mercedes al to nije to.
Pogotovo kad pomeneš kaznu a u islamu nema prisile,što opet potvrđuje moje navode B-)
Ovdje nije pitanje da li ima seriata ili nema.. nego da li ste za taj zakon ili niste..
I ja govorim o seriatu kao seriatu, a ne nacinu kako ga neki provode..
U islamu nema prisile da bi ti bio musliman, niko te to ne tjera... Ali samim prihvatanjem islama prihvatas sve njegove odredbe.. Kad se registrujes na ovaj forum ti imas kvacicu da oznacis da prihvatas pravila i uslove foruma i takve moras postivati kao clan ovog foruma.
Kada krenes u skolu, imas kucni red skole koji isto tako moras postivati inace dobijas ukor i slabo vladanje...
Tako i u islamu, izgovaranjem sehadeta, ti oznacavas kvacicu da se slazes sa pravilima i propisima, pa tako se slazes i sa seriatom..

POSAVLJAK wrote: prvo da rješimo dilemu o poštivanju šerijatskog zakona, a ako ga ne poštuješ onda i nisi vjernik. Ako si vjernik onda su kazne primarne što se tiče ekipe od A do L. No šta kok boli k... koliku ćeš bradu nosit. Dakle i kazne prema šerijatskom zakonu ne da su glupe, nego ih je izmislio neki neradnik skučen u neku rupčagu koji mrzi sav narod islamske vjeroispovjesti.
Izgovaranjem sehadeta, ti postajes musliman a samim tim i priznajes islamski zakon seriat.. To dvoje ide skupa.. Eh sad, ako ti ukrades, ti si i dalje musliman ali si grijesnik musliman.. Ako pocinis blud ti si i dalje musliman ali onaj sa velikim grijehom i kao takav podlijezes kazni koju propisuje islam..
Rockefeller wrote:Jednostavno je do bola. Kad nekom glavu odsječeš kasno je ako se ispostavi da si pogriješio. Da je šeriatski zakon dobar opazilo bi se.
I u zemaljskim zakonima dodje do pogreske pa objese ili ubiju strujom ili inekcijom, pa se kasnije utvrdi da je nevin.. Znaci ni ovi zemaljski zakoni ne valjaju...

Jedan citat sa stranice rijaseta.

Šta je, u stvari, šerijat?

Šeri'at jezički znači pravi put do vode, izvora. To je u stvari objavljeni Allahov zakon koji definira odnos čovjeka prema Uzvišenom Bogu, odnose među ljudima, kao i odnos čovjeka prema prirodi.

Primjenjivanje šerijata je, u stvari, vraćanje čovjeka svome izvoru. Kako god je voda spas za ljudski fizički život tako je šerijat spas za ljudski im i dušu. Šerijat je okosnica naše vjere. Nemoguće ga je istrgnuti. Islam bez šerijata ne bi više bio islam.

Da bi se ispravno razumio šerijat potrebno ga je posmatrati kao organsku cjelinu, kao jedno tijelo. Kako god se ne može sagledati ljepota i značaj istrgnutog dijela tijela bez vraćanja na njegovo mjesto, tako se ni jedan izdvojeni šerijatski propis ne može ispravno procjenjivati ukoliko se ne sagledava u kontekstu ostalih šerijatskih propisa i njihovih ciljeva. Kako god se ne može jedan istrgnuti ljudski ud nazvati kompletnim tijelom tako se ni šerijat ne može svesti na samo jedan propis. A to upravo rade oni koji ne vole ili ne razumiju šerijat. Uzmu šerijatski propis o kažnjavanju kradljivca ili bludnika pa onda kažu - eto, to je šerijat, nastojeći ga prikazati barbarskim. A ovi šerijatski propisi, konkretno, nisu svrha sami sebi, primjenjuju se samo u kompletiranom islamskom društvu, djeluju preventivno i tako su efikasni da se, zapravo, veoma rijetko izvršavaju.

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Bahra » 05 Jul 2013, 08:43

Svaki zakon ima svoje "rupe" ali realno gledajući ovozemaljski zakoni spram serijata imaju mnogo veće propuste.
Ne primjenjuje se serijat samo na brak već i za sve aspekte u životu. Ali krenuti prvo od toga posto samo o tome pišete. Prvo po serijatu, na samom vjenčanju žena kaže koliku ostetu će da dobije u slučaju razvoda. U parama i u zlatu. Znaci da i ako se razvedu ona neće ostati kao list na grani bez icega. Kod ovozemaljskog zakona nemaš ništa unaprijed zagarantovano. Sto se tiče samog braka, u serijatu je jasno definirano da si žena, majka, stub kuće. Brines se o porodici, djeci da ne odu na los put i imaš veće šanse da uslijed u tome, jer ti je to jedina obaveza, a ne kao danas da moraš biti sve.
Majka, žena, stub kuće,radnik mjeseca, i izvor prihoda. Sa ovolikim obavezama normalno je da u nekom aspektu ne uspijemo, a najčešće to bude porodica. Znaci serijat ti u startu opet daje veću mogućnost uspjeha da svoju djecu izvedes na pravi put.
Kažu ima vise žena...Koliko samo slučajeva znamo kod nas da ima ljubavnicu čitav zivot, pa čak i djete sa njom i da mu i žena zna , ali ostaje u braku sa njim jer od mizerne almentacije nekoga joj biti za hljeba mjesečno pa šuti i pravi se luda. Sta je vise fer i korektno?
Spominje se urana za djevera, ja prije 2 dana upoznala ženu koja je to samovoljno uradila kad jej je muž poginuo u saobracajki prije per godina. Ostala sama sa djecom u svekrovoj kuci,nemajuci ništa. I skontala da je bolje da se uda za djevera, nego da rizikuje da ostane na ulici sa maksumima. Serijatski zakon stiti zenu svidjalo se to nekom ili ne.
A kasnije ću da pišem o kaznama prema lopovima, pedofilima i ubicama.
C
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

Ruana
Status: Offline

Re: D15: Šerijatski zakon

Post by Ruana » 05 Jul 2013, 09:25

Black znamo da je po serijatu kamata zabranjena, a znamo i da banke zive od takvih poslovanja. A meni je po serijatu zabranjeno uzimati i davti kamatu.
Kako opstaju islamske banke?
Znam ljude koi se pridrzavaju toga, e sad mi sto zivimo ovamo kako cemo mi na halal nacin kupiti kucu ili pristojno auto a da nedadnemo kamatu? Ili smo zbog toga vazda neka negdje sirotinja.

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests