Debate - naš stav

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Maja » 29 Dec 2012, 01:06

Možete li se prebaciti na ovu temu pliz

http://bosanski-forum.com/viewtopic.php?f=11&t=1062

Ovdje samo napišemo naš stav i kapak.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by blento59 » 29 Dec 2012, 03:13

ma moze
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Tempy » 29 Dec 2012, 11:42

Nikad u životu nisam bio niti na jednom vašaru ili koridi, ali smatram da ima neke koristi od nih. Ne znam odakle je sama riječ vašar došla u naš jezik, možda iz mađarskog, a korida je jasno da je iz španskog jezika došla u naš da učini nešto veću važnost vašaru, tj nardonom veselju određenog dana u godini u nekim dijelovima BiH. Uzimajući u obzir socijalno-ekonomski značaj vašara i korida na kojima hiljade stanovnika BiH obezbijedi egzistenciju za cijelu godinu samo za jedan dan, na jednom vašaru ili koridi. Prije svega mislim na one koji imaju i održavaju ringišpile i ostale naprave za zabavu vašarskog karaktera, pa onda na one koji korsite priliku da prodaju stoku ili druge poljoprivredne proizvode.
Mišljenja sam da je više bilo ovakvih vašara i korida nebi ruralci pravili rat jer je protekli rat pije svega bio rat ruralnog protiv urbanog, odatle i proistekli urbicid na ovim prostorima.
Naravno da nikada ne bih mogao zamisliti da mi je posao vezan za te vašare i koride, jer bi me sva ta gužva, muzika i krkanluk izludile za nekoliko minuta. :oo

Trepavica
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Trepavica » 29 Dec 2012, 22:04

Smjesno mi je bilo citati samu sebe , jer ja i vasari , dva svijeta razlicita.. :plavi a pisati da sam ZA !!!!!

Nikad bila na koridi , nisam ni znala da to postoji u BiH ,do prosle god...vidjela snimak 2..3 min i u tom vrlo kratkom vremenu, , dodoh do zakljucka da nemogu sve pregledati..Na samo jednom mjestu onoliki broj ,papaka ,ne vidjeh nikad..Ustvari lose je to sto ih nazivam tako .. :grana ali , zaista sta i u svemu covijek nece pronaci uzivanje..Prije svega 1guzve..2.galama , sator do satora, a svaki svoje ozvucenje ima..3alkohol..4 brza jela ,sto sumnjam da su sa imalo higijenski nontrolisana..a da ne pricam o mucenju zivotinja..Moglo bi se tu pisati jos puno...ali zaista sam , bas , bas , bas protivnica slicnih organizacija...Uglavnom...zabavno mi bi tipkati protiv svog vlastitog misljena !

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Krokodil Behko » 09 Feb 2013, 10:03

Moj bi pravi stav o dijaspori, bio sličan onome kojeg sam i zastupao.
Nije lako ni u inostranstvu ali kod nas je sasvim sigurno teže.
Skoro svaki dan, pročitam na portalima da je BiH osvojila neslavno zadnje
ili predzadnje mjesto u tim nekim ekonomskim konkurencijama. Na prvom mjestu
smo samo po broju nezaposlenih i po korupciji. Naravno da je EU manjkava.
Sve mahana do mahane ali morali bi prvo, počistiti svoju avliju prije nego što
krenemo "šarati" po njima. baš ih i ne volim. Bar ne nešto posebno. Ipak trebalo bi
preuzeti od jih ono što vrijedi i korisno je a zadržati i neke naše vrijednosti.
Znam da život naših dijasporaca nije lahak. Znam da e puno radi i izbiva iz kuće
ali vjerujte da ni ovdje nije bolje. Nikada ali nikada nemojte u obzir uzimati ono
što vidite u našim državnim firmama. To nije nikakvo mjerilo. Oko 70% ljudi radi
u privatnom sektoru i uslovi su znatno teži a plate isto tako, znatno manje.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Ruana » 09 Feb 2013, 15:33

BIH volim punim srcem, trudim se sto je moguce vise da prenesem na djecu nasu kulturu, tradiciju, vjeru i sve ostalo. Ovdje sam pola zivota mislim da zivim kao i vecina danaca oboje imamo fine poslove.Mozemo priustiti djeci privatnu skolu i odmor dva puta godisnje nemamo nikakvih kredita zivimo u prosjecnom stanu, vozimo prosjecna auta.
Obezbjedili smo sebi povratak jednog dana ako Bog da kad djeca odrastu. Mozda ne za stalno ali o tom po tom. Ovdje

Blackhawk
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Blackhawk » 09 Feb 2013, 16:14

Sve sto bih napisao, vec sam napisao..
Nigdje nije bajka, ali ipak dijaspora ima vise prilika i vise mogucnosti...

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Sheval » 09 Feb 2013, 16:16

Pasaga,sasvim zasluženo :ok

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Pasaga » 09 Feb 2013, 17:49

Sheval wrote:Pasaga,sasvim zasluženo :ok

Zahvaljujem se kolegijumu...
Nevjerujem da sam toliko bio ubjedljiv...
Jest,ovdje sam prisutan tjelom...Bosna mi ne silazi sa uma,patim mnogo zbog toga.
Imam sve,sto je potrebno za normalan zivot,mozda i previse..
to sto mi fali ovdje a mozda i vecini,je druzenje i ljudska rjec,nisam nikad bio materijalista.
Socijalni zivot ovdje u dijasporije na vrlo nezavidnom nivou,to ljude ubija.
U takvim debatama dolazi do malo nekontrolisanih izljeva strasti,emocje krenu
sve u svemu,bilo je mnogo zrelijih i realnijih konstatacija,komentara.
A DACINA CURICICA...opasnija je od one curke na avataru... :hoi :888
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

dacina_curica
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by dacina_curica » 10 Feb 2013, 00:53

Aman sta ti je vise. :grana

Stav sam iznijela na debati. Ne razmisljam ni 1% drugacije.
Za mene u Bosni mjesta nema tako da sam ovdje za sada i za uvijek. Dole odem jednom u 5 godina i to mi je dovoljno.
Naravno svakom svacije. :)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Maja » 29 Jun 2013, 00:11

E hajmo sad. Jeste li zastupali ono što zaista mislite?
Ja nisam. Ne mislim da dobar seks možeš imati samo ako imaš snažne osjećaje prema toj osobi.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Krokodil Behko » 29 Jun 2013, 00:13

Manje ili više, iznio sam svoj pravi stav na debati. Za dobar seks, emocije nisu potrebne. Nema tu ko šta da mi dokazuje suprotno kad ja imam milion iskustava i znam to dobro. Nemam ništa protiv emotivnog seksa ali i ovom bez ljubavi, ne fali ama baš ništa. Ne mjeri se seks sa ljubavlju niti je ista potrebna za to. Čak šta više, ljubav može i da pokvari nešto što je započeto bez nekih većih obećanja. Kao što je već rečeno na debati, može se krenuti i od seksa pa stići do nečeg jačeg. Jbt, pa više puta čitam da se prostitutka udala za nekog od svojih mušterija. Nema dalje. :cvike
online

Ruana
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Ruana » 29 Jun 2013, 00:17

Krokodil Behko wrote:Manje ili više, iznio sam svoj pravi stav na debati. Za dobar seks, emocije nisu potrebne. Nema tu ko šta da mi dokazuje suprotno kad ja imam milion iskustava i znam to dobro. Nemam ništa protiv emotivnog seksa ali i ovom bez ljubavi, ne fali ama baš ništa. Ne mjeri se seks sa ljubavlju niti je ista potrebna za to. Čak šta više, ljubav može i da pokvari nešto što je započeto bez nekih većih obećanja. Kao što je već rečeno na debati, može se krenuti i od seksa pa stići do nečeg jačeg. Jbt, pa više puta čitam da se prostitutka udala za nekog od svojih mušterija. Nema dalje. :cvike
Sve je to tako ali ja ne bih mogla.

Ruana
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Ruana » 29 Jun 2013, 00:18

Uglavnom sam pisala ono sto mislim.
I Dalia zasluzujn cestitke.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Lavlje_srce » 29 Jun 2013, 00:19

Maja wrote:E hajmo sad. Jeste li zastupali ono što zaista mislite?
Ja nisam. Ne mislim da dobar seks možeš imati samo ako imaš snažne osjećaje prema toj osobi.
Ja jesam. I mislim da su argumenti opozicije bili neuporedivo jaci, plus sto je Behko duboko zagazio u niske udarce (ponavljani pokusaji ad hominema). Argumenti moderatorske snage su zamijenili snagu argumenata.

Nisam ocekivala drugaciji rezultat bez obzira na to. Kadija te tuzi, kadija ti sudi. :oo

Sva sreca pa je nebitno. :ćitire

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Maja » 29 Jun 2013, 00:24

Pa čekaj...ti si očekivala pobjedu nakon 3 posta, koliko li? Ne znam jesi li pratila stare debate ali pobjednici su ostavljali znoj, krv i suze na temi. Ovog puta se niko nije pretjerano trudio, raspravljao dugo i sa žarom. Ovako kad su svi otprilike isti onda se svako može proglasiti pobjednikom i kako odabrati ako su svi otprilike isti. Ja sam trebala birati pobjednika afirmacijske ekipe, malo su se istakli Dalia i fruit, al ne dovoljno. Isto tako i u drugoj.
Dešavalo se i prije da niko ne pobijedi i biće još tema...više sreće drugi put.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Rockefeller » 29 Jun 2013, 00:26

Uh tema je bila dosta onako široka i granice nisu bile najjasnije. Počeo sam da guglam o tome zašto sex bez emocije ne bi bio dobar i naš'o par stvari na koje bih se mog'o osloniti, al' yebenica je bila jer se ne možeš primiti ni za jedan tvrdi dokaz.

Krivo mi je što mi na pamet nije prije palo da je emocija i dobra i loša pa se onda stvarno sex bez emocije i ne može izbjeći. Zakuh'o sam sam sebi držeći se jednog pravca, a da sam znao pričati o ovim stvarima bilo bi bolje.

Ne znam... probadoh maštat i filozofirat. :cool

@Majo koji je kriterij za pobjedu?
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7767 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Krokodil Behko » 29 Jun 2013, 00:27

Lavlje_srce wrote:
Maja wrote:E hajmo sad. Jeste li zastupali ono što zaista mislite?
Ja nisam. Ne mislim da dobar seks možeš imati samo ako imaš snažne osjećaje prema toj osobi.
Ja jesam. I mislim da su argumenti opozicije bili neuporedivo jaci, plus sto je Behko duboko zagazio u niske udarce (pokusaj ad hominema). Argumenti moderatorske snage su zamijenili snagu argumenata.

Nisam ocekivala drugaciji razultat bez obzira na to. Kadija te tuzi, kadija ti sudi. :oo

Sva sreca pa je nebitno. :ćitire
:maja

Prilično sam siguran da sam ti se zahvalio, na tvoju prvu salvu pretjerano ličnih i provokativnih komentara tipa "ne znaš za bolje", nemaš emocije" i sl. Čak sam ti i pusu poslao :D

Ali ti si to izostavila citirati i nastavila. Pa prema tome, ko se sablje hvata..........?
Ali u svakom slučaju, nikom ne rekoh da je stoka. Trebal još jedna pusa? Nije frka :D
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11755 times
Contact:
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Maja » 29 Jun 2013, 00:34

Rockefeller wrote:Uh tema je bila dosta onako široka i granice nisu bile najjasnije. Počeo sam da guglam o tome zašto sex bez emocije ne bi bio dobar i naš'o par stvari na koje bih se mog'o osloniti, al' yebenica je bila jer se ne možeš primiti ni za jedan tvrdi dokaz.

Krivo mi je što mi na pamet nije prije palo da je emocija i dobra i loša pa se onda stvarno sex bez emocije i ne može izbjeći. Zakuh'o sam sam sebi držeći se jednog pravca, a da sam znao pričati o ovim stvarima bilo bi bolje.

Ne znam... probadoh maštat i filozofirat. :cool

@Majo koji je kriterij za pobjedu?
Mi smo imali teži zadatak, a bili smo bolji.
Ja znam da ćeš ti rasturiti sve kad potrefi tema koja ti odgovara, pa na opštoj temi o debatama daj svoje prijedloge, ali imaj na umu da to bude nešto što je prihvatljivo i običnom forumašu jer će se na kraju teme birati putem ankete.

A koji je kriterij... odbrana svojih stavova bez glupe priče i ličnih uvreda/prepucavanja, dobri argumenti, aktivno učešće na temi. Još se više cijeni ako si dobar u zastupanju nečeg što se kosi s tvojim stvarnim mišljenjem.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Debate - naš stav

Post by Lavlje_srce » 29 Jun 2013, 00:43

Maja wrote:Pa čekaj...ti si očekivala pobjedu nakon 3 posta, koliko li? Ne znam jesi li pratila stare debate ali pobjednici su ostavljali znoj, krv i suze na temi. Ovog puta se niko nije pretjerano trudio, raspravljao dugo i sa žarom.
Ma nisam pratila debate, mislila sam da pobjedjuju ekipe. A pobjedi se uvijek nadam, cemu inace ucestvovati? I am not another brick in the wall. :oo

Iako priznajem da se nisam zadala, cuvam strast za RL. :valja
Krokodil Behko wrote: :maja
Prilično sam siguran da sam ti se zahvalio, na tvoju prvu salvu pretjerano ličnih i provokativnih komentara tipa "ne znaš za bolje", nemaš emocije" i sl. Čak sam ti i pusu poslao :D

Ali ti si to izostavila citirati i nastavila. Pa prema tome, ko se sablje hvata..........?
Ali u svakom slučaju, nikom ne rekoh da je stoka. Trebal još jedna pusa? Nije frka :D
Vazda sucem sablju, ali vjerujem u postenu borbu. ;) Dakle snagu argumenata. Svoje stavove sam argumentirala, i nema ljutis sada. Iako priznajem da sam od tebe malo vise ocekivala, dakle podbacio si. :sjedi A 'stoku' si ti spomenuo ja sam se samo nadovezala, to bas i nije moj stil. :ne

Post Reply

Return to “Debate”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests