D3: Ljubav na forumu/netu

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
Locked
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Maja » 22 Nov 2012, 20:08

Većini forumaša se desilo da ih nekad neka osoba zaintrigira malo više od ostalih. Svidi im se nečije pisanje, nečije slike, ponašanje itd.
Dođemo u situaciju da je nam je glavni razlog dolaska na neki forum upravo ta osoba. Čak se javlja i prava pravcata ljubomora ako on/ona piše s drugima.
Neki ostanu na tom forumskom zezanju kroz postove, neki pređu na pp, pa na msn, facebook, a oni najhrabriji završe na kafici.
Rađaju se ljubavi :D rađaju se jaki osjećaji čak i prema onima koje nikad nisi sreo u životu.
Neki su po prirodi zatvoreni ili imaju u životu (braku) problema, pa im je net izlaz u neki drugi svijet. U neznancu nađu osobu od povjerenja
koja će ih saslušati, utješiti.
Ali moglo bi se reći da su te ljubavi preko interneta mač s dvije oštrice. Zna biti lijepo i krasno, za se sve to pretvoriti u pravu vezu, pa i brak.
A desi se i da upoznaš pravu budalu koja će ti stvarati samo probleme.
Ljubav preko foruma/neta- da ili ne?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2012, 20:20

Odlučno sam protiv i iskoristiću ovu priliku da kažem da je ovo moje "protiv"
čisto iz empirističkih razloga. Ljudi se ne mogu dovoljno upoznati preko interneta.
Forum je dobra stvar za malo bolje upoznavanje ali ipak live je live. Sitnice koje
uočavamo na prvom spoju, obično budu i presudne. Bio sam na bezbroj spojeva
i nemate pojma sa kakvim likovima sam se sreo. Veće su vam šanse da u reali
ostvarite ljubav nego na netu. Pod "ostvariti" mislim na nailazak osobe koja vam paše.
online

Ruana
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Ruana » 22 Nov 2012, 20:25

Zasto da ne, to je oduvjek postojalo,jos od vremena goluba pismonose "ljubav na slijepo" nekada su to bili oglasi u novinama, a danas mozda i prednost jer svi zivimo brzo i nemamo vremena za izlaske i zabavu. Ovo je jako jeftina i prakticna opcija.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2012, 20:28

Ruana wrote:Zasto da ne, to je oduvjek postojalo,jos od vremena goluba pismonose "ljubav na slijepo" nekada su to bili oglasi u novinama, a danas mozda i prednost jer svi zivimo brzo i nemamo vremena za izlaske i zabavu. Ovo je jako jeftina i prakticna opcija.

O tome i govorim. Taman toliko jeftina i praktična da će učesinici biti
toliko probirljivi na spoju i da će im smetati sve i svašta osim njihovog
vlastitog ega pothranjivanog sa sviješću da kod kuće na compu, imaju
još 20 spremnih kontakata a tu je i uvjerenje da je svaki/a od tih 20
bolji/a od onog što vide pred sobom u tom momentu. Da, praktično je
i u bi bio problem.
online

Ruana
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Ruana » 22 Nov 2012, 20:30

Krokodil Behko wrote:Odlučno sam protiv i iskoristiću ovu priliku da kažem da je ovo moje "protiv"
čisto iz empirističkih razloga. Ljudi se ne mogu dovoljno upoznati preko interneta.
Forum je dobra stvar za malo bolje upoznavanje ali ipak live je live. Sitnice koje
uočavamo na prvom spoju, obično budu i presudne. Bio sam na bezbroj spojeva
i nemate pojma sa kakvim likovima sam se sreo. Veće su vam šanse da u reali
ostvarite ljubav nego na netu. Pod "ostvariti" mislim na nailazak osobe koja vam paše.
Koliko se veza raspalo, koje su "live" sklopljene.
Na netu imas vise mogucnosti za usporiti, mislim upoznati polako, pa tek onda se odluciti.
Nekada nas prevari onaj prvi pogled, gdje obicno padnemo na fizicki izgled.

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Tempy » 22 Nov 2012, 20:31

Krokodil Behko wrote:Odlučno sam protiv i iskoristiću ovu priliku da kažem da je ovo moje "protiv"
čisto iz empirističkih razloga. Ljudi se ne mogu dovoljno upoznati preko interneta.
Forum je dobra stvar za malo bolje upoznavanje ali ipak live je live. Sitnice koje
uočavamo na prvom spoju, obično budu i presudne. Bio sam na bezbroj spojeva
i nemate pojma sa kakvim likovima sam se sreo. Veće su vam šanse da u reali
ostvarite ljubav nego na netu. Pod "ostvariti" mislim na nailazak osobe koja vam paše.
U nedostatku vremena uz ovaj današnji užurbani tempo života, forum kao mjesto druženja velikog broja osoba, nije nikakvo čudo da nam se neko baš posebno svidi na takav način da obično prijateljstvo preraste u privrženost pa čak i u ljubav.
U prošlom vijeku dešavale su se ljubavi koje su nastale isključivo putem ljubavnih pisama.
Šta bi oni dali za ovo što imamo danas

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Maja » 22 Nov 2012, 20:33

Krokodil Behko wrote: Ljudi se ne mogu dovoljno upoznati preko interneta.
Forum je dobra stvar za malo bolje upoznavanje ali ipak live je live. .
:ne

Preko interneta najprije upoznaš osobu iznutra, a tek onda fizički. Čitaš ga šta piše, kroz postove vidiš kakva mišljenja ima o raznim stvarima. Ako ste se upoznali na chatu ili nekoj stranici za upoznavanje popričate, razgovarate opušteno, jer nema one treme ni ustručavanja kao kad se s nekim prvi put vidiš. Poznato je da se svi lakše otvaramo ovako kad smo anonimni. Nije džaba ni u crkvi onaj paravan između svećenika i grešnika u ispovjedaonici :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2012, 20:35

Ruana wrote:
Krokodil Behko wrote:Odlučno sam protiv i iskoristiću ovu priliku da kažem da je ovo moje "protiv"
čisto iz empirističkih razloga. Ljudi se ne mogu dovoljno upoznati preko interneta.
Forum je dobra stvar za malo bolje upoznavanje ali ipak live je live. Sitnice koje
uočavamo na prvom spoju, obično budu i presudne. Bio sam na bezbroj spojeva
i nemate pojma sa kakvim likovima sam se sreo. Veće su vam šanse da u reali
ostvarite ljubav nego na netu. Pod "ostvariti" mislim na nailazak osobe koja vam paše.
Koliko se veza raspalo, koje su "live" sklopljene.
Na netu imas vise mogucnosti za usporiti, mislim upoznati polako, pa tek onda se odluciti.
Nekada nas prevari onaj prvi pogled, gdje obicno padnemo na fizicki izgled.
A koliko ih je propalo dok se našla jedna u milion?
Koliko je laži izgovoreno o sebi samom/samoj da bi se neko prevario?
Kad su te stvatri u pitanju, ljudi zaborave reći neke detalje poput:
"Imam dvoje djece", "još uvijek sam u braku", "dužan/na sam 10.000 maraka"
i tome slično.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2012, 20:37

Tempy wrote:
Krokodil Behko wrote:Odlučno sam protiv i iskoristiću ovu priliku da kažem da je ovo moje "protiv"
čisto iz empirističkih razloga. Ljudi se ne mogu dovoljno upoznati preko interneta.
Forum je dobra stvar za malo bolje upoznavanje ali ipak live je live. Sitnice koje
uočavamo na prvom spoju, obično budu i presudne. Bio sam na bezbroj spojeva
i nemate pojma sa kakvim likovima sam se sreo. Veće su vam šanse da u reali
ostvarite ljubav nego na netu. Pod "ostvariti" mislim na nailazak osobe koja vam paše.
U nedostatku vremena uz ovaj današnji užurbani tempo života, forum kao mjesto druženja velikog broja osoba, nije nikakvo čudo da nam se neko baš posebno svidi na takav način da obično prijateljstvo preraste u privrženost pa čak i u ljubav.
U prošlom vijeku dešavale su se ljubavi koje su nastale isključivo putem ljubavnih pisama.
Šta bi oni dali za ovo što imamo danas
Ako ti nemaš vremena za pronaći nešto jako bitno, tu ti internet sigurno neće pomoći.
Gdje je tu ljubav na prvi pogled. "Svidja mi se osmijeh", "svidja mi se govor",
"svidjaju mi se sise"...? Šta je za reći? Svidjaju mi se tvoja slova i tvoje slike
sa mature pa nema veze što ti je sad 40 godina??
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by carobnjak N » 22 Nov 2012, 20:39

Nee kakva ljubav preko neta ,ja sam imao vrlo ružno iskustvo prije par godina.
To je bio neki čat ja sam tu dolazio jer mi takav bio posao ,dosadan i slučajno upoznam jednu djevojku .
I tako često smo pričali ,ispočetka malo ali se to poslije pretvorilo u maratonske priče i naravno tu se upletu emocije ,razmjenimo fotografije,zovemo se pričamo svaki dan itd .
Ona je bila dosta daleko od mene ,oko 500km i vremenom je to išlo da smo se nakon pola godine odlučili upoznati ,a poklopilo se i to da sam ja išao na neki put i dođem u Sa na aerodorom ,njoj to nije bilo daleko previše .
Ja dođem taj dan i nemam previše vremena do leta , međutim nje nema ,zovem je i ona kaže da je kod doktora ,uglavnom nije došla. Pošto sam se ja bio nekako vezao za nju ,a znao sam da me neće biti u BiH oko pola godine baš mi je to nekako teško palo.
I dalje smo tamo nastavili da se dopisujemo ,zvao sam je par puta,čak smo se i dogovarali da dođem kod nje kad se vratim, i nakon skoro 5 mjeseci mi je rekla da se u stvari ona našla sa nekim tipom i da hodaju ..
Ja sam nekako to onda izgleda krivo složio u glavi i pomislio da ona u stvari laže ,da jednostavno ne želi da se nađe samnom iz nekog trećeg razloga.
Onda smo prekinuli kontakt jedno vrijeme i ja jedno jutro baš rano nazovem nju i javi mi se neki muškarac i fino mi kaže "ona je meni rekla za tebe ,žao mi je ali ja sam sa njom u ozbiljnoj vezi i nemoj više zvati molim te"
Ja sam samo čini mi se reko "dobro ,u redu" i to je bilo to . Ne treba objašnjavati da sam se osjećao ko zadnji idiot .
znači ljubav na netu ne ,prijateljstvo može ali ništa više od toga
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2012, 20:40

Maja wrote:
Krokodil Behko wrote: Ljudi se ne mogu dovoljno upoznati preko interneta.
Forum je dobra stvar za malo bolje upoznavanje ali ipak live je live. .
:ne

Preko interneta najprije upoznaš osobu iznutra, a tek onda fizički. Čitaš ga šta piše, kroz postove vidiš kakva mišljenja ima o raznim stvarima. Ako ste se upoznali na chatu ili nekoj stranici za upoznavanje popričate, razgovarate opušteno, jer nema one treme ni ustručavanja kao kad se s nekim prvi put vidiš. Poznato je da se svi lakše otvaramo ovako kad smo anonimni. Nije džaba ni u crkvi onaj paravan između svećenika i grešnika u ispovjedaonici :D
Aha. E pa mogu ti reći ko misli da je mene upoznao po pisanju na sexy-love temicama
taj je potpuni levat. Ja se tu uglavnom samo zezam. Šta sa tim?
Što se tiče te treme ja je uglavnom i nemam od svog punoljetstva pa mi
nije potreban takav način upoznavanja. Možda za neke druge sorte ali ne i za mene.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Mister No » 22 Nov 2012, 20:41

Poznanik oženi nekakvu iz Australije, i to dovede nju ovamo :lupa

Nikada se prije toga nisu vidjeli "u živo".
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2012, 20:43

Mister No wrote:Poznanik oženi nekakvu iz Australije, i to dovede nju ovamo :lupa

Nikada se prije toga nisu vidjeli "u živo".
I kakav ti je to argument?
Kod onolikih tuzlanki, on našao neku iz Australije.
Da to nije nešto oko papira pa ti prodali priču, kako se vole?
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31591
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7128 times
Been thanked: 3862 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Mister No » 22 Nov 2012, 20:44

Krokodil Behko wrote:
Mister No wrote:Poznanik oženi nekakvu iz Australije, i to dovede nju ovamo :lupa

Nikada se prije toga nisu vidjeli "u živo".
I kakav ti je to argument?
Kod onolikih tuzlanki, on našao neku iz Australije.
Da to nije nešto oko papira pa ti prodali priču, kako se vole?
Pa rekoh ti doveo nju ovdje, i u braku su bar 7 - 8 godina.
High Hopes...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Maja » 22 Nov 2012, 20:46

Jednom sam čitala ispovijest jedne djevojke koja je uradila nekoliko estetskih operacija jer je bila jako ružna. Klempava s ogromnim nosem. Ubitačna kombinacija. Kaže kako je bila u depresiji kao tinejdžerka i kako je stalno čitala savjetnike koji su lupali o tome da radi na svojoj osobnosti, da pokaže svoju unutarnju ljepotu i sigurno će osvojiti muškarce. I tad reče.... A kako da im pokažem sve svoje pozitivne strane kad dečki bježe od mene čim me vide i uopšte se ne trude da me upoznaju.
Ne podržavam kad se ljudi lažno predstavljaju, šalju tuđe slike, lažu da su zgodni, ali forumi i net uopšte su baš dobri za to da dođu do izražaja oni koji IMAJU kvalitete, ali ne i izgled.
Danas je nažalost takva situacija da ako nisi fizički lijep, automatski te prekriže tj doživljavaju te kao totalno bezveznu osobu.

Ruana
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Ruana » 22 Nov 2012, 20:48

Krokodil Behko wrote:
A koliko ih je propalo dok se našla jedna u milion?
Koliko je laži izgovoreno o sebi samom/samoj da bi se neko prevario?
Kad su te stvatri u pitanju, ljudi zaborave reći neke detalje poput:
"Imam dvoje djece", "još uvijek sam u braku", "dužan/na sam 10.000 maraka"
i tome slično.
Sve ti to moze "zaboraviti" reci i uzivo u kaficu. Ko laze i vara radi to jednako "dobro" kako na netu tako uzivo u drustvu.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2012, 20:50

Maja wrote:Jednom sam čitala ispovijest jedne djevojke koja je uradila nekoliko estetskih operacija jer je bila jako ružna. Klempava s ogromnim nosem. Ubitačna kombinacija. Kaže kako je bila u depresiji kao tinejdžerka i kako je stalno čitala savjetnike koji su lupali o tome da radi na svojoj osobnosti, da pokaže svoju unutarnju ljepotu i sigurno će osvojiti muškarce. I tad reče.... A kako da im pokažem sve svoje pozitivne strane kad dečki bježe od mene čim me vide i uopšte se ne trude da me upoznaju.
Ne podržavam kad se ljudi lažno predstavljaju, šalju tuđe slike, lažu da su zgodni, ali forumi i net uopšte su baš dobri za to da dođu do izražaja oni koji IMAJU kvalitete, ali ne i izgled.
Danas je nažalost takva situacija da ako nisi fizički lijep, automatski te prekriže tj doživljavaju te kao totalno bezveznu osobu.
O tome ti i govorim. To je zbog interneta i one lakoće upoznavanja o kojoj sam
već pisao na ovoj temi. Prije to nije bilo tako. Kao što vidiš internet samo škodi tim nekim osnovnim vrijednostima u vezi upoznavanja.

Evo dokaz. Vidi kakvu sam poruku upravo dobio odnekud sa neke mreže.
Jedna djevojka je ocijenila tvoje fotografije
aloooooo... ma zaboli me šta ona misli o mojim slikama :bije
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Maja » 22 Nov 2012, 20:51

Čarobnjak to je samo jedna osoba, samo jedno iskustvo.
Krokodil Behko wrote:
Aha. E pa mogu ti reći ko misli da je mene upoznao po pisanju na sexy-love temicama
taj je potpuni levat. Ja se tu uglavnom samo zezam. Šta sa tim?
Što se tiče te treme ja je uglavnom i nemam od svog punoljetstva pa mi
nije potreban takav način upoznavanja. Možda za neke druge sorte ali ne i za mene.
Isto ću reći kao Čarobnjaku. Ti si samo pojedinac :D
Ne kažem da nema lažnjaka, ali dosta njih nije samouvjereno kao ti :D
Imaš one koji se i u tridesetim smotaju pred zgodnim ženskom/muškom, pa zamucaju. Ne znaju ni formulisati rečenicu.

A šta je s onima koji žive u malim sredinama? U sredinama gdje su sve uglavnom rođaci? Takvima sigurno internet dobro dođe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by Krokodil Behko » 22 Nov 2012, 20:53

Ruana wrote:
Krokodil Behko wrote:
A koliko ih je propalo dok se našla jedna u milion?
Koliko je laži izgovoreno o sebi samom/samoj da bi se neko prevario?
Kad su te stvatri u pitanju, ljudi zaborave reći neke detalje poput:
"Imam dvoje djece", "još uvijek sam u braku", "dužan/na sam 10.000 maraka"
i tome slično.
Sve ti to moze "zaboraviti" reci i uzivo u kaficu. Ko laze i vara radi to jednako "dobro" kako na netu tako uzivo u drustvu.
Meni je jedna dama zaboravila reći da je dužna ne deset nego petnaest hiljada.
I cijela "kafa" je protekla u kuknjavi zbog toga. Idealno da se zaljubim u nju.
Što se tiče "uživo upoznavanja" pretpostavka je da će se ljudi prvo negdje sresti
i razmijeniti neke osnovne informacije kao i da se mogu raspitati. kao što vidiš
priča ti ne drži vodu.
online

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: D3: Ljubav na forumu/netu

Post by carobnjak N » 22 Nov 2012, 20:54

Maja wrote:Jednom sam čitala ispovijest jedne djevojke koja je uradila nekoliko estetskih operacija jer je bila jako ružna. Klempava s ogromnim nosem. Ubitačna kombinacija. Kaže kako je bila u depresiji kao tinejdžerka i kako je stalno čitala savjetnike koji su lupali o tome da radi na svojoj osobnosti, da pokaže svoju unutarnju ljepotu i sigurno će osvojiti muškarce. I tad reče.... A kako da im pokažem sve svoje pozitivne strane kad dečki bježe od mene čim me vide i uopšte se ne trude da me upoznaju.
Ne podržavam kad se ljudi lažno predstavljaju, šalju tuđe slike, lažu da su zgodni, ali forumi i net uopšte su baš dobri za to da dođu do izražaja oni koji IMAJU kvalitete, ali ne i izgled.
Danas je nažalost takva situacija da ako nisi fizički lijep, automatski te prekriže tj doživljavaju te kao totalno bezveznu osobu.
Pa dobro istina je da se može ovako lakše uspostaviti kontakt ali mi ovdje pričamo o ljubavi .
Sve te informacije i priče koje je neko stekao o osobi sa druge strane i na osnovu njih se zaljubio ,100 % padaju u vodu kad se ostvari živi kontakt . Problem je što će onda osoba koja je u tom kotaktu izvisila biti jako povrijeđena ,a da nije stvarala te neke emocije na osnovu imaginacije do toga nebi ni došlo.
Jednostavno bi shvatili u živo da nisu baš jedno za drugo ali niko nebi bio povrijeđen i razoćaran
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests