D8: Koride i vašari

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2012, 20:54

Trepavica wrote:
Krokodil Behko wrote:
Trepavica wrote:Ja maksuz uzmem odmor da odem na koridu u Čevljanoviće, to zadovoljstvo ne bih mjenjala ni po koje drugo..Uzivammmmmmmmmmmmmm ,pjevaljki na stolu...svaki sator za sebe , ma nema toga od Australije do Amerike.. :oo
Šta misliš da li je to vjerodostojan odraz tradicije našeg naroda?
Mislim na te pjevačice? Kad smo već kod pjevačica, tema je korida ali
i vašari. Nije li pojam vašara u današnje vrijeme, postao pojam za kič
i brzi zaradu na janjetini sumnjivog kvaliteta?
Naravo da je..Nema grada /sela a da nema svoje vasare..Jedini nacin da se svijet veseli ,skupi ,zabavi ,..a i svijeta sa strane dode , kao ja na primjer..Odem izveselim se , godinu rahat..izigram..jos uz to svasta vidim , naucim ! Treba cuvati i postovati tradiciju ,a to je nase...Eh,sada da li ce mo mi to znati prenijeti na mlade generacije pitanje je..A kad se kaze vasar /korida , nemoguce ne zamisliti pjevaljku na stolu ,pod satorom ..duboki dekolte...markice /euri izmedu...Ne bih rekla da je nacin za brzu zaradu..vise je tradicija !
Po tvome ispada da je naša tradicija samo to da pijemo, žderemo janjetinu i fatamo pjevaljku sa masnim rukama. Šta je sa sevdahom? Šta je sa svim narodnim igrama koje ne mogu da dodju do izražaja? kamena sa ramena, povlačenje konopca, penjanje uz drveni stub i slično. Ispde po tvome da nam je tradicija smao penjanje po kafanskim stolovima. A o onoj bofl robi na vašarima da i ne govlrim. Sve roba iz kineskih radnji a poreza daj bože da je iko platio, bar malo.
online

dacina_curica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by dacina_curica » 27 Dec 2012, 20:55

Broj jedan razlog protiv masovnih okupljanja u kojima se lole takmice koji ce vise popiti. Pa glavu u torbu, hoce l' stici kuci ili ne, hoce li ubiti nekog drugog ili nece....:lupa

Znaci, da rezimiramo: :oo
- Mucenje zivotinja pod izgovorom da je sala, sega ili jos gore - sport ja l' umjetnost;
- Izgovor za masovno opijanje i ugrozavanje sigurnosti sire populacije;
- Izgovor za tuce i obracune, "placanje racuna", sve podgrijano velikim kolicinama alkohola;
- kad smo vec kod alkohola - masovno trovanje sopstvenog naroda losom rakijom brljom i promovisanje zivotnog stila koji ne vodi nicemu osim ranoj smrti
- trovanje naroda hranom sumnjivog porijekla i kvaliteta - rezultat pogledati u prethodnoj recenici.

Sta jos? :oo Je l' nam zabavno vec? :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2012, 20:55

Tempy wrote:Ako je pivo alkohol onda sam ja Toredaor na koridi. :oo
Znači li to da možeš popiti gajbu piva?
online

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Tempy » 27 Dec 2012, 20:56

Trepavica wrote:
Krokodil Behko wrote:
Trepavica wrote:Ja maksuz uzmem odmor da odem na koridu u Čevljanoviće, to zadovoljstvo ne bih mjenjala ni po koje drugo..Uzivammmmmmmmmmmmmm ,pjevaljki na stolu...svaki sator za sebe , ma nema toga od Australije do Amerike.. :oo
Šta misliš da li je to vjerodostojan odraz tradicije našeg naroda?
Mislim na te pjevačice? Kad smo već kod pjevačica, tema je korida ali
i vašari. Nije li pojam vašara u današnje vrijeme, postao pojam za kič
i brzi zaradu na janjetini sumnjivog kvaliteta?
Naravo da je..Nema grada /sela a da nema svoje vasare..Jedini nacin da se svijet veseli ,skupi ,zabavi ,..a i svijeta sa strane dode , kao ja na primjer..Odem izveselim se , godinu rahat..izigram..jos uz to svasta vidim , naucim ! Treba cuvati i postovati tradiciju ,a to je nase...Eh,sada da li ce mo mi to znati prenijeti na mlade generacije pitanje je..A kad se kaze vasar /korida , nemoguce ne zamisliti pjevaljku na stolu ,pod satorom ..duboki dekolte...markice /euri izmedu...Ne bih rekla da je nacin za brzu zaradu..vise je tradicija !
bravo Trepka :aplauzz

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Tempy » 27 Dec 2012, 20:57

Krokodil Behko wrote:
Tempy wrote:Ako je pivo alkohol onda sam ja Toredaor na koridi. :oo
Znači li to da možeš popiti gajbu piva?
Gajba za cijeli dan , ma to je ništa.

Trepavica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Trepavica » 27 Dec 2012, 20:58

Krokodil Behko wrote:
Po tvome ispada da je naša tradicija samo to da pijemo, žderemo janjetinu i fatamo pjevaljku sa masnim rukama. Šta je sa sevdahom? Šta je sa svim narodnim igrama koje ne mogu da dodju do izražaja? kamena sa ramena, povlačenje konopca, penjanje uz drveni stub i slično. Ispde po tvome da nam je tradicija smao penjanje po kafanskim stolovima. A o onoj bofl robi na vašarima da i ne govlrim. Sve roba iz kineskih radnji a poreza daj bože da je iko platio, bar malo.

Jasta smo poznati najvise po tome , gdje se jede , idemo svi..pije takoder...pjeva , druzi sa pjevaljkama isto..A uz sevdah , nema " "struje u prsima"...ovde sve se zivo trese , ljuljaaaaaaaaaaaa...ojha...nananannana,...
Last edited by Trepavica on 27 Dec 2012, 21:01, edited 1 time in total.

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Tempy » 27 Dec 2012, 20:59

Krokodil Behko wrote: Po tvome ispada da je naša tradicija samo to da pijemo, žderemo janjetinu i fatamo pjevaljku sa masnim rukama. Šta je sa sevdahom? Šta je sa svim narodnim igrama koje ne mogu da dodju do izražaja? kamena sa ramena, povlačenje konopca, penjanje uz drveni stub i slično. Ispde po tvome da nam je tradicija smao penjanje po kafanskim stolovima. A o onoj bofl robi na vašarima da i ne govlrim. Sve roba iz kineskih radnji a poreza daj bože da je iko platio, bar malo.
Pa nemojmo onda zarad tradicije. Uzmimo narodu i ovo malo veselja?

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Heidi » 27 Dec 2012, 21:02

kakvo veselje gdje siklja krv? zasto niste ucili mesarsku skolu? hocete li tu tradiciju (koja je po vama tako bitna) prenijeti na vasu djecu?
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2012, 21:05

Trepavica wrote: Jasta smo poznati najvise po tome , gdje se jede , idemo svi..pije takoder...pjeva , druzi sa pjevaljkama isto..A uz sevdah , nema " "struje u prsima"...ovde sve se zivo trse ,ljuljaaaaaaaaaaaa...ojha...nananannana,...
Kako nema struje uz sevdah? Kako je opstao stoljećima ako je to tako?
Sevdah je naša prava muzika a ne te pjevaljke i one pjesme "kalesijski zvuci"
Tempy wrote: Pa nemojmo onda zarad tradicije. Uzmimo narodu i ovo malo veselja?
Nisam ja za ukidanje tradicije nego da to izgleda drugačije. Teferič bez borbi bikova, sa pravim narodnim igrama i veseljem. Takodjer ne bi bilo ni turbo folka a i alkohol bi trebalo potkresati. Nije ni zdravo, u prirodi držati velike količine alkohola i isturati ga svima bez obzira na dob i zdravstveno szanje.
online

Trepavica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Trepavica » 27 Dec 2012, 21:05

Heidi wrote:kakvo veselje gdje siklja krv? zasto niste ucili mesarsku skolu? hocete li tu tradiciju (koja je po vama tako bitna) prenijeti na vasu djecu?

Gdje ti ovdje vidis krv ?!

Last edited by Trepavica on 27 Dec 2012, 21:08, edited 1 time in total.

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Tempy » 27 Dec 2012, 21:06

Heidi wrote:kakvo veselje gdje siklja krv? zasto niste ucili mesarsku skolu? hocete li tu tradiciju (koja je po vama tako bitna) prenijeti na vasu djecu?
Gdje ovdje vidiš krv?

[ytube][/ytube]
Last edited by Tempy on 27 Dec 2012, 21:08, edited 1 time in total.

Trepavica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Trepavica » 27 Dec 2012, 21:08

Krokodil Behko wrote:
Kako nema struje uz sevdah? Kako je opstao stoljećima ako je to tako?
Sevdah je naša prava muzika a ne te pjevaljke i one pjesme "kalesijski zvuci"
Nema , da uz pjesmu sevdaha, kolo se ravuce par stotina m ,ili nekoliko km kola..pa nema da kad kolo cupka, sisice se treskaju ,kao na vasarima..Sevdah , je sevdah , ali nema vasarskog mabijenta nikad ,i nigdje kao na vasaru ..
Last edited by Trepavica on 27 Dec 2012, 21:10, edited 1 time in total.

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Tempy » 27 Dec 2012, 21:10

[ytube][/ytube]

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Heidi » 27 Dec 2012, 21:10

kako zaustave tog podivljalog bika kojeg su isprovocirali? ljiljanima i ruzama?
Last edited by Heidi on 27 Dec 2012, 21:18, edited 2 times in total.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

Trepavica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Trepavica » 27 Dec 2012, 21:14

Krokodil Behko wrote: Kako nema struje uz sevdah? Kako je opstao stoljećima ako je to tako?
Sevdah je naša prava muzika a ne te pjevaljke i one pjesme "kalesijski zvuci"
.
Nema ovoga uz sevdah...Meni je pravi merak...vidjeti i cuti slicno !A i da se istresem..volim bas !


dacina_curica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by dacina_curica » 27 Dec 2012, 21:15

Izvinite ali moram umrijeti od smijeha. :plavi :plavi :plavi


A sad ozbiljno - sevdah je satkan od struje, nema ljepseg osjecaja nego kad te trnci obuzmu kad cujes "kradem ti se u veceri...". Ove "pjevaljke", dvije za petobanku, svojim neprikladnim dekolteom i umastenim bluzama te mogu jedino natjerati na povracanje, nikako na uzitak. Osim toga kako uzivati kad je oko tebe 2000 pijandura kojI smrde na luk, znoj i alkohol? Kad ne znas hoce li ti neki levat otresti flasu od glavu ili hoce li ti neka nakindjurena teta zabiti vjestacki nokat u oko jer misli da si joj pogledala hairliju?

Trepavica
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Trepavica » 27 Dec 2012, 21:18

dacina_curica wrote:Izvinite ali moram umrijeti od smijeha. :plavi :plavi :plavi


A sad ozbiljno - sevdah je satkan od struje, nema ljepseg osjecaja nego kad te trnci obuzmu kad cujes "kradem ti se u veceri...". Ove "pjevaljke", dvije za petobanku, svojim neprikladnim dekolteom i umastenim bluzama te mogu jedino natjerati na povracanje, nikako na uzitak. Osim toga kako uzivati kad je oko tebe 2000 pijandura kojI smrde na luk, znoj i alkohol? Kad ne znas hoce li ti neki levat otresti flasu od glavu ili hoce li ti neka nakindjurena teta zabiti vjestacki nokat u oko jer misli da si joj pogledala hairliju?
Pa budes kao oni svi i uzivas..opijes se i et..ja kad kazem "struja" znaci ono treskanje, cupkanje ...a ne oni trnci da prolaze kroz tijelo ,kad se cuje neka dirljiva pjesma..Zar nema boljeg veselja , i drustava , nego od opijenih momaka..Sto trijezan misli ,opijen kaze ,uvjerih se ja bezbroj puta !Ako ne odes i ne vidis sta je korida i vasar ,nemozes ni znati ,koji je to osjecaj...a ni uzitak !

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Heidi » 27 Dec 2012, 21:19

Heidi wrote:kako zaustave tog podivljalog bika kojeg su isprovocirali? ljiljanima i ruzama?

cekam... :123
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120358
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6952 times
Been thanked: 7873 times
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Krokodil Behko » 27 Dec 2012, 21:19

Trepavica wrote:
Krokodil Behko wrote:
Kako nema struje uz sevdah? Kako je opstao stoljećima ako je to tako?
Sevdah je naša prava muzika a ne te pjevaljke i one pjesme "kalesijski zvuci"
Nema , da uz pjesmu sevdaha, kolo se ravuce par stotina m ,ili nekoliko km kola..pa nema da kad kolo cupka, sisice se treskaju ,kao na vasarima..Sevdah , je sevdah , ali nema vasarskog mabijenta nikad ,i nigdje kao na vasaru ..
Šta je to što je po tvome, toliko bitno i što se mora očuvati?
Pjevaljke koje vrište u mikrofon dok im pijani papci guraju pare u grudnjake?
Znaš li ti kakav je to prizor za Evropu?
Niko i nikada nije pohvalio takve pjesme a sevdah je poznat širom svijeta.

Možeš me ispraviti ako misliš da sam slagao :oo
online

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: D8: Koride i vašari

Post by Tempy » 27 Dec 2012, 21:25

dacina_curica wrote:Izvinite ali moram umrijeti od smijeha. :plavi :plavi :plavi


A sad ozbiljno - sevdah je satkan od struje, nema ljepseg osjecaja nego kad te trnci obuzmu kad cujes "kradem ti se u veceri...". Ove "pjevaljke", dvije za petobanku, svojim neprikladnim dekolteom i umastenim bluzama te mogu jedino natjerati na povracanje, nikako na uzitak. Osim toga kako uzivati kad je oko tebe 2000 pijandura kojI smrde na luk, znoj i alkohol? Kad ne znas hoce li ti neki levat otresti flasu od glavu ili hoce li ti neka nakindjurena teta zabiti vjestacki nokat u oko jer misli da si joj pogledala hairliju?
Uporedimo naše koride sa španskim ili sa američkim rodeom. Nema tu puno razlike, a niko ne umire od smijeha nego se zabavlja do besvijesti.

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests