Angeline Jolie

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Online

Angeline Jolie

Post by Maja » 14 Oct 2010, 17:24

Svi ste vjerovatno čuli za film kojeg Anđelina snima o Bosanki i Srbinu. Film se snimao u Budimpešti, a sad bi trebao i u Federaciji, samo pitanje je hoće li, a razlog je sljedeći



Ministarstvo kulture Federacije Bosne i Hercegovine donijelo je odluku kojom je hollywoodskoj glumici zabranilo snimanje filma na području tog entiteta. Odluka o zabrani donesena je nakon što su to od ministarstva zatražile predstavnice udruge Žene - žrtve rata koja okuplja Bošnjakinje što su tokom rata u BiH bile silovane. Iako nisu vidjele scenarij, predstavnice te udruge tvrde kako je njegova bit odnos između Bošnjakinje koju je silovao srpski vojnik i koja se zatim u njega zaljubljuje. Inače, Angelina je poslala pismo udruzi Žene - žrtve rata moleći njene članice da ne donose zaključke prije nego što vide film. Takođe je iskazala spremnost da se sastane sa članicama te udruge i sa njima razgovara o sadržaju filma, no one su to odbile.

"Nikada se nije desilo da se žrtva zaljubi u svog silovatelja. U otmičara jest, ali u silovatelja nikada. Mislim da bi to bio presedan u psihijatriji. Čak se ni antički pisci, koji su se bavili raznim patologijama, nisu bavili tom mišlju. Ne snimamo film o ludoj Bošnjakinji koja se zaljubljuje u svog silovatelja. Nismo toliko bolesni i perverzni", kazao je Štukan


"Angelina Jolie jedna je od najboljih osoba koje čovjek može upoznati. Nesebično dijeli to što zaradi, a to uopšte ne mora raditi. Takvih ljudi je jako malo, a mi iz BiH, nažalost, nismo navikli da imamo kontakte sa dobrim ljudima. Kod nas je mržnja vrlina i ljudi koji ne mrze za nas su neshvatljivi. U svemu dobrom mi uvijek nalazimo neko zlo, tražimo što je to ispod površine jer mi u regiji, posebno u BiH, gledamo svijet kroza sebe. Zlo se, nažalost, duboko uvuklo u nas i gotovo je nemoguće iskorijeniti ga. To su stvari koje je u gradove donijela ruralna inačica religije", kaže Feđa Štukan dodajući da je atmosfera na snimanju odlična, a honorari za film "užasno visoki".


šta mislite o ovome zabranjivanju filma prije nego što se i pročitao scenarij. ne znam...možda se pokaže da scenarij zaista nije na mjestu, ali ne vjerujem da bi anđelina uradila nešto tako glupo. bez obzira koliko je ja MALO cijenila kao glumicu ona je ipak humanitarka.

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by valter » 14 Oct 2010, 22:16

mandibulas wrote:
(i Angelina je extra glumica..cccccc)
Andja je bog,najbolja i najseksipilnija glumica...A za film,ne znam možda i nije baš dobro za nas,mada...

Neyra
Na probnom
Na probnom
Posts: 60
Joined: 03 Oct 2010, 08:26
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by Neyra » 15 Oct 2010, 22:37

fuj, ja ne znam sta vi vidite u njoj
ja ne volim od onog trenutka kad je otela Brada Jeniffer xDDD

valter
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1436
Joined: 28 Sep 2010, 12:50
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by valter » 15 Oct 2010, 22:42

Neyra wrote:fuj, ja ne znam sta vi vidite u njoj
ja ne volim od onog trenutka kad je otela Brada Jeniffer xDDD
Izvini Neyra,al' Andja je Andja :ok

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by Del Boy » 15 Oct 2010, 23:58

Andjelina je super glumica , ali da je pravi "prijatelj" Bosne kako kaze, onda bi malo razmislila o tom scenariju filma..
grozno..
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

User avatar
alex_cyber
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 137
Joined: 27 Aug 2010, 13:39
Location: Sarajevo
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by alex_cyber » 16 Oct 2010, 13:26

ni ja nisam za film ne zbog toga scenraija jer ga stvarno ne poznajem , nego zaot što neželim da svijet nas pamti samo po lošim stvarima i ratu neka anđa pravi film o nečemu dobrom kako su mnogi mladi iz bosne se pokazali kao dobri stručnajaci u svijetu , jer svi mi znamo na ta nemila dešavanja i svi odajemo počast stradalim osobama i poomažemo onima koji su u ratu ostali bez najmilijih ali stvarno ovo nije način da im pomognemo nage da osramotimo i bih i srbiju
Change the scheme! Alert the mood! Electrify the boys and girls if you'd be so kind.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Online

Re: Anđelinin film

Post by Maja » 16 Oct 2010, 22:21

Ministar kulture Federacije Bosne i Hercegovine Gavrilo Grahovac dao je dopuštenje za snimanje filma Angeline Jolie na području tog dijela BiH.

Grahovac je tako poništio zabranu koju joj je izrekao prije tri dana, potvrdio je medijima u subotu Edin Šarkić iz sarajevske producentske kuće "Scout film".

Šarkić je rekao da je iz federalnog ministarstva za sada dobio usmenu suglasnost za snimanje filma koji nosi radni naslov "Bezimena ljubavna priča" i koji se u prvoj fazi snima u Budimpešti.

"Dobio sam usmenu potvrdu da ću pisano rješenje dobiti u ponedjeljak. Ostaje mi da pričekam ponedjeljak i krenem na posao", kazao je Šarkić i dodao da su bile prekinute sve pripreme za snimanje filma na teritoriju BiH.

"Scout film" je ministru Grahovcu dostavio kompletan scenarij film kako bi se on uvjerio da se ne radi o priči koja ponižava žene silovane u ratu, kako je to medijima prenio Željko Mitrović, vlasnik srbijanske PINK televizije koji je s Angelinom Jolie neuspješno pregovarao o pružanju producentskih usluga u Srbiji.

Mitrovićevim tvrdnjama povjerovali su u udruženju "Žene-žrtve rata" koja okuplja Bošnjakinje silovane tokom rata u BiH i zatražile od ministra Grahovca da zabrani snimanje filma, što je on i učinio.

Na tu su odluku reagirali brojni mediji, redatelji i glumci iz BiH rekavši da je sramotna i nedopustiva

MladenTZ
Na probnom
Na probnom
Posts: 4
Joined: 16 Oct 2010, 23:10
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by MladenTZ » 16 Oct 2010, 23:25

Ovo dokazuje našu glupu balkansku mentalnu sposobnost!
Niko ne razmišlja o kakvom je filmu riječ već ODMAH ZABRANI.
I niko ne razmišlja de će taj film doprinjeti istini, ma kakva ona bolna bila a jeste bila je užasna jer sam i sam cijeli rat bio u BiH!

Kako sam doznao scenarij nije onakav kakvim su ga shvatile Željko Mitrović i Udruženje žrtve rata.
Pametnije bi bilo da se građani ove zemlje malo pozabave time što su "ovce" pa biraju korumpirane političare i vode zemlju!

I dan danas nemogu prežaliti što se nije proizvela (a mogla je) turistička atrakcija od Piramida u Visokom

User avatar
Del Boy
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1433
Joined: 04 Jul 2010, 17:36
Location: Sarajevo
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by Del Boy » 17 Oct 2010, 08:22

MladenTZ wrote:Ovo dokazuje našu glupu balkansku mentalnu sposobnost!
Niko ne razmišlja o kakvom je filmu riječ već ODMAH ZABRANI.
I niko ne razmišlja de će taj film doprinjeti istini, ma kakva ona bolna bila a jeste bila je užasna jer sam i sam cijeli rat bio u BiH!

Kako sam doznao scenarij nije onakav kakvim su ga shvatile Željko Mitrović i Udruženje žrtve rata.
Pametnije bi bilo da se građani ove zemlje malo pozabave time što su "ovce" pa biraju korumpirane političare i vode zemlju!

I dan danas nemogu prežaliti što se nije proizvela (a mogla je) turistička atrakcija od Piramida u Visokom
Ama kontas ti da se ona u tom filmu ZALJUBI u covjeka koji je nju SILOVAO ?!! Kako bi ti to shvatio da si zena koja je silovana u ratu ili sta ja znam..
politiku na stranu, rijec je o provokativnom filmu.
Piramide.. off topic.
Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Online

Re: Anđelinin film

Post by Maja » 17 Oct 2010, 10:16

čekaj del. gore sam napisala da je grahovac tek sad pročitao scenarij i da je ipak dopustio snimanje filma. znači da su možda dezinformacije da se zaljubila u silovatelja. a to je potvrdio i ovaj štukan što glumi u filmu u mom prvom postu. rekao je da nikad u istoriji nije zabilježeno da se žena zaljubila u silovatelja. u otmičara jeste, ali u silovatelja nije i da bi to bila prekretnica u psihijatriji. prema tome ni ta žrtva u filmu se nije zaljubila :hmm :hmm

EmirG
Na probnom
Na probnom
Posts: 12
Joined: 16 Oct 2010, 18:14
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by EmirG » 17 Oct 2010, 10:44

ma sve je to filmsa industrija naucna fantastika je realnost

User avatar
viki
Na probnom
Na probnom
Posts: 87
Joined: 06 Oct 2010, 10:42
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by viki » 17 Oct 2010, 12:52

Znaš kako kažu: Nekom rat, nekom brat. Jedni se biju i ginu, drugi na tome zaradjuju pare. Strašno!

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by adacta » 19 Oct 2010, 19:20

Logicno je da svi mi ne mozemo imati isti sud i komentare na neka aktuelna desavanja , u ovom slucaju snimanje tog za neke kontraverznog filma a za neke jos jednog filma . Moj licni stav kada je u pitanju taj film a izvlacim scenarij samo iz nekih tekstova koje sam procitao kao i komentara pojedinaca usko vezanih za isti a ipak za razliku od nekih a koji to sebi nisu smjeli dopustiti samo na neciji medijski propracen protest te jedostavno zabranili snimanje istoga, je takav da ne vidim nista lose u samoj radnji filma . Neki kazu da ce film biti losa reklama za BiH a naprotiv mislim da je i takva losa reklama bolja od nase trenutne svakodnevnice tj. politicke lakrdije koju svijet gleda i prati. Mozda ce nekom izgledati smijesan ili neprihvatljiv moj osvrt na film Nicija zemlja ( a svi znamo sta je isti postigao ) ali moj stav je da je taj film bio klasicna parodija na ratna ratna desavanja u BiH i sasvim negativnim osvrtima i scenama kada su u pitanju borci ARBiH koji su u pojedinim momentima ispadali kao klovnovi a ne borci . I niko tada nije reagovao na scenarij filma vec smo svi pljeskali Danisu . E sada on je nas a ona je tamo neka Angelina Jolie . A sto ce neko eventualno zaraditi na istom filmu to je diskutabilno jer snimanje filma je veoma rizicno , pitanje je koliku ce gledanost postici . A svi trebamo biti svjesni da svaki covjek " zivi da bi radio a radi da bi zivio " samo je pitanje ko ce u tom radu bolje profitirati .

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Online

Re: Anđelinin film

Post by Maja » 19 Oct 2010, 22:40

ja mislim da će film biti doooooosta gledan jer je to ipak prvi anđelinin film, ali ne vjerujem da će pobrati dobre kritike.

sada kad je uglavnom otkriven scenarij srbi se bune. kao taj silovatelj srbin će ubiti žrtvu jer će misliti da ga je ona nešto odala a onda će se sam predati

nemam pojma

ali me nenormalno živcira onaj lik što tvrdi da je anđelina od njega ukrala priču :D

daj sjaši......

samo hoće da se pročuje za njega

User avatar
Angelino croft
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1512
Joined: 28 Oct 2010, 07:33
Location: Split-solin-rim-los angeles...@
Contact:
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by Angelino croft » 28 Oct 2010, 11:31

A što reći...
zlo izvrsnije ističe dobro

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by carobnjak N » 04 Feb 2011, 22:43

''Znala sam da će biti svakakvih reakcija na ljubav muslimanke i Srbina koji ju je prethodno silovao, ali sam osjetila želju da se već na rediteljskom debiju suočim sa tako kontroverznim filmom''. Priznala je Anđelina Đoli u intervjuu magazinu Glorija. Konačno je riješila naše dileme i pokazala ko je bio upravu, a ko u krivu, tokom polemika koje su vođene u bh. javnosti i medijima prije nekoliko mjeseci kada je film sniman!

Gdje ste sada kompleksaši

Samo priznanje dolazi pomalo kasno, kada je film završen i sada kada se očekuje njegova promocija. Snimanje se ne može zaustaviti, a ne bi moglo ni onda, samo nas je trebala osloboditi dvomjesečne medijske polemike, svađa i verbalnih sukoba. Sada više nije bitno ko je bio u pravu, da li Bakira Hasečić i druge silovane žene iz Udruženja ''Žena žrtva rata'' i nas nekoliko novinara koji smo kritikovali snimanje takvog filma, ili pak oni koji su govorili o filmskim slobodama, o honorarima naših glumaca, o časti da takva glumica snima film kod nas, o tome da nije istina da se dešava ljubav između četnika, silovatelja i žrtve, silovane Bošnjakinje, do onih koji su govorili da film treba snimati bez obzira na scenario! Na strani filma bile su uglavnom bh. filmadžije, te ''intelektualci i novinari slobodarskog'' duha, ili u prevodu kompleksaši! Danas se ne oglašavaju! Ni slova od bilo koga nakon Anđelinine potvrde da se u filmu silovana Bošnjakinja zaljubljuje u četnika silovatelja! Nemaju potrebu da se oglase, neki zato što se potvrdilo da nisu bili u pravu pa bi sad da im poraz ostane neprimjećen, a drugi jer im je svejedno i zato što su to za njih umjetničke slobode!

Bošnjakinje nisu nemoralne

''U svakoj ljubavnoj priči u ratnim zbivanjima ima mnogo tragike, bola, nerazumijevanja, nestvarnosti, opraštanja, razdvajanja... Nema mnogo logike, ali ima vjerovanja i hvatanja za slamku emocija. Takve priče uvijek nađu protivnike, svjedoke koji su spremni da kažu kako nije baš sve tako bilo, protagoniste, pobjednike i gubitnike. Nije lako suočiti se sa takvim temama, ali ratova je kroz historiju bilo mnogo, pa i nevjerovatnih, čudnih ljubavnih priča'', rekla je Anđelina za Gloriju, i potpuno razgolitila sadržaj filma! A sadržaj je i tokom snimanja znao ministar Gavrilo Grahovac, za koga nam Bakira Hasečić kaže: ''Ja sam ministra upoznala dok se film snimao, kada sam bila kod njega i tražila da ne dozvoli snimanje u BiH. On u prvi mah nije izdao dozvolu, ali kada je dobio scenario dao je odobrenje, ali praktično pod pritiskom. Nama je poslao pismo u kojem je stajalo da se ne može miješati u scenario filma. To nam je bilo dovoljno, a nezvanično smo saznali da je ministar govorio da je scenario katastrofalan i da bi naše protivljenje trebalo biti i veće!''. O šutnji koja je uslijedila nakon Anđelininog priznanja da se u filmu silovana Bošnjakinja zaljubljuje u četnika g-đa Hasečić kaže: ''To mene ne iznenađuje, i tokom polemike koju smo vodili kad je sniman film, samo ste Vi, Vaša redakcija, prof. Džemaludin Latić, Avdo Huseinović, Damir Nikšić bili na strani žrtava, ostali su nas prezirali, nipodaštavali našu žrtvu. A bilo je onih koji su mi krijući davali podršku, ali bez javne riječi. Dobila sam 1.000 mailova podrške, ali nije bilo glasne podrše. Danas su se ućutali oni koji su nas napadali. Ali mi nećemo prestati djelovati protiv ovog filma. Poslali smo pismo Evropskom parlamentu i upoznali ga sa ovim. Tražimo i da se Anđelini oduzme titula ambasadora dobre volje. Nećemo dozvoliti da čitav svijet nakon što pogleda film kaže 'kakve su te Bošnjakinje žene, bez obraza, morala, poštenja, kakav je to narod'. Nećemo dozvoliti da se takva slika širi o našem narodu'', zaključuje g-đa Hasečić.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by carobnjak N » 04 Feb 2011, 22:51

Kako vidim nasi iskomplexirani bosnjaci su sazvakali i cinjenicu da NIKAD U HISTORIJI NIJE SNIMLJEN FILM U KOJEM SE ZRTVA ZALJUBLJUJE U SILOVATELJA i nakon sto smo danima pljuvali te zene koje su u stratu digle svoj glas protiv takve morbidnosti,te pricali o umjetnickim slobodama te ne zaljubljuje se zrtva u silovatelja vec u lika koji je "samo" cuvar logora....ispade da se opet vracamo na morbidni pocetak i.....cutimo.Koji smo mi licemjeri,guzice bi dali da se nekom dodvorimo i ispadnemo moderni,savremeni :bua
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Online

Re: Anđelinin film

Post by Maja » 04 Feb 2011, 22:58

kad pogledam film onda ću dati svoj sud :D

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Anđelinin film

Post by carobnjak N » 04 Feb 2011, 23:23

jah...ja u Zagreb ti iz Zagreba
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Online

Re: Anđelinin film

Post by Maja » 05 Feb 2011, 04:10

bolan znam ja da bi ti volio da je tako kao što si napisao. većina vas bi jedva to dočekala. ne branim je ali neću ni suditi nekom ako nisam pogledala film

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests