Film "Stupica nevidljivog djeteta"

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Film "Stupica nevidljivog djeteta"

Post by Maja » 24 Mar 2015, 10:40

Image
Alena Muhića i ekipu filma "Stupica nevidljivog djeteta", na čelu sa rediteljem Šemsudinom Gegićem i mladim glumcem Arminom Omerovićem, publika na premijeri u Goraždu večeras je ispratila do sada nezapamćenim ovacijama.

Film, koji je izazvao ogromno interesovanje od samog početka snimanja, prati životnu priču Alena Muhića, kojeg je majka, žrtva silovanja iz Foče, ostavila nakon rođenja u goraždanskoj ratnoj bolnici.

Prije deset godina reditelj Šemsudin Gegić snimio je "Dječaka iz ratnog filma", priču koja je potresla region, no toliko godina poslije mladić Alen u potrazi za rodnim identitetom inicirao je snimanje filma kako bi pronašao odgovore na pitanja koja su ga mučila: Ko su njegovi roditelji? Zašto se sve to desilo? Zašto je ostavljen?

Tako je počeo rad na filmu koji je nastao u okviru serijala "Oral history“ u produkciji Instituta za istraživanje zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava Univerziteta u Sarajevu, a koji je u Goraždu imao svoju premijeru.

Film otkriva da je Alenov biološki otac Radmilo Vuković, koji je kao pripadnik vojnih snaga tzv. Srpske Republike bio optužen za ratni zločin protiv civilnog stanovništva. Tužilaštvo BiH ga je teretilo da je u više navrata silovao zaštićenu svedokinju u Foči u ljeto 1992. godine. Nakon što je uspjela napustiti grad u februaru 1993. godine rodila je muško dijete, koje je odmah napustila. Vuković je prvobitno osuđen na pet i po godina zatvora, ali je poslije oslobođen optužbi.
Image

Image


Potraga je završena


Alen Muhić, glavni akter filma stavio je tačku na potragu za biološkim roditeljima. U životu i u filmu koji je igrano-dokumentarnog karaktera nije se sreo ni sa ocem ni sa majkom.

Zločini silovanja više od drugih počinjenih tokom rata obavijeni su ćutnjom, pa će i film o Alenu Muhiću sasvim sigurno otvoriti brojna pitanja, između ostalih i ona koja se vezuju za tzv. nevidljivu djecu, rođenu nakon silovanja, čiji identiteti se sakrivaju. Alen je jedan od onih koji je tragajući za rodnim identitetom postao itekako vidljiv. No za to je trebalo hrabrosti jer je, za razliku od onih koji ćute, odlučio da traži odgovore i priča o sebi.

"Ja sam poslije ovog filma definitivno stavio tačku. Nisam se nadao da će ovako dobro ispasti. U toku filma čak sam razmišljao da definitivno prekinem snimanje, jer bilo je scena koje nisam mogao psihički da podnesem, posebno u Miljevini kada sam saznao da Radmilo neće da mi izađe u susret, iako je bio obavezan po zakonu. Hvala Bogu, sve je uspješno završeno i definitivno stavljam tačku na svoju prošlost", kazao je Alen nakon filma.

Govoreći o susretu sa biološkim ocem, istakao je: "Nadam se da je svjestan da ćemo se sresti kad-tad. To ne mora biti danas ili sutra, za deset godina, nebitno. Nadam se da će završiti tamo gdje mu ustvari i jeste mjesto, a to je zatvor. Ovo što je bio osuđen na pet i po godina zatvora je ništa za ono što je uradio. Hvala Bogu pa imam oca Muharema koji mi je bio potpora od rođenja pa do danas, dok sam bio u potrazi. Ni u jednom trenutku tokom snimanja nije mi rekao da to ne radim".

Alenovi roditelji Advija i Muharem uvijek su mu bili podrška.

"Oni su moji pravi roditelji, oni su mi pružili ljubav, školovanje, sve u životu sam stekao zahvaljujući njima. Moje sestre Almira i Jasmila su bile moja najveća podrška. Želim javno da im se zahvalim za sve što su učinili za mene. Oni su moja porodica“, kazao je Muhić.

Na premijeru filma u Goraždu nisu stigli samo članovi najuže Alenove porodice već i brojna rodbina i prijatelji. Goražde je večeras bilo uz Alena Muhića, kao i svih ovih godina, a film je zatvorio usta neumjesnim komentarima kakvih je neminovno bilo.

Alenov otac Muharem rekao je da se porodica trudila da Alenu pruži dobar život i da ga lijepo odgoje.

"Imam dvije kćeri, ali čini mi se da njega više volim. Želio bih da se oženi i stekne porodicu. Ovdje na premijeri filma su vodeći ljudi kantona i općine, volio bih da pomognu Alenu da dođe do stalnog posla, to želim, da znam da je siguran“, poručio je Muharem.

Za mladog glumca Armina Omerović, koji u filmu tumači Alenov lik, ovo je jedna od najvažnijih uloga u dosadašnjoj karijeri.

"Alen je heroj naše generacije, on je heroj svih nas i svi možemo učiti od njega kako biti hrabar čovjek, kako biti dostojanstven, kako biti uporan... Čast mi je što sam mogao biti na platnu s njim. Trenutak gdje se prelomio film, ona moja suza iskrena kada je stigla ta vijest da ga otac ne želi upoznati, tu sam se ja kao njegov alter ego slomio i onaj momak koji na početku filma dolazi da ispita tu priču potpuno je oronjen na kraju izašao iz te priče. Svi smo vidjeli da ovo nije nikakva patetika, ni pričom, ni muzikom, ničim“, istakao je Omerović.

Film je bilo teže snimiti nego ga gledati


"Ono što me posebno raduje su ova tišina i reakcija ljudi koji su napunili dvoranu, dok publika pred drugo prikazivanje čeka ispred vrata. To je najbolja reakcija koja se može očekivati na ovakvoj premijeri. Vidjeli ste da u filmu postoje zaštitne maske, što znači da smo se mi sudarili sa nečim što štiti ovu temu i što sprečava dolazak na izvorište onoga gdje smo bili pošli. Nažalost, takvi su zakoni, propisi i pravila, ali kad dođete u situaciju da svjedocima koji su preživjeli zločine silovanja u ratu morate staviti masku jer su zaštićeni svjedoci, onda znate kako je biti Alen Muhić“, kazao je Gegić.

U filmu su prikazani autentični snimci, snimani na originalnim lokacijama bez ikakve glume.

"Naprosto, ta emocija je proizašla u toj stupici koju je Alen htio da postavi svojim biološkim roditeljima, ali ispostavilo se da smo mi svi upali u tu stupicu zajedno s njim i vidim da smo i ovu publiku u Goraždu uvukli u tu zamku emocija koje ne rješavaju ništa. Što se tiče filma, nažalost moram reći da je ovo najbolje moguće rješenje. Što se tiče Alena Muhića, mislim da je i to najbolje rješenje. Njegovi roditelji su oni koji stoje u kadru, koji su ga odnijeli iz bolnice, othranili, odgojili, školovali i koji ga i danas čekaju na kapiji da se vrati kući. Dobro je da smo mi krenuli i pokazali da on nije uzaludno ostavljen, da on nije uzaludno predmet sudskih i tužilačkih rasprava. Jednostavno, ta djeca su naša djeca, a ne onih koji su ih rodili i onih od kojih su potekli“, dodaje Gegić.

Film je pokazao šta je sudbina i šta znači kad kopaš da dođeš do svoga identiteta, smatra reditelj.

"Na kraju smo Alen Muhić i mi zajedno iskopali našu Bosnu, onakvu kakva jeste, Bosnu u kojoj se ljubav i mržnja dijele u dlaku i jednostavno tu nema dalje priče. Samo možete pustiti odjavnu špicu i zahvaliti se porodici Muhić koja je usvojila Alena“, kaže Gegić.

klix.ba

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Nezapamćene ovacije za "Stupicu nevidljivog djeteta"

Post by Biba » 24 Mar 2015, 11:25

Poznata mi je sudbina takve djece.Imala sam ucenika koji je sada 6. razred.Izuzetno inteligentan, strastven ali jako osjecajan.Posvojili su ga kad je imao samo dva mjeseca.Rodzen je u Rijeci.Kad je pisao sastave, radnja se ubijek dogadzala u Rijeci.Posvojitelji su ga cesto vodili u dom za napustenu djecu u Rijeku.Posljednji put im je trekao da ne moze uci u zgradu i gledati one jadnike.Jednom je samo rekao da bi volio znati zasto su ga roditelji ostavili.Osjecao se kriv.Puno sam tazgovarala s njim.Ima divne roditelje koji nemaju djece osim njega.I sada ga cesto vidim.Sretan je.Ne spomonje vise da bi zelio upoznati svoke bioloske roditelje i rekao je da su ovo njegovi pravi roditelji.Ne mogu shvatiti da covjek odbaci svoje dijete.Razumijem majku ali ne sasvim.Bez obzira cije je dijete, ako joj je u pocetku bilo jako tesko, mislim da je posliije ipak mogla uspostaviti komunikaciju ali ne osudzujem ju...Pitam se samo kakav me to otac...znati da je stvoeio novi zivot na takav nacin i ne zeljeti cuti za dijete i ne priznati svoj veliki grijeh.Divim se obitelji koja ga je odgojila i voli ga, kako kazu i vise od svojih kceri.Hvala Bogu pa ima takvih..Kako se ono kaze..na mostu dobijes, na cupriji izgubis..ovdje ne obrnuto :oo :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Nezapamćene ovacije za "Stupicu nevidljivog djeteta"

Post by storm » 24 Mar 2015, 11:29

Pardon...tema je tužna...ali...

bibo de podesi taj speller ili kaj već, moram te preko translatora čitati :888

isse :ha

edit...

e sad je bolje :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Nezapamćene ovacije za "Stupicu nevidljivog djeteta"

Post by Biba » 24 Mar 2015, 11:32

E hbga Storm. Tablet em je stucan, em je nekvalitetan...ama to iz donacija..a ne znam olovkom tipkati... pa stalno ispravljam grješke :hihi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: Nezapamćene ovacije za "Stupicu nevidljivog djeteta"

Post by Lavlje_srce » 25 Mar 2015, 08:59

Jedva cekam da pogledam ovaj film.

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Nezapamćene ovacije za "Stupicu nevidljivog djeteta"

Post by kuplung » 25 Mar 2015, 19:13

Koja ironija

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120146
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7763 times
Status: Online

Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by Krokodil Behko » 18 Oct 2015, 09:17

Image
Priča o "nevidljivoj djeci ratova”, djeci silovanih žena, djeci koja su ostavljena odmah nakon poroda je svakako priča o 22-godišnjem Alenu Muhiću.
Dijete ratnih strahota, dijete silovane majke. Rođen je ratne 1993. godine u goraždanskoj Ratnoj bolnici. Alenova biološka majka je silovana i prognana iz Foče. Rodila ga je, a da ga nije ni nahranila. Nije mu dala ni ime. Pobjegla je jer je u tom trenutku to dijete za nju predstavljalo plod užasa kojeg je preživjela u Miljevini na području Foče.

Alen danas ima 22 godine. Živi u Goraždu i radi kao medicinski tehničar u istoj bolnici u kojoj je i rođen. Nedavno se i oženio i zasnovao svoju porodicu.

O Alenu, djetetu ratnih strahota, prije 11 godina je snimljen film "Dječak iz ratnog filma", u režiji Šemsudina Gegića. Novi film "Stupica nevidljivog djeteta", autora Šemsudina Gegića s Alenom kao glavnim junakom snimljen je u okviru serijala Oral BiHistory, Instituta za istraživanje zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava UNSA i predstavlja jedini film rađen u dokumentarno-igranoj formi.

Veliko interesovanje vladalo je za ovaj film. Svi su čekali da li će doći do susreta Alena i njegove biološke majke. Nadali su se, kao i Alen, da će napokon upoznati svoju majku.

Film je Alenova želja sa jednim zadatkom - da pronađe svoje biološke roditelje. U razgovoru za Anadolu Agency (AA) Alen kaže da je u prethodna dva mjeseca pokušao kontaktirati majku u Americi.

"Međutim, nekoliko puta niko se nije javljao. Zatim se javio njen suprug, pričali smo na engleskom i on mi je rekao da nema pojma o čemu se tu radi, da su to pogrešne informacije. Jednostavno, odustao sam od susreta sa njom", ispričao je Alen za AA.

Prošlo je više od četiri mjeseca kada je bio dogovor da se nađu i napokon susretnu. Odustao je od pokušaja da je ikada upozna.

"Nažalost, odustao sam od tog upoznavanja. Nije mi rekla nikakav razlog, pretpostavljam da je do njenog muža. Možda joj on ne dozvoljava. Bila su zakazana dva, tri susreta. Nije došla. Stavio sam tačku na to, posvetio sam se svom novom životu", poručio je Alen koji se u septembru ove godine oženio i sa suprugom krenuo dalje, nadajući se da će izgraditi lijep život.

"Kada sjednem i razmislim - ako je nisam vidio 22 godine mogu i ostatak života bez toga", poručio je Alen.

Prema istraživanjima, na hiljade takve djece je rođeno tokom rata u BiH. Neka od te djece, ukoliko su imali sreću kao Alen, su usvojena, neka su u domovima, neka lutaju svijetom, ali su sva sa promijenjenim identitetom i nevidljiva. Neka od te djece nisu ni preživjela rat.

Film "Stupica nevidljivog djeteta", prema riječima autora Šemsudina Gegića, izazvao je veliko interesovanje širom BiH. Do sada ga je u nekoliko bh. gradova pogledalo više od 3.000 osoba. Za film vlada veliki interes publike, a u četvrtak će biti prikazan i u Gradačcu.



(AA)
online

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by Veca » 18 Oct 2015, 11:11

Alene,sretno u braku i daljnjem zivotu. :cvijece
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by Zagorka » 18 Oct 2015, 11:17

Cuj zeli upoznati bioloske roditelje :sok

Sta ces upoznavati "covjeka" koji je u ratu silovao zene?

Da ti objasni kako ide ili sta?
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by SPINERKA » 18 Oct 2015, 11:23

Zagorka wrote:Cuj zeli upoznati bioloske roditelje :sok

Sta ces upoznavati "covjeka" koji je u ratu silovao zene?

Da ti objasni kako ide ili sta?

:rol

koliko sam shvatila --samo majku--otac nepoznat
Image

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by Melek » 18 Oct 2015, 11:27

Ja bih bas da sam na njegovom mjestu volio pogledati tom svom monstrumu od bioloskog oca u oci. Ali za nadati se da je kreten poginuo i nije docekao ovaj nakaradni mir koji nam je serviran.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by Zagorka » 18 Oct 2015, 11:33

Krokodil Behko wrote:
Image
Priča o "nevidljivoj djeci ratova”, djeci silovanih žena, djeci koja su ostavljena odmah nakon poroda je svakako priča o 22-godišnjem Alenu Muhiću.
Dijete ratnih strahota, dijete silovane majke. Rođen je ratne 1993. godine u goraždanskoj Ratnoj bolnici. Alenova biološka majka je silovana i prognana iz Foče. Rodila ga je, a da ga nije ni nahranila. Nije mu dala ni ime. Pobjegla je jer je u tom trenutku to dijete za nju predstavljalo plod užasa kojeg je preživjela u Miljevini na području Foče.

Alen danas ima 22 godine. Živi u Goraždu i radi kao medicinski tehničar u istoj bolnici u kojoj je i rođen. Nedavno se i oženio i zasnovao svoju porodicu.

O Alenu, djetetu ratnih strahota, prije 11 godina je snimljen film "Dječak iz ratnog filma", u režiji Šemsudina Gegića. Novi film "Stupica nevidljivog djeteta", autora Šemsudina Gegića s Alenom kao glavnim junakom snimljen je u okviru serijala Oral BiHistory, Instituta za istraživanje zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava UNSA i predstavlja jedini film rađen u dokumentarno-igranoj formi.

Veliko interesovanje vladalo je za ovaj film. Svi su čekali da li će doći do susreta Alena i njegove biološke majke. Nadali su se, kao i Alen, da će napokon upoznati svoju majku.

Film je Alenova želja sa jednim zadatkom - da pronađe svoje biološke roditelje. U razgovoru za Anadolu Agency (AA) Alen kaže da je u prethodna dva mjeseca pokušao kontaktirati majku u Americi.

"Međutim, nekoliko puta niko se nije javljao. Zatim se javio njen suprug, pričali smo na engleskom i on mi je rekao da nema pojma o čemu se tu radi, da su to pogrešne informacije. Jednostavno, odustao sam od susreta sa njom", ispričao je Alen za AA.

Prošlo je više od četiri mjeseca kada je bio dogovor da se nađu i napokon susretnu. Odustao je od pokušaja da je ikada upozna.

"Nažalost, odustao sam od tog upoznavanja. Nije mi rekla nikakav razlog, pretpostavljam da je do njenog muža. Možda joj on ne dozvoljava. Bila su zakazana dva, tri susreta. Nije došla. Stavio sam tačku na to, posvetio sam se svom novom životu", poručio je Alen koji se u septembru ove godine oženio i sa suprugom krenuo dalje, nadajući se da će izgraditi lijep život.

"Kada sjednem i razmislim - ako je nisam vidio 22 godine mogu i ostatak života bez toga", poručio je Alen.

Prema istraživanjima, na hiljade takve djece je rođeno tokom rata u BiH. Neka od te djece, ukoliko su imali sreću kao Alen, su usvojena, neka su u domovima, neka lutaju svijetom, ali su sva sa promijenjenim identitetom i nevidljiva. Neka od te djece nisu ni preživjela rat.

Film "Stupica nevidljivog djeteta", prema riječima autora Šemsudina Gegića, izazvao je veliko interesovanje širom BiH. Do sada ga je u nekoliko bh. gradova pogledalo više od 3.000 osoba. Za film vlada veliki interes publike, a u četvrtak će biti prikazan i u Gradačcu.



(AA)

SPINERKA citaj bolje,vidis da ne kontas. Ni tekst,a ni puno toga. Samo mislis da nesto kontas i hranis svoje zablude.

I nemoj meni tu kolutati. Ovo ti je vrlo osjetljiva tema,pazi dobro sta ces poceti laprdati.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by Veca » 18 Oct 2015, 11:35

...nemoj bona Zagorka,tako :tuga ...valjda je to da dijete zeli upoznati bioloske roditelje,ma tko da su,jace od njega! ................... nazalost,nije poginuo,Melek!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by SPINERKA » 18 Oct 2015, 11:37

Zagorka wrote:
Krokodil Behko wrote:
Image
Priča o "nevidljivoj djeci ratova”, djeci silovanih žena, djeci koja su ostavljena odmah nakon poroda je svakako priča o 22-godišnjem Alenu Muhiću.
Dijete ratnih strahota, dijete silovane majke. Rođen je ratne 1993. godine u goraždanskoj Ratnoj bolnici. Alenova biološka majka je silovana i prognana iz Foče. Rodila ga je, a da ga nije ni nahranila. Nije mu dala ni ime. Pobjegla je jer je u tom trenutku to dijete za nju predstavljalo plod užasa kojeg je preživjela u Miljevini na području Foče.

Alen danas ima 22 godine. Živi u Goraždu i radi kao medicinski tehničar u istoj bolnici u kojoj je i rođen. Nedavno se i oženio i zasnovao svoju porodicu.

O Alenu, djetetu ratnih strahota, prije 11 godina je snimljen film "Dječak iz ratnog filma", u režiji Šemsudina Gegića. Novi film "Stupica nevidljivog djeteta", autora Šemsudina Gegića s Alenom kao glavnim junakom snimljen je u okviru serijala Oral BiHistory, Instituta za istraživanje zločina protiv čovječnosti i međunarodnog prava UNSA i predstavlja jedini film rađen u dokumentarno-igranoj formi.

Veliko interesovanje vladalo je za ovaj film. Svi su čekali da li će doći do susreta Alena i njegove biološke majke. Nadali su se, kao i Alen, da će napokon upoznati svoju majku.

Film je Alenova želja sa jednim zadatkom - da pronađe svoje biološke roditelje. U razgovoru za Anadolu Agency (AA) Alen kaže da je u prethodna dva mjeseca pokušao kontaktirati majku u Americi.

"Međutim, nekoliko puta niko se nije javljao. Zatim se javio njen suprug, pričali smo na engleskom i on mi je rekao da nema pojma o čemu se tu radi, da su to pogrešne informacije. Jednostavno, odustao sam od susreta sa njom", ispričao je Alen za AA.

Prošlo je više od četiri mjeseca kada je bio dogovor da se nađu i napokon susretnu. Odustao je od pokušaja da je ikada upozna.

"Nažalost, odustao sam od tog upoznavanja. Nije mi rekla nikakav razlog, pretpostavljam da je do njenog muža. Možda joj on ne dozvoljava. Bila su zakazana dva, tri susreta. Nije došla. Stavio sam tačku na to, posvetio sam se svom novom životu", poručio je Alen koji se u septembru ove godine oženio i sa suprugom krenuo dalje, nadajući se da će izgraditi lijep život.

"Kada sjednem i razmislim - ako je nisam vidio 22 godine mogu i ostatak života bez toga", poručio je Alen.

Prema istraživanjima, na hiljade takve djece je rođeno tokom rata u BiH. Neka od te djece, ukoliko su imali sreću kao Alen, su usvojena, neka su u domovima, neka lutaju svijetom, ali su sva sa promijenjenim identitetom i nevidljiva. Neka od te djece nisu ni preživjela rat.

Film "Stupica nevidljivog djeteta", prema riječima autora Šemsudina Gegića, izazvao je veliko interesovanje širom BiH. Do sada ga je u nekoliko bh. gradova pogledalo više od 3.000 osoba. Za film vlada veliki interes publike, a u četvrtak će biti prikazan i u Gradačcu.



(AA)

SPINERKA citaj bolje,vidis da ne kontas. Ni tekst,a ni puno toga. Samo mislis da nesto kontas i hranis svoje zablude.

I nemoj meni tu kolutati. Ovo ti je vrlo osjetljiva tema,pazi dobro sta ces poceti laprdati.

:rol haj i ti malo citaj

Svi su čekali da li će doći do susreta Alena i njegove biološke majke. Nadali su se, kao i Alen, da će napokon upoznati svoju majku.

------------

smiri hormone, i biraj rijecnik :jutarnja
Image

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by Zagorka » 18 Oct 2015, 11:39

Upoznavanje matere ne iskljucuje zelju za upoznavanjem oca,i nemoj da se vadis jer si poletila zakolutati a da nisi ni procitala.

I nemoj mi te seljavke smiriii hormoone,aj na svoje brdo pa to vici. Nemoj se praviti pametna po forumu,jer nisi nimalo.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by SPINERKA » 18 Oct 2015, 11:41

Zagorka wrote:Upoznavanje matere ne iskljucuje zelju za upoznavanjem oca,i nemoj da se vadis jer si poletila zakolutati a da nisi ni procitala.

I nemoj mi te seljavke smiriii hormoone,aj na svoje brdo pa to vici. Nemoj se praviti pametna po forumu,jer nisi nimalo.







:hihi :cudi
Image

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by Zagorka » 18 Oct 2015, 11:44

Veca wrote:...nemoj bona Zagorka,tako :tuga ...valjda je to da dijete zeli upoznati bioloske roditelje,ma tko da su,jace od njega! ................... nazalost,nije poginuo,Melek!

Krasno. Idila prava ce da bidne. Veliki procenat zena je zbog ovakvog cina sebi oduzeo zivot? U tom slucaju je osim siledzije on i ubica. I dalje neko zeli vidjeti takvu osobu? Sta ces pricati sa njim?

Imas raje (cak i tu na forumu) koji su prekrizili zivog oca i ne zele ga vidjeti. Yebes oca ako nije kako treba. A jos nije ni silovatelj ni nista.

Ja ne bih htjela takvog vidjeti. A on ako mu ne zamjeri,nek ga gleda. :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by Veca » 18 Oct 2015, 11:59

...nisi u njegovoj kozi,hvala bogu,pa mozes misliti sta hoces!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by SPINERKA » 18 Oct 2015, 12:00

Zagorka wrote:
Veca wrote:...nemoj bona Zagorka,tako :tuga ...valjda je to da dijete zeli upoznati bioloske roditelje,ma tko da su,jace od njega! ................... nazalost,nije poginuo,Melek!

Krasno. Idila prava ce da bidne. Veliki procenat zena je zbog ovakvog cina sebi oduzeo zivot? U tom slucaju je osim siledzije on i ubica. I dalje neko zeli vidjeti takvu osobu? Sta ces pricati sa njim?

Imas raje (cak i tu na forumu) koji su prekrizili zivog oca i ne zele ga vidjeti. Yebes oca ako nije kako treba. A jos nije ni silovatelj ni nista.

Ja ne bih htjela takvog vidjeti. A on ako mu ne zamjeri,nek ga gleda. :kafa

:rol cudno rezonovanje---zene i majke--mozda ''samohrana''?
Image

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26348
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 3771 times
Status: Offline

Re: Alen Muhić: Odustao sam od upoznavanja sa majkom

Post by Veca » 18 Oct 2015, 12:40

...idi spinerko pusi nekom drugom,ja ti neam sta dati! ;)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Filmovi”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests