Yamak Ahmet/Rob Ahmet

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Yamak Ahmet/Rob Ahmet

Post by Bambi » 01 Aug 2013, 22:10

Evo pošto imamo temu o Ferihi,neka bude i ova,jer su to novije serije koje se prikazuju na TV-u...

''Rob Ahmet'' je serija mješavina historije,ljubavi i mirisa začina za vrijeme ramazana.Ona prikazuje život na dvoru i u gradu za vrijeme osmanske vladavine. Ali,glavna radnja prikazuje čistu i zabranjenu ljubav između Ahmeta i Dilrube. Serija prikazuje običaje, gostoprimstvo, druželjubivost, toleranciju i pomoć koju ljudi ukazuju jedni drugima za vrijeme mjeseca ramazana i koji se do dana današnjeg nisu promijenili, služeći se receptima divnih jela iz osmanlijske kuhinje. Također, upoznaje ljude i osmanlijsku kulturu.

Rob Ahmet je serija koja je emitovana krajem 2011. godine na turskoj nacionalnoj televiziji TRT. Serija, čiji je reditelj Hakan Arslan, snimana je u Karabuk Safranbolu, koji je još 1994. dodan na UNESCO-vu listu svjetske baštine.


Meni predobra serija,prvenstveno je o jelima,ali i o ljubavi... :)

Image

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Yamak Ahmet/Rob Ahmet

Post by Bambi » 01 Aug 2013, 22:15

Večeras super epizoda,još pogotovo scena kad je Dilruba izašla na vrata a tamo Ahmet :rumenko :)
I još nešto što sam zapazila,oni kažu Afitap a prevodi Apitaf...Ili ja nisam dobro skontala kako se žena zove,ili oni stvarno nisu dobro preveli :cudi :oo

Evo par slika iz večerašnje epizode...

Kada je Dilruba otvorila vrata,ne znajući da je Ahmet :oo
Image

Image

Hasan teroriše ljude oko sebe :plavi :oo

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Yamak Ahmet/Rob Ahmet

Post by Bambi » 03 Aug 2013, 22:05

Jao danas epizode :sok

Ona scena kad Đanfeda i Šemsinur pričaju,pa joj Đanfeda poljubi ruku :oo obožavam tu scenu :oo
Pa Didar ubode onu iglom :grana jesam se ismijala :plavi
Ahmet plače pred starim majstorom,a i meni suze samo što nisu krenule,baš tužna scena :tuga
A na kraju doktorica opali šamar Dilrubi :sok da sam mogla ja bi doktorici opalila šamar :plavi koliko me iznervirala :zao
Odlična epizoda,nisam trepnula dok sam je gledala :D.

Par slika iz večerašnje epizode :oo

Mustafa(pašin sin) i njegova majka :)

Image


Kerem i njegov majstor i ludi Ali :plavi :oo

Image

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Yamak Ahmet/Rob Ahmet

Post by Bambi » 05 Aug 2013, 22:18

I večeras je super epizoda bila :oo Jednostavno obožavam ovu seriju

Ona scena kada doktorica i Šemsinur pričaju,pa Šemsinur priznaje da je poslala pismo Ahmetu umjesto Dilrube,pa onda Đanfeda odlazi kod Dilrube i zatiče je plačući,pa i ona krene plakati,malo je falilo da i ja zaplačem,baš tužna scena,a i cijela epizoda :tuga Vidi se da joj je najbolja prijateljica i da je jako voli,stvarno...Pa onda Ahmet sretne Mehmeta,pašinog sina i Dilrubinog zaručnika,svašta mu se nagovori,da im ne stoji na putu,jao,a ovaj samo šuti :sok :oo
Vrhunska epizoda,a kad su se u zadnjim scenama sreli Ahmet i Dilruba,još su to malo dočarali,pa latice ruža padaju,ja počela plakati :plavi :hihi
Ali najbolji dio je kad Šemsinur priča o Dilrubi i kada Ruhsar i Didar plaču što idu iz harema... :tuga

Image

Slika gdje Đanfeda i Dilruba plaču :tuga

Image

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Yamak Ahmet/Rob Ahmet

Post by Bambi » 05 Aug 2013, 22:33

Glavni glumci

Başak Parlak

Image

Kemal Uçar

Image

Post Reply

Return to “Serije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests