Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by blento59 » 06 Oct 2012, 19:45

ne moze
pokidane veze
eto vidis koliko pratim turske serije
nije li esel na njemackom mgarac
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 06 Oct 2012, 19:47

blento59 wrote:ne moze
pokidane veze
eto vidis koliko pratim turske serije
nije li esel na njemackom mgarac
jeste,ezel je na njemackom magarac,a sad si gotov od obozavateljki :hihi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by blento59 » 06 Oct 2012, 19:48

bolje nego od obozavatelja
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 06 Oct 2012, 19:50

blento59 wrote:bolje nego od obozavatelja
definitivno :D.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by blento59 » 06 Oct 2012, 19:52

neka obozavateljke samo navale
bolje na mene nego na tog ezela iliti magarca po njemackom
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Voljena » 07 Oct 2012, 23:37

:zao khm...OFF..vas dvoje...


Danas mi je prejako bilo kad je Sulejman odgovarao na pismo onoj francuskoj grofici i dvije minute je recitirao svoje titule, :plavi i onda na kraju doda za onoga drugoga, - a ti si samo francuski kralj. :plavi :plavi :plavi

Znate li Vi da je glas nase Valide sultane lazan?

Ona ima jako piskutav glas, dublira ju Gülen Karaman...

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by IM_ex » 08 Oct 2012, 00:27

Voljena wrote:
Znate li Vi da je glas nase Valide sultane lazan?

Ona ima jako piskutav glas, dublira ju Gülen Karaman...
da iscitavas temu, znala bi :D.
E sad necu ni kako ja hocu

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Voljena » 08 Oct 2012, 10:03

IM_ex wrote:
Voljena wrote:
Znate li Vi da je glas nase Valide sultane lazan?

Ona ima jako piskutav glas, dublira ju Gülen Karaman...
da iscitavas temu, znala bi :D.
eto, nek sam te nasmijala. :lupa
tobe tobe!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Maja » 08 Oct 2012, 18:09

Voljena wrote: Danas mi je prejako bilo kad je Sulejman odgovarao na pismo onoj francuskoj grofici i dvije minute je recitirao svoje titule, :plavi i onda na kraju doda za onoga drugoga, - a ti si samo francuski kralj. :plavi :plavi :plavi
I meni je to bilo smiješno :D

Mene zabavlja "prepucavanje" Nigar i Zumbula. Ono ko fol se vrijeđaju, a vidi se da poštuju jedno drugo. Nadam se da se sad Nigar neće promijeniti nakon unaprijeđenja u glavnu kalfu.
A Zumbul mi je smiješan kad polako rastvori ruke, pa ih sklopi na stomaku.
Je li on zaista zaljubljen u Mariju i hoće li išta biti među njima (nek neko napiše kao spoiler).


Mahidevran brate sere. Plač, ludilo, ovo, ono...strah da je neko ne bi optužio da je izbola Gulnihal, ponavljanje kako ona nije ubica, a kao da je zaboravila da je htjela otrovati Hurem, plus što je istukla po licu isto kao sad Gulšah.

Ali nekako mi ona izgleda kao bolja majka od Hurem. Naravno da i Hurem voli svoju djecu, ali Mahid je puno nježnija prema Mustafi.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 08 Oct 2012, 19:27

Kako će biti nešto između ovo dvoje,kada je on evnuh :hm
Ne mislim,mada je svasta moguće,ropkinje su se zaljubljivalje i u evnuse,valjda zbog rijetke ljubaznosti koja bi im bila ukazana....
On je i meni jedan od najsmjesnijih likova,kad se začudi,pola etehijatu prouči,ina enzelahe,i kulhuvalahu čitavo :D.
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by IM_ex » 08 Oct 2012, 21:54

Zagorka wrote: On je i meni jedan od najsmjesnijih likova,kad se začudi,pola etehijatu prouči,ina enzelahe,i kulhuvalahu čitavo :D.
:valja

A tek kad izvuce ono "aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii " :oo
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Maja » 09 Oct 2012, 19:02

Zagorka wrote:Kako će biti nešto između ovo dvoje,kada je on evnuh :hm
Ne mislim,mada je svasta moguće,ropkinje su se zaljubljivalje i u evnuse,valjda zbog rijetke ljubaznosti koja bi im bila ukazana....
On je i meni jedan od najsmjesnijih likova,kad se začudi,pola etehijatu prouči,ina enzelahe,i kulhuvalahu čitavo :D.
Znam, nego pitam se kakav je bio život tih djevojaka u haremu. Dok su mlade i lijepe mogu zapasti za oko sultanu, pa ih može "počastiti" seksom. Ali koliko njih bude "unaprijeđeno" u miljenice ili sultanije? I šta se desi s njima kad prestanu biti mlade i lijepe. Gdje završe. Možda kao sluškinje ili ih otjeraju s dvora, prodaju, ostanu na ulici. Koja završi s mužem i djecom? Možda bi mnoge pristale i na tu neku platonsku ljubav s eunuhom.

Pojavila se i Šeherzadica. Zanimljivo je to da je zbog ljubomore prema Hurem tražila da je ubace u seriju, a u seriji je Hurem ljubomorna na nju :oo

Kako me Ibrahim nervira :puca
Koji nasilni i nesigurni paćenik.

Ne znam šta on više hoće? Stalno živi u nekom strahu da će ga Sulejman smaknuti, a Sule mu je dao toliko toga, od sestre i titule do materijalnih vrijednosti. I umjesto da učvrsti svoju poziciju odanošću, on igra igrice sa sultanijama.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 09 Oct 2012, 20:21

IM_ex wrote:
Zagorka wrote: On je i meni jedan od najsmjesnijih likova,kad se začudi,pola etehijatu prouči,ina enzelahe,i kulhuvalahu čitavo :D.
:valja

A tek kad izvuce ono "aiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii " :oo
I oni titraji,trzaji,kad zagalami na njega sultan ili neko važan :D.

Majo,pročitaj knjigu zapisi iz harema,ako stigneš, ;) nikakav je to zivot,kad "odišćeli" sultan,mogu se slikati,eto sretne da imaju krov i hranu(u ta okrutna vremena).....dovedene protiv svoje volje,iz suza moraju iznjedriti osmijeh kako god znaju....
Zato kazem da razumijem Viktoriju,sto su joj ubili mladozenju,i tako te stvari,nije čudo,kad je neko izgubio svoju ljubav i smisao zivota,postaje lako oruđe kojim se manipulira za osvetu.....ali mrzila bi ih i ja....

Sta se desi Seherzadi,ko vjesalica postala(valjda radi uloge),i Hurem je nabacila 15 kg radi uloge,ali ih dobro nosi....
Većina zena u haremu je ruzna,ne znam gdje ih samo iskupiše onakve :cudi
Ne mislim da je Seherzada ljubomorna,vec da mediji pisu svasta,dosad su napisali niz neistina :hm

Meni se jedna stvar ne sviđa(ako je sultan bio takav u stvarnosti iole)a to je kad on kaze recenice tipa:"Ni riba u vodi ne pliva,ako ja ne odobrim!"To mi je ruzno,pridaju si ulogu Boga.....
I često govori i on i podanici mu:" čitav svijet je pod mojim nogama",jeli oni nisu znali da je svijet malo širi od osmanskog carstva? :cudi
A ono sto veliš da je Mahidevran bolja mama,mislim da gleda u Mustafu k'o u zlatan krst,jer i predobro zna da drugog neće imati,i da ako od njega ne napravi princa nasljednika,nista ni od nje.....
Ali,malo ga je isprepadala svojim histeričnim plačem,kad je dobila slom zivaca,tacno mi ga zao bilo.....

p.s.dogorjeće i Ibrahimu,samo polako...... ;) ponijela ga moć.......boji se ostaće bez nje.....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Voljena » 10 Oct 2012, 11:05

Ja Sulejmana uopste ne dozivljavam. Ne dozivljavam ga kao Muhibija, covjeka koji je putem stihova znao izraziti enormne emocije koje mu paraju dusu. Ne vidim i ne osjecam njegovu ljubav prema Hurrem.
Blizi mi je Ibrahim. Njega osjecam. Njegove patnje, lomove, ceznju, beznadje, ljubav, mrznju, ambiciju, lukavost. Pogađa me, dopire do mene, na izgled gad, a u dusi sto lomova. Oci pune tuge, ceznje. Sposoban da voli, da prevari. Njegova ljubav prema Hatidzi je iskrena, ali ona mu ne pruza razumijevanje, ona nije kao on. Njegovi monolozi bude u meni toliko tuge; Ja sam Ibrahim Pargali.Rob....I Hurrem i on su pokvareni do srzi, samo je razlika u tome sto Ibrahim zna da voli, Hurrem ne zna, zgadila mi se kada je dala one lokume Leu. Fuj! Ibrahim je testirao i vidio kakva je ona zapravo, zena koja samo misli na svoje d*pe. Zalim samo sto joj ih Ibrahim nije nagurao u usta i ubio je vise, kad je imao sansu.

Zao mi Matrakcija bilo.. :tjesi

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 10 Oct 2012, 13:17

Po mom misljenu,neko ko ima mrvicu plemenitosti i ljudstva nebi dao nekome otrov i rekao:bujrum....da te vidim kako gutaš i krepaješ.......nije mu ona dala lokume,nego Ibrahim ;)
Mogao je presutati,ali on je kopao.
U nadi da ce je srusiti.
A kad je Mahidevran otrovala nju,to je sakrio,svim silama začeprkao.
Gdje mu je onda bila "pravednost"?
Izvini,bez uvrede,ali tvoj pojam o pravdi meni djeluje malo iskrivljen.
I šta je Hurem,trebala to pojesti,i ostaviti svoju djecu siročadima na milost i nemilost Ibrahimu i Mahidevran?
A da se on pita,baš bi mu to sjelo.
Zivotinja je on meni,bez imalo skrupula.
Ko normalan iznese otrov da te gleda dok umireš?
Leov jedini grijeh i greska su bili sto nije otisao,cim mu je prvi put rekla da ode.
Nikad ona to zaboraviti neće,dok zivi,ja sam odmah nakon serije rekla,i kasnije će se vidjeti da je tako.
Od njih sviju(muskaraca),jedini je Matrakči znao sta znači iskreno voljeti,i jedini i popusio,i meni je njega zao.

p.s.ne zaboravi da je Hurem bila otrgnuta od porodice,gledala kako ih ubijaju,gledala kako Lea odvode,dovedena na silu u palaču,na silu morala zaboraviti Lea,ja da sam bila ona,radila bih sto i Viktorija..
Ona je na silu zatomila osjećaje,da bi stvorila novu porodicu(jer su joj staru pobili pred očima),izrodila djecu i to opet hoće da joj uzmu,opet da joj sruše porodicu?
Pa normalno je da će se boriti rukama i nogama,izvući kandze,i ja bih,i gore bih stvari radila........
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
crni_vilenjak
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 181
Joined: 29 Sep 2010, 12:15
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by crni_vilenjak » 10 Oct 2012, 15:42

Salu na stranu, al brate okrenuo ih je onaj Sulejman broj im se nezna, ev mi u mahali kladionicu otvorili koja mu je slijedeca :)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 10 Oct 2012, 15:44

crni_vilenjak wrote:Salu na stranu, al brate okrenuo ih je onaj Sulejman broj im se nezna, ev mi u mahali kladionicu otvorili koja mu je slijedeca :)
:haha

Eh,vremena takva,on sultan,pa mu zlatan,moze svaku,a Meho jadni,siromasak,pa ne smije nijednu,jbg....
Mehi haram,njemu sevap :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Voljena » 10 Oct 2012, 16:02

Ibrahimove metode jesu odvratne i okrutne (i meni se zgadila cijela epka), ali su jednake Suljinim. I Sulji je njega pribio za drvo, 'svog velikog prijatelja' jer je posumnjao u njegovu odanost. Stajao je iza vrata dok je ovaj pokusavao iskamciti Viktorijino priznanje. Kako god, Ibrica je ovaj put spasio zivot Hurem i njenoj djeci, iako to nije ucinio zbog nje.. to mu vjerujem.

Na kraju krajeva, Hurem je izdaju platila jednakom kaznom kao i Matrakci, a razlika medju njima je velika. U ono vrijeme, drugi muskarci nisu smjeli ni gledati zene iz harema, a Leo i Hurem su se sastajali i dopisivali, dok jadni Matrakci nije ni naslucivao sto Viktorija namjerava. Zao mi je i Hurem i Matrakcija, nisu imali bas nekog izbora, ali... tada ocito nije bilo vazno koliko si kriv, vazno je bilo ne osramotiti velikog Sulju. :maja

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 10 Oct 2012, 16:04

Jah,i glavu na kladu-da sultan bude zadovoljan samo......ja kazem ako im je ovaj poznat po velikoj humanosti,kakvi su im onda ostali bili? :hihi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Blackhawk » 10 Oct 2012, 16:10

U seriji se kaze "Inspirisano stvarnim licnostima" a ne "po istinitoj prici"..

Tako da ovdje u seriji nema skoro nista istinito, nego su sve cinjenice i stvari izmisljene i napravljene kao sapunice..

Naravno da je sultan imao harem, imao zene, ali svu ovu dramu su napravili samo da serija bude vise gledana, sto su i uspjeli .. .

Post Reply

Return to “Serije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests