Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Maja » 12 Jul 2013, 00:20

Ma nema sad na RTL-u. Tek na jesen. Vidim Šah preuzela ulogu glavne negativke.
Kad iskeniraš i pručiš novu Hurem malo nam je okarakteriši. Ti ćeš to najbolje opisati :D

Ja već napisah u vezi nje da je realno da sad bude starija glumica ali uz Mahidevran i Hatidže (eto ona je umrla) biće ružno pače.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by IM_ex » 12 Jul 2013, 00:41

Heh, Majo, ne prekidaj odmah nadu moguceg povratka nase Hurrem.
Al dobro, ako se to ne desi, ima da ovoj, pomnije no sto bih inace, pratim svaki gest, kad si mi vec zadala zadacu. Samo, strpices se do tamo nekog, ne znam kojeg li septembra, kad bi trebalo da starta zavrsna sezona!

Da, da, Shah sultanija je kobrica. Vjerujem da si vec zapazila da ona ne ferma muza ni 1%; e, da te vidim kako razmisljas, (jos) malo cu da ti spojlerisem - zamisli, okurazio se taj njen pasha spucati joj samarcinu, kojim ju je oborio.
Cime ga je mogla toliko razjariti? Rekla mu je dvije rijeci.
Sta mislis o cemu se radi, odnosno, koje su to dvije rijeci?
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Maja » 12 Jul 2013, 00:57

:D. da mu nije rekla da je slabić :oo

Ne znam, pade mi na pamet da ga je možda nekako omalovažavala.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by IM_ex » 12 Jul 2013, 01:10

Pa ona je njega non-stop omalovazavala, znaci nije to.
Dala mu nogu, a znas na koji se nacin kod Turaka daje noga, znas kad Nasuh-efendi dade nogu Nigar, vec prve bracne noci ... hehee
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
markonoc
Na probnom
Na probnom
Posts: 49
Joined: 26 Aug 2012, 16:09
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by markonoc » 07 Aug 2013, 22:59

Evo mene nakon duže vremena (ja tako, sjetim vas se, pa odlutam nekim drugim poslom)...

Engin Özturk postaje princ Selim! Znate ga iz serije "Izgubbljena čast" iliti "Što je skrivila Fatmagul?".
Selim je ostao zapamćen kao drzak, bezobrazan, ali na kraju krajeva i glup, jedino dobro što je imao bio je cijeli tim ljudi koji je radi da postane sultan (Mihrimah, Rustem, Hürrem). Mislim, najviše u njemu govori činjenica da je umro tako što se pijan poskliznuo u hamamu, a Cipar osvajao radi vina (i onda stvorio probleme narednih 500 godina lol ). Hajde, glumca nisam gledao, ali se nadam da će sve biti O.K. da neće činiti ništa što bi naštetilo, iovako problematičnom serijalu.

Image

Poslije Bajrama, još malo odmora i snimanje kreće po starom, evo i o tome infosa:
12. kolovoza 2013. godine, u ponedjeljak, kreće snimanje novih epizoda. Tri tjedna prije početka prikazivanja krenut će snimanje serije. Dakle, prije početka će biti snimljene epizode 104., 105. i 106., dok će se 107. epizoda pripremati za vrijeme prikazivanja.
Prva najava će biti objavljena 21. kolovoza, 28. izlazi druga, a 4. rujna i treća, a Sultanova Družba će ih postaviti s prijevodom vrlo brzo nakon prikazivanja! (sad ja k'o Celt, samo o sebi :djed )


Malo Istanbula za laku noć:
Image

I najljepše želje povodom Bajrama (možda je off, no ne zamjerite):

Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Maja » 07 Aug 2013, 23:03

Markonoc koju još seriju pratiš?

User avatar
markonoc
Na probnom
Na probnom
Posts: 49
Joined: 26 Aug 2012, 16:09
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by markonoc » 20 Aug 2013, 17:02

Trenutno ništa, ali od jeseni svakako Karadayi te Fatih (Osvajač) o sultanu Fatih Mehmetu koji je osvojio Istanbul 1453. godine.
Povijesni spektakl, uče na svim Sulejmanovim pogreškama, a prva epizoda se snima 24 dana (usporedbe radi jedna epizoda Sulejmana snima se 4-5 dana)

Osvajač i Sulejman se nastavljaju prevoditi od sredine sljedećeg mjeseca :)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Krokodil Behko » 20 Aug 2013, 17:04

Film o Fatihu je bzvz. Ako je i serija takva bolje je zaobići je.
online

User avatar
markonoc
Na probnom
Na probnom
Posts: 49
Joined: 26 Aug 2012, 16:09
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by markonoc » 21 Aug 2013, 09:41

Turci ga obožavaju, a i meni je jako dobar.

Nego, znam da svi volite Meryem:

Image


Ayşe Arman, novinarka Hurriyet (turskih novina) je provla cijelu subotu s Meryem Uzerli u Berlinu.

REKLA JE NEŠTO NEVJEROVATNO

Saslušala sam sve što mi je rekla o tri godine koje je provele u Turskoj, o Veličanstvenom Stoljeću.
I o tzvburnout sindromu.
Saznala sam nevjerojazne stvari.
Riječ je o puno ozbiljnijim stvarima nego što smo mi pretpostavljali.
Šok, šok, šok, šokirana sam!
Ali najbombastičnije je da je Meryem trudna!

Beba dolazi za četiri mjeseca.
Ona je skratila kosu, i tužna i sretna. Pokušava biti jaka.
Meryem se sprema za ulogu "samohrane majke",
O svemu ću uskoro pisati!!!

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/24560194.asp

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Maja » 22 Aug 2013, 02:11

Hurem kao djevojčica

Image

User avatar
markonoc
Na probnom
Na probnom
Posts: 49
Joined: 26 Aug 2012, 16:09
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by markonoc » 22 Aug 2013, 12:21

Veliki intervju s Meryem Uzerli. Svašta je rekla, stvarno vrijedi pročitati...

Nisam znala da me turski narod ovoliko voli

U subotu sam u cik zore odletjela u Berlin.

Džem Talu i ja. Bila sam uzbuđena što ću ponovo vidjeti Meryem. Zadnji sam put s njom radila reportažu u hamamu, a to je bio i prvi susret. Meryem Uzerli iz Veličanstvenog Stoljeća je svima nama postala miljenica. Meryeminom glumom smo svi zavoljeli Hurrem. A prikazana "žena od spletki" je potpuno drugačija od pravoga karaktera. Meryem Uzerli iznutra i izvana. Intravenska priroddna žena!

Ne znam za vas, ali ja... Mislim da je Meryem Uzerli najvoljenija "strankinja" koja je došla i prošlo kroz Turku. Pascal Nouma, Alex de Souza i Meryem. Reći ćete da ona nije "strankinja"... I je i nije... Koliko god je Turkinja, toliko je i Njemica. Cijeli je svoj život provela u Njemačkoj, živjela, obrazovala se i formirala. Smatramo ju "našom", ali u biti nije. Ona je jedna Njemica, Europljanka. I koliko sam tražila odgovor, svašta sam pronašla u njoj. Još je čišća. Još je otvorenija. Još je nebrojenija. Upravo je tako. Nakon višesatne priče, učinila je tako nešto da mi se oči smiju rekavši mi:

- Glupa sam, ali dobra srca! To je istina... Hoćeš li tako dati naslov članku?
- Ne mogu, jako si mi slatka!, rekla sam. Shvatili ste, zar ne?
- Kad god bih i čula zvuk ezana (poziva na molitvu), osjetila bi da hzapravo pripadam ovdje, u Berlinu se osjećam kao kod kuće. Tu sam progovorila materinji jezik. Mišljenja sam da ne moram paziti na riječi, da ne moram gledati tko će što snimiti, da kao čovjek mogu iskazivati svoja razmišljanja... Bez da je ispred mene puno paparazza.

- U Turskoj mi je nedostajlo prijateljstvo i šetnje. Evo me ponovno pred tobom! Nosim jednostavnu haljinu. Ravne sandale imam. Lice bez make-upa. Samo maskara za trepavice. Ukrasi - nula. Jednostavnost odjeće. Kao što sam i ja sama. Uzbuđena, sretna, puna nade, malo plaha, a onda malo poput ptice... Puno sam stvari doživljela... Pala u jame, potunula, pa se uzdikla.

Ja sam u biti došla radi "turske avanture" i "burnoutova sindroma" došla k Meryem. I onda odjednom ona reče -Ja sam trudna!

Nisam vjerovala svojim ušima. Štoviše šok, šok, šok! Ukoliko se možete strpiti, do tiskovnog izdanja nedjeljom ću pisati priču o trudnoći! A ovo prihvatite samo kao "najavu" za nedjelju.

Kosu si je skratila. I zgusnula je se. Sve je umanjila, bet previše nakita, puno tiše. I to pravi razliku. Skriva ženstvenost koji mnogi glumci na njezinom mjestu ističu. Već sam duže godina novinarka. Ne sjećam se da se reportaža može napraviti bez šminke, nisam to vidjela već duže vremena. Meryem je zato posebna. I zato pripada drugoj kulturi. Tog dana u Berlinu, odvela nas je na sva mjesta koja voli. Čak i svojoj kući. I detaljno objasnila. Stvar koju želim da znate je da kad vidi Hurremine fotografije kreće plakati. To znači, preda mnom nije neka bezlična žena. Još uvijek živi s poteškoćama. Još uvijek je vrlo krha, slomljena. Hajmo ju poslušati.



VELIČANSTVENO STOLJEĆE MI JE PROMIJENILO ŽIVOT
- Ova je serija promijenila život. Za vjeru koju su mi Timur Savdži i Meral Okay pružili u Veličanstvenom Stoljeću se zahvaljujem. Nakon što je Meral umrla, znala sam ju sanjati i uvijek govoriti "Kamo sreće da si ovdje".

VJEROVALI SU U MENE
- Prijateljica mi je rekla: "Traže ulogu u seriji", napravila sa "showreel" i poslala, pozvali su me, vidjela sam se s Timurom i Mreal. Oni su vjerovali da ću ja moći nositi ovu ulogu. Imali su povjerenja u mene. I sve je tako počelo.

DOŠLA SAM NA SET POPUT STROJA
- Ali se sve događalo jako brzo. Mislila sam povremeno dolaziti u Tursku, ali stalno živjeti... Uffff... Bojala sam se, ali sam došla. Otišla sam na set poput uređaja, došla. Hotel-posa, hotel-posao, teško je bez prijatelja.

MOGLA SAM SE ODUPRIJETI TRI GODINE
- U biti, uvijeti su bili dosta dobri. Odsijedala sam u jednom dobro hotelu, automobilom sam odlazila, imala sam asistenta, imala sam učitelja jezika i prevoditelja. Ali, glumiti na turskom je teško. A još je teže zapamtiti neke riječi na osmanskom jeziku. Imala sam još puno poteškoća, reći ću vam. Tri sam godine mogla izdržati, ali nisam znala da će mi ovo sve tako nedostajati.

NIJE BILO PROBLEMA NI S EKIPOM, NI S PREVELIKIM RADOM, NI S NOVCEM
- Da, poteškoća je bilo svugdje, no ništa nije povezano ni s ekipom, ni s velikim radom niti s novcem. Radila sam na najudobnijem setu u Turskoj. To je istina i prema meni i prema svim ljudima s kojima sam radila i koje sam upoznala. U biti, nikad prije nisam radila na nečemu sličnom. A nisam znala da će mi život izvan kuće, s prijateljima i ljudima od povjerenja biti tako težak.

SVE JE DOŠLO DO STANJA NEIZDRŽLJIVO SI I POBJEGLA SAM
- U konačnici, uz pregršta razloga koje ću vam kasnije obrazložiti, došla sam u stanje koje nisam mogla izdržati i pobjegla sam. Nakon duže vremena mogu točno vidjeti gdje je bila pogreška. I to ću reći. I ja sam pravila greške. Ne govorim da sam nevina. Ali tad nisam mogla vidjeti cijeli unutrašnji proces. A sada letim poput ptice i sve mogu vidjeti.

ISPRIČAVAM SE SVAKOMU OD VAS
- Sada svima šaljem pozdrave i želim se ispričati na početku Timuru Savdžiju, cijeloj ekipi Veličanstvenog Stoljeća, svim glumcima i prijateljima. I naravno, svim gledateljima Veličanstvenog Stoljeća. Svima vam zahvaljujem na stečenom iskustvu.

NI TIMUR SAVDŽI NI EKIPA ME NISU TUŽILI
- Nakon svog bijega sam pokušavala ne čitati vijesti. Moj doktor u Njemačkoj mi je to zabranio, ali sam znala da ni na jednoj strani ne mogu pobjeći od otvorena razgovora, svi su me branili. Od svih vijesti koje su izašle, ni jedna nije bila točna. Moje ime stoji iza ovoga, ne iza onoga. Timur Savdži, kao ni nitko iz ekipe me nije tužio. Nije bilo nepravde. Mi, koliko god teško radili, mi smo poput obitelji. I napravili smo jednu lijepu seriju.

OSTALA SAM PRIMORANA POBJEĆI RADI SPAŠAVANJA ŽIVOTA
- Jako volim Vahide. Meral mi je ionako rekla da neću igrati Hurrem kada dođe u zreliju dob. Dosta bih kratko igrala Hurrem u novoj sezoni. Ali, evo, nisam mogla izdržati, pobjegla sam. Ali u konačnici nisam mogla ostaviti Stoljeće. Ali, kako je sve dolazilo, morala sam se spasiti. Ostala sam primorana pobjeći kako bih spasila svoj život.

Priču o Meryeminoj trudnoći nađite u nedjeljnom izdanju

User avatar
markonoc
Na probnom
Na probnom
Posts: 49
Joined: 26 Aug 2012, 16:09
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by markonoc » 24 Aug 2013, 21:56

SAŽETAK 104. EPIZODE
POČETAK EPIZODE


Epizoda kreće prikazom Topkapi palače uz dirljivi Ibrahimov monolog. Saznajemo da je on na jednom mjestu između Raja i Pakla, u Čistilištu. Kasnije vidimo prazne hodnike Palače, Ibrahim govori kako gori i da se buni protiv sudbine i pita se hoće li on tako završiti.

Kasnije je prikazan Sulejman kako spava i Hurrem kako razgovara s nekom ženom. Ispostavlja se da je to astrologinja koja gleda u budućnost. Hurrem ju pita tkoga vidi na prijestolju, a žena govori da vidi njezino dijete, no da vidi i puno krvi.

Mustafa u svom šatoru spava pa se potom budi zazivajući oca.

UVODNA PJESMA

Kasnije vidimo Hurrem kako šeće haremskim hodnicima, da vi se potom stvorila u jednom tajnom prolazu. Kasnije saznamo da se dogodio i određeni vremenski skok, budući da je Rustem već imenovan Velikim Vezirom. U posjet mu dolazi Hajreddin paša, a Rustem ga odmah pita zašto mu nije čestitao na novoj dužnosti.
Mihrimah posjećuje svoju majku, no nje nema pa se raspituje gdje je otišla. Potom saznajemo da je Sulejman naredio da se sva njegova djeca okupe kako bi on odredio koji će od njih postati upraviteljem provincije Manisa.

Na tržnici u gradu vidimo Matrakčija kako zalazi u jedan ćošak, tamo ga napadaju razbojnici i žele ga opljačkati da bi se na kraju ispostavilo kako ga je Bajezit zezao. Matrakči ne želi da Bajezit bez zaštite hoda po gradu jer bi se Sulejman ljutio.

Hurrem i Merdžan se susreću, ona mu govori kako je on tu još uvijek samo zbog nje, jer ona voli nadgledati vlastite neprijatelje. Hurrem ulazi kod Sulejmana u sobu i govori mu kako se pobrinula za sve detalje oko smještaja njegove djece, a on provjerava je li isto učinila i za Mustafu i Mahidevran.

Tada čujemo do tada nespomenutu Sulejmanovu brigu za Džihangirom, Sulejman misli kako je Mehmet umro zato što je Sulejman bio ljut na Boga što mu jedao dijete poput Džihangira. Hurrem ga tješi.

Selim je u Palači, zajedno s Ujan hatun. Mihrimah im uliječe u sobu, njega budi, naređuje da mu se donse odjeća i priprema ga za novi dan. Selim ju pita je li Bajezit došao, ona kaže da nije na što on odgovara da je jedini došao rano, a ona odbrusi da mu to ništa ne vrijedi jer bi spavao do večeri da ga ona nije probudila.
Mahidevran, Rumejsa, Fidan i Nergisšah putuju s Mustafom u Prijestolnicu. Na pola puta im netko prescijeca put i zaustavlja kočiju. Ispostavlje se da Ali aga (nadređeni janjičarskim postrojbama) želi s nekoliko tisuća vojnika dopratiti princa Mustafu do Palače. Mustafa pristaje ne želeći razočarati vojnike koji su došli zbog njega.
Hurrem prima Selima, a potom i Bajezita. Mihrimah se boji da se on ponovno zadužio kod židovskih lihvara, a on nju i majku razveseli darujući im poklone - Hurrem dobija prsten, a Mihrimah ni više ni manje nego ždrijebe.

U međuvremenu u Palaču pristiže i Mahidevran, odmah se pozdravlja s Gulfem. Njih dvije se čude zašto Hurrem još uvijek šuti i boje se da se nešto ne dogodi.
Mihrmaih i Rustem vode razgovor, kad ih prekida stražar koji im govori da su Mahidevran i Mustafa došli, ali da su u pratnji imali tisuće vojnika.
U Sultanskoj odaji Sultanova djeca razgovaraju, saznajemo da Džihangir uskoro polaže zakletvu mača, ali da mu se to uopće ne sviđa, a pogotovo zato što će morati nositi neudobnu i ružnu odjeću.

Hurrem se čudi s kojim obrazom Mahidevran može dolaziti u Palaču. Sulejman prima sve Prinčeve i pita ih za stanje u njihovim provincijama. Istovremeno Rustem prenosi Hurrem vijesti o Mustafi i o tome da ga je vojka dopratila.

Sljedećeg dana u sultanskom vrtu Sulejman razgovara sa Džihangirom. Ovaj je potišten jer ga nitko ne voli i svi ismijavaju zbog grbe. Sulejman pu poklanja prsten, što Džihangira čini ponosnim. Selim pronalazi ironiju u zakletvi mača koju Džihangir polaže jer je svima očito da on nikad neće postati sultan.

U Kuli pravde sa strane stoje Hurrem i Mihramh, a dolazi i Afife uz Mahidevran i Gulfem. Promatraju prvi vrt Palače i Džihangira koji polaže zakletvu da bi na jednom dijelu zastao, što nasmije Mahidevran, Mustafu i Bajezita zabrine, a Selima dovede u stanje srama. Sulejman mu prilazi, pomaže i kasnije oni zajedno nastavljaju sa zakletvom. Nakon polaganja zakletve, Mahidevran govori kako je Džihangir baš nesretan te da samo Bog zna čije grijehe on otkupljuje. Hurrem joj odrubi da ako već traži grješnika uzme ogledalo i pogleda te kasnije naglas zahvali Bogu što svoje ruke nije uprljala krvlju pripadnika Dinastije, a Gulfem pita Mahidevran što sad to znači.
U Palači Hurrem zove Džihangira na ručak, a on ne želi, sram ga je što je zastao na zakletvi i misli da je osramotio i oca i majku, a ona ga ohrabruje. Kasnije na večeri Mustafa i Rustem razgovaraju, Rustem kaže da bi mu htio pomoći, a Mustafu mu obrusi da on nema šta htjeti pomagati, već mora služiti i dodaje da mu njegov novostečeni položaj ništa ne znači. Ulazi Sulejman, Rustem izlazi, ali ga Sulejman, na Mustafino veliko „oduševljenje“, zaustavlja. Rustem predlaže da nakon lova svi Prinčevi odu klanjati Džumu jer ih narod jako voli, a pogotovo princa Mustafu kojeg su tisuće vojnika dopratile do Palače. Sulejmanu zastaje dah, a primjetna je i Merdžaonva reakcija. Sulejman odmah pita o kakvom je to susretu riječ, Selim se ubacuje i govori u čudu kako njega nitko nije dopratio, a Džihangir govori kako je Mustafa najstariji i da mora imati neke povlastice. Mustafa govori kako on nema pojma o tome.

U Haremu vidimo novopridošle djevojke, između ostaloga i sinjoru Ceciliju i njezinu služavku sinjoru Valeriju. Cecilija zaustavlja Hurrem i govori joj kojeg je podrijekla. Hurrem joj govori da to sve zaboravi jer je sad u Palači sultana Sulejmana.

Sulejman razgovara s Kapudan pašom o Princu koji bi trebao ići u provinciju prijestolja, a ovaj predlaže Mustafu.

Vani su Bajezit, Selim i Matrakči. Bajezit izaziva Selima na igranje matraka što ovaj na kraju i uspijeva. Bajezit prekrši pravila i pobijedi Selima, vođen bijesom.
Mahidevran dovede Sulejmanu unuku Negrisšah koja ga se jako zaželjala, a želi mu i jednu pjesmu krasnosloviti. Mahidevran govori Sulejmanu da se nada da će i Mustafa svoju djecu podizati u Manisi, jer je i ona njega tamo odgojila.

Mustafa je pozvan kod Sulejmana, vode uistinu ugodan razgovor. Istovremeno Selim, Rustem, Bajezit i Mihrimah pričaju o Hurrem i govore kako izgleda dobro, još se opravlja, ali je na nogama i da je to pravo čudo.

Hurrem kasnije odlazi kod Sulejmana i oni zajedno pričaju, on hvali Mustafu i govori da ga veseli što je narastao i što je velik i pametan. To uzruja Hurrem i ona mu govori da on ima još djece i da on nije jedini.

Cecilija se želi ubiti režući si žile, a u zadnji tren ju spašava Selim.

Kasnije se Sulejman prisjeća Mehmetova sprovoda, na kojemu su između ostaloga bili on, Mustafa, Ebussuud, Rustem... Kasnije nad njegovim grobom razgovara s Ebussuudom i pita ga za savjet vezano za princa koji ide u Manisu, a ovaj mu daje dvosmislne eodgovore.

Pred kraj epizode Sulejman ima dirljive monologe, priča o sebi, svom odrastanju, krvavim borbama za Prijestolje koje se mogu, ali i ne moraju odvijati. Ibrahim kasnije ima monolog i priča o Sulejmanovoj djeci navodeži vrline svakoga. Straža dolazi do svih prinčeva i govori kako ih Sulejman zove. Mustafa, Matrakči i Tašlidžalasu pričali, Selim pisao poeziju, Bajezit vježbao mačevanje, a Džihangir čitao knjigu.

I Hurrem je obaviještena da su oni pozvani te velikom brzinom sa Zumbulom ide do tajnog prolaza na divan. Rustem gleda na papir čije je ime napisano i nakon što napravi zadovoljan izraz lica, Mustafa već shvati da je otpisan. Rustem na kraju proglasi Selima onim koji odlazi u Mansiu. Vidimo Sulejmana kako gleda situaciju kroz svoj tajni prozor, ali iznad i Hurrem. Kasnije se uključuje flashback - Hurrem odgovara Sulejmanu da ona Selima vidi kao princa za Manisu. Sulejman joj odgovara da će ona njegovu odluku saznati kad i svi ostali. Ispostavlja se da ga je uspješno nagovorila.

KRAJ 104. EPIZODE

User avatar
crni_vilenjak
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 181
Joined: 29 Sep 2010, 12:15
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by crni_vilenjak » 18 Sep 2013, 12:54

Zna li neko kad ce se moci opet gledat Sulejman preko neta, konkretno preko tabana ?? Hvala unaprijed ako ko odgovori ..

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by laganini » 18 Sep 2013, 13:23

počelo u rh gledam..i jedna stvar ova mačka što glumi hurem je vrhunska glumica..možda jedina u seriji..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
markonoc
Na probnom
Na probnom
Posts: 49
Joined: 26 Aug 2012, 16:09
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by markonoc » 27 Sep 2013, 21:29

Au... Izašla je nova najava.

Image

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by IM_ex » 07 Oct 2013, 01:30

to niko vise ne prati VS?

Sulejmanova sestra? pf, gdje li je do sad bila :hm
Zapazih da je nestao glavni vratar, vjerni rob Shah Sultane (strah i trepet naseg Zumbul -age). Sad vise ne znam jel mi sta promaklo ili sam vec zaboravila sta se izdesavalo krajem druge sezone.

Elem, nova Hurrem se savrseno uklopila u tu zahtjevnu ulogu :ok Sada, kad su princevi odrasli momci, skladnog je izgleda cijela porodica, ukljucujuci i vec oronulog Sulejmana.
Mahidevran je izgubila prijasnju ljepotu, a ona ... uff,... (kako je tesko komentarisati kad su vec pozaboravljana imena sporednih likova), ona, prva Suljina, Hatidzina vjerna sjena ... ma hajde, ionako skroz nebitna ... sad je ... dibidus.
Ibrahimova kcerka (djevojka vec) dosla u Palacu. Ne bi se reklo da ista zna o ocevom stradanju. No, Ibrahimov dnevnik zavrsi u njenim rukama. Bice zanimljivo vidjeti rekaciju (i akciju?) kad sazna sta treba da zna.
Princevi odrasli momci, pa je pomalo neobicno (naporno) vidjeti vise novih glumaca, ukljucujuci i nov lik koji glumi Tufo (iz serije Ezel).
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Luna. » 07 Oct 2013, 10:11

IM_ex wrote:to niko vise ne prati VS?

Sulejmanova sestra? pf, gdje li je do sad bila :hm
Zapazih da je nestao glavni vratar, vjerni rob Shah Sultane (strah i trepet naseg Zumbul -age). Sad vise ne znam jel mi sta promaklo ili sam vec zaboravila sta se izdesavalo krajem druge sezone.

Elem, nova Hurrem se savrseno uklopila u tu zahtjevnu ulogu :ok Sada, kad su princevi odrasli momci, skladnog je izgleda cijela porodica, ukljucujuci i vec oronulog Sulejmana.
Mahidevran je izgubila prijasnju ljepotu, a ona ... uff,... (kako je tesko komentarisati kad su vec pozaboravljana imena sporednih likova), ona, prva Suljina, Hatidzina vjerna sjena ... ma hajde, ionako skroz nebitna ... sad je ... dibidus.
Ibrahimova kcerka (djevojka vec) dosla u Palacu. Ne bi se reklo da ista zna o ocevom stradanju. No, Ibrahimov dnevnik zavrsi u njenim rukama. Bice zanimljivo vidjeti rekaciju (i akciju?) kad sazna sta treba da zna.
Princevi odrasli momci, pa je pomalo neobicno (naporno) vidjeti vise novih glumaca, ukljucujuci i nov lik koji glumi Tufo (iz serije Ezel).
ja ne stignem.. .jel ima na tabanu nove epizode?
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Maja » 07 Oct 2013, 12:42

Ja ne gledam više. Zapravo kad tata gleda malo i ja uz njega, al nisam baš u toku.
A razlog zašto me serija nervira je Hureminoo šaptanje. Ne mogu ja ono slušati, pa džaba.
Ko je ova ženska na slici gore i je li Bali beg zaljubljen u Mihrimah?

User avatar
Fatma
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2971
Joined: 13 Mar 2013, 12:49
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Fatma » 07 Oct 2013, 12:48

Maja wrote:Ja ne gledam više. Zapravo kad tata gleda malo i ja uz njega, al nisam baš u toku.
A razlog zašto me serija nervira je Hureminoo šaptanje. Ne mogu ja ono slušati, pa džaba.
Ko je ova ženska na slici gore i je li Bali beg zaljubljen u Mihrimah?
Sad je uloga Hurem prepuštena drugoj glumici...gore na slici,a ova druga je sultanija Fatma....stigla u palaču sa Ibrahimovom kćerkom u namjeri da se osveti Hurem....

Dobro je da ne živimo u tom vremenu,gdje je klimaks kod žene bauk...svi se zgražaju,sa nevjericom prate dešavanja....bez veze

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119211
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11745 times
Contact:
Status: Online

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Maja » 07 Oct 2013, 12:52

Hahahaha pa Hurem je rodila petero djece, šta ima veze ako je u klimaksu. Ili misle kad ti prestame menstruacija da si stara baba.
A vidi se na faci ovoj da je neka oštrokondža. Je li lijepa Ibrahimova kćerka, bila je preslatka kao djevojčica.
Ako može njena slika.

Post Reply

Return to “Serije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests