Ratni zločini - zločinci - suđenja

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

Pasaga
Hadžija
Hadžija
Reactions: 929
Status: Offline

Re: Sipa uhapsila Atifa Dudakovića

Post by Pasaga » 01 May 2018, 21:34

Remzudin wrote:
01 May 2018, 21:32
spacebound wrote:
30 Apr 2018, 07:09
A postoji li mogucnost da je snimak montiran, pa da se ne brukaju :oo Meni najvise mirise na to.Cuj, nas Dudakovic :srce pa da bude k'o anam oni :jok
to smrdi najvise na jednu zavjeru i Baki mi sumnjivo suti :hm
... zbijanje redova ....
0
"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Veca
...još uvijek slobodna!
...još uvijek slobodna!
Reactions: 549
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!

Post by Veca » 01 May 2018, 23:52

...onaj prvi snimak pise strijeljan, ali nije strijeljan, nego zaklan, cini mi se :ovaj
...e sad, ...i sta onda kada to dodje pred sudiju, hoce li sudija reci, cek, cek, ovdje je greska na koji nacin je taj jadnik ubijen, odbija se dokaz?! ............................mislim, ne kontam! :(

...sto im je to trebalo?

...onaj drugi snimak kaze, pali sve! ...ubise jadnike.....................jel' im to trebalo?! ...NIJE!!! ...moglo je drugacije!

...eto, ja rekla svoje misljenje!
0
"Ljudi su nepravedni, izigravaju naše povjerenje i ostavljaju nas kad nam je teško, potrebni smo im samo neoštećeni i jaki."

Rum
Urednik foruma
Urednik foruma
Reactions: 3654
Status: Online

Post by Rum » 01 May 2018, 23:54

vecu uhapsila sipa
0
neispravna pipa na bačvi, prdeži strasti, ćelave automobilske gume - sve je to tužnije od smrti.

Veca
...još uvijek slobodna!
...još uvijek slobodna!
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!

Post by Veca » 02 May 2018, 00:02

...sta hosh koji qratz? ...imam pravo reci ono sto vidim! ...jesam li sad drzavni neprijatelj? ...haj, nea veze, naucila sam ja na to!
0
"Ljudi su nepravedni, izigravaju naše povjerenje i ostavljaju nas kad nam je teško, potrebni smo im samo neoštećeni i jaki."

Veca
...još uvijek slobodna!
...još uvijek slobodna!

Post by Veca » 02 May 2018, 00:04

Rum wrote:
01 May 2018, 23:54
vecu uhapsila sipa

joj, bas danas sam gledala neki video o njima! :sok :klanja

...ono je policija, sve ostalo je p. dim!
0

Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Reactions: 1508

Post by Zagorka » 02 May 2018, 00:48

Nisam gledala snimak. Gdje se navodno ubistvo desilo, lokacija?
0
Sarkazam bez granica.....:heidi2

Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Reactions: 2320

Post by Krokodil Behko » 02 May 2018, 01:16

Zagorka wrote:
02 May 2018, 00:48

Zvjerni u prvi post, na ovoj stranici, pod uslovom da se čuje razgovijetno i da nije neka montaža, pošto je originalni snimak, u međuvremenu nestao iz tužilaštva, sa tezge, odmah pored givita od pola kile, između kivija i paradajza.
0

Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica

Post by Zagorka » 02 May 2018, 01:23

Krokodil Behko wrote:
02 May 2018, 01:16
Zagorka wrote:

Zvjerni u prvi post, na ovoj stranici, pod uslovom da se čuje razgovijetno i da nije neka montaža, pošto je originalni snimak, u međuvremenu nestao iz tužilaštva, sa tezge, odmah pored givita od pola kile, između kivija i paradajza.
Nista pametnija nisam. Nerazgovijetno.

A to s nestajanjem originalnog snimka je smijesno reci, jesi ga to drzao pored krofne nonsalantno....msm...
0

Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator

Post by Krokodil Behko » 02 May 2018, 01:28

Zagorka wrote:
02 May 2018, 01:23
Krokodil Behko wrote:
02 May 2018, 01:16
Zagorka wrote:

Nista pametnija nisam. Nerazgovijetno.

A to s nestajanjem originalnog snimka je smijesno reci, jesi ga to drzao pored krofne nonsalantno....msm...

Kažu da je nestalo. Državno tužilaštvo, vjerovastno ima sobu sa dokazima, pod rešetkom, obezbjeđenje, protokoli, evidencija ulaza i izlaza i eto - nestalo :cudi
0

Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica

Post by Zagorka » 02 May 2018, 01:31

Ma da. Desava se, svakodnevno. Kako neko pokupi hemijsku sa stola tako i to.
3
2 Image 1 Image

spacebound
tamničar
tamničar
Reactions: 5133

Post by spacebound » 02 May 2018, 06:55

Ma sad mogu oper vikat:"Nepravda!Ceo svet nas mrzi!Srbi su najvise stradali '90-ih! Kradu nam dokaze, ubijaju svjedoke! :place "
:oo
0
:heidi2

Veca
...još uvijek slobodna!
...još uvijek slobodna!

Post by Veca » 02 May 2018, 14:32

...ma, to je sve Milan Tegeltija sredio...za dobrobit sviHu nas! ;)
0

Remzudin
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Reactions: 106

Post by Remzudin » 02 May 2018, 19:03

Veca wrote:
02 May 2018, 00:02
...sta hosh koji qratz? ...imam pravo reci ono sto vidim! ...jesam li sad drzavni neprijatelj? ...haj, nea veze, naucila sam ja na to!
ja sam siguran,da se kod tebe u spavacoj Sobi iza Ormara sakrio jedan Komarac !!!
0

Remzudin
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Reactions: 106

Post by Remzudin » 02 May 2018, 19:07

Pasaga wrote:
01 May 2018, 21:34
Remzudin wrote:
01 May 2018, 21:32
spacebound wrote:
30 Apr 2018, 07:09
A postoji li mogucnost da je snimak montiran, pa da se ne brukaju :oo Meni najvise mirise na to.Cuj, nas Dudakovic :srce pa da bude k'o anam oni :jok
to smrdi najvise na jednu zavjeru i Baki mi sumnjivo suti :hm
... zbijanje redova ....
ako budem saznao da je i on prljao svoje prste,ja cu mu oci iskopati.

Ja znam sta moram raditi da sa autom udari u Drvo.
0

Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator

Re: Ratni zločini - zločinci - suđenja

Post by Krokodil Behko » 10 May 2018, 19:56

Miriše mi (a nikad ne pogriješim), na još jedan UZP i to dvostruki i u BiH i u HR.
Podsjećanja radi, UZP u HR je već jednom presuđen, tokom suđenja Milanu Babiću, ali i u BiH, tokom suđenja Dušku Tadiću.

SUĐENJE STANIŠIĆU I SIMATOVIĆU: „Policajac iz Srbije palio kuće u Istočnoj Bosni“

Image

Svjedočeći u haškom procesu protiv Jovice Stanišića i Franka Simatovića Frenkija, bivši policajac iz Srbije potvrdio je da je u martu 1993. godine lično palio kuće u muslimanskom selu u istočnoj Bosni

"Jednu, najviše dvije kuće sam spalio u rejonu sela Ljeskovik", rekao je zaštićeni svjedok RFJ-083, koji je, po sopstvenim riječima, u okolini Skelana tada bio kao pripadnik Posebnih jedinica policije Ministarstva unutrašnjih poslova Srbije.

U izjavi Haškom tužilaštvu, svjedok je opisao da su kuće paljene u operaciji “čišćenja” sela u Podrinju, koju su predvodile “Crvene beretke” Službe državne bezbjednosti Srbije, a kojima je “rukovodio” optuženi Frenki Simatović.

Bivši šef SDB-a Srbije Jovica Stanišić i operativac te službe Simatović optuženi su za progon, ubistva, deportacije i prisilno premještanje nesrpskog stanovništva u Hrvatskoj i BiH.

Zločini za koje su optuženi Stanišić i Simatović počinjeni su, kako tvrde tužioci, tokom sprovođenja udruženog zločinačkog poduhvata, čiji je cilj bio trajno i nasilno uklanjanje Hrvata i Bošnjaka s velikih dijelova teritorija Hrvatske i BiH, radi ostvarivanja srpske dominacije.

Simatovićev branilac Vladimir Petrović, u unakrsnom ispitivanju, pitao je svjedoka ko je naredio da se kuće pale.

"Do toga je došlo spontano, svi su to radili. Ko je naredio, ja ne znam, ali je to rađeno", odgovorio je RFJ 083.

Svjedok je izjavio da je njegova jedinica PJP-a, prateći “Crvene beretke”, učestvovala u spaljivanju sela Ljeskovik, Osmače i Karačići kod Skelana. Tokom boravka u BiH, policajci iz Srbije su, kako je rekao svjedok, slušali uputstva i naređenja “Crvenih beretki”.

Na sugestiju Simatovićevog branioca svjedok je, međutim, potvrdio da je muslimansko stanovništvo, zajedno s vojskom, napustilo ta sela prije nego što su “Crvene beretke” u njih ušle.

"Znači, bježali su od rata, razaranja, nasilja, smrti", sugerisao je advokat Petrović, a svjedok je to prihvatio kao tačno.

RFJ-083 kazao je da za 12 dana, koliko je bio u BiH, nije vidio ni neprijatelje, ni muslimansko stanovništvo, niti je ispalio ijedan metak, zato što su on i njegove kolege pružale “pozadinsku podršku” “Crvenim beretkama” i nisu učestvovale u njihovim akcijama.

Osvrćući se na svjedokov iskaz da “‘Crvene beretke’ nisu poštedjele nijedno selo na koje su naišle, Simatovićev branilac sugerisao je da je nemoguće da je to učinilo “10-15 ‘Crvenih beretki’” kojima je, po iskazu RFJ-083, bio pridodat njegov vod PJP-a.

Svjedok je, međutim, uzvratio da je na širem području tokom te operacije bilo još “Crvenih beretki”, kojima su bili pridodati drugi dijelovi jedinice od 200 policajaca pridošlih iz Srbije.

RFJ-083 potvrdio je, odgovarajući na pitanja branioca, da je Simatovića prvi put vidio ove nedelje u haškoj sudnici.

Rekao je i da je za Simatovićevo ime čuo prvi put 1992., ali da je saznao šta on radi tek kada se vratio iz akcije u BiH s proljeća 1993. godine.

Advokat Petrović je na to citirao pisanu izjavu u kojoj je svjedok haškim tužiocima, prije dvije godine, naveo da je “i prije nego što je otišao u BiH bilo opštepoznato da je Simatović vođa ‘Crvenih beretki’”.

Na pitanje zašto to nije ispravio ako je netačno, RFJ-083 odgovorio je da je “moguće da je o Simatoviću imao saznanja i prije odlaska u BiH”.

Kao dokaz za tvrdnju da su “Crvene beretke” tada bile jedinica MUP-a Republike Srpske, Simatovićev branilac predočio je naređenje kojim ministar unutrašnjih poslova Mićo Stanišić postavlja Radojicu Božovića za komandanta policijskog odreda.

Svjedok, koji je ranije rekao da su mu “Crvene beretke” prenijele da im je komandant “izvjesni Božović”, prihvatio je da je po dokumentu, Božović dobijao naređenja od MUP-a RS-a.

Upitan kako to da su se pripadnici PJP-a iz Srbije potčinili njima nepoznatim “Crvenim beretkama” u istočnoj Bosni iako su imali svoj štab u obližnjoj Bajinoj Bašti, kojim je komandovao policijski general Obrad Stevanović, RFJ-083 je odgovorio: “To morate da pitate Stevanovića... Kako se to dogodilo da se jedna regularna jedinica potčini takvoj jedinici. Zbog toga sam iz revolta i napustio policiju”.

Na pitanje da li su tokom boravka u BiH slušali komandu Stevanovića ili “Crvenih beretki”, svjedok je rekao: “isključivo ‘Crvenih beretki’”.

Ponovljeno suđenje Stanišiću i Simatoviću bit će nastavljeno u utorak, 15. maja, javio je BIRN BiH.

(Vijesti.ba/Fena)
0

Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Reactions: 2772

Re: Ratni zločini - zločinci - suđenja

Post by Socrates » 11 May 2018, 13:52

Zapalio čovjek kuću, dvije, onako da mu prodje vrijeme.

What the fuck, kakvih idiota na planeti ima.
0
Yer Jalan Atthirari Anni!!

Post Reply

Return to “EX YU”