Ko zagovara stvaranje nove Jugoslavije?

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ko zagovara stvaranje nove Jugoslavije?

Post by storm » 15 May 2014, 01:23

Jagoda wrote:
Spanac_113 wrote:Das im loptu i odma od vardara pa do triglava :D
A haj makar ima dobar soccer team, a vid sad, das krunicu i dimije, odma' idemo do Tokija :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
ne moraš svakom loncu biti poklopac :kafa ...produži :mah
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Ko zagovara stvaranje nove Jugoslavije?

Post by Dzagoda » 15 May 2014, 01:26

storm wrote:
Jagoda wrote:
Spanac_113 wrote:Das im loptu i odma od vardara pa do triglava :D
A haj makar ima dobar soccer team, a vid sad, das krunicu i dimije, odma' idemo do Tokija :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
ne moraš svakom loncu biti poklopac :kafa ...produži :mah
Mali, ne poklapaj, rekla sam da ne moze :p :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ko zagovara stvaranje nove Jugoslavije?

Post by drugrankovic » 15 May 2014, 07:46

Jagoda wrote:
drugrankovic wrote:srbin ju je dva put napravio, hrvati rekoše da im to tamnica, a pošto srbima oba puta beše utopija samo budala bi je stvarao
Koji Srbin!?
1918 ko je stvorio jugoslaviju? hrvat ? pa da ispašće da je jeste... hrvat se nije borio na strani austrougarske, već se lemao svom silom protiv njih! a srbenda je taj koji je bi u vojsci austrougarske!
tolko o prvoj jugoslaviji

druga... reći ćeš stvorio je tito. tito prebacuje kancelariju iz zagreba u beograd jer hrvatska postaje ustaška fašistička država pred početak rata na ovim prosorima i raspadom kraljevine jugoslavije... nema im opstanka kod pavelića i u hrvatskoj koja je u II sv ratu u 80 % bila u ustašama i domobranima tj u hrvatskoj uniformi. sa njima behu muslimani kako su ih ono nazvali? hrvatsko cveće :D

pa ko je bio najviše u partizanima ? bošnjak i hrvat? ma naravno! i kekec iz slovenije!
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Ko zagovara stvaranje nove Jugoslavije?

Post by mrki62 » 15 May 2014, 11:36

Dobro bi bilo obnoviti pa da dođu na vlast ljudi slični titi pa da potamane ove nacionaliste.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ko zagovara stvaranje nove Jugoslavije?

Post by drugrankovic » 15 May 2014, 12:18

mrki62 wrote:Dobro bi bilo obnoviti pa da dođu na vlast ljudi slični titi pa da potamane ove nacionaliste.
titoisti su i stvroili nacionaliste, ustavom 1974 se republikama soim srbiji (na nje je jedino delovao destruktivno) gradio put ka sutrašnjoj secesiji i otcepljenju... a navodno je menjao ustav da malo učini hrvatskim prolećarima (ustašama) od kojih većina dolazi na vlast 1990te...

kvragu više jugoslavija... krvave su gaće od nje
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Ko zagovara stvaranje nove Jugoslavije?

Post by mrki62 » 15 May 2014, 12:26

drugrankovic wrote: titoisti su i stvroili nacionaliste, ustavom 1974 se republikama soim srbiji (na nje je jedino delovao destruktivno) gradio put ka sutrašnjoj secesiji i otcepljenju... a navodno je menjao ustav da malo učini hrvatskim prolećarima (ustašama) od kojih većina dolazi na vlast 1990te...

kvragu više jugoslavija... krvave su gaće od nje
Pa dobro si napisao navodno jer Hrvati nisu imali nekog utjecaja na titu al je zato imao Slovenac Kardelj.
I kad se Ustav promijeni i kad u ustavu jasno stoji u vezi odcjepljenja, onda tu riječ sucesija nema šta tražiti.

Drugo , po tvom pisanju prije tite nacionalista nije ni bilo a jedini tito je znao ujediniti narode a nacionalisti nisu sposobni ujediniti svoj narod ili svoju naciju.
Razmisli malo o tome.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Ko zagovara stvaranje nove Jugoslavije?

Post by Dzagoda » 15 May 2014, 13:25

drugrankovic wrote:
pa ko je bio najviše u partizanima ? bošnjak i hrvat? ma naravno! i kekec iz slovenije!
Auuuuuu, pa ako cemo tako, ko su onda cetniKi?! Ustase?! Oni nAAAkvi zelenasi?!

Od koje ti slave zivis boga ti?!

Tito je jedini imao patriotsku ideju pri stvaranju Jugoslavije (mada sam alergicna na patriotizam, ono sto je on zelio je prava definicija patriotizma, a ne ko sad sto se svaki seljak busa grudicom;)))))

Hoces da kazes da ne bi Srba, da bi mi svi propali?! Fala braci Srbima sto nas poubijase haman do balcaka. Come on, kao sto iskreno ne vidim da su svi Srbi cetalji, mogao bi da progledas, pa da malo istoriju uzmes kao skup cinjenica, a ne kao otvorenu za interpretaciju.

Ako cemo tako onda: sve je to Bosna, jos iz 7og vijeka, i nek Srbija zahvali Alahu sto smo joj dopustili da ima ime hahahahahahahahahhaha

Sad kakim, sam da vidis na sta tvoje lici :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Ko zagovara stvaranje nove Jugoslavije?

Post by drugrankovic » 15 May 2014, 13:35

Jagoda wrote:
drugrankovic wrote:
pa ko je bio najviše u partizanima ? bošnjak i hrvat? ma naravno! i kekec iz slovenije!
Auuuuuu, pa ako cemo tako, ko su onda cetniKi?! u.....?! Oni nAAAkvi zelenasi?!

Od koje ti slave zivis boga ti?!

Tito je jedini imao patriotsku ideju pri stvaranju Jugoslavije (mada sam alergicna na patriotizam, ono sto je on zelio je prava definicija patriotizma, a ne ko sad sto se svaki seljak busa grudicom;)))))

Hoces da kazes da ne bi Srba, da bi mi svi propali?! Fala braci Srbima sto nas poubijase haman do balcaka. Come on, kao sto iskreno ne vidim da su svi Srbi cetalji, mogao bi da progledas, pa da malo istoriju uzmes kao skup cinjenica, a ne kao otvorenu za interpretaciju.

Ako cemo tako onda: sve je to Bosna, jos iz 7og vijeka, i nek Srbija zahvali Alahu sto smo joj dopustili da ima ime hahahahahahahahahhaha

Sad kakim, sam da vidis na sta tvoje lici :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi :plavi
a ko je hrvatsko cveće?
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Dzagoda
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4639
Joined: 10 Feb 2014, 12:19
Status: Offline

Re: Ko zagovara stvaranje nove Jugoslavije?

Post by Dzagoda » 15 May 2014, 13:49

drugrankovic wrote:
a ko je hrvatsko cveće?
Ovo dobro;)))))))))

Pa znamo kako to hoda "kod nas": cim postoji sumnja da ce neko da bude glavni, krenemo svojatat, ha ya;)))))))))
D.I.L.L.I.G.A.F.
btw. U ovom ruznom svijetu imam noge za 10 :D

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Osnivaju se balkanske vojne snage

Post by Krokodil Behko » 27 Feb 2015, 15:49

Image
Bosanskohercegovački ministar obrane Zekerijah Osmić i načelnik Glavnog štaba Oružanih snaga (OS) te zemlje, general pukovnik Anto Jeleč, podržali su inicijativu načelnika Glavnog štaba Armije Republike Makedonije (ARM), general pukovnika Gorančeta Koteskog, o stvaranju zajedničkih balkanskih vojnih snaga koje bi intervenisale u slučajevima elementarnih nepogoda.

Kako je saopšteno iz ministarstva obrane BiH general Koteski je u srijedu iznio prijedlog o osnivanju zajedničkih balkanskih snaga, koje bi djelovale zajedno pri rješavanju elementarnih nepogoda što je ministarstvo obrane BiH podržalo.

Nakon odvojenog susreta sa načelnikom Glavnog štaba OS BiH Jelečom saopšteno je da se razgovaralo o dosadašnjoj bilateralnoj i regionalnoj saradnji oružanih snaga između BiH i Makedonije.

U saopštenju stoji da su se sagovornici složili oko važnosti regionalnih bezbjednosnih inicijativa kao ključnog oblika saradnje za BiH i Makedoniju, ali i ostale zemlje iz regiona.

Posebno je istaknuta potreba zajedničkog djelovanja u slučajevima prirodnih i drugih nesreća i katastrofa. General Jeleč je posebno zahvalio na podršci koju Armija Republike Makedonije pruža Oružanim snagama BiH na planu edukacije i obuke pripadnika OS BiH.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Osnivaju se balkanske vojne snage

Post by laganini » 27 Feb 2015, 15:57

..ovo je smišno :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Osnivaju se balkanske vojne snage

Post by Vladimir RUS » 27 Feb 2015, 16:15

Bilo već jednom u prošlosti i zvalo se JNA. :123

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Osnivaju se balkanske vojne snage

Post by Krokodil Behko » 27 Feb 2015, 16:28

Čujem da će Kulinda biti u štabu.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Osnivaju se balkanske vojne snage

Post by laganini » 27 Feb 2015, 16:29

..mi smo u europi nismo na balkanu :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37663
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2202 times
Status: Offline

Re: Osnivaju se balkanske vojne snage

Post by Pasaga » 27 Feb 2015, 19:09

laganini wrote:..mi smo u europi nismo na balkanu :zubi
:ha :ha :grana
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Osnivaju se balkanske vojne snage

Post by Krokodil Behko » 27 Feb 2015, 23:44

laganini wrote:..mi smo u europi nismo na balkanu :zubi
Nisam primjetio, da je Balkan otišao iz vas.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Svjetske sile lome koplja na Balkanu

Post by Krokodil Behko » 21 May 2015, 14:13

Image
Balkan, koji je kroz historiju interesantan geostrateški prostor, ponovo je postao poprište borbe za utjecaj svjetskih sila, gdje se sada za utjecaj bore Zapad i Rusija, a korak pokušava zadržati i Turska.

Ovo se navodi u najnovijoj analizi ugledne američke geopolitičke agencije „Stratfor“ pod nazivom „Problem stranih sila na Balkanu“. „Stratfor“ je nevladina institucija, ali radi analize i izvještaje za mnoge strane vlade, uključujući i SAD.

Diplomatski napori

U analizi o Balkanu navodi se da se borba za utjecaj trenutno vodi kroz diplomatske kanale i ekonomske projekte, kako bi se dobila naklonost vlada balkanskih zemalja.

- Geopolitički i lokalni rivaliteti u ovom regionu kroz historiju su bili eksplozivna kombinacija koja je pokretala i svjetske, ali niz lokalnih ratova. Danas je na djelu drukčije takmičenje - istaknuto je.

„Stratfor“ tako navodi da je ministar vanjskih poslova Rusije Sergej Lavrov nedavno bio u posjeti Beogradu, dok je Džon Keri (John Kerry) bio u Bugarskoj, a predsjednik Turske Redžep Tajip Erdoan (Recep Tayyip Erdogan) jučer je boravio u BiH.

Za nagli porast interesa za ovaj dio Evrope, prema ovom magazinu, kriva je ukrajinska kriza, koja je napravila velik razdor između SAD i Rusije, pa su zapadne sile krenule u „osvajanje“ Balkana, a svoj interes traži i Turska.

- Ukrajinska kriza dovela je do toga da SAD jačaju odbranu uz istočni stub NATO-a. Zbog toga je NATO rasporedio svoje multinacionalne snage za odgovor, koje se mogu mobilizirati brzo i uspostaviti lanac ispostave na istočnom Balkanu, što bi moglo poslužiti za vrijeme sukoba - navodi se u analizi.

No, ipak se „rat“, prema „Stratforu“, trenutno vodi na političkom i ekonomskom planu. Tako je Evropska unija blokirala gradnju „Južnog toka“, milijarde vrijednog ruskog projekta, koji je jedan dio Evrope trebao snabdijevati plinom. U isto vrijeme, EU je spremna uložiti više od 11 milijardi eura u Bugarsku kao NATO granicu s Rusijom i oko 1,2 milijarde u Srbiju kao potencijalnu članicu EU.

- No, ni Rusi ne sjede skrštenih ruku. Osim što su izgradili odlične diplomatske odnose sa zemljama Balkana, Rusija je od Srbije otkupila Rafineriju ulja u Nišu, a ulaže i u Republiku Srpsku u BiH – ističe se u analizi.

Vojna moć

Američka agencija dalje navodi da svoj utjecaj želi ojačati i Turska, koja, također, ima svoj interes, a koji pokušava „izgurati“ preko BiH, s kojom je uglavnom vežu historijski i kulturološki fakti.

- Te su veze važnije jer su Bošnjaci počeli migrirati u Tursku još u 17. stoljeću, a sada nekoliko miliona turskih državljana tvrdi da imaju bošnjačke korijene. Taj etnički afinitet vlasti su iskoristile i ova je zemlja već koristila političke i finansijske alate da ostvari svoje interese zbog pažnje koju pokazuje. Turska ima svoj interes na Balkanu, ali zaostaje u resursima, ekonomskoj i vojnoj moći za Zapadom i Rusijom - navodi "Stratfor".

Olakšavajuću okolnost za sve sile koje se bore za utjecaj na Balkanu da ostvare svoj utjecaj „Stratfor“ vidi u političkoj nestabilnosti. Navodi se primjer Srbije i Kosova te posljednjih nereda u Makedoniji te ističe da mnoge zemlje pokušavaju zadržati neutralnost.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Svjetske sile lome koplja na Balkanu

Post by laganini » 21 May 2015, 14:26

..uglavnom hrvatska se odredila..drugi su ns potezu ...pamet u glavu...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

rima
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 689
Joined: 08 Apr 2014, 22:51
Status: Offline

Re: Svjetske sile lome koplja na Balkanu

Post by rima » 21 May 2015, 16:40

Znaci nista se netrbamo sekirati.. :D nekoce nas usvojiti...

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Svjetske sile lome koplja na Balkanu

Post by Bla » 21 May 2015, 18:40

Ne vidim da su išta posebno saopštili u odnosu na ono što se već godinu dana priča po lokalnim medijima, tj. od kako traje kriza u Ukrajini. Tako da možemo reći da je ugledna američka geopolitička agencija otkrila toplu vodu. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests