IVZ u zemljama bivse Jugoslavije...

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81304
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10234 times
Been thanked: 7107 times
Status: Offline

Re: Hodža iz Sandžaka dilao kokain, heroin, speed i marihuan

Post by Julia-Klara » 29 Oct 2013, 13:25

"IZREKU" , o hodzama i popovima kao najvecim lopovima nisam izmislila ja :cudi narodno predanje

ljudi ili ne, valjda je red da budu primjer svome dzematu, a ne baviti se kriminalom (ne mislim da su svi takvi)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Hodža iz Sandžaka dilao kokain, heroin, speed i marihuan

Post by Lebowski » 29 Oct 2013, 13:39

Hodža i popova ima svakakvih, ko što ima svakakvih i među ljudima drugih zanimanja ali je istina i da mi drugačije gledamo na ta te ljude - vjerske službenike, prosvjetne radnike, koji trebaju biti uzori.
Naumpade mi hodža iz okoline koji jede slaninu. :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

Spanac_113
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8390
Joined: 09 Oct 2013, 18:58
Location: post iskljucenje
Status: Offline

Re: Hodža iz Sandžaka dilao kokain, heroin, speed i marihuan

Post by Spanac_113 » 29 Oct 2013, 13:52

Ma problem je sto ta njegova halja predstavlja nesto puno vece od njega i dzamije itd.
sad ce se prozivat cijela zajednica zbog njega. Ko Kacavenda derpe sad svi ortosi pederi kao.
Kao vjerski vodja moze bit ultra desnicar, pozivat na klanje, krast pare i ne znam sta ali nema yebavat koze i muskarce, i nema dilat gudro.
Jednostavna pravila. Od vajkajda...

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1989
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 22 times
Been thanked: 107 times
Status: Offline

Re: Hodža iz Sandžaka dilao kokain, heroin, speed i marihuan

Post by fruit » 29 Oct 2013, 15:25

Mogu zamislit koja je gužva bila na njegovim teravijama...
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Hodža iz Sandžaka dilao kokain, heroin, speed i marihuan

Post by Krokodil Behko » 29 Oct 2013, 15:52

Ni kod crnaca nije bilo veselije - garant.

[ytube][/ytube]
online

User avatar
fruit
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1989
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 22 times
Been thanked: 107 times
Status: Offline

Re: Hodža iz Sandžaka dilao kokain, heroin, speed i marihuan

Post by fruit » 29 Oct 2013, 16:44

shvatio čovjek bukvalno onu mudrost da je vjera opijum za narod..
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Hodža iz Sandžaka dilao kokain, heroin, speed i marihuan

Post by Krokodil Behko » 29 Oct 2013, 18:47

Ama nije vjera opijum ali se takvi trude da je opijumom naprave.
Ovaj se baš doslovno potrudio.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Hodža iz Sandžaka dilao kokain, heroin, speed i marihuan

Post by Pasaga » 29 Oct 2013, 19:28

fruit wrote:Mogu zamislit koja je gužva bila na njegovim teravijama...

Nedavni slucaj je to isto potvrdio.
Onaj Hadzija Senad iz Banovica,koji pjesaci,nezna ni on kud,onaj pratioc sto je sa njim bio
i nosio rusak,presli su nekoliko granica...
da bi se na kraju utvrdilo da je u rusaku bilo BJELO.

:mar :mar :mar
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: IVZ u zemljama bivse Jugoslavije...

Post by Calla » 28 Nov 2013, 10:37

tezi i od gradanskog i od vjerskog rata je onaj koji svako vodi sam u sebi,,,

Momo Kapor
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: IVZ u zemljama bivse Jugoslavije...

Post by Krokodil Behko » 22 May 2016, 09:43

Reis Adem Zilkić podnio ostavku!

Image
Reis Islamske zajednice Srbije Adem Zilkić podnio je neopozivu ostavku na tu funkciju, saznaje Informer.

On je ostavku podnio na sjednici Mešihata koja je održana na Islamskom fakultetu u Novom Pazaru.

Kako Informer saznaje, njega će mijenjati Muhamed Jusufspahić, koji je obavljao funkciju zamenika reisa.

- Jusufspahić će ga mijenjati sve dok ne ode u diplomatsku misiju - kaže Informerov izvor.

Zilkić će, kako saznaje Informer, nastaviti da radi kao profesor na Islamskom fakultetu.

Zilkić je krajemmarta ove gofine uputio pismo glavnom muftiji Islamske zajednice u Srbiji Mevludu Dudiću, kojim ga je pozivao na pregovore o pomirenju.

Zilkić je u pismu naveo da su se uslovi o ujedinjenju dvije islamske zajednice stekli nakon ostavke sandžačkog muftije Muamera Zukorlića, dugogodišnjeg čelnika IZ u Srbiji.

- Kao odgovorni ljudi, rasterećeni predrasuda i animoziteta iz prošlosti, počnimo razgovore o svemu što opterećuje sveukupne životne prilike u Sandžaku sa ciljem prevazilaženja postojećeg stanja, pomirenja i ujedinjenja - napisao je Zilkić.

Zilkić je dodao da od Dudića očekuje da se hitno sastanu i počnu razgovore kojima će posredovati i biti domaćini reis-ul-ulema IZ BiH Husein Kavazović i glavni muftija IZ Kosova Naim Trnava, kao vjerski poglavari muslimana ovih prostora.

Sa druge strane, Dudić je Zilkiću poručio da njima nisu potrebni nikakvi posrednici.

- Kao bivši glavni imam u Tutinu, Zilkić zna gde su prostorije Mešihata i može da dođe - kazao je Dudić.

Do raskola u Islamskoj zajednici došlo je 2007, kada je formiran Rijaset IZ Srbije na čelu sa Zilkićem, koji se zalagao da ta vjerska zajednica bude samostalna, a sa druge strane IZ u Srbiji, tada na čelu sa Muamerom Zukorlićem, zahtevala je da oni budu dio IZ BiH.

Od tada je bilo brojnih sukoba, svađa i borbi za džamije pristalica te dve vjerske skupine.

Odmah nakon najave Muamera Zukorlića da se povlači s mesta muftije, Sandžačka demokratska partija pokrenula je peticiju za ujedinjenje dvije podijeljenje islamske zajednice. U toj partiji kažu da je peticiju do sada potpisalo nekoliko hiljada građana.

"SlobodnaBosna" ranije je objavila da nosilac liste Bošnjačke demokratske zajednice Sandžaka Muamer Zukorlić ulazi u novu vladu lidera SNS Aleksandra Vučića, a politički uspon Zukorlića vjerovatno je doprinio ubrzanom detroniziranju Adema Zilkića.

S.B./Agencije
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Srbin konvertit izabran za Muftiju srbijanskog

Post by Krokodil Behko » 30 May 2016, 20:21

Image
Novoizabrani srbijanski muftija Abdulah Numan (66) je, zapravo, Ivan Trifunović, Srbin, rođeni Beograđanin, koji je sa 19 godina prešao na islam.

Numan je sestrić preminule glumice Ružice Sokić.

Za sebe zna da kaže da je bio neshvaćeno dijete i buntovnik, a tokom jednog svog puta po Indiji, na iznenađenje svoje porodice, prešao je na islam koji prakticira i danas. To se dogodilo u Velikoj džamiji Adžmira u Rodestanu, Indija. Tu je učio o islamu.

Numan je danas doktor nauka, donedavno profesor na prestižnom Univerzitetu “Viktori u Melburnu. Prije toga, u svoj CV ubilježio je tri fakultetske diplome.

Prvu, na Fakultetu za islamske studije i filozofiju. Drugu je stekao na Fakultetu društvenih nauka, a treću dobio za biznis i menadžment. Magistrirao je na temi - islamska teologija.

Vrhovni Sabor Islamske zajednice saopćio je ranije danas da je Abdulah Numan izabran za srbijanskog muftiju i predsjednika srbijanskog Mešihata umjesto dosadašnjeg muftije Muhameda Jusufspahića, koji je novembra prošle godine imenovan za ambasadora u Saudijskoj Arabiji.

Na jučerašnjoj sjednici Vrhovnog sabora u Novom Pazaru raspušten je kompletan Rijaset u tehničkom mandatu na čelu sa reisom Ademom Zilkićem, kojem je odavno istekao mandat.

U jednom od intervjua Numan je ispričao da je njegov prvi kontakt sa muslimanom bio 1969. godine, s arapskim studentom na Trgu Republike u Beogradu, od kojeg je kupio 300 dolara za put do Indije i koji ga je tada naučio "kakvi su lažni dolari". Sa četiri prijatelja vozom je došao do Istanbula, a zatim je kombijem otputovao do Nepala.

Njegovi drugovi su se vratili jer su ostali bez novca i nisu našli ono za čim su tragali, a Ivan se tražeći istinu zatekao kod budističkog sveštenika u mjestu Meroli, kod Nju Dehija, gdje se nalazi najviši minaret na svijetu - minare Kutub.

Tu je radio kao baštovan, meditirao, divio se islamskoj arhitekturi i razmišljao. Potom se vratio u Beograd, ali se sa svega 19 godina ponovo otisnuo u svijet, ovog puta u Indiju, koja je bila i presudna za njegovo vjersko opredjeljenje.

(avaz)
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Srbin konvertit izabran za Muftiju srbijanskog

Post by Nole » 30 May 2016, 20:45

Biće bolji sigurno jer je akademik a islam je uzeo po svojoj volji...konačno i dobra vest iz verskih zajednica...normalno da ne očekujem da se mora dokazivaati ppo terorizmu islamskom svetu jer je rođen u drugoj veri...ovaj će biti pravi verski vođa za islmiste u Srbiji...upravo na ovom forumu sam saznao i šta je islam al onaj pravi a ne onaj ubi nevernika...verujem u ovog čoveka..vreme je da na ovom prostoru živimo u miru i ljubavi bez obziraa na to koje smo vere

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Srbin konvertit izabran za Muftiju srbijanskog

Post by Lavlje_srce » 30 May 2016, 22:33

Sestric divne Ruzice Sokic. :)

Voljela bih porazgovarati s ovim covjekom.
Nole wrote:normalno da ne očekujem da se mora dokazivaati ppo terorizmu islamskom svetu jer je rođen u drugoj veri
Naravno da ne mora, ogromna vecina islamskog svijeta je protiv terorizma - ali je protiv i cerecenja Bliskog istoka od strane miroljubivog Zapada.

Sto bi rekao Michael Moore: Where to invade next? :oo
...ovaj će biti pravi verski vođa za islmiste u Srbiji...upravo na ovom forumu sam saznao i šta je islam al onaj pravi a ne onaj ubi nevernika...verujem u ovog čoveka..vreme je da na ovom prostoru živimo u miru i ljubavi bez obziraa na to koje smo vere
Da su se pametni pitali na Balkanu se ne bi ni ratovalo. Ali ko jos pita pametne, budale su uvijek u vecini. I ne moramo se voljeti, ne vole se ponekad ni oni koji su u krvnom srodstvu.

Dovoljno je da se (naucimo) medjusobnom postovanju.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Srbin konvertit izabran za Muftiju srbijanskog

Post by Nole » 30 May 2016, 23:00

Ti si mi i objasnila osnovne vrednosti Islama... Ja nisam vernik i čitam samo ono iz štampe i to vesti ovi bacili bombu...
E da čtao sam i Dragulj Medine....divan ljubavni roman o ljubavi Muhameda i Ajše. Kako je puno islamista pretilo smrću piscu uzeo sam i Sefora žena Mojsijeva....tek je tamo Mojsije predstavljen nakaradno i nikom ništa....zato sam verovao da je Islam extremistička vera

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Srbin konvertit izabran za Muftiju srbijanskog

Post by Mutevelija » 31 May 2016, 02:22

Hmmm ovo je interesantno.
Sad će biti veći musliman od nekog Arapina.
Jer se mora dokazati.
Ovo se Srbima pravoslavcima neće svidjeti jer ih asocira na one "Srbe" muslimane koji su primili Islam i činili zulume nad njima.
Jaku ovo poruku šalje, samo mrsko mi objašnjavati.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srbin konvertit izabran za Muftiju srbijanskog

Post by storm » 31 May 2016, 06:46

Mutevelija wrote:Hmmm ovo je interesantno.
Sad će biti veći musliman od nekog Arapina.
Jer se mora dokazati.
Ovo se Srbima pravoslavcima neće svidjeti jer ih asocira na one "Srbe" muslimane koji su primili Islam i činili zulume nad njima.
Jaku ovo poruku šalje, samo mrsko mi objašnjavati.
Ne treba biti ništa veći musliman i dokazivati se...
Konvertirao svojom voljom, znači našao se i to je to... Djeluje kao čovjek na mjestu. Ništa drugo ne bi trebalo biti upitno ali ovo je Balkan... Sretno mu :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Srbin konvertit izabran za Muftiju srbijanskog

Post by Nole » 31 May 2016, 08:16

storm wrote:
Mutevelija wrote:Hmmm ovo je interesantno.
Sad će biti veći musliman od nekog Arapina.
Jer se mora dokazati.
Ovo se Srbima pravoslavcima neće svidjeti jer ih asocira na one "Srbe" muslimane koji su primili Islam i činili zulume nad njima.
Jaku ovo poruku šalje, samo mrsko mi objašnjavati.
Ne treba biti ništa veći musliman i dokazivati se...
Konvertirao svojom voljom, znači našao se i to je to... Djeluje kao čovjek na mjestu. Ništa drugo ne bi trebalo biti upitno ali ovo je Balkan... Sretno mu :ok
Sad sam upravo pročitao nešto VRLO UPITNO KOD NJEGA. Razočatao me...aj da je rekao da navija za Željo, Sarajeo, a on za Zvezdu ...pa di za taj ciganski klub :zid

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26715
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14774 times
Been thanked: 3952 times
Status: Online

Re: Srbin konvertit izabran za Muftiju srbijanskog

Post by Veca » 31 May 2016, 08:55

...mene interesuje Zukorlicevo misljenje :djed :oo
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37887
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Srbin konvertit izabran za Muftiju srbijanskog

Post by Pasaga » 31 May 2016, 08:59

Veca wrote:...mene interesuje Zukorlicevo misljenje :djed :oo
Image

Image

Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Srbin konvertit izabran za Muftiju srbijanskog

Post by Krokodil Behko » 31 May 2016, 09:50

Nole wrote: Sad sam upravo pročitao nešto VRLO UPITNO KOD NJEGA. Razočatao me...aj da je rekao da navija za Željo, Sarajeo, a on za Zvezdu ...pa di za taj ciganski klub :zid
To je i logično. Tamo je rođen i ne bi ni valjalo da navija za Željezničar.
Još samo da tu i tamo, poneki BH Srbin počne navijati za Želju i bit će svima bolje.

Politički rečeno, meni je drago što povelika Islamska zajednica u Srbiji sad ima svoj rijaset i svog Reisa, pa makar on bio Srbin, jer će kao takav biti prodorniji u Srbiji i još samo da bude i obrnuto. Tačnije, nakon ove islamske organizacije u Srbiji, Srpska pravoslavna crkva ostaje jedina vjerska institucija koja se ne želi organizirati na teritorijalnom, nego na etničkom principu, a svaki poziv da to urade nazivaju ustašlukom, pošto je i Pavelić htio organizirati hrvatsku pravoslavnu crkvu.

Trebamo li sad mi ovo u Srbiji nazvati četniklukom, a zapravo su tamošnji muslimani sami sve to uredili i izabrali?
Nakon ovolikih sukoba i krvoprolića, sad to sa SPC nije ni realno ali nikad nije kasno da se počne. Ne smetaju te religije toliko, kao što smetaju nacije, pa čak ni one ne smetaju toliko, kao neke nacionalne retorike i kad u ime nekih "ugroženih" manjina neko sa sigurne distance, iz centra te nacije, povede neki sukob, pa još više ugrozi tu manjinu.
online

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 60 guests