Kosovo

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by storm » 25 Jun 2018, 16:31

Nice try wrote: 25 Jun 2018, 15:58 Pa, i taj sudski registar je negdje, u nekoj državi, pa i to upisano u njega je u nekoj državi.
Nije u zraku, ni na nebu.
Naravno...ali to ne znaci da cu ici sve pogubiti zbog te drzave....
A i dalje je moje samo to upisano.
Ratovi su i poceli kad se jedan čopor osjetio jacim...nije se ra svijest puno ni promijenila.
Država je fini alat za kontrolu...jos zrno mita, šaka dvije religije....mila majka :gace :nokti
Ko ga ebe sto se nema, bitno da se zna tko smo :djed
Jel'te :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Nice try » 25 Jun 2018, 16:36

Dobro, mada te ne razumijem.
Mislim, razumijem što želiš reći, ali nije mi to realno. Neodrživo je u praksi. Fantazija.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by storm » 25 Jun 2018, 16:42

Nice try wrote: 25 Jun 2018, 16:36 Dobro, mada te ne razumijem.
Mislim, razumijem što želiš reći, ali nije mi to realno. Neodrživo je u praksi. Fantazija.
Vizija mi je svijet bez granica i nacija...mozda izgleda luda teza, ali roboti tj slicne tehnologije ce to omoguciti...
Materijalno bi trebalo postati bezvrijedno, naucili bi crpiti energiju besplatno...(sunce, fuzija, itd...)
Koga u bogatim zemljama vec sad zanima tko je otkud i sto je? A to je jos uvijek nizak stupanj drustva, kakvo bi trebalo biti....
Zato su mi vec smijesna trabunjanja o crtama, zastavama, bojama....vidi se dokle stignes.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Nice try » 25 Jun 2018, 16:46

Tako reci, imaš viziju.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by storm » 25 Jun 2018, 16:54

Nice try wrote: 25 Jun 2018, 16:46 Tako reci, imaš viziju.
Problem je, sto ce i ostati vizija, ako svjesno ne pocnemo mijenjati sklop, te prenositi na naraštaje koji dolaze....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Venera » 25 Jun 2018, 18:50

radila sam sa izbjglicama sa Kosova :srce

F*********** ratovi :123
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Nice try » 26 Jun 2018, 08:17

storm wrote: 25 Jun 2018, 16:54
Nice try wrote: 25 Jun 2018, 16:46 Tako reci, imaš viziju.
Problem je, sto ce i ostati vizija, ako svjesno ne pocnemo mijenjati sklop, te prenositi na naraštaje koji dolaze....
Ipak će ostati samo vizija :kafa
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by storm » 26 Jun 2018, 10:08

Kako gdje, kako kome...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 28 Jun 2018, 21:42

Nakon Vulinovih prijetnji, da će osvojiti Kosovo jednog dana, suočen je s realnošću, u vidu zabrane dolaska na Kosovo, povodom obilježavanja godišnjice kosovske bitke :D.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by storm » 28 Jun 2018, 23:25

Krokodil Behko wrote: 28 Jun 2018, 21:42 Nakon Vulinovih prijetnji, da će osvojiti Kosovo jednog dana, suočen je s realnošću, u vidu zabrane dolaska na Kosovo, povodom obilježavanja godišnjice kosovske bitke :D.
Još će oni pogubiti pokoji komadić....a ne osvajati :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by srculence7 » 29 Jun 2018, 01:33

storm wrote: 28 Jun 2018, 23:25
Krokodil Behko wrote: 28 Jun 2018, 21:42 Nakon Vulinovih prijetnji, da će osvojiti Kosovo jednog dana, suočen je s realnošću, u vidu zabrane dolaska na Kosovo, povodom obilježavanja godišnjice kosovske bitke :D.
Još će oni pogubiti pokoji komadić....a ne osvajati :oo
Da, kažu do Niša :p
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by storm » 29 Jun 2018, 06:40

srculence7 wrote: 29 Jun 2018, 01:33
storm wrote: 28 Jun 2018, 23:25
Krokodil Behko wrote: 28 Jun 2018, 21:42 Nakon Vulinovih prijetnji, da će osvojiti Kosovo jednog dana, suočen je s realnošću, u vidu zabrane dolaska na Kosovo, povodom obilježavanja godišnjice kosovske bitke :D.
Još će oni pogubiti pokoji komadić....a ne osvajati :oo
Da, kažu do Niša :p
Niš nebu niko uzel :oo
Pak bi se moglo na sjeveru zakuhat nekaj :p
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 30 Jun 2018, 14:22

I dsok se hrvatski i srpski predsjednici i premijeri, slikaju ispred ograde Bijele kuće,
Kosovska ambasadorka bez ikakvih problema, feštuje sa američkim državnim sekretarom :lupa

Image
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2018, 16:47

SRBIJA NA NOGAMA: Kosovski ministar najavio "ujedinjenje" Kosova sa Albanijom, iz Beograda poručili - "Stvara se VELIKA ALBANIJA"


Image

Od 1. januara 2019. granica između Albanije i Kosova više neće više postojati, izjavio je na jednom skupu na Kosovu albanski ministar za dijasporu Pandeli Majko.

Kako je prenijela makedonska agencija MIA, Majko je sinoć, u mjestu Skenderaj u centralnom dijelu Kosova, rekao da je premijer Albanije Edi Rama već donio takvu odluku o otvaranju granice.

"Granica između Albanije i Kosova treba da se otvori i premijer mi je rekao da je takvu odluku već donio i da od 1. januara započinje slobodno kretanje između Albanije i Kosova", rekao je Majko na skupu posvećenom kosovskoj dijaspori, što je dočekano burnim ovacijama i aplauzom.

Toj manifestaciji su prisustvovali i predsjednik i premijer Kosova, Hašim Tači i Ramuš Haradinaj ali, prema navodima kosovskih medija, nisu komentarisali izjavu albanskog ministra, prenijela je MIA.

Đurić: Neozbiljna i neodgovorna izjava

Direktor Kancelarije za KiM Marko Ðurić smatra da je izjava ministra dijaspore Albanije neozbiljna i neodgovorna i da služi samo da dodatno pogorša odnose u regionu.

"Enver Hodža je mrtav. Od 'Velike Albanije' nema i neće biti ništa. A Kosovo i Albanija inače nemaju granicu, nego granicu imaju Srbija i Albanija i to u dužini od 111 kilometara", rekao je Đurić.

On je dodao da očekuje i zahtjeva reakciju međunarodne zajednice.

"Zamislite samo da je neko od srpskih predstavnika i zvaničnika rekao da će od 1. januara biti ukinuta ne granica prema nekoj od susjednih zemalja u kojoj žive Srbi, nego zamislite da je neko rekao da će od 1. januara biti ukinut administrativni prelaz s naše strane", kaže Đurić.

Popović: Vlada Srbije da traži od Albanije da ukine odluku

Ministar bez portfelja i predsjednik Srpske narodne partije Nenad Popović izjavio je da Srbija mora odmah i snažno da zahtjeva od Vlade Albanije da, kako je naveo, ukine odluku koja dozvoljava brisanje granice između Albanije i Kosova.

On je dodao da ako Albanija ne opozove tu odluku, Srbija treba da povuče svog ambasadora iz Tirane i preispita buduće diplomatske odnose sa Albanijom.

Popović je odluku o slobodnom kretanju građana između Albanije i Kosova ocijenio kao "neprijateljski čin (premijera Albanije) Edija Rame" i dokaz za postojanje plana o stvaranju "Velike Albanije".

"Srbija mora još snažnije i odlučnije da insistira na poštovanju Rezolucije 1244 Savjeta bezbjednosti UN, kao i na odbrani našeg Ustava, po kojem je Kosovo neotuđivi dio Srbije. To moramo da činimo na svakom mjestu i u svakom trenutku, kako bi se ovakvi agresivni koraci Vlade u Tirani i separatista u Prištini osujetili", naveo je Popović.

Proroković: Realizuju ideju "Velike Albanije"

Najava otvaranja granica između Kosova i Albanije predstavlja nastavak njihove funkcionalne integracije, kojom se suštinski, ali ne i formalno, realizuje ideja "Velike Albanije", smatra Dušan Proroković iz Instituta za međunarodnu politiku i privredu.

On kaže da su od 2009. godine Priština i Tirana "potpisali više od 10 bilateralnih sporazuma".

Međutim, podsjeća i da je 2006. godine Kontakt grupa rekla da se definišu tri principa u vezi sa budućnošću Kosova.

Jedan od njih bio je, navodi Proroković, da nema ujedinjavanja Kosova sa nekom susjednom državom.


(SB)
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37862
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2937 times
Been thanked: 2277 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Pasaga » 02 Aug 2018, 20:42

Albanija ne zeli KOSOVO pod svoje skute.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by KREMENAC » 02 Aug 2018, 22:32

samo specijalne veze :hm

User avatar
biha
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 777
Joined: 23 Nov 2014, 12:28
Has thanked: 39 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by biha » 02 Aug 2018, 22:41

Kada vec je tu Kosovo!Kako javljaju Kosovski medij,danas je osloboden Naser Kelmendi!!
http://www.botasot.info/aktuale-lajme/9 ... -kelmendi/

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Mala_Mu » 29 Sep 2018, 13:35

Specijalna jedinica policije Kosova "zauzela" jezero Gazivode, vojska Srbije u pripravnosti

Image

Pripadnici Specijalne jedinice policije sa Kosova ROSU zauzeli su danas vještačko jezero i hidrocentralu Gazivode, prenose srbijanski mediji. Prema saznanjima akciju je izvelo 60 naoružanih specijalaca ROSU.
Navodno su specijalci naoružani opkolili jezero i vezali zaposlene radnike u hidrocentrali. Pripadnici ROSU ušli su u Centar za ekologiju i razvoj sporta, u neposrednoj blizini hidroelektrane.

Ministar unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović oglasio se saopštenjem:

"Povodom napada Albanaca na sjever Kosova i hapšenja Srba koji nisu počinili bilo kakvo krivično djelo naložio sam direktoru policije da sve specijalne i posebne jedinice policije stavi u stanje najviše pripravnosti", kazao je između ostalog.

Mediji prenose da je predsjednik Srbije Aleksandar Vučić naredio stavljanje kompletne vojske Srbije u stanje najviše borbene gotovosti.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 29 Sep 2018, 14:15

Vojska Srbije u pripravnosti, u Srbiji, a lokacija je na Kosovu.
Fino ja velim, USA nije promijenila politiku, jer da jesu, ROSU ovo sama i na svoju ruku, inkad ne bi smjela realizirati. Tači se još nije ni vratio iz USA, kako mi se čini, eventualno, tek se vratio, da realizira najnoviju amertičku zamisao, nepunih 24 sata pred pčetak referenduma u makedoniji, a ovo je sve povezano s tim, da se makedonci malo poplaše i natjeraju da izađu na referendum.

Vojska i policija Srbije, sigurno neće intervenisati, pošto bi to bilo pogubno, a odmazda NATO sasvim izvjesna.

Očekujemo da nam Brnabićka još jednom priopći o diplomatskim uspjesima u USA.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 29 Sep 2018, 14:58

Zamenik komadanta kosovske policije za sever Besim Hoti odbacio je danas tvrdnje zvaničnika Srbije o zauzimanju veštačkog jezera i hidrocentrale Gazivode i hapšenjima na tom području, te navodi da su oni tamo zbog "jedne posete", ali da za sada ne poseduje više informacija.

Bio je Tači, vozao se čamcem po jezeru i sve je ovo demonstracija snage, na svom terenu.
Poruka jasna - sjever Kosova ostsaje u Kosovu.
online

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests