LGBT zajednica u Hrvatskoj

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: osveta lgbt zajednica..

Post by Katja » 04 Dec 2013, 17:58

Ma ne brini ti Harle da će pederi letjeti za tobom kad vidiš da ni žene baš ne lete...

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: osveta lgbt zajednica..

Post by harlekin » 04 Dec 2013, 18:02

Katja wrote:Ma ne brini ti Harle da će pederi letjeti za tobom kad vidiš da ni žene baš ne lete...
pa cuj ak idemo u detalje nebi se bas slozio :hm

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Re: LGBT zajednica u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 28 Aug 2015, 16:54

Na splitskoj plaži osvanuo znak zabrane kupanja homoseksualcima: Hrvatima se ne sviđa istospolna ljubav...

Image

Neugodno iznenađenje dočekalo je ovog ljeta kupače na splitskoj plaži


Iako je prošlo već više od godinu dana otkad je u Hrvatskoj usvojen zakon o istospolnim brakovima i otkad je sklopljeno nekoliko istospolnih brakova, iako je ovog ljeta održan 5. Gay pride, neugodan prizor osvanuo je na splitskoj plaži.

Na Duilovu se pojavio znak zabrane kupanja ili druženja homoseksualnim parovima.

Ovaj znak velika je uvreda članovima LGBT zajednice, sramota gradu Splitu i odaslana slika netolerancije u svijet.

Za sada nije poznato tko je i kada znak postavio.

(dalmacijanews.hr)
online

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: LGBT zajednica u Hrvatskoj

Post by titicha » 28 Aug 2015, 17:37

A tko će drugi nego splićani! Užas i sramota za hrvatski turizam.
Ne kužim šta im smetaju homoseksualci na plaži?! Šta im smetaju uopće? Kako sam dole živjela dugih 17g znam da više razvrata rade hetero parovi i ne samo na plažama. Npr. Zrće od kojeg sam živjela udaljena 15 min. Sodoma i gomora ,rekli bi pažani a najmanje nereda rade homoseksulci.
Neznanje...to je jedino,malo, opravdanje za ljudsku glupost

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Krokodil Behko » 07 Aug 2018, 20:26

Image

Radiolog iz Sao Paola Fabiano Vallim poželio je ove godine sa svojim suprugom ljetovati u Hrvatskoj te je preko popularnog portala Booking.com odlučio rezervirati smještaj na Jadranu. No od iznajmljivača u Zadru dobio je šokantan homofobni odgovor, u kojem stoji da "ne primaju gejeve", piše Index.hr.
"Planirali smo svoj godišnji odmor i ove godine želimo posjetiti Portugal, Hrvatsku i Grčku. U Hrvatskoj želimo posjetiti Dubrovnik, Split i Zadar", rekao je Vallim za Index.

Svidjeli su im se Apartmani Identity u Zadru, koji su na Booking.com odlično ocijenjeni, te je Vallim tamo odlučio rezervirati smještaj za sebe i svog supruga, naglasivši da žele sobu s bračnim krevetom.

"Odbijeni ste. Ne primamo gejeve"


"Na moje iznenađenje, kada sam rezervirao smještaj, odgovorio mi je iznajmljivač Tomislav Gospić i odbio nas ugostiti", kaže Vallim. "Odbijeni ste. Ne primamo gejeve. Otkažite svoju rezervaciju", kratko je brazilskom turistu napisao Gospić.

"Buljio sam u laptop i nisam mogao vjerovati u ono što čitam. Bio je to homofobni napad riječima. Osjetila se agresivnost u tim riječima", rekao nam je Vallim i dodao kako mu je drago što u Hrvatskoj ima ljudi kojima smeta takva homofobna diskriminacija. Napomenuo je da je zajedno sa svojim suprugom, koji je također liječnik, devet godina i da tako nešto još nikad kao turisti nisu doživjeli. Vallim kaže da je potresen ovakvim tretmanom.

Vallim se odlučio požaliti servisu Booking.com na ponašanje iznajmljivača Gospića, no još nije dobio odgovor od njih, a javio se i Zagreb Prideu, koji je također apelirao na Booking.com da reagira na ovaj homofobni incident.

Apartmani Identity se inače nalaze u centru Zadra i sudeći po fotografijama, riječ je o vrlo lijepoj lokaciji za godišnji odmor. Index je više puta nazvao Tomislava Gospića da se očituje o ovoj situaciji, ali on se nije javljao na mobitel. Preko Facebooka smo se, pak, obratili Aleksandru Gospiću, koji je na Booking.com naveden kao vlasnik Apartmana Identity, ali ni on nam nije odgovorio na upit za komentar.

Zagreb Pride: To je samo vrh sante leda homofobije


Zagreb Pride, pak, upozorava da je ovaj slučaj "samo vrh sante leda homofobije i transfobije koju LGBTIQ osobe u Hrvatskoj sistemski doživljavaju 365 dana u godini, uključujući i vrijeme godišnjih odmora, kada se većina bezbrižno odmara".

"Nažalost, situacija nas nimalo ne iznenađuje jer smo se proteklih godina susreli s nekoliko desetaka sličnih slučajeva - s neugodnostima na plaži, prilikom unajmljivanja smještaja, na trajektu, prilikom šetnje rivom, na večerama, u klubovima i restoranima... Tada nam se najčešće, poput Fabiana, osobe javljaju u šoku, dijele svoja iskustva i ne vjeruju da se takva Hrvatska promovira kao turistička zemlja. Naime, ni na jednom promotivnom materijalu ne navodi se da Hrvatska jest turistička zemlja, ali ne za sve. Kao što već dugo ističemo, naši trgovi i naše ulice nisu sigurni, kao ni naše plaže, naše rive, a ni naše more.

Ne možemo se ne zapitati koliko takvih slučajeva ostaje nezabilježeno, posebno kad govorimo o tuzemnim turistkinjama i turistima, koji se ne usuđuju nikome prijaviti diskriminaciju. Ovakvi slučajevi, koji se vrlo brzo dijele na društvenim mrežama, šalju jasnu poruku i izvan naših granica da je ovo država u kojoj nisu svi dobrodošli i sve dobrodošle, a da pravo na odmor pripada samo nekima", poručili su za Index iz Zagreb Pridea.

(klix)
online

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by greeneyes » 07 Aug 2018, 20:30

Neka ljudi rade sta hoce u tvoja cetiri zida
Samo sabura

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by alcapone » 07 Aug 2018, 21:32

Nece covjek da mu useru poteljinu :D.
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Mala_Mu » 07 Aug 2018, 23:18

Kad su ljudima bitnije predrasude od zarade ccc budala :ooo

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Hannibal » 07 Aug 2018, 23:24

pa ne bi ih ni ja primio majke mi. samo sto bi ja nesto drugo izmislio ne bi bas tako napiso
🐽

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Mala_Mu » 07 Aug 2018, 23:28

Ne uklapa se takvo razmisljanje s tvojim poduzetnickim duhom al nikako :P

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Hannibal » 07 Aug 2018, 23:29

a jbg imam i ja neke granice, neke moralne norme
🐽

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15174
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 970 times
Been thanked: 959 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Tokmak » 08 Aug 2018, 00:01

"Buljio sam u laptop i nisam mogao vjerovati u ono što čitam. Bio je to homofobni napad riječima. Osjetila se agresivnost u tim riječima", rekao nam je Vallim i dodao kako mu je drago što u Hrvatskoj ima ljudi kojima smeta takva homofobna diskriminacija. Napomenuo je da je zajedno sa svojim suprugom, koji je također liječnik, devet godina i da tako nešto još nikad kao turisti nisu doživjeli. Vallim kaže da je potresen ovakvim tretmanom.



:plavi :plavi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Krokodil Behko » 08 Aug 2018, 16:48

Jutarnji je zvao vlasnike smještaja kako bi dobili više informacija o događaju, a na telefon se javio sin gospodina Gospića, Aleksandar. Kako je kazao, otac je upravo na putu i ne zna o čemu se radi. Kad su mu novinari objasnili o čemu je točno riječ te da o tome trenutno razglaba dobar dio Twittera, komentirao je kako su ‘imali negativna iskustva sa homoseksualcima iz Slovenije, koji su u hotelu orgijali i ostavili velik nered, nakon čega su odlučili da neće više primati homoseksualce’.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81121
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10158 times
Been thanked: 6998 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Julia-Klara » 08 Aug 2018, 17:00

A Slovenci im ne smetaju :ovaj





:valja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Čupava » 08 Aug 2018, 17:50

Nisam sve pročitala ali me razumijem kako je vlasnik apartmana znao da su homoseksualci.. :roll
Last edited by Čupava on 08 Aug 2018, 20:22, edited 1 time in total.
.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Krokodil Behko » 08 Aug 2018, 20:21

Ili, da li to znači, da samo gejevi ostave nered iza sebe?
Mislio sam da su Talijani nenadmašni, u osvajanju dalmatinskih simpatija :D.
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Hannibal » 08 Aug 2018, 20:23

Julia-Klara wrote: 08 Aug 2018, 17:00 A Slovenci im ne smetaju :ovaj





:valja
pa prije slovenaca im nisu smetali, onds vidjeli kakvi su i vise ne primaju. svaka cast
🐽

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Hannibal » 08 Aug 2018, 20:24

ja sam istjero libijce iz mog jer su se pobili. reko im imate 10 minuta da pokupite prnje i da vas ne vidim vise ovdje
🐽

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120352
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7871 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Krokodil Behko » 08 Aug 2018, 20:29

Hannibal wrote: 08 Aug 2018, 20:24 ja sam istjero libijce iz mog jer su se pobili. reko im imate 10 minuta da pokupite prnje i da vas ne vidim vise ovdje

Primi migrante, puni su para :D
online

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Brazilski par rezervisao smještaj u Zadru, odbili ih jer "ne primaju gejeve"

Post by Hannibal » 08 Aug 2018, 21:01

hahah nista to
🐽

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests