Stjepan Mesić

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by Tokmak » 24 Jan 2017, 17:09

gdje su sad forumasi koji zdusno brane lik i djelo Stipe Mesica... :ovaj

jos jednom se pokazalo da sam u pravu sto se tice njegovog laznog antifasizma i da je on nista drugo do najveci konvertit u politici na ovim prostorima...
ja sam uvijek u pravu... :hoi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by Julia-Klara » 24 Jan 2017, 17:15

nisi u pravu :zjev

Ikad cuo za izraz "politika je kurva"? Ja to vidim samo tako i nikako drugacije - cilj opravdava sredstvo, sto je on ovdje i dokazao :cudi

Bio je u HDZu, propagirao vasu pricu. Kada mu prica vise nije mirisala, promijenio ju je :cudi I? Nikom nista :cudi

Isto tako su bivse komuniste i titici promijenili svoju plocu pocetkom 90ih ... I? Nikom nista :cudi

Idemo dalje... To sto svrsavate na i upirete prstom na svaku budalastinu tvrdeci da ste u pravu je samo vas problem.

Ne zamaramo se svi politickim sranjima i igranjima, a to bi bilo pametnije i svima vama, jer jebe se politicarima sta vi/mi mislimo.
No za sopstveno misljenje i nevjerovanje svemu sto "podguzne muve" ( :hihi ) kazu zahtjeva malo drugacije rezonovanje stvari.

Ajuzdravlje :mah
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by storm » 24 Jan 2017, 17:16

Evo brani se :oo
Nije sad uopće tema Jasenovac, razvukli smo to na bar desetak tema do sad....nego kredibilnost dotičnoga...
ajde da je tad imao 17 godina pa i nekako :oo

Mesiću je za sve kriv "pritisak iz HDZ-a"

Mesić je danas poslao priopćenje u kojem pokušava opravdati izrečeno na snimci:

"Povodom objavljene snimke razgovora vođenog početkom 1992. godine u Novskoj slobodan sam ovim putem obratiti se javnosti.

U vrijeme vođenja neformalnog razgovora početkom ratne 1992. godine u Novskoj obnašao sam dužnost predsjednika Izvršnog odbora HDZ-a. Cijeli događaj se zbio pod velikim pritiskom tadašnjih ratnih zbivanja i političkih stavova HDZ-a koje sam kao predsjednik Izvršnog odbora provodio ma koliko se s jednim dijelom istih nisam slagao. U takvom ambijentu sam izrekao nekoliko neprovjerenih tvrdnji za koje se tek naknadno utvrdilo da nisu činjenice koje odgovaraju istini.

Odmah nakon formiranja HDZ-a Hrvatska je bila zahvaćena dolascima ljudi koji su propagirali ustašku ideologiju za vrijeme II. svjetskog rata i poslije. Oni generiraju reviziju povijesti i sa sobom donose mnogo netočnih informacija.

S druge strane imamo agresiju na našu zemlju te plasiranje lažnih informacija i od strane njihovog propagandnog stroja. Agresori su tvrdili da je u Jasenovcu ubijeno preko 700 000 ljudi. U našem Saboru je tada bila formirana komisija za utvrđivanje ratnih i poratnih žrtava u kojoj se pak tvrdilo da je u logoru ubijeno 240 židova. Isto tako u to vrijeme tvrdilo se da je logor radio i poslije rata još dvije godine. Naknadno je utvrđeno da i ta činjenica ne odgovara istini.
Naime nakon ustaškog razaranja logora u njemu po završetku rata nikada više nije nitko boravio. Tada su u njemu radile grupe njemačkih zarobljenika na raščišćavanju te su isti boravili u mjestu Jasenovac.

U spletu političkog ambijenta u kojem sam aktivno sudjelovao, tadašnjih okolnosti i pod utjecajem netočnih informacija koje sam dobio dogodila se ta moja nesmotrena izjava.

Podsjećam da je moje neslaganje s vođenjem takvih politika kulminiralo mojim izlaskom iz HDZ-a 1994 godine.

Navedeni događaj svakako nije i neće umanjiti moje stavove i mišljenje o antifašizmu koji su i te kako poznati našoj javnosti, a ako sam pak nekoga svojom nesmotrenom izjavom uvrijedio ja mu se ovim putem ispričavam", stoji u Mesićevom priopćenju.
Nije mu prvi put


Inače, ovo nije prvi put da bivši hrvatski predsjednik relativizira ustaške zločine. Podsjećamo, Index je još 2006. objavio snimku na kojoj se Mesić obraća australskoj emigraciji, te naziva fašističku NDH - hrvatskom pobjedom.

Tada se izmotavao iz kompromitirajućeg govora, nejasno se braneći i govoreći kako je to bio promašen taktički ustupak. Između brojnih pokušaja obrane vlastitog imena, u kojima je uzdizao i antifašizam i svoju ulogu predsjednika i svoju antifašističku obitelj, izdvojit ćemo jednu upečatljivu rečenicu:

"I upravo u Jasenovcu ja sam bio taj koji je kao predsjednik Republike javno izrazio žaljenje zbog zločina što ih je počinio ustaški režim zloupotrebljavajući hrvatsko ime".

Međutim, paradoks cijelog ovog ponižavajućeg govora leži u činjenici da ga je iznio sadašnji počasni predsjednik Saveza antifašističkih boraca i antifašista Republike Hrvatske.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by Tokmak » 24 Jan 2017, 17:19

ovo nikada nije bila sluzbena prica HDZ-a nego iskljucivo plod njehovog bolesnig uma koji se proslavio i izjavama o zemlji na srpskim opancima koju su donijeli u RH te o tome da su Hrvati jedini pobijedili dvaputa u WWII ,a svi ostali samo jednom...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by Julia-Klara » 24 Jan 2017, 17:22

:D.

radi cega ljudi pjene, majko draga :valja
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by Tokmak » 24 Jan 2017, 17:39

i jos cu samo reci posto je ovo bosanski forum da je jos jedna laz da se Mesic razisao sa Tudjmanom i HDZ-om zbog politike prema BiH...
jedini razlog zbog kojega je Stipica otisao iz Hdz-a je taj da njemu i jos nekolicini nije uspio puc da svrgnu Tudjmana sa cela stranke i vlasti,a dobro mu je doslo i da ga Haag ne optuzuje za zlocine u BiH...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by Melek » 24 Jan 2017, 17:46

Sto su Hrvati kivni na ovog velikana, to je cudo nevidjeno.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by posmatrac » 24 Jan 2017, 18:01

zloćko tokmak wrote:ovo nikada nije bila sluzbena prica HDZ-a nego iskljucivo plod njehovog bolesnig uma koji se proslavio i izjavama o zemlji na srpskim opancima koju su donijeli u RH te o tome da su Hrvati jedini pobijedili dvaputa u WWII ,a svi ostali samo jednom...
U vrijeme kada je Mesic davao ovakve izjave je Milosevicev nacionalizam bio na vrhuncu, rat u Hrvatskoj je bjesnio, pa su ovakve izjave vise stvar politickog "moralisanja" koje je u tom trenutku imalo za cilj da se zlo koje je nadvilo Hrvatsku pobijedi na bilo koji nacin,a kasnije je Stipe presao na drugu vrstu zla koja iznutra unistava drzavu.

Ljudi tokom zivota evoluiraju, mijenjaju svoje politicke i druge poglede i stavove, sto je Mesic uveliko pokazao u situaciji kada se otvoreno sukobio sa Tudjmanom po pitanju podjele Bih i njegovog sporazuma sa Milosevicem, iako Mesic tu zapravo nije mogao politicki nista dobiti, jer sta je imao od unistene i devastirane Bosne?Nije imao nista. Sto znaci da se ipak radi o po meni pravednom covjeku.

Vuk Draskovic je npr u Srbiji pokretac Srpskog nacionalizma krajem 80tih, pa se danas stidi toga i pljuje na svoje ranije politicke poglede( kaze otvoreno da je bio glup) , kakve jedan Mesic nikada ni blizu nije imao.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by dr laganini » 24 Jan 2017, 18:04

..stipe ustasa... :zubi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by storm » 24 Jan 2017, 18:36

Melek wrote:Sto su Hrvati kivni na ovog velikana, to je cudo nevidjeno.
Nije to kivnost...
oke su i stranačke razmirice, odstupanja, razlazi iz ovih ili onih razloga...
Pa i aktualni moment poput rata, kad je retorika naravno užarenija....

ali transformacija od ustaše do vatrenog antifašiste ....to je onako malo.
Jedno je ako ja (nitko i ništa) mijenjam stav....političar koji to učini je - mrtav političar- barem bi trebao biti u normalnim političkim sustavima.
Sutra može Stipe opet biti ustaša?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by dr laganini » 25 Jan 2017, 18:09

..posebno.mi je fascinatna njegova opcinjenost artukovicem ... :hm

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by Vladimir RUS » 25 Jan 2017, 22:29

Tuđman Light.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by dr laganini » 26 Jan 2017, 11:37

..pa jormalno tudjam nikad nesto slicno nije izjavio a mrze ga mladiantifasisti sirom ex yu jer.im je sjebo prciju.. :zubi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Stipe ....(anti) fašisto?!

Post by dr laganini » 30 Jan 2017, 11:41

..“Ma, pusti Jasenovac, sad je 1992., a ne 1945. godina! Pokušao sam svojom primjedbom promijeniti tijek razgovora, ali gospodin se raspričao. Mesić nam je taj dan vrlo razložno pričao i o tome da Srbi 200 godina imaju plan za osvajanje ovih područja. Ali cijela ta priča tada nije bila bitna za Novsku, mi smo bili usred najgoreg rata, borili se kako preživjeti”, kazao je prijeratni potpredsjednik Izvršnog vijeća Skupštine općine Novska i šef katastra Antun Vidaković za Večernji list pričajući o snimkama koje su se pojavile u javnosti.

“Sastanak ljudi iz vrha HDZ-a s ratnim predsjedništvom Novske u to nam je doba jako puno značio. Došli su iz dobrih pobuda, podizati nam moral. Novska je tada bila u komi, samo koji dan prije, na Božić, padale su tisuće granata. Visoki gosti željeli su znati što nam treba, razgovarali smo o oružju, prognanicima, obrani grada. Rat je tek počinjao, stalno nam je nešto falilo. Sastanak je trajao dugo, četiri-pet sati. Mesić je bio vrlo ugodan. U početku nas je pokušao opustiti pričom o svom nedavnom susretu s nizozemskom kraljicom Beatrix koja je imala nogu u gipsu pa je na tu temu nešto izvodio, bio je relaksiran, ali ozbiljan. Najmanje se razgovaralo o Jasenovcu”, rekao je Vidaković.

“Ne znam tko je pustio tu snimku, ali da sam je ja imao, pustio bih je još 2000. godine”, zaključio je.

Melgirl
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 382
Joined: 26 Feb 2012, 22:41
Status: Offline

Re: Stjepan Mesić

Post by Melgirl » 10 Nov 2018, 20:13

Mesić, najobičniji prodani cigan. Beskorisno cigansko smeće.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Stjepan Mesić

Post by Pasaga » 10 Nov 2018, 20:16

Melgirl wrote: 10 Nov 2018, 20:13 Mesić, najobičniji prodani cigan. Beskorisno cigansko smeće.
... kaze se ...Rom ......
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Melgirl
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 382
Joined: 26 Feb 2012, 22:41
Status: Offline

Re: Stjepan Mesić

Post by Melgirl » 10 Nov 2018, 20:20

Da, kaže se Rom, ali kad je taj mesić u pitanju onda nekako ljepše izgleda cigan. Bolje mu pristaje.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Online

Re: Stjepan Mesić

Post by Rum » 10 Nov 2018, 20:25

Melgirl wrote: 10 Nov 2018, 20:20 Da, kaže se Rom, ali kad je taj mesić u pitanju onda nekako ljepše izgleda cigan. Bolje mu pristaje.
mel koje su boje
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Stjepan Mesić

Post by Krokodil Behko » 10 Nov 2018, 20:35

Rum wrote: 10 Nov 2018, 20:25
Melgirl wrote: 10 Nov 2018, 20:20 Da, kaže se Rom, ali kad je taj mesić u pitanju onda nekako ljepše izgleda cigan. Bolje mu pristaje.
mel koje su boje

Ili su crne "romales style" sa roze čipkom, ili su blještavo bijele, da bi bilo suprotno od onog prvog.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Stjepan Mesić

Post by Socrates » 10 Nov 2018, 21:50

Najposteniji hrvatski političar od početka ratova.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests