Vojislav Šešelj

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Vojislav Šešelj oslobođen po svim tačkama optužnice

Post by Podrinjac » 01 Apr 2016, 21:10

Vojislav Vojo Šešelj je oslobođen onog dana kada je izašao iz Haga i nogama zakoračio u Srbiju. Izašao zbog navodne neke izmišljene bolesti. Kakve ba bolesti ? Na tu stvar mogu samo naivci nasjedati.
Nije zbog bolesti izašao, izašao je ili zbog nesposobnosti tog istog HAG-a prema dokazivanju njegovih ratnohuškačkih retorika za vrijeme rata, ili je izašao jer taj isti Hag ima neke dogovore sa Srbijom. Vjerovatno je HAG uzeo u obzir da se Srbija sve više i više okreće Europi i kao rezultat toga oslobodili su ga čisto da ne uvrijede Srbiju.
Sama presuda Karadžiću je sramna. Čovjek koji ubije hiljade i hiljade civila u najmanju ruku treba doživotna kazna, a ne nekakvih 40 godina, a pola će mu odbiti zbog navodnog lijepog ponašanja. Vjerovatno Europejci, Europljani, Haški tribunal smatraju da naše žrtve nisu baš puno vrijedni.
Ni za presudu Mladiću ne očekujem ništa posebno. Nekih bijednih 20-45 godina. Kada je cirkus započeo, cirkus neka se i završi ...

Kome je naš narod zanimljiv ? Zanimljiv si samo onoliko koliko imaš u džepu i novčaniku. I u Europi se sva teorija svodi na to.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Vojislav Šešelj oslobođen po svim tačkama optužnice

Post by Biba » 01 Apr 2016, 21:45

Da je Srbija ne znam sta zasluzila kao nagradu zbog okretanja Evropi, nema opravdanja za presudu..
...i kakvoj Evropi...
Jbte pa nepismen covjek bi znao donijeti ispravnu presudu....
Ma nemam sta vise reci...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Vojislav Šešelj oslobođen po svim tačkama optužnice

Post by Krokodil Behko » 04 Apr 2016, 14:18

Šešelj predao zahtjev za pasoš pa najavio dolazak u Sarajevo

Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj predao je u ponedjeljak zahtjev za izdavanje pasoš u MUP-u u Zemunu.
Najavio je kako mu je prva destinacija Zagreb, te da potom namjerava u Sarajevu "obići staze svog djetinjstva", javlja Tanjug.

Lider radikala istaknuo je kako planira i da "obiđe cijelu Republiku Srpsku" gdje se namjerava uključiti u predizbornu kampanju kad se budu održavali lokalni izbori.

Komentirajući zabranu ulaska na Kosovo i Metohiju, koju mu je izdao kosovski ministar unutrašnjih poslova, Šešelj je kazao kako se "vjerovatno pročulo da ima odlične unutrašnje organe".


(Vijesti.ba / FENA)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Vojislav Šešelj oslobođen po svim tačkama optužnice

Post by storm » 04 Apr 2016, 14:21

Krokodil Behko wrote:Šešelj predao zahtjev za pasoš pa najavio dolazak u Sarajevo

Lider Srpske radikalne stranke Vojislav Šešelj predao je u ponedjeljak zahtjev za izdavanje pasoš u MUP-u u Zemunu.
Najavio je kako mu je prva destinacija Zagreb, te da potom namjerava u Sarajevu "obići staze svog djetinjstva", javlja Tanjug.

Lider radikala istaknuo je kako planira i da "obiđe cijelu Republiku Srpsku" gdje se namjerava uključiti u predizbornu kampanju kad se budu održavali lokalni izbori.

Komentirajući zabranu ulaska na Kosovo i Metohiju, koju mu je izdao kosovski ministar unutrašnjih poslova, Šešelj je kazao kako se "vjerovatno pročulo da ima odlične unutrašnje organe".


(Vijesti.ba / FENA)
Iz Zagreba se neće vratiti, jer će biti uhićen.....daj bože da krene :klanja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Vojislav Šešelj oslobođen po svim tačkama optužnice

Post by Krokodil Behko » 04 Apr 2016, 14:33

Daj bože, jer sudeći po njegovoj priči, u SA će ga dočekati u špalirima, ko Titu nekada.

Vojislav Šešelj kojeg je Haški tribunal prošle sedmice oslobodio optužbi za zločine protiv čovječnosti i kršenje zakona ili običaja ratovanja u intervjuu za N1 najavio je dolazak u Sarajevo. On je poručio da mu niko ne može zabraniti dolazak u Bosnu i Hercegovinu - piše N1.

Planirate li posjetiti Bosnu i Hercegovinu?

- Ja ću doći u Republiku Srpsku odmah poslije izbora u Srbiji. Imam namjeru da u skorije vrijeme obiđem cijelu Republiku Srpsku. Imam namjeru da se uključim u kampanju za lokalne izbore u Republici Srpskoj. Ali u najskorije vrijeme planiram da dođem u Sarajevo da se prošetam centrom grada, ulicom Vase Miskina - od stare crkve pa do Marijin Dvora, da obiđem Prvu gimnaziju gdje sam učio školu, da obiđem Pravni fakultet gdje sam studirao, Fakultet političkih nauka gdje sam radio, osnovnu školu na Grbavici koju sam završio. Dakle, cijeli jedan dan ja planiram da šetam po Sarajevu i meni niko ne može da zabrani ulazak ni u Republiku Srpsku ni u Federaciju Bosne i Hercegovine.

Rekli ste da ćete Republiku Srpsku posjetiti nakon izbora u Srbiji, a kada planirate dolazak u Sarajevo?

- U najskorije vrijeme, otprilike početkom maja.

Kako komentarišete stavove onih koji smatraju da vi ne biste trebali da dođete Bosnu i Hercegovinu?

- Šta bih ja njih komentarisao, neki komentarišu ovako, neki onako. To je njihovo privatno mišljenje, ali pravnog osnova nema nikakvog da me spriječe da dođem.

Šta mislite kako će vas dočekati vaše kolege sa Fakulteta političkih nauka u Sarajevu gdje ste radili?

- Pa to i mene sada interesuje, koji hoće, koji neće. Sa nekima jesam u kontaktu, ali neću da vam govorim sa kojim. Tu je uvijek bilo i dosta časnih ljudi na Fakultetu političkih nauka.

Da li ste regulisali pravo na penziju i hoćete li se bavit time po dolasku u Sarajevo?

- Ja sam već ostvario svoje pravo na penziju. Ja sam penzioner od 2012. godine. Naravno, nije bilo nikakvih problema za onaj dio radnog staža koji sam ostavio u Bosni i Hercegovini. U Sarajevu je napravljena afera oko mog radnog staža i prozivan je neki službenik Zavoda za osiguranje, ali to je bilo dvije godine nakon što sam ja već regulisao pravo na penziju. Nemam ništa neregulisano što se tiče statusnih pitanja u Sarajevu. Moja sestra i ja smo odlučili još 1995. godine da ne potražujemo stanarsko pravo na stan koji smo koristili na Grbavici. Smatrali smo da je to bio mali stan, dvosoban i da je tu naseljena sigurno neka sirotinja i nismo htjeli oko toga da pravimo neko pitanje. Nismo htjeli neku siromašnu porodicu da izbacujemo na ulicu.

Planirate li se u Republici Srpskoj sastati sa Miloradom Dodikom ili isključivo sa članovima vaše stranke?

- Prije svega ću sa rukovodiocima svoje Srpske radikalne stranke da se sastanem, a ako Dodik bude želio mogu i sa njim naravno, ako oni izraze želju i ako me pozovu naravno.

(N1, DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/mr)
online

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Vojislav Šešelj

Post by Mohr » 03 Jun 2016, 19:25

[ytube][/ytube]

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Re: Vojislav Šešelj

Post by Krokodil Behko » 03 Jun 2016, 19:35

Šešelj na ulazu u Skupštinu: Pomoz' Bog, braćo četnici

Image
Lider SRS Vojislav Šešelj vratio se u Skupštinu Srbije poslije 13 godina, nekoliko mjeseci nakon što mu je izrečena oslobađajuća presuda u Hagu.
I radikali su ponovo u skupštinskim klupama, nakon četvorogodišnje pauze i vanparlamentarnog života od izbora 2012, a sada su treća lista po snazi u parlamentu sa 22 poslanika.

Dolazak Šešelja u zgradu Skupštine na konstitutivnu sjednicu izazvao je mnogo pažnje novinara, a lider radikala se potrudio da skrene pažnju na sebe čim je kročio na stepenište.

Šešelj je sa crvenog tepiha pozdravio gardiste Vojske Srbije, a zatim i svoje poslanike rečenicom "pomoz' Bog, braćo četnici".

(Vijesti.ba / Tanjug)
online

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vojislav Šešelj

Post by Nole » 03 Jun 2016, 20:11

Mohr wrote:[ytube][/ytube]
A šta si očekivao od njega???? :cudi
E, sada....potreban he skupsćtini u opoziciji, nikako u saradnji sa vlasti, jeer uvej, nekako, zna gde se u datom momentu vrši pljačka....za sad nije osuđen u Hagu i smatram da je ok opozicija po pitanju pljačke....ostalo nisam kompetentan da komentarišem....

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vojislav Šešelj

Post by Nole » 05 Jun 2016, 07:30

Skupština Srbije , dijalog Šešelj i Čanak:
Šešelj- Oooo ti si još živ?
Čanak- A ti još na slobodi?
Šešelj- Eto na slobodi.
Čanak- Ni zatvori nisu više šta su bili.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Vojislav Šešelj oslobođen po svim tačkama optužnice

Post by Nole » 05 Jun 2016, 07:36

Podrinjac wrote:Vojislav Vojo Šešelj je oslobođen onog dana kada je izašao iz Haga i nogama zakoračio u Srbiju. Izašao zbog navodne neke izmišljene bolesti. Kakve ba bolesti ? Na tu stvar mogu samo naivci nasjedati.
Nije zbog bolesti izašao, izašao je ili zbog nesposobnosti tog istog HAG-a prema dokazivanju njegovih ratnohuškačkih retorika za vrijeme rata, ili je izašao jer taj isti Hag ima neke dogovore sa Srbijom. Vjerovatno je HAG uzeo u obzir da se Srbija sve više i više okreće Europi i kao rezultat toga oslobodili su ga čisto da ne uvrijede Srbiju.
Sama presuda Karadžiću je sramna. Čovjek koji ubije hiljade i hiljade civila u najmanju ruku treba doživotna kazna, a ne nekakvih 40 godina, a pola će mu odbiti zbog navodnog lijepog ponašanja. Vjerovatno Europejci, Europljani, Haški tribunal smatraju da naše žrtve nisu baš puno vrijedni.
Ni za presudu Mladiću ne očekujem ništa posebno. Nekih bijednih 20-45 godina. Kada je cirkus započeo, cirkus neka se i završi ...

Kome je naš narod zanimljiv ? Zanimljiv si samo onoliko koliko imaš u džepu i novčaniku. I u Europi se sva teorija svodi na to.
Karadiću i da prepolove kaznu isto mu...živ izaći neće jer je mator...a i ne treba da izađe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Šešelj dolazi u RS: "Napravit ću skandal"

Post by Krokodil Behko » 07 Jul 2016, 09:55

Image
Lider SRS Vojislav Šešelj namerava da ubrzo poseti Republiku Srpsku, iako mu je odlukom visokog predstavnika zabranjen ulazak na teritoriju BiH.

Moguće je da Šešelj u Republiku Srpsku dođe već 12. jula, i to u Bratunac, kako bi odao počast srpskim žrtvama.

"Sigurno je da će delegacija stranke doći. Što se tiče mog dolaska, još ćemo odlučiti o tome, jer mi je službeno zabranjen ulazak u BiH odlukom bivšeg visokog predstavnika Karlosa Vestendorpa. Međutim, mi ćemo uskoro da prekršimo tu zabranu. Na nekom mestu i u određeno vreme ja ću ipak preći tu graničnu liniju i pojaviću se u Republici Srpskoj, ali o tome nikako nećemo unapred obaveštavati. Sigurno ću da uđem u Republiku Srpsku, a kad se tamo pojavim izbiće veliki politički skandal. Onda će teško biti da me za kratko vreme izbace" rekao je Šešelj za „EuroBlic“, ne želeći da otkriva više detalja.

On je ujedno negirao medijske spekulacije da bi 11. jula mogao da dođe na komemorativni skup u Potočarima.

"Mi idemo u Bratunac da odamo počast ubijenim Srbima. Ne pada nam na pamet da idemo u Potočare", poručio je Šešelj.

Izvor: Blic
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Šešelj dolazi u RS: "Napravit ću skandal"

Post by Melek » 07 Jul 2016, 09:58

Budala je ko ne postavi snajper :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Šešelj dolazi u RS: "Napravit ću skandal"

Post by Nole » 07 Jul 2016, 10:00

Melek wrote:Budala je ko ne postavi snajper :kafa
i za budalu da odgovaraš...ne isplati se...

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Šešelj dolazi u RS: "Napravit ću skandal"

Post by Melek » 07 Jul 2016, 10:01

Joj, kako bi mu ja onu glavusu rascvjet'o da kojim slucajem lovim po tim gudurama..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Šešelj dolazi u RS: "Napravit ću skandal"

Post by Nole » 07 Jul 2016, 10:02

Melek wrote:Joj, kako bi mu ja onu glavusu rascvjet'o da kojim slucajem lovim po tim gudurama..
ma on nema nikakvog uticaja na ništa više...on je sad samo komičar...

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Šešelj dolazi u RS: "Napravit ću skandal"

Post by Melek » 07 Jul 2016, 10:16

Ma ovo je samo psiholosko zastrasivanje (pod uslovom da cita ovaj forum) :oo

I ne bih ja njega ciljao, vec pratnju :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šešelj dolazi u RS: "Napravit ću skandal"

Post by SPINERKA » 07 Jul 2016, 10:23

Nole wrote:
Melek wrote:Budala je ko ne postavi snajper :kafa
i za budalu da odgovaraš...ne isplati se...
nekada je bio zakon u americi , kada takvog jednog ubiju --dodju lokalni kod sudije i kazu ko je bio i kakav je bio -i gotovo . Situacija rijesena .
:DD
Image

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Šešelj dolazi u RS: "Napravit ću skandal"

Post by Melek » 07 Jul 2016, 10:39

Ponovo ce to da zazivi, sad kad onaj mutân pobijedi..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7019 times
Been thanked: 11325 times
Status: Online

Re: Šešelj dolazi u RS: "Napravit ću skandal"

Post by spacebound » 07 Jul 2016, 10:41

U Vepubviku Svpsku :ooo Konj! Je l' ga mogu uhapsit ako dodje, s obzirom na zabranu ili...

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Šešelj dolazi u RS: "Napravit ću skandal"

Post by Nole » 07 Jul 2016, 10:43

spacebound wrote:U Vepubviku Svpsku :ooo Konj! Je l' ga mogu uhapsit ako dodje, s obzirom na zabranu ili...
Po zakonu mogu, al to u RS neće uraditi...ma ne verujem ni da će doći, samo zaebava...

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 23 guests