Vuk Drašković

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Vuk Drašković

Post by Krokodil Behko » 13 Mar 2015, 16:35

"Strateški savez Srba i Bošnjaka za stabilnu BiH"
Image
Lider Srpskog pokreta obnove Vuk Drašković rekao je u emisji “Puls” BN televizije da nema stabilne BiH bez strateškog saveza Srba i Bošnjaka, te da bi partnerstvo predsednika Srpske Milorada Dodika sa liderom HDZ-a BiH Draganom Čovićem moglo da se obije o glavu i Dodiku i Republici Srpskoj.

“Ja sam jedom rekao to će mu se obiti o glavu. Zato što su Srbi i Bošnjaci dva vodeća naroda u BiH. Bilo kakav savez koji remeti njihovo trajno pomirenje i njihovu trajnu saradnju nije dugoga vijeka. Ja opet kažem da nema stabilne BiH i budućnosti bez strateškog saveza Srba i Bosnjaka”, tvrdi Drašković.

Drašković smatra da je prošlo vrijeme izolacije na ovim prostorima i da cio region mora biti dio svog prirodnog okruženja Evrope i evroatlanskih struktura.

“Pamtim izjavu od prije dvije godine godpodina Dodika, tokom razgovara sa nekim američkim pedstavnikom, kada je rekao 'ako sam ja taj koji govori u ime BIH dajte mi pero da odmah potišem pristup NATO alijansi'. Ne odlučuje više srce. Ne možete biti u neprijateljstvu pema NATO, a svuda oko vas u članice NATO-a”, kaže Drašković.

Srbija treba da uradi nekoliko ključnih stvari, kako bi se okrenula novoj politici, smatra Drašković, a prije svega da se suoči sa prošlošću.

“Da priznamo poraz nacionalni, uzrokovan režimom od 1990. do 2000. godine, priznamo zločine počinjene srpskom rukom, bez njihovog prećutkivanja, umanjivanja ili još gore, bez opravdavanja naših zločina zločinima drugih nad nama. Znači, fale nam ljudi kalibra Vili Branta”, kaže lider SPO-a.

Na pitanje da li je potrebno priznanje zločina na svim stranama, Drašković kaže da nema zločina nad Srbima koji nije oplakan u Srbiji, te ukazuje da je hrišćanski praštati.

“Ako mi prihvatimo tu tezu, onda ispisujmo se iz hrišćanstva ili odreknimo se Isusa Hrista. Ja sam hrišćanin ne zbog popova i vladika. Ja sam hrišćanin zbog Isusa Hrista”, kaže Drašković.
Govoreći o Svom novom romanu “Isusovi memoari”, Drašković je potvrdio da postoje određene paralele sa njegovim kultnim djelom “Nož”.

“U romanu 'Nož' u jednom zlovremenu, kada je bila razbijena Jugoslavija nestaje srpskog sela Jugovići, a dželati su Muslimani. Pola vijeka kasnije, takođe u Hercegovini, opet u jednom zlom vremenu, kada se raspada Jugoslavija, nestaje muslimanskog sela Donja Čemernica, a dželati su Srbi”, kaže srpski pisac.

Drašković kaže da je roman “Isusovi memoari” pisao ka antiratni, te da je drama glavnog junaka – drama miliona ljudi na ovim prostorima.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by Pasaga » 17 Mar 2015, 19:53

cirilica.jpg
...novo srpsko pismo..... ;)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by storm » 18 Mar 2015, 07:19

Vuk se malo olinjao :oo da li je i ćud promijenio :hm
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by drugrankovic » 18 Mar 2015, 07:59

to je jedna obicna fukara :djed


od kabineta mike spiljaka, do cetnikuse danice, od srpske garde do toboz mirotvorca...


kako vetar duva, i dje interes mirishe...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by storm » 18 Mar 2015, 08:03

drugrankovic wrote:to je jedna obicna fukara :djed


od kabineta mike spiljaka, do cetnikuse danice, od srpske garde do toboz mirotvorca...


kako vetar duva, i dje interes mirishe...
imamo i mi eminentnih pripadnika takve sorte :zubi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by Melek » 18 Mar 2015, 08:22

Pa ne znam da li je bas promijenio cud.

Uvijek je bio srpski nacionalista, ali pomalo kontroverzan jer je iskakao iz klasicnih formi srpskog sovinizma, koji inace konstantno prozima njihovu desnicu.
Ne smije se zaboraviti da je Milosevic htio 2 puta da ga ubije, bio je ranjavan, strajkovao gladju i tome slicno.

A sto se tice ove njegove najnovije, ne smatram nista drugo do da je to logicna stvar, sasvim ok govori. Bosna i Hercegovina kao cjelina bi isla puno bolje naprijed kad bi se dva vecinska naroda slozila, jer ovako kako sada stvari stoje, jedan manjinski narod (na granici nacionalne manjine, odnosno prema brojnosti je vec de facto nacionalna manjina ali jos uvijek ne de jure) blokira sve izmedju neba i zemlje potpaljen srpskom dodikovskom radikalnom politikom koja u principu samo Rusima godi. Isto tako mu kapu skidam sto je potegao srpske zlocine u Sarajevu, 12000 ubijenih civila (od toga preko 2000 djece) sto je srpska strana pobila..

Da ga citiram sa 24sata.info:

Kada je riječ o srpskim zločinima Drašković kaže:

"Sada se njeguje priča da su zločini Srba bili ekscesi pri odbrani ognjišta. Nema nijednog Srbina koji je osuđen u Hagu, a da u očima ogromne većine naroda nije heroj. Slobodan Milošević je najodgovorniji za strašnu politiku poraza i zločina, a sada o njemu pišu hvalospjevne knjige ljudi koji su 90-tih bili protiv njega. Ministri mu se klanjaju u grobu i govore da je njega, za vođu Srbije, bio izabrao sami Bog".

Drašković također kaže da se "ćuti i o istini da je najveći broj zločina i u Hrvatskoj i u Bosni i na Kosovu počinila srpska strana. Oluja i Bljesak jesu ogromni zločini, ali toga ne bi bilo da nije bilo saučesništva sa srpske strane, jer da je prihvaćen plan „Z-4“ do toga ne bi došlo. Ali, ovde je svaka istina proglašena za jeres i svi koji o tome javno kažu jednu riječ budu žigosani".

Drašković također smatra da Srbija mora priznati poraz, i da se ničim ne opravdava. "

"Da se priznaju zločini i da ih niko ničim ne opravdava, pa ni zločinima drugih nad Srbima. Da nova politika u svemu bude očišćena i od primjesa prethodne politike poraza i zločina, kao i da sva ratna neprijateljstva budu preokrenuta u prijateljstva. To su Nijemci uradili nakon Drugog svjetskog rata i vidimo gdje su danas. To mora i Srbija da uradi. Srbija mora neprijateljstva sa Albancima, Bošnjacima i Hrvatima da preokrene u prijateljstva, da neprijateljstva sa Zapadom takođe okrene na drugu stranu. Naravno da bole žrtve NATO bombardovanja, ali njih je višestruko manje nego što je, recimo, od srpskih bombi ubijeno civila samo u Sarajevu. Za tri godine, ubijeno je blizu 12 hiljada civila, a od toga više od 2.000 djece. Zašto ovo prećutkivati i skrivati?, pita se Drašković.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by drugrankovic » 18 Mar 2015, 08:27

nije iskakao, vec je vodjen interesem... i dan danas , eno ga kod naprednjaka... u svaku vladu...

jebo ga mihajlovic... i dan danas mu je ravna gora folklor njegovih neobrijanih krelaca... tipicna drazina politika, kurvanjska
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by Melek » 18 Mar 2015, 08:30

Pa realno gledano svi se povode vlastitim interesom u politici, a on, premda nacionalista, je ipak malo vise moderatorski nastrojen u odnosu na njegove stereotipne "kolege". Njegova retorika ide dobar dio koraka ispred svega toga, on jos uvijek brani srpske interese ali i otvara "pandorinu kutiju" takoreci, i stvara mogucnosti da se tocak ponovo pocne okretati prema napred. Sad za sad ok..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by drugrankovic » 18 Mar 2015, 08:33

ne zanosi se covjekom koji laze... :djed
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by Melek » 18 Mar 2015, 08:38

Ne, ja polazim od pretpostavke da svi politicari lazu, na svim stranama. Ali je isto tako bitno i sta se javno kaze, jer to direktno utice na razvoj situacije na terenu i oblikovanje javnog mnijenja. Dodik i njegova HDZ-pratilja danas zdusno tvrde da BiH nema, da je BiH propali projekat, hoce da je dodatno cijepaju na jos entiteta i tome slicno, a ovo sad je nesto novo.

Nama Bosnjacima je svako dobrodosao ko voli BiH, ko radi u interesu BiH i gleda da i ta zemlja ide dalje, ali nam nije dobrodosao onaj ko negira nasu zemlju, hoce dodatno da je cijepa i koji joj ne da da ide naprijed u Nato integracije, EU i tome slicno. I to bez obzira da li se tu radi o Dodiku, Covicu ili nasim vlastitim selefijama.

Neka me ispravi ko misli da nisam u pravu..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by storm » 18 Mar 2015, 08:45

Ovakvu bih je jako teško voljeti ( kao instituciju države ) ....to bi bilo sve od mene na tu temu...meleće
ispravi me ako griješim
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by Pasaga » 18 Mar 2015, 08:56

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by Melek » 18 Mar 2015, 09:07

storm wrote:Ovakvu bih je jako teško voljeti ( kao instituciju države ) ....to bi bilo sve od mene na tu temu...meleće
ispravi me ako griješim
Znam, samo ima jedna stvar, a to je - bez obzira kakva ja data situacija u drzavi, onaj ko je voli je bezuslovno voli. A onaj ko kaze da ".. zbog toga sto je tako i tako e ne volim je i treba da nestane.." je njezin neprijatelj. Ni ja ni ti nismo krivi zbog situacije koja je na terenu, raznoraznih entiteta, etnickih ciscenja i ostale nepravde, ali ipak i ti i ja treba da volimo svoju maticnu domovinu gdje smo rodjeni i odrasli. A ako ja sad kazem da je ne volim samo za to jer joj se desilo to sto joj se desilo - onda je ja u neku ruku izdajem, zar nije tako, Storme?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37666
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by Pasaga » 18 Mar 2015, 09:09

Jadan je onaj ko nema svoju domovinu.......
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by storm » 18 Mar 2015, 09:10

Pazi... zato sam i stavio u zagradu, kao instituciju države ..... ostalo je neupitno :ok
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by Melek » 18 Mar 2015, 10:06

Nisam u to ni sumnjao! (Iskreno)
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by Krokodil Behko » 18 Mar 2015, 10:53

storm wrote:Pazi... zato sam i stavio u zagradu, kao instituciju države ..... ostalo je neupitno :ok

Naravno da jeste, ali ne možemo postići konsenzus, sve dok je demagogije i nepriznavanja osnovnog principa ustava: Jedna država, dva entiteta, tri naroda.
Da smo odmah bili realni i uvažili to što je i potpisano, do sada se moglo štošta popraviti i koliko-toliko anulirati štetne uticaje iz rata, a ne samo skakati i vrištati oko toga šta je potpisano i ko je potpisao.

Npr, iza rata, vijeće ministara je imalo svega tri ministarstva, a sad ih ima 9 ili 10.
Sad postoji i sud BiH i svašta. Jednostavno EU nas tjera, pa i životne okolnosti.
Trenutno idemo sami protiv sebe, samo da komšiji crkne krava, a neće crći.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by Krokodil Behko » 23 Mar 2015, 09:03

Tako je Vuk Drašković govorio i 1993.: Barbari ruše Sarajevo, na korice zla se utiskuje srpsko ime...
Image
Nedavne izjave Vuka Draškovića o ratu u BiH i zločinima u Sarajevu i Srebrenici privukle su veliku pažnju i izazvale pravu buru u Srbiji i Bosni i Hercegovini. No, sličnu retoriku Drašković ima još od 1992. godine
U godinama pred početak rata Vuk Drašković je bio poznat kao jedan od najglasnijih ideologa srpskog nacionalizma, boraca za veliku Srbiju i poštovalaca Ravnogorskog četničkog pokreta, dok mnogi smatraju kako je upravo njegova najpoznatija knjiga 'Nož', u kojoj su ponovo oživljeni neki od najgorih stereotipa o Bošnjacima i njihovog odnosa prema Srbima, psihološki pripremila teren za mržnju i nova klanja.

Ipak, s početkom ratova u BiH i Hrvatskoj, Vuk Drašković postaje lider opozicije i najozbiljniji protivnik Slobodana Miloševića, kroz sve vrijeme otvoreno govoreći i osuđujući zločine koji se u ime srpskog naroda čine u Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj. Ovakve stavove Drašković je tokom vladavine Miloševića platio s višestrukim premlaćivanjima od policijma, hapšenjima i s dva neuspjela pokušaja atentata na njega.


Da je tih godina Drašković bio jedan od rijetkih hrabrih i razumnih glasova u Srbiji potvrđuje i ovaj video snimljen 1993., u kome lider SPO-a najoštrije osuđuje ubijanje civila u Sarajevu i bombardovanje Dubrovnika, nazivajući to "najvećom srpskom sramotom", uz otvoreno optuživanje tadašnjih rukovodstava Srbije, Republike Srpske te vojnog establišmenta za ove zločine.


Pogledajte video:

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by Terasa svjesti » 23 Mar 2015, 21:17

Ljudi jeste li čitali Vukovu knjigu NOŽ.
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Srbin je Bošnjaku Vuk Drašković

Post by kuplung » 23 Mar 2015, 21:19

Sta citali, gledali film!

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests