Izbori u Hrvatskoj

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 27 Apr 2017, 17:40

Nismo se čestito ni odmorili od prošlih vanrednih izbora, kad ono opet, kako mi se čini.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by storm » 27 Apr 2017, 21:13

Krokodil Behko wrote:Nismo se čestito ni odmorili od prošlih vanrednih izbora, kad ono opet, kako mi se čini.
Sve se čini da su izbori na godinu...ili manje a ne na 4 :D.


Vlada se raspada, a ovo je sve što trebate znati o tome
Piše: F.Ć.
Image
Foto: Hina

VLADU trese najveća kriza do sada, a stvari su vrlo brzo eksalirale. Ukratko smo saželi današnja događanja i naveli najvažnije stvari vezane za kaos u vlasti koji traje cijeli dan.

Kada se dogodilo?

Jutros na sjednici vlade. U centru je i ovog puta povjerenje ministru Zdravku Mariću.

Play Video

Što se dogodilo?

Plenković je na jutrošnjoj sjednici branio ministra Marića kojeg čeka glasanje o povjerenju u Saboru kojeg je zatražila oporba.

"Naš je cilj da izvanredni povjerenik verificira detaljno i temeljito stanje u kompaniji, što podrazumijeva financijska izvješća, dovođenje nove revizije koja će pogledati pravo financijsko stanje u kompaniji. Tek kad se tad utvrdi da ima nepravilnosti, utvrđivat će se odgovornost zašto je to tako nastalo i tko je za to odgovoran. Tu je politika Vlade jasna i odlučna. To ni na koji način nije povezano s radom ministra financija u Vladi RH i to se vidi u rezultatima koje ostvarujemo kad je riječ o makroekonomskim pokazateljima i potezima koji nailaze na odobravanje svih međunarodnih institucija i partnera i stoga je naš stav da odbacujemo kritike oporbe, osobito predvođene onom strankom čiji se doprinos rješavanju ovoga problema svodi na selfije i promoviranje kiseloga zelja. Vlada se nikada ne bi upustila u političke jeftine politikantske aktivnosti, a koje nimalo ne pridonose kredibilitetu stranke o kojoj je riječ, a niti doprinose rješavanju problema s kojim je Vlada suočena", branio je Plenković Marića i zamolio članove vlade da glasaju za njegov prijedlog.

Svi članovi vlade podržali su prijedlog, osim ministara Vlahe Orepića, Slavena Dobrovića i Ante Šprlje.

"Molim tajnicu da pripremi odluku o razrješenju tri Mostova ministra", naredio je Plenković mrtav hladan.


Što je uslijedilo?

Naravno, ovaj potpuno neočekivani i iznenađujući potez premijera Plenkovića odmah je izazvao lavinu reakcija. SDP-ovci su njegov potez ocijenili sramotnim, a Mostovcima će trebati nekoliko sati da se saberu i obrate javnosti. Za Index su pak rekli kako se ne smatraju više dijelom vladajuće koalicije.
Što dalje?

Glavno pitanje sada je što će se dalje događati. Plenković je rekao kako on ima ovlasti smijeniti ministre. No, mostovci se ne slažu, a podijeljeni su i stručnjaci. Jedni smatraju kako je Plenković dao povjerenje ministrima te ih ima pravo smijeniti onda kad tog povjerenja nestane.Drugi smatraju da ministre može smijeniti samo sabor pošto ih je saborska većina i potvrdila. Zbog toga je Miroslav Šimić, kad su se mostovci iza 17 sati napokon službeno obratili javnosti, rekao da će njihovi ministri nastaviti obavljati svoje dužnosti dok sabor ne odluči drugačije.

Tko ima većinu?

No, glavni problem je zapravo što više nema većine u saboru. Ustvari, Plenković tvrdi da je ima, ali je još nije pokazao. Ukoliko ne dođe do nekih iznenađujućih preokreta, Plenković može sastaviti slabašnu, krhku većinu koja neće biti nikakav faktor stabilnosti.

I da Mostovi ministri sutra odstupe, nove koje treba imenovati opet treba potvrditi sabor. Za to treba najmanje 76 ruku, a pitanje je može li ih HDZ toliko sakupiti. Jasnu i najizravniju potporu HDZ-u dao je Milorad Pupovac, no dalek je još put do saborske većine. Plenković je u nekoliko navrata tijekom dana rekao kako je on kao mandatar imao 91 potpis, a da je i bez Mosta imao više od 76 ruku već tada. No, tada je imao i potpise HSS-ovaca i još nekih, pitanje je može li na njih danas računati. Krešo Beljak je danas predložio da se nova većina sastavi bez HDZ-a. Zna li Plenković nešto što mi ne znamo? Teško je vjerovati da je u današnji riskantan potez ušao bez jasno razrađenog plana kako do nove većine, to bi bilo političko samoubojstvo. Odgovor ćemo svakako saznati kroz nekoliko dana.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by Pasaga » 28 Apr 2017, 07:06

Pa ... jbt... od kad stabilizuju,ili pokusavaju stabilizovat tu vladu?
Vec koju godinu desavaju se ove krize ...
Jesul to zaista krize?
...haman ko i u Makedoniji ...

:hm :hm
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by storm » 28 Apr 2017, 08:47

Pasaga wrote:Pa ... jbt... od kad stabilizuju,ili pokusavaju stabilizovat tu vladu?
Vec koju godinu desavaju se ove krize ...
Jesul to zaista krize?
...haman ko i u Makedoniji ...

:hm :hm
Čak je i onaj tupi Milanović sa svojom nestabilnom vladom odradio mandat od-do....
Dok ove "stabilne" padaju ko dinamo u europi :plavi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by Tokmak » 28 Apr 2017, 14:01

samo nek' se je Plenković rješio onih morona iz Mosta,pa makar morao ići sastavljati većinu i sa crnim vragom...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by storm » 28 Apr 2017, 14:25

zloćko tokmak wrote:samo nek' se je Plenković rješio onih morona iz Mosta,pa makar morao ići sastavljati većinu i sa crnim vragom...
....to bi bila prava rodbinska koalicija :hihi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 18 May 2017, 18:41

“OTAC MI JE UBIJEN NA BLEIBURGU 1945.“: Ovo je izjavio kandidat za gradonačelnika Zagreba koji je rođen 1965. godine...

Image
Gost Pressinga Petra Štefanića na N1 televiziji sinoć je bio dr. Drago Prgomet, hrvatski političar, član HDZ-a

Prgomet je govorio o Stierovoj izjavi, raskidu koalicije s Mostom i želji za novim izborima, Beljaku, Mostu i Boži Perovu, Bruni Esih i Hasanbegoviću.

Samouvjereno je ponavljao da će ostvariti dobar rezultat u Zagrebu i da će mu svi gledati u leđa.
Iz cijelog razgovara, jedno pitanje i odgovor će sigurno imati svoj nastavak.

Petar Štefanić: “Niste bili na Bleiburgu?”

Drago Prgomet: “Nisam. Meni je otac ubijen tamo. Ja bih bio moralna i politička nula da smrt vlastitog roditelja koristim u političke svrhe.”

Drago Prgomet, rođen je 1965. godine (Žeravac kod Dervente) ovdje, dakle, tvrdi da mu je otac ubijen 1945. godine na Bleiburgu.

Na trenutak možete pomisliti da je, možda, riječ o djedu, ali nije...

Ako i pokuša pojasniti da nije otac već djed, ili drugi član obitelji, kako tumačiti ono “vlastitog roditelja” u nastavku rečenice?

U svakom slučaju rečenica koju će Prgomet morati pojašnjavati.

(SB/Maxportal)
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by storm » 18 May 2017, 19:42

E zemo, zemo.....:valja (selo do moga)

Ok jest hadezeovac....ali to je ipak previše :plavi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by storm » 21 May 2017, 23:29

:haha raniti ću se ....Kerum vodi u Splitu...a i Zagreb ostaje tradicionalno poglup....Bandić vodi :ha
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 22 May 2017, 00:35

Jel mi se ovo samo čini, ili je adeze popušio? :pusi
Nije nikakvo čudo, koliko su samo afera i drama napravili, otkako su preuzeli Sabor.
online

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by storm » 22 May 2017, 05:21

Krokodil Behko wrote:Jel mi se ovo samo čini, ili je adeze popušio? :pusi
Nije nikakvo čudo, koliko su samo afera i drama napravili, otkako su preuzeli Sabor.
Pljuga u urbanim sredinama....logično :pusi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 22 May 2017, 09:30

Kako sam na brzinu pregledao, i u mnogim malim gradovima HDZ većina je tanka.
Jel se i u malim gradovima ide na dva kruga?
online

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by Tokmak » 22 May 2017, 20:51

Krokodil Behko wrote:Kako sam na brzinu pregledao, i u mnogim malim gradovima HDZ većina je tanka.
Jel se i u malim gradovima ide na dva kruga?
jeste,ide se...
najgore je što je HDZ izgubio Knin,u drugom krugu po svemu sudeći će biti izabran neki neovisni kojeg podržava MOST... :lupa
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by storm » 22 May 2017, 20:55

zloćko tokmak wrote:
Krokodil Behko wrote:Kako sam na brzinu pregledao, i u mnogim malim gradovima HDZ većina je tanka.
Jel se i u malim gradovima ide na dva kruga?
jeste,ide se...
najgore je što je HDZ izgubio Knin,u drugom krugu po svemu sudeći će biti izabran neki neovisni kojeg podržava MOST... :lupa
Btw ...Vlada je (opet) gotova...Hasanefendija osniva stranku...i sigurno nece puhati u rog sa koalicijskim profi partnerom Pupovcem (statirati u kukuruzu)...znaci odose tri potpisa i :mah
HDZ ionako samo vukojebine pobijedio...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by Tokmak » 22 May 2017, 20:57

jbg,ne mogu svi biti građani Kane,mora biti i onih koji žive u vukojebinama... :sjedi

ne može ti krumpir narasti iz asfalta... :cudi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by storm » 22 May 2017, 21:02

zloćko tokmak wrote:jbg,ne mogu svi biti građani Kane,mora biti i onih koji žive u vukojebinama... :sjedi

ne može ti krumpir narasti iz asfalta... :cudi
Ne radi se o potcjenjivanju sela kao takvog...naprotiv...
Radi se o uskim pogledima...gluposti, jer je tog seljaka upravo hdz&sdp dotukao...sto ni srpska agresija nije uspjela.
I opet (oni koji su ostali) glasuju.
Kad vi stranacki vojnici jednom progledate...biti ce kasno.
Inace su mostovci vecinom iz manjih gradova...ali nisu malogradjani...a to je bitna razlika....sad ide smajlo :sjedi
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by KOMESAR » 22 May 2017, 21:32

Uzalodno je raspravljati o izborima i rezultatima.Svako ima neki svoj sitni šićar zbog kojeg podržava ono što mu se ne sviđa.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by KOMESAR » 22 May 2017, 21:49

Krokodil Behko wrote:Jel mi se ovo samo čini, ili je adeze popušio? :pusi
Nije nikakvo čudo, koliko su samo afera i drama napravili, otkako su preuzeli Sabor.
Ustaštvo je samo ojačalo HDZ.Vjerujem da će u narednom periodu udarati još jače i duže eksere na spomen ploče uglednicima iz NDH.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by Krokodil Behko » 22 May 2017, 22:10

zloćko tokmak wrote:
Krokodil Behko wrote:Kako sam na brzinu pregledao, i u mnogim malim gradovima HDZ većina je tanka.
Jel se i u malim gradovima ide na dva kruga?
jeste,ide se...
najgore je što je HDZ izgubio Knin,u drugom krugu po svemu sudeći će biti izabran neki neovisni kojeg podržava MOST... :lupa
Primjetio sam to za Knin.
Ovi iz HDZ kažu da su ubjedljivo pobijedili, ali ja tu pobjedu ne vidim jbg. Ako izugubiš Split, Zagreb, Osijek, Rijeku, Varaždin, vjerovatno i Dubrovnik, gdje si onda dobio? :cudi
online

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Izbori u Hrvatskoj

Post by Mirelam » 22 May 2017, 22:50

Krokodil Behko wrote:
zloćko tokmak wrote:
Krokodil Behko wrote:Kako sam na brzinu pregledao, i u mnogim malim gradovima HDZ većina je tanka.
Jel se i u malim gradovima ide na dva kruga?
jeste,ide se...
najgore je što je HDZ izgubio Knin,u drugom krugu po svemu sudeći će biti izabran neki neovisni kojeg podržava MOST... :lupa
Primjetio sam to za Knin.
Ovi iz HDZ kažu da su ubjedljivo pobijedili, ali ja tu pobjedu ne vidim jbg. Ako izugubiš Split, Zagreb, Osijek, Rijeku, Varaždin, vjerovatno i Dubrovnik, gdje si onda dobio? :cudi
U Mostaru. :ooo

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests