Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 09:21

Majka Zlatka Hasanbegovića Zumreta ostala je u Zagrebu, a njena sestra Esma, koja je završila Filozofski fakultet, kao izdanak nepoćudne obitelji nije mogla dobiti posao niti u jednoj zagrebačkoj školi. Kasnije se zaposlila u Tuzli, gdje se udala, a treća sestra je živjela u Sarajevu. Od cijele imovine, kuća po Zagrebu, od centra grada do Srebrnjaka, ostao je samo jedan stan, u Ilici.

Otac Zlatka Hasanbegovića, Ibrahim, rodom je iz Bosanske Gradiške, iz begovske obitelji hercegovačkih korijena. Vrlo rano, prije rata, kao mladić otišao je od kuće, kao Batin stipendist na školovanje u Češku. Krajem rata došao je u Zagreb i nakon toga se preselio u Osijek i ponovno vratio u Zagreb, gdje je upoznao Zumretu. Vjenčali su se 1968., Ibrahim je imao 54 godine kada je dobio sina jedinca Zlatka. Majka je radila u Zagrebačkoj banci kao službenica, a otac je bio zastupnik jedne slovenske tvrtke koja je radila u BiH i Hrvatskoj. Bila je to sasvim obična novozagrebačka obitelj, koja se klonila politike. Obilježena traumom iz ‘45., kada su se našli na udaru kao “klasni neprijatelj”. Konfiskacije, nacionalizacije i progoni događali su se svakodnevno, i sve što su ljudi stjecali generacijama nestajalo je preko noći. Sve je na kraju konfiscirano i tek je sada obitelji ponešto vraćeno.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Krokodil Behko » 05 Jul 2016, 09:23

Organi narodnih vlasti pronašli su kod Prohić Safeta i njegove žene Sabrije, u njihovoj kući u Ilici broj 178, ove količine strane valute: 1020 dolara, 1230 švicarskih franaka, 10 zlatnih turskih lira, 114.840 talijanskih lira i 2000 okupacionih (“Nedićevih”) dinara. Osim toga, pronađena je veća količina cigareta, duhana, raznih racioniranih životnih namirnica, kao i tekstila i alkohola. Namirnice su bile neprijavljene i zaplijenjene su zajedno s valutom. Prikrivena strana valuta očito je namijenjena švercu velikog stila, pa su zato Prohić Safet i Sabrija, inače vlasnici 19 kuća u Zagrebu, uhapšeni”.
Liči na vijesti iz Sjeverne Koreje.

Lično, nemam neki poseban stav o Hasanbegoviću.
Vidim da je zatalasao javnost u HR i ipak mislim da bi to trebalo tretirati kao sukob ljevice i desnice, kakvih ima svugdje u svijetu, pa čak i s tim etiketiranjem pojmovima iz prošlosti ustaše-partizani. Ništa od svega toga nije hrvatski specifikum.

Eventualno bi mogli reći da je specifikum taj, da je Hrvatska iz NDH totalitarnog, prešla u SFRJ totalitarni sistem, a poštovaoci ponekih ideja tih sistema, danas se sukobljavaju.

Ima i ovakvih slučajeva, kao što je Hasanbegovićev, da mu je jedan od ta dva sistema nanio veliku nesreću i nepravdu, pa sad potomci uništavaju sve što ima veze s tim sistemom.
online

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 09:23

Sve godine poslije rata, bez obzira na to što se obitelj ničim nije isticala, osjećao se strah koji je rezultirao izbjegavanjem bilo kakvog političkog eksponiranja ili izjašnjavanja. Hasanbegovići su živjeli u svom svijetu, a kada je njihov sin pokazivao zanimanje za politiku, roditelju su bili krajnje nezadovoljni.

Iz tog zanimanja kasnije je proizašla i profesija Zlatka Hasanbegovića, kao povjesničara. Istovremeno, bio je i jedan od prvih BBB-a, iz prvog naraštaja. Popularni časopis Sprint iz tog vremena napravio je 1988. reportažu o mladićima iz Zapruđa, podgrupi New blue generation, koji su strastveno navijali za Dinamo. Zlatko Hasanbegović tada je imao 15 godina i novinaru je rekao: “Šminkeri imaju Saloon, mi imamo Dinamo”. Tko je autor imena BBB, zanimalo je Darka Tironija, pisca teksta “Nismo pijandure ni nacionalisti”, a “dečki iz zagrebačkog Zapruđa” su odgovorili: “To vam je sve počelo spontano. Ne znamo tko je izmislio to divno ime, ali se prvi transparent BBB-a pojavio 1986. na utakmici Dinamo - Partizan”. Na pitanje postoje li unutar BBB-a razne struje, Zlatko Hasanbegović je odgovorio: “Kod nas, u Zagrebu, to i nije toliko izraženo kao na primjer u Beogradu. Zvezdini Zulu warriorsi, Red devilsi i ultrasi se međusobno ‘kokaju’ na veliko. Mi nismo takvi”. Zlatko H., kako je navedeno u tekstu još je rekao “Roditeljima nije lako, ‘frka’ im je da negdje ne nastradamo. Mi ih lijepo uvjerimo da će sve biti OK”. “Čudna su ekipa Boysi, ima nas svugdje, u biznisu, među radnicima, među intelektualcima, evo sad i u Vladi. Možda se jednog dana opet vidimo na jednoj tekmi”, napisao je nedavno još jedan BBB, Zdeslav Jurić.

U jednom stoljeću, u dvije familije, svega. I partizana i narodnih neprijatelja, begova i buržuja, bogatstva i siromaštva, požrtvovnosti i smrti. Sve do BBB-a i ministra kulture.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 09:54

Očito je kako je Hasanbegović desno orijentiran, antikomunist i, kako kaže, antitotalitarist, sklon propitivanju službenih verzija povijesti. Ne krije svoj prijezir prema "interesno povezanoj manjini verbalnih zlostavljača i ljevičarskih 'doktora opće prakse'", odnosno prema "dokoličarskom kulturnom agitpropu i 'pokretnom prijekom sudu'", kako je nazvao svoje kritičare.

Kao povjesničar, posebno inzistira na demontaži ideologizacije pojmova kao što su antifašizam u poslijeratnoj praksi, ukazuje na slojevitost konteksta u kojem su narodi Kraljevine Jugoslavije dočekali Drugi svjetski rat, što neke njegove stavove i znanstvene interese čini kontroverznim, u nekim slučajevima i isključivim. Uostalom, sve to ga je i dovelo do prozivanja za povijesni revizionizam i filofašizam, što on odbacuje.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by storm » 05 Jul 2016, 09:59

dr laganini wrote:Tko je autor imena BBB, zanimalo je Darka Tironija, pisca teksta “Nismo pijandure ni nacionalisti”, a “dečki iz zagrebačkog Zapruđa” su odgovorili: “To vam je sve počelo spontano. Ne znamo tko je izmislio to divno ime, ali se prvi transparent BBB-a pojavio 1986. na utakmici Dinamo - Partizan”. Na pitanje postoje li unutar BBB-a razne struje, Zlatko Hasanbegović je odgovorio: “Kod nas, u Zagrebu, to i nije toliko izraženo kao na primjer u Beogradu. Zvezdini Zulu warriorsi, Red devilsi i ultrasi se međusobno ‘kokaju’ na veliko. Mi nismo takvi”. Zlatko H., kako je navedeno u tekstu još je rekao “Roditeljima nije lako, ‘frka’ im je da negdje ne nastradamo. Mi ih lijepo uvjerimo da će sve biti OK”. “Čudna su ekipa Boysi, ima nas svugdje, u biznisu, među radnicima, među intelektualcima, evo sad i u Vladi. Možda se jednog dana opet vidimo na jednoj tekmi”, napisao je nedavno još jedan BBB, Zdeslav Jurić.

U jednom stoljeću, u dvije familije, svega. I partizana i narodnih neprijatelja, begova i buržuja, bogatstva i siromaštva, požrtvovnosti i smrti. Sve do BBB-a i ministra kulture.
Ime bbb stvoreno je u Splitu mislim da je 16 ili 18.8.1986
Ekipa purgera na bačvicama kratila vrijeme prije tekme... Ćos, klokan, dugi i ostali sa legendarnim ićom poslije odlaze u kino pogledati film bad boys... I jedan od tovara bubne... Mogli ste biti bad blue boys... I tako je krenulo... Do tad je bila kao organizirani pokret ili grupa, formacija zg80 (zlodi i ekipa)
I jako je točno da medju bbb ima baš svih profila... Sveučilišni profesori, jaki poduzetnici, doktori, svi ostali, pa eto i ministri :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 15:12

Ministar kulture i član predsjedništva HDZ-a Zlatko Hasanbegović neće se kandidirati za predsjednika HDZ-a. Proizlazi to iz njegovog odgovora na pitanja koja smo mu postavili proteklih dana dok se nagađalo kako bi mogao ući u utrku za šefa HDZ-a.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 15:13

“Izvanredni stranački izbori za novoga predsjednika HDZ-a odvijaju se kao posljedica niza političkih odluka, odnosa i spleta okolnosti na koje ni na koji način nisam utjecao, kojima nisam pridonosio i za koje ne snosim ni moralnu ni političku odgovornost.

U proteklih pola godine stajao sam izvan stranačkih poslova zaokupljen ministarskom dužnošću koju sam doživljavao i obnašao vođen isključivo državnim i političko-nacionalnim idealom, lišen bilo koje vrste usko stranačkoga motiva ili ograničenja. Na tome sam bio i ostao zahvalan svojoj stranci HDZ-u, koja mi je ukazala povjerenje, predsjedniku Vlade Tihomiru Oreškoviću i kolegama iz Mosta.

Politički dogovor HDZ-a i Mosta koji je iznjedrio hrvatsku Vladu od prvoga dana nisam doživljavao kao iznuđeno i nametnuto rješenje već kao strateško političko partnerstvo dviju, bez obzira na sve razlike, svjetonazorski bliskih političko-stranačkih formacija pred kojima je stajala zadaća iskrenoga produbljivanja međusobnih odnosa i dugoročna suradnja kojoj su bile i ostale jedine alternative protudemokratskom i klijentelističkom modelu tzv. velike koalicije ili restauraciji vlasti pseudoljevice s kobnim državno-nacionalnim posljedicama.

Nažalost, umjesto odgovornog državničkog djelovanja na svim stranama prevladala je uskogrudnost i nedostatak dugoročne vizije čime je otvoreno razdoblje nepotrebne neizvjesnosti, produbljivanja nacionalne apatije i društvenog propadanja te začarani krug besplodnog političko- stranačkog nadmudrivanja.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 15:18

..dobri i pametni efendija..

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 15:20

Od samoga početka zbog svojih jasno artikuliranih stajališta izvrgnut sam neviđenoj difamacijskoj kampanji s obilježjima histerije, u pozadini koje je stajalo ideološko sektaštvo te duboko ukorijenjeni i naslijeđeni klijentelistički interesi. S druge strane, moje je djelovanje prepoznato kao obnova autentičnoga hrvatskog kulturno-nacionalnoga stava i prekid s politikom jalove bezidejnosti te sam stekao potporu u domovini i iseljenoj Hrvatskoj, ali i među članovima HDZ-a koji su mi ukazali golemo povjerenje na stranačkom Saboru..točka na i...

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 15:24

Iz toga, za mene neočekivano, proizašla su i očekivanja tisuća članova stranke i pristaša hrvatske nacionalno-obnoviteljske misli da se u okolnostima sloma politike tzv. preslagivanja i povlačenja Tomislava Karamarka kandidiram za predsjednika HDZ-a te sukladno svojim političko-nacionalnim stajalištima preuzmem odgovornost.

Nikada nisam istaknuo kandidaturu za predsjednika HDZ-a, pa je ne mogu ni povući u ime ili korist drugoga kandidata. U donošenju konačne odluke o kandidaturi, ali i odabiru načina moga budućeg stranačko-političkog djelovanja vodio sam se interesom HDZ-a te nastojanjem da u kritičnom predizbornom trenutku ni na koji način ne pridonesem unutarstranačkoj polarizaciji i produbljivanju neutemeljenih i izvana nametnutih društvenih kontroverzi o mome djelovanju, a što bi olakšalo povratak na vlast Zorana Milanovića i na nj i njegovu Partiju oslonjene pseudoljevice i obnovu njezina tek načetoga društvenog utjecaja.

Moja savjest i političko-nacionalna odgovornost presudili su u donošenju konačne odluke da ni na koji način ne sudjelujem u izboru novoga predsjednika HDZ-a. Svaki izabrani kandidat imat će legitimitet i uživat će moju osobnu potporu i odanost, a prosuđivat ćemo ga prema djelima i državničkoj viziji koju će slijediti. Gospodinu Andreju Plenkoviću želim svaku sreću, političku mudrost i izbjegavanje zamki koje pred njega i stranku postavljaju oni koji nikada nisu bili vođeni hrvatskim državno-nacionalnim idealom, interesima HDZ-a, njegovih članova i pristaša, već svojim posebnim ciljevima izraslima iz baštine propale protuhrvatske prošlosti”, stoji u Hasanbegovićevom odgovoru
..bravo efendija...da te nema trebalo bi te izmisli.. :klanja

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Mohr » 05 Jul 2016, 15:32

Aferim Zlaja-efendi :D.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 15:34

Mohr wrote:Aferim Zlaja-efendi :D.
i triba bi a l znam da nisi.. :mah

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120420
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7910 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Krokodil Behko » 05 Jul 2016, 17:45

Pa bilo bi mi neobično i vidjeti muslimana na čelu ortodoksne stranke.
online

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 18:01

Krokodil Behko wrote:Pa bilo bi mi neobično i vidjeti muslimana na čelu ortodoksne stranke.
..zašto čemu predrasude..ja se mislim da će jednog dana srbin bit na čelu hdz .. :pusi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 18:11

HRVATSKO novinarsko društvo (HND) danas je u priopćenju izrazilo najoštriji prosvjed zbog, kako navode, svjesnog uništavanja programa HRT-a što ga provodi v.d. vodstvo javne radio-televizije, ističući da su događaji na trećim programima radija i televizije ravni kulturocidu.

HND u priopćenju koje potpisuje predsjednik Društva Saša Leković, upozorava da v.d. vodstvo javne radio-televizije "za radikalne promjene, koje čak zadiru u jesensku shemu, nema nikakvih ovlasti".

Ono što se događa s trećim programima radija i televizije ravno je kulturocidu, te je u skladu sa stavom ministra kulture Zlatka Hasanbegovića iz "Glasa koncila" od prije tri godine, ocjenjuje HND citirajući Hasanbegovića: "Kome nije jasno o čemu je riječ, predlažem da svaki dan sluša Treći program Hrvatskog radija i 'postmodernu' neojugoslavensku 'dekonstrukciju' i rastakanje hrvatskoga nacionalnog i kulturnog identiteta, naravno ne više novcem stanovitih zaklada, već hrvatskih poreznih obveznika“.
..haha što bi efendija reka : od samoga početka zbog svojih jasno artikuliranih stajališta izvrgnut sam neviđenoj difamacijskoj kampanji s obilježjima histerije, u pozadini koje je stajalo ideološko sektaštvo te duboko ukorijenjeni i naslijeđeni klijentelistički interesi..inače gledanost tog programa je 0,6 posto..

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Mohr » 05 Jul 2016, 18:12

Krokodil Behko wrote:Pa bilo bi mi neobično i vidjeti muslimana na čelu ortodoksne stranke.
Imaš selam od Recepa Tayyipa :mah :D.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by KOMESAR » 05 Jul 2016, 18:19

dr laganini wrote:
Krokodil Behko wrote:Pa bilo bi mi neobično i vidjeti muslimana na čelu ortodoksne stranke.
..zašto čemu predrasude..ja se mislim da će jednog dana srbin bit na čelu hdz .. :pusi
Ulizice - to su za mene najgori ljudi na svijetu, najštetniji, najpokvareniji.

Oni podržavaju svaku vlast, oni i jesu vlast, oni siju strah bez milosti, bez ikakvog obzira, hladni kao led, oštri kao nož, kao psi vjerni svakoj državi, kao kurve nevjerni svakom pojedincu, najmanje ljudi od svih ljudi.

Dok njih bude nema sreće na svijetu, jer će uništiti sve što je istinska ljudska vrijednost.

Meša Selimović
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 18:20

KOMESAR wrote:
dr laganini wrote:
Krokodil Behko wrote:Pa bilo bi mi neobično i vidjeti muslimana na čelu ortodoksne stranke.
..zašto čemu predrasude..ja se mislim da će jednog dana srbin bit na čelu hdz .. :pusi
Ulizice - to su za mene najgori ljudi na svijetu, najštetniji, najpokvareniji.

Oni podržavaju svaku vlast, oni i jesu vlast, oni siju strah bez milosti, bez ikakvog obzira, hladni kao led, oštri kao nož, kao psi vjerni svakoj državi, kao kurve nevjerni svakom pojedincu, najmanje ljudi od svih ljudi.

Dok njih bude nema sreće na svijetu, jer će uništiti sve što je istinska ljudska vrijednost.

Meša Selimović
..na koga misliš..yugofašiste.. :stop

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by KOMESAR » 05 Jul 2016, 18:21

dr laganini wrote:
KOMESAR wrote:
dr laganini wrote:
Krokodil Behko wrote:Pa bilo bi mi neobično i vidjeti muslimana na čelu ortodoksne stranke.
..zašto čemu predrasude..ja se mislim da će jednog dana srbin bit na čelu hdz .. :pusi
Ulizice - to su za mene najgori ljudi na svijetu, najštetniji, najpokvareniji.

Oni podržavaju svaku vlast, oni i jesu vlast, oni siju strah bez milosti, bez ikakvog obzira, hladni kao led, oštri kao nož, kao psi vjerni svakoj državi, kao kurve nevjerni svakom pojedincu, najmanje ljudi od svih ljudi.

Dok njih bude nema sreće na svijetu, jer će uništiti sve što je istinska ljudska vrijednost.

Meša Selimović
..na koga misliš..yugofašiste.. :stop
Na Zlatka!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 18:28

..po čemu je ulizica..jeli zato :Od samoga početka zbog svojih jasno artikuliranih stajališta izvrgnut je neviđenoj difamacijskoj kampanji s obilježjima histerije, u pozadini koje je stajalo ideološko sektaštvo te duboko ukorijenjeni i naslijeđeni klijentelistički interesi.. :zubi ne djeluje mi to kao ulizivanje..

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests