Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by posmatrac » 23 Jul 2017, 12:07

Melek wrote: 21 Jul 2017, 22:44 Ma dobro to, nego mene malo vise zanima fenomen preobrazbe, metamorfoze dojucerasnjih antifasista u danasnje notorne fasiste :hm
KAd uzmesu o obzir da i medju antofasistima i faistima postoji uvijek odredjeni procenat "pragmaticara" koji drustvenim procesima prilaze iskljucivo sa zadovoljenjem svojih individuialnih materijalnih ciljeva, onda ti nece biti tesko shvatiti zasto su se neki antifaisti pretvarali u fasiste.

ALi smatrati da jedna ideologija nema smisla, zato sto je svih 100% "sljedbenika" nisu ispostovali do kraja, je neozbiljno.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by storm » 23 Jul 2017, 12:45

U nacizmu ti je dobro...ako si nacist...svi drugi su neprijatelji i treba ih zatuci ili barem oznaciti...
U komunizmu ti je dobro ...ako si komunist...(ostalo dopisi iz prvog pasusa)
Isti drek :kafa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by posmatrac » 23 Jul 2017, 12:54

Vrlo mudro, znaci za vrijeme fasizma su svi trcali u fasizam zato sto im je samim tim moglo biti dobro :D.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by storm » 23 Jul 2017, 13:01

posmatrac wrote: 23 Jul 2017, 12:54 Vrlo mudro, znaci za vrijeme fasizma su svi trcali u fasizam zato sto im je samim tim moglo biti dobro :D.
Sto je falilo biti ss ovac u njemackoj u to vrijeme? Ili ustasa u hr?
Nisi bio gladan, mrko gledan od vlasti i represivnih organa...posla je bilo za sve, mogao si spavati na klupici u parku :hihi
To ono...ta retorika :oo
Jedino sto je lose u demokraciji, da vas komuniste i one naciste moram slusati i citati...al ajd...nejaki ste vise.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by posmatrac » 23 Jul 2017, 13:06

storm wrote: 23 Jul 2017, 13:01
posmatrac wrote: 23 Jul 2017, 12:54 Vrlo mudro, znaci za vrijeme fasizma su svi trcali u fasizam zato sto im je samim tim moglo biti dobro :D.
Sto je falilo biti ss ovac u njemackoj u to vrijeme? Ili ustasa u hr?
Nisi bio gladan, mrko gledan od vlasti i represivnih organa...posla je bilo za sve, mogao si spavati na klupici u parku :hihi
To ono...ta retorika :oo
Jedino sto je lose u demokraciji, da vas komuniste i one naciste moram slusati i citati...al ajd...nejaki ste vise.
Ne moramo mi biti jaki, da bi se vi urusili sami od sebe :hihi

Drugim rijecima, sta je falilo biti kriminalac( kao i danas) pa preko fasizma( nacionalizma) ostvarivati materijalni interes, njegujuci "prave" vrijednosti :hihi

Komuniste mozda mozes da neslusas samo na ovom Forumu, uskoro ce ti se poceti pojavljivati na ulicama, kada padnu jalove neoliberalne birokrate poput Sebastijana Kurca :D.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by storm » 23 Jul 2017, 13:15

Je...sad je austrija "jalova" ...prica mi lik :888
Daj ne sramoti se vise...drag si mi :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by posmatrac » 23 Jul 2017, 13:19

Pa naravno da nikada nece biti jalova, dok god smo mi ovako razvijeni, i dok god nam "HAbsburzi" i dalje kreiraju pravila ponasanja :hihi

Drag si i ti meni, pa prijedlog da se ipak drzis hulihganstva medju navijacima :D. :ok

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Krokodil Behko » 23 Jul 2017, 18:23

posmatrac wrote: 23 Jul 2017, 12:03
Krokodil Behko wrote: 21 Jul 2017, 23:09
Melek wrote: 21 Jul 2017, 22:44 Ma dobro to, nego mene malo vise zanima fenomen preobrazbe, metamorfoze dojucerasnjih antifasista u danasnje notorne fasiste :hm

Fašisti su i jedni i drugi, zavisno od okolnosti.
U ovom slucaju to ocito vise nije stvar razlicitih definicija fasizma i antifasizma( koji se debelo razlikuju) nego vise stvar subjektivne "procjene" pojedinca,

Od pojedinca, naravno. Nekada, po stavu bivšeg SKOJ, ja sam bio fašista, a nakon pada socijalizma, ti isti ljudi sada su na vlasti i optužuju me da sam antifašista. Šta je za reći? Man se floskula i parola
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by posmatrac » 23 Jul 2017, 18:30

Krokodil Behko wrote: 23 Jul 2017, 18:23
posmatrac wrote: 23 Jul 2017, 12:03
Krokodil Behko wrote: 21 Jul 2017, 23:09
Melek wrote: 21 Jul 2017, 22:44 Ma dobro to, nego mene malo vise zanima fenomen preobrazbe, metamorfoze dojucerasnjih antifasista u danasnje notorne fasiste :hm

Fašisti su i jedni i drugi, zavisno od okolnosti.
U ovom slucaju to ocito vise nije stvar razlicitih definicija fasizma i antifasizma( koji se debelo razlikuju) nego vise stvar subjektivne "procjene" pojedinca,

Od pojedinca, naravno. Nekada, po stavu bivšeg SKOJ, ja sam bio fašista, a nakon pada socijalizma, ti isti ljudi sada su na vlasti i optužuju me da sam antifašista. Šta je za reći? Man se floskula i parola
AKo si bio ideoloski fasista, onda si to bio i tada i danas, ako si bio "pragmatik" koji se priklanjao obavezno pobjednickoj strani( ne ti, nego onaj ko jeste) onda si beskicmenjak bez jasne ideologije u glavi.
Ako si antifaista danas( istinski) onda si to bio uvijek.

Ne radi se o nikakvim floskulama i parolama, nego o cistoj logici.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by storm » 23 Jul 2017, 19:08

Krokodil Behko wrote: 23 Jul 2017, 18:23
posmatrac wrote: 23 Jul 2017, 12:03
Krokodil Behko wrote: 21 Jul 2017, 23:09
Melek wrote: 21 Jul 2017, 22:44 Ma dobro to, nego mene malo vise zanima fenomen preobrazbe, metamorfoze dojucerasnjih antifasista u danasnje notorne fasiste :hm

Fašisti su i jedni i drugi, zavisno od okolnosti.
U ovom slucaju to ocito vise nije stvar razlicitih definicija fasizma i antifasizma( koji se debelo razlikuju) nego vise stvar subjektivne "procjene" pojedinca,

Od pojedinca, naravno. Nekada, po stavu bivšeg SKOJ, ja sam bio fašista, a nakon pada socijalizma, ti isti ljudi sada su na vlasti i optužuju me da sam antifašista. Šta je za reći? Man se floskula i parola
Ukratko,to je to :ok
Znak da mislis svojom glavom
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by posmatrac » 23 Jul 2017, 19:16

JA bi prije rekao da te raduje sto cojk " misli" tvojom glavom , i ti njegovom :D.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by storm » 24 Jul 2017, 14:59

posmatrac wrote: 23 Jul 2017, 19:16 JA bi prije rekao da te raduje sto cojk " misli" tvojom glavom , i ti njegovom :D.
Pa recimo, da nas nema mnogo i ne spadamo ni u jedno krdo :oo
Kako se neces radovati :love
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Julia-Klara » 03 Feb 2018, 16:07

Hasanbegović predlaže imenovanje Ulice Crvene armije i Ulice Aleksandra Rankovića: 'On pati od stockholmskog sindroma'

Stranka Nova ljevica uputila je u subotu medijima izjavu kojoj se kaže da je predsjednik Odbora za imenovanja naselja, ulica i trgova zagrebačke Skupštine Zlatko Hasanbegović stavio na dnevni red imenovanje ulica kao "nepotpun, neadekvatan i tendenciozan" prijedlog koji ta stranka ocjenjuje provokacijom.

Hasanbegović je na dnevni red 5. sjednice Odbora koja će se održati 6. veljače stavio prijedlog o imenovanju Ulice Crvene armije i Ulice Aleksandra Rankovića, a čiji je navodni predlagatelj nepostojeća Antifašistička inicijativa Hrvatske, navodi ta stranka.

Na samom prijedlogu nema adrese niti OIB-a predlagatelja, kao niti adrese ili OIB-a potpisnika, navodnog Rade Matića, potpisanoga ćirilicom. Uvidom u registar udruga i registar neprofitnih organizacija vidljivo je da takva udruga ne postoji niti je postojala, a pretragom interneta ne nalazi se niti jedan spomen o ovoj inicijativi, kaže se.

"To zahtjev čini nepotpunim, neadekvatnim za upućivanje u proceduru, ali i tendencioznim", ocjenjuje Nova ljevica.

Predlagatelj je kao jedan od razloga za dodjeljivanje ulice Aleksandru Rankoviću naveo "Rankovićevu borbu protiv antifašizma!" Budući da je istoga dana na dnevnom redu prijedlog vraćanja imena Ulice I.L. Ribara i Ulice 8. svibnja (na prijedlog stranke Naprijed Hrvatska) možemo pretpostaviti da je stavljanje na dnevni red prijedlog ove fantomske inicijative zlonamjerna provokacija, kaže Nova ljevica koja je u izjavi navela i da Hasanbegoviću, „kao novom kazališnom komesaru, očito trebaju svjetla pozornice“.

Članica Nove ljevice i zastupnica Lijevoga bloka u Zagrebačkoj skupštini Rada Borić, kao članica Odbora za imenovanja naselja, ulica i trgova, upozorila je više puta Hasanbegovića da inicijativa toga imena ne postoji i da je prijedlog neuvjerljiva konstrukcija i da ga Odbor ne bi trebao uzeti u razmatranje, kaže se u priopćenju.

"No, u nedostatku znanja, informacija i interesa o temama od dnevnog značaja za živote naših građana, Hasanbegović iz mračnih arhiva prošlosti, kada zatreba, izvlači i Rankovića i upravo u rankovićevskoj maniri, podmeće tu inicijativu ukupnoj javnosti", tvrdi Nova ljevica.

Ta stranka smatra kako je "sve vidljivije da su upravo Hasanbegović i njegovi podržavatelji koji se u javnosti prikazuju kao borci protiv relikata komunističkog režima, u tom procesu u potpunosti preuzeli najgore prakse i taktike svojih zakletih neprijatelja, oživjeli ih i tako sami sebi dali razlog za postojanje".

„Kao u priči o stocholmskom sindromu, Hasanbegović inspiraciju nalazi u svom neprijatelju što ne treba čuditi jer u svakom režimu i u svakom vremenu totalitarizam ima iste taktike bez obzira na imena kojima se predstavlja“, stoji u izjavi Nove ljevice.

(HINA)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Tokmak » 03 Feb 2018, 17:09

Zlatko,samo ih čisti!! :kafa
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15119
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 959 times
Been thanked: 946 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Tokmak » 10 May 2018, 13:40

dok zagrebački i hrvatski tzv. antifašisti po profesiji,mogu samo sanjati o ovakvoj nagradi,Zlatko Hasanbegović će u ime svoje obitelji dobiti najviše izraelsko državno priznanje...

antifašisti laju,karavane prolaze... :kafa

Quote:
Saborski zastupnik Zlatko Hasanbegović jučer je dobio pismo Židovske općine u Sarajevu, veleposlanstva Izraela u BiH te Yad Vashema u kojem ga se kao unuka poziva na ceremoniju u čast obitelji Prohić, a na kojoj će Avdi Prohiću, Esmi Prohić, Sabriji Prohić i Safeti Prohić posthumno biti dodijeljeno počasno odlikovanje Pravednici među narodima. Radi se o najvišem izraelskom državnom priznanju pripadnicima drugih naroda koji su tijekom holokausta spašavali Židove. U ovom slučaju spašena je djevojčica Nada Kolman, za čije su spašavanje zaslužni Hasanbegovićevi djed i baka te tetka i tetak.

https://narod.hr/hrvatska/dodjela-na...sku-djevojcicu
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Socrates » 10 May 2018, 13:43

Ne dobija on priznanje. :123
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Krokodil Behko » 02 Jul 2018, 10:16

HASANBEGOVIĆEVOG DOMAĆINA SUSTIGLO "TITOVO PROKLETSTVO": Od skidanja ploče sve je krenulo naopako...


Image

Zagrebački ugostitelj Neven Brajković (55), zvani Brko, najpoznatiji po tome što je sredinom kolovoza prošle godine skinuo uličnu ploču s natpisom Trg maršala Tita, u subotu, 16. lipnja, iznenada je tragično skončao svoj život u obiteljskom kafiću Why not, u Frankopanskoj ulici, u samom centru Zagreba.

- Brko je posljednjih godinu dana često bio depresivan i nervozan. Od tog skidanja Titove ploče sve mu je krenulo na gore. Puno ljudi prestalo je dolaziti u kafić, znam neke s Muzičke akademije. Koliko znam, njegova supruga Sanda jako se željela vratiti u Njemačku, gdje su do prije 15-ak godina živjeli, pa se Brko zbog čitave situacije prije nekoliko mjeseci s njom dogovorio kako će do rujna završiti sve poslove ovdje i krenuti “gore”. Nažalost, nije izdržao pritiske koji su ga tištili i digao je ruku na sebe. Skončao je u kafiću. To je zaista ogromna obiteljska tragedija - govori blizak poznanik pokojnoga, koji gotovo svakodnevno dolazi na kavu u obiteljski kafić Brajkovićevih.

- U subotu rano ujutro, u kafiću su bili samo Neven i čistačica. Zamolio ju je da mu u WC donese ljestve. Kada mu ih je donijela, pitala ga je treba li mu što s placa, a on je rekao kako mu ne treba ništa i da je slobodna, kako može ići i da se ne mora vraćati. Onda je iznutra zaključao kafić. Ona je bila posljednja osoba koja ga je vidjela živa.

Neven Brajković, u krugu obitelji i bliskih prijatelja, pokopan je na Krematoriju na Mirogoju, u četvrtak 21. lipnja u 14.30, što mediji, kao ni njegovu smrt, ni na koji način nisu zabilježili.


Veliki emotivac

- Ni Nevenov posljednji ispraćaj nije došao Zlatko Hasanbegović, koji je godinama svako jutro bio kod njega u kafiću na kavi, zato što je imao zasjedanje Gradske skupštine. To je udovicu Sandu jako pogodilo jer zna što je Neven sve radio i bio spreman napraviti zbog Hasanbegovića - otkriva stalna gošća kafića Why not.

- Nevenov odlazak jako me rastužio, toliko da od onda nemam snage otići u kafić, iako sam tamo godinama svako jutro na kavi. On je bio velika dobričina i preveliki emotivac. S njim sam imao super odnos, a s njegovom ženom baš i ne. On se na neki način identificirao sa mnom, a kako bismo mu pokazali da ga volimo i poštujemo, na lanjskim lokalnim izborima stavili smo ga na našu listu za Gradsku skupštinu.

Kako je u bivšoj državi bio vojni zatvorenik, pomogao sam mu pisati molbu za odštetu, a koliko znam, nešto je i dobio. No, iako smo se gotovo svaki dan vidjeli, zapravo ga nisam dobro poznavao. Zato ne znam što je sve prije radio, iako mi je govorio da je bio gastarbajter u Njemačkoj te kako je poslije Njemačke, a prije kafića, imao neke apartmane na moru, ali da mu je taj posao propao. Tužan sam, on je zaista bio dobričina - kazuje Zlatko Hasanbegović.

- Neven je govorio da je 1984. osuđen za verbalni delikt, i kako je 1988. i 1989. zbog “neprijateljske propagande” proveo 500 dana po hrvatskim zatvorima. Zatim je bio branitelj, a nakon Domovinskog rata, sa suprugom je otišao raditi u Njemačku. Kao povratnik 2004. osnovao je tvrtku Vila Pakoštane i u Pakoštanima je imao 10 apartmana. Govorio je kako je u međuvremenu dio apartmana izgubio, a dio prodao. Tada je u Zagrebu unajmio kafić u Frankopanskoj ulici, koji je nazvao Why not - kaže njegov potreseni stalni gost.

Široka javnost upoznala je Nevena Brajkovića prošloga ljeta u nekoliko dana nakon što je, 15. kolovoza 2017., oko 16 sati, skinuo uličnu ploču s imenom Trga maršala Tita s istočne strane trga, na križanju s Ulicom Andrije Hebranga. To nije bila prva skinuta ploča s imenom Trga maršala Tita, jedna je bila uklonjena mjesec i pol dana ranije, krajem lipnja 2017.

Počinitelj tada nije bio otkriven, a ne bi se doznalo ni tko je skinuo drugu ploču da je sljedećeg dana, 16. kolovoza, Brajković u svom kafiću nije ponudio fotoreporteru Hine da je snimi i otvoreno priznao kako ju je on skinuo. Tada je pozirao s pločom u rukama i pismom u kojem piše da je 1988. i 1989. proveo 500 dana u zatvoru u ime, kako ga je nazvao, “ovog zlikovca i njegovih sljedbenika”. Zatim je na svom Facebook profilu napisao: “Da nije pleh težak za nosit’ skinuo bih i ona dva, drugom prilikom. Pade DIKTATOR”.

Narednog dana, 17. kolovoza 2017. oko devet sati, zagrebačka policija obavila je razgovor s Brajkovićem i najavila kako će počinitelja prijaviti Državnom odvjetništvu. Brajković je potom na svom Facebook profilu napisao: “Hvala na profesionalnom razgovoru hrvatskim policajcima”, a prijateljima je kazao kako je svjestan da će dobiti prekršajnu prijavu te da novčana kazna za takvo djelo iznosi 2500 kuna, ali da je on nema namjeru platiti, već da želi ponosno odslužiti kaznu.

Nakon toga svoje viđenje akcije skidanja ploče s imenom Trga maršala Tita potanko je opisao medijima. Ispričao je kako noć prije skidanja ploče zbog nervoze nije mogao spavati. Toga dana poslijepodne otišao je u spremište svog kafića, uzeo ljestve i montažni ključ za automobilske gume, i oko 16 sati krenuo prema obližnjem Trgu maršala Tita.

- Godinama sam želio skinuti tu ploču, ali me svaki put nešto spriječilo. Noć prije pomolio sam se Gospi, i znao sam da više nema odgađanja. Kako je taj dan bio blagdan Velike Gospe, kada sam došao pred ploču koju godinama gledam s prezirom, sam sebi sam rekao “Gospa je uz tebe”. Popeo sam se na ljestve, ne mareći na fotoaparate južnokorejskih turista i trube podrške prolazećih automobila.

Trebalo mi je nekoliko minuta da ploču razmontiram, nisam očekivao da će biti toliko teška, no na kraju sam je stavio u vreću drogerijskog lanca i ponosno odnio u svoj lokal. Htio sam skinuti i ostale ploče na trgu, ali nije bilo vremena. To je akcija koja se planirala mjesec dana. Znao sam da će mi htjeti uzeti ploču i zato sam je poslao u Sloveniju na skriveno mjesto - govorio je Brajković, koji je ispričao i kako je ploču navodno prokrijumčario kroz mali prozor svog kafića, gdje ju je u susjednom dvorištu preuzeo tajanstveni muškarac koji je prije rekao šifru: “Tovar Tito za Sloveniju!”.

Pritom je rekao da će dati izraditi kopiju ploče koju će držati u svojem lokalu. Priča nije bila odviše uvjerljiva, ali Brajković je u vezi toga ostao ustrajan.


Image

Velimir Bujanec slavi rođendan u društvu Zlatka Hasanbegovića

- Neven je oko te ploče u medijima pričao što je pričao, ali svi znamo da ga je na njezino skidanje na neki način utjecao Hasanbegović. Možda ga nije direktno nagovarao, nego je u to vrijeme u njihovom društvu stalno u zraku bilo pitanje tko će tako nešto napraviti. Svima je jasno da ju je Neven dao Hasanbegoviću, koji ju je krajem lanjskog kolovoza dao Velimiru Bujancu kao svadbeni poklon - otkriva stalna gošća kafića Why not.


Odbijena žalba


U jeku priče oko skinute Titove ploče, 18. kolovoza 2017., mediji su otkrili i objavili kako je Neven Brajković Poreznoj upravi dužan 747.531 kunu, prema posljednjem službeno objavljenom popisu poreznih obveznika koji imaju dug na dan 31. listopada 2016.

- Nemam porezni dug. Presudom Visokog upravnog suda od 27. lipnja 2017. oslobođen sam, odnosno odbijena je žalba Ministarstva financija sa zaključkom kako je pogrešno utvrđena osnovica PDV-a, i to zbog pogrešno utvrđene vrijednosti nekretnine - govorio je tada Brajković, otkrivši kako sporni porez nema veze s kafićem u Frankopanskoj.

Cijela priča sa skidanjem ploča s imenom Trga maršala Tita događala se u političkoj atmosferi koju su stvorile tadašnje zvijezde u usponu hrvatske desnice, Zlatko Hasanbegović i Bruna Esih, stalni gosti kafića Nevena Brajkovića, koji su oni na prošlogodišnjim lokalnim izborima krajem svibnja stavili na 47. mjesto svoje liste za zagrebačku Gradsku skupštinu. Hasanbegović i Esih preko svoje Liste Neovisni za Hrvatsku predložili su Odboru za imenovanje ulica Skupštine Grada Zagreba promjenu imena Trga maršala Tita, a nakon njihova uspjeha na lokalnim izborima, u zamjenu za njihovu podršku, njihov prijedlog podržao je gradonačelnik Milan Bandić, pa je Odbor odluku o promjeni donio 21. srpnja, a Gradska skupština to je potvrdila 31. kolovoza, dakle 16 dana nakon što je Brajković skinuo ploču. Zatim je u rujnu, na prijedlog gradonačelnika Bandića, Trg maršala Tita dobio novo ime Trg Republike Hrvatske. Osim po skidanju ploče Trg maršala Tita - a i vezano na to - Brajković je bio poznat i kao vlasnik kafića koji je na lokalnim izborima u svibnju prošle godine bio neformalni stožer Brune Esih.


Image
Zagreb, 290618.Frankopanska 22.Procelje kafica Why Not.


kafić Why Not

- Sve je počelo kod Brke, u kafiću Zašto ne. Uostalom, prva stvar koju ujutro napravim ondje je popiti kavu... - kazao je u noći neposredno nakon prošlogodišnjih lokalnih izbora Zlatko Hasanbegović.

- Iz kafića sam pobijedio HDZ - tih dana krajem svibnja 2017., zaključio je Hasanbegović i tako, posredno, u prvi plan stavio mali kafić Nevena Brajkovića.

- Zlatko i Bruna u našem kafiću dogovaraju ključne poteze, ali ja se ne miješam. Zna se često dogoditi da za jednim stolom sjedi Hasanbegović, a za drugim Vesna Pusić ili Nenad Stazić. Dolazio je i Arsen… - govorio je Neven Brajković.

Kafić Why not nalazi se u haustoru u Frankopanskoj ulici 22/24, u kojem su od ugostiteljskih objekata još klub Kod Draška, dugogodišnjeg zagrebačkog ugostitelja Draška Romca, te kafić 22.000 milja i Havana cigar shop, Renate i Alena Kosanovića, vlasnika tvrtke Camelot, najvećih uvoznika kubanskih cigara. Kafić Why not najmanji je, no ima ugodnu terasu, a Nevenu Brajkoviću godinama ga je iznajmljivao Leksikografski zavod “Miroslav Krleža”, piše jutarnji.hr.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Julia-Klara » 02 Jul 2018, 11:43

Koji debili braco slatka :kuku
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by storm » 02 Jul 2018, 12:08

Opet tito kriv :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6804 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Julia-Klara » 02 Jul 2018, 12:11

Ja ne kontam vise tu opsjednutost Titom :)
Za sve sto sami ne mozemo dovesti u red u svojim zivotima - Tito je kriv :djed










:kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests