Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by KOMESAR » 05 Jul 2016, 18:30

dr laganini wrote:..po čemu je ulizica..jeli zato :Od samoga početka zbog svojih jasno artikuliranih stajališta izvrgnut je neviđenoj difamacijskoj kampanji s obilježjima histerije, u pozadini koje je stajalo ideološko sektaštvo te duboko ukorijenjeni i naslijeđeni klijentelistički interesi.. :zubi ne djeluje mi to kao ulizivanje..
Kako bi neko,ko nije katolik, u HDZ-u bio živ?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Mohr » 05 Jul 2016, 18:35

KOMESAR wrote: ..zašto čemu predrasude..ja se mislim da će jednog dana srbin bit na čelu hdz .. :pusi
Ulizice - to su za mene najgori ljudi na svijetu, najštetniji, najpokvareniji.

Oni podržavaju svaku vlast, oni i jesu vlast, oni siju strah bez milosti, bez ikakvog obzira, hladni kao led, oštri kao nož, kao psi vjerni svakoj državi, kao kurve nevjerni svakom pojedincu, najmanje ljudi od svih ljudi.

Dok njih bude nema sreće na svijetu, jer će uništiti sve što je istinska ljudska vrijednost.

Meša Selimović[/quote]
..na koga misliš..yugofašiste.. :stop[/quote]
Na Zlatka![/quote]


:aplauzz :ruke

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 18:37

Mohr wrote:
KOMESAR wrote: ..zašto čemu predrasude..ja se mislim da će jednog dana srbin bit na čelu hdz .. :pusi
Ulizice - to su za mene najgori ljudi na svijetu, najštetniji, najpokvareniji.

Oni podržavaju svaku vlast, oni i jesu vlast, oni siju strah bez milosti, bez ikakvog obzira, hladni kao led, oštri kao nož, kao psi vjerni svakoj državi, kao kurve nevjerni svakom pojedincu, najmanje ljudi od svih ljudi.

Dok njih bude nema sreće na svijetu, jer će uništiti sve što je istinska ljudska vrijednost.

Meša Selimović
..na koga misliš..yugofašiste.. :stop[/quote]
Na Zlatka![/quote]
..kako se yugo fašisti oduševi .. :pusi

:aplauzz :ruke[/quote]

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Mirelam » 05 Jul 2016, 18:51

Ma neka ba ljudi, dobar je Zlaja.
Mog'o je i nas dopast', ko da nam jedan nije bio dovoljan :ooo

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 19:02

KOMESAR wrote:
dr laganini wrote:..po čemu je ulizica..jeli zato :Od samoga početka zbog svojih jasno artikuliranih stajališta izvrgnut je neviđenoj difamacijskoj kampanji s obilježjima histerije, u pozadini koje je stajalo ideološko sektaštvo te duboko ukorijenjeni i naslijeđeni klijentelistički interesi.. :zubi ne djeluje mi to kao ulizivanje..
Kako bi neko,ko nije katolik, u HDZ-u bio živ?
.....za tebe i takve sve što je hrvatsko je ustašluk pa me i ne čudi da tako promišljaš.. :lud

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by KOMESAR » 05 Jul 2016, 19:09

dr laganini wrote:
KOMESAR wrote:
dr laganini wrote:..po čemu je ulizica..jeli zato :Od samoga početka zbog svojih jasno artikuliranih stajališta izvrgnut je neviđenoj difamacijskoj kampanji s obilježjima histerije, u pozadini koje je stajalo ideološko sektaštvo te duboko ukorijenjeni i naslijeđeni klijentelistički interesi.. :zubi ne djeluje mi to kao ulizivanje..
Kako bi neko,ko nije katolik, u HDZ-u bio živ?
.....za tebe i takve sve što je hrvatsko je ustašluk pa me i ne čudi da tako promišljaš.. :lud
Ja sam, za razliku od tebe,živio HDZ.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 19:10

KOMESAR wrote:
dr laganini wrote:
KOMESAR wrote:
dr laganini wrote:..po čemu je ulizica..jeli zato :Od samoga početka zbog svojih jasno artikuliranih stajališta izvrgnut je neviđenoj difamacijskoj kampanji s obilježjima histerije, u pozadini koje je stajalo ideološko sektaštvo te duboko ukorijenjeni i naslijeđeni klijentelistički interesi.. :zubi ne djeluje mi to kao ulizivanje..
Kako bi neko,ko nije katolik, u HDZ-u bio živ?
.....za tebe i takve sve što je hrvatsko je ustašluk pa me i ne čudi da tako promišljaš.. :lud
Ja sam, za razliku od tebe,živio HDZ.
..TI SI ŽIVIO YUGU AL ŠTO JE JOŠ ŽALOSNIJE ŽIVIŠ JE I DALJE..TO JE PROBLEM..

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 19:17

Općenito, boravak u Zagrebu prvih muslimana iz BiH krajem 19. i početkom 20. stoljeća, u književnom, kulturnom i političkom smislu usko je povezan s Antom Starčevićem i Strankom prava. Starčevićev nacionalizam, oslobođen svih konfesionalnih natruha, doktrinarno oporbenjaštvo i objektivan odnos prema islamu, magnetski su privlačili prvi postosmanski bosanski muslimanski intelektualni naraštaj, zaokupljen idealom harmonizacije islamske tradicije i glavnih tekovina europske modernosti”, piše Hasanbegović.

Jednaku je pozivnu otvorenost prema muslimanima pokazivao i Josip Frank, dok je Ante Pavelić često puta isticao kako je prva slova naučio kod hodže u mektebu.

Ključni događaj za razvoj muslimanske zajednice u Hrvatskoj bio je Zakon o priznanju islamske vjeroispovijesti u kraljevinama Hrvatskoj i Slavoniji, usvojen 1916. godine u Hrvatskom saboru.

Nakon kraja 1. svjetskog rata u Zagrebu je živjelo oko 200 muslimana. Prema popisu iz 1921., na području Hrvatske i Slavonije živjelo je 2537 muslimana, od čega 474 u Zagrebu.

Deset godina kasnije, u Savskoj banovini živjela su 3823 muslimana, a u Zagrebu njih 1239. U Zagrebu se vremenom razvijaju brojne vjerske i obrazovne institucije
...većina muslimana opijeni yugofašizmom koji ih je skupo koštao i dalje se furaju na tu doktrinu.. :place

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 19:19

Zagrebački su muslimani, piše Jonjić, proglašenje NDH u travnju 1941. dočekali s olakšanjem i odobravanjem, baš kao i većina muslimana u BiH (u isto se vrijeme sandžački muslimani nastoje pripojiti Bosni i Hercegovini, a preko nje Hrvatskoj). Pritom je moglo biti razlika u motivima, ali je uvijek važno imati na umu, da nekakvoga organiziranog muslimanskog otpora protiv NDH nije bilo, pa čak i poznate muslimanske rezolucije – koje se često pokušava krivotvoriti i iskrivljeno tumačiti – nikada ni jednom riječju ne dovode u pitanje državni okvir i hrvatsku nacionalnu orijentaciju, nego se tek konfrontiraju s pogrješkama režima te zločinima i zlouporabama u ime vlasti. Karakterističan je u tom kontekstu odgovor posljednjega hrvatskog ministra vanjskih poslova, dr. Mehmeda Alajbegovića, na pitanje jugoslavenskih istražitelja o razlozima njegova pristupanja ustaškom pokretu. Iako je svjestan, da mu je oko vrata već nataknuta omča, Alajbegović ne kalkulira niti traži opravdanje: «Glavni motiv koji me je rukovodio da pristupim, odnosno kada sam pristupao ustaškom pokretu, bila je ideja hrvatske države. Na mene je dakle pri tome utjecala spoznaja o pravu hrvatskog naroda na svoju državu i drugi motivi nisu me pritom rukovodili."

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 19:21

U mladosti je surađivao s prvaškim strankama, a jedno vrijeme bio je i predsjednik mladeži Hrvatske čiste stranke prava.

Ljevičari i antifašisti ga ne vole je javno govori da je “Hrvatska 1945. pala pod oslobođenje” , da je 1945. godine Jugoslavija utemeljena kao negacija hrvatske države, a Hrvatska oslobođena 1990. godine..što je apsolutna povjesna istina..

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Mohr » 05 Jul 2016, 19:26

Ovo smeće koje citiraš i nije ništa drugo doli Alajbegova slama :D.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 19:28

Šačica luzera koji se javnosti godinama predstavljaju kao „nevladine“ udruge i aktivisti „civilnog društva“, zapravo su uhljebi državnog proračuna – „račundžije“ koji koriste hrvatsku nezainteresiranost za tzv. nevladin sektor – pa sisaju s proračunske sise golema sredstva. Konkretno: živčenjače i unezvjereni kompleksaši koji su u sačekuši ispred Hrvatskog državnog sabora dobacivali dr. Hasanbegoviću, od bivše su vlasti iz Ministarstva kulture u godini dana za svoje „projekte“, „portale“ i slobodne aktivnosti izvukli – prema jednoj računici – 38 milijuna kuna. To, naravno, nije sve. E sad, svi se s pravom pitamo: kako to da u Hrvatskoj nema novaca za njegovatelje djece s posebnim potrebama, a ima za Šerbedžijin dernek na Brijunima ili Mirkovićevo pijano orgijanje po Motovunu?! Ako su to zaista „uspješni“ projekti – zašto ih ne financiraju privatne kompanije, banke, dokoni tajkuni, donatori… zbog toga je dočekan na nož a antimuslimanska klima kod drugova je kulminirala po portalima di se dizala hajka na našeg efendija..a vama drugovim muslimanskog predznaka zanimljivo to nije smetalo samo vam smeta hrvatska gdje muslimani imaju najbolji status u europ..po ričima vašeg muftije.. :zubi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 19:30

Mohr wrote:Ovo smeće koje citiraš i nije ništa drugo doli Alajbegova slama :D.
"Moderna Hrvatska država je nastala nasuprot jugoslovenskoj državi i nasuprot jugoslovenskom komunizmu i sve temeljne vrednote Republike Hrvatske: državna nezavisnost, parlamentarni poredak, sloboda, ljudska prava i demokraciju u savršenoj su suprotnosti sa aspektom jugoslavenskog totalitarnog komunističkog naslijeđa", :kita

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 19:36

"Domovinski rat je jedini u 20. stoljeću u kojem su Hrvati izašli kao istinski pobjednici i jedini temelj na kojem se treba graditi Hrvatska. Duhovi i zlodusi prošlosti izazivat će stalni rascjep i beskrajne debate. Antifašizam nije temelj ove države, već floskula koja nema utemeljenje u ustavnom tekstu, ne spominje se nigdje ni jednom riječju u Ustavu. ZAVNOH se spominje, ali ne i antifašizam."
...kratko i jasno...:zubi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 19:38

... O HUSEINU ef. ĐOZI, IMAMU HANDŽAR DIVIZIJE:

"Husein Đozo je, s obzirom na nepovoljan socijalni i politički kontekst u kojem je djelovao, najistaknutiji islamski reformator i obnovitelj islamske misli u povijesti muslimanskih Bošnjaka. Naravno, nisam dovoljno kompetentan da o tome iznosim apriorističke sudove, ali slične ocjene davali su i najvažniji današnji bošnjački islamski intelektualni autoriteti poput Enesa Karića. Kada se sve to ima u vidu, pitanje o tome treba li osnovna škola u Đozinu Podrinju nositi njegovo ime, potpuno je izlišno. Moj odgovor je – da, treba, i to ne samo osnovna škola, i ne samo u Goraždu.".. :hihi

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Mohr » 05 Jul 2016, 19:38

dr laganini wrote:"Domovinski rat je jedini u 20. stoljeću u kojem su Hrvati izašli kao istinski pobjednici i jedini temelj na kojem se treba graditi Hrvatska. Duhovi i zlodusi prošlosti izazivat će stalni rascjep i beskrajne debate. Antifašizam nije temelj ove države, već floskula koja nema utemeljenje u ustavnom tekstu, ne spominje se nigdje ni jednom riječju u Ustavu. ZAVNOH se spominje, ali ne i antifašizam."
...kratko i jasno...:zubi

Eto dragi gledaoci/čitatelji, može li se biti veći kreten negoli ovako nešto kazati, odlučite sami :cudi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 19:40

Mohr wrote:
dr laganini wrote:"Domovinski rat je jedini u 20. stoljeću u kojem su Hrvati izašli kao istinski pobjednici i jedini temelj na kojem se treba graditi Hrvatska. Duhovi i zlodusi prošlosti izazivat će stalni rascjep i beskrajne debate. Antifašizam nije temelj ove države, već floskula koja nema utemeljenje u ustavnom tekstu, ne spominje se nigdje ni jednom riječju u Ustavu. ZAVNOH se spominje, ali ne i antifašizam."
...kratko i jasno...:zubi

Eto dragi gledaoci/čitatelji, može li se biti veći kreten negoli ovako nešto kazati, odlučite sami :cudi
..oćeš o svom idolu titi.. :sjedi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 19:41

"O Josipu Brozu Titu očigledno nema konsenzusa u hrvatskoj javnosti. S jedne strane postoje apologeti kulta, s druge strane su ljudi koji u njemu vide utjelovljenje komunističkog jugoslavenskog diktatora, dakle, osobe odgovorne za masovne ratne i poratne zločine.

Mislim da je glavni nedostatak svih ovih godina što se previđa temeljni povijesni kontekst sadašnjosti u kojoj mi živimo, u hrvatskoj državi utemeljenoj na demokratskim vrijednostima, zemlji članici EU-a. To je jedina relevantna vizura iz koje trebamo suditi o povijesnim ličnostima i događajima nakon Drugoga svjetskog rata...

Ova vrsta diskursa koji dominira hrvatskim medijima je danas potpuno nezamisliva u svim baltičkim zemljama, Poljskoj, Mađarskoj, ali je, nažalost, zamisliva u Hrvatskoj. U hrvatskom javnom životu dominira elita koja ima sentimentalni odnos prema prošlosti i to nameće kao dominantni javni diskurs."

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by Mohr » 05 Jul 2016, 19:50

"Tito je iskreno voleo ne samo slobodu, nego i mir u svetu. Za svetski mir, borio se celog svog života i bio jemac tog mira. Osetićemo, ponavljam, njegovo odsustvo"

Sandro Pertini (Predsednik Italije)

Eto vidiš, jel' to neki problem ;) Ili da čujemo recimo npr. Willyja Brandta što misli o tome tj. o njemu :roll Ali nećemo, što su oni spram gromade Hasanbega :D. Držat ćemo se teme i slušati njakanje tog kenjca :pusi

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Moje ime je Zlatko. Zlatko Hasanbegović!

Post by dr laganini » 05 Jul 2016, 21:24

Mohr wrote:"Tito je iskreno voleo ne samo slobodu, nego i mir u svetu. Za svetski mir, borio se celog svog života i bio jemac tog mira. Osetićemo, ponavljam, njegovo odsustvo"

Sandro Pertini (Predsednik Italije)

Eto vidiš, jel' to neki problem ;) Ili da čujemo recimo npr. Willyja Brandta što misli o tome tj. o njemu :roll Ali nećemo, što su oni spram gromade Hasanbega :D. Držat ćemo se teme i slušati njakanje tog kenjca :pusi
..cudime da nisi i castra slomenuo..crvena komunisticka banda..da wilyi brand sovjetsmi spijun... .. :place

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests