Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by dr laganini » 06 Apr 2017, 16:36

..a sto vise dodat ko sto je jovan raskovic davno definira lud narod...

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by srculence7 » 06 Apr 2017, 23:09

Policija podržala protest

Policijski sindikat je podržao "Protest protiv diktature" saopštenjem za javnost u kojem ističu da se ne stavljaju ni na čiju stranu i pozivaju sve političke partije da puste decu i studente da mirnim putem iskažu svoje nezadovoljstvo.

Image

"Poštovana gospodo, nemojte razmišljati o svojim ličnim interesima, samo o svojim porodicama, razmišljajte o svim građanima, njihovim porodicama, deci i naraštajima koji će tek doći", piše između ostalog u saopštenju koje je objavljeno na Fejsbuk strani Sindikat zaposlenih policije. Ovo saopštenje je naslovljeno sa "Poslušajmo decu".

Oni pozivaju sve strane da puste mlade da izraze nezadovoljstvo mirnim putem i ujedno su pozvali policijske službenike da primenjuju zakonska ovlašćenja.

- Poštovana gospodo iz vladajuće partije i opozicije iz naprednavedenog sedite zajedno i rešite ovaj problem u zajedničkoj prostoriji ako treba, pobijte se među sobom, ali nemojte dozvoliti da strada nijedan život dece, građanina ni policijskih službenika, zato što ste vi negde pogrešili - zaključak je saopštenja.

Reprezentativni Policijski sindikat Srbije i Vojni sindikat Srbije najavili su danas da će zbog lošeg položaja i standarda zaposlenih 8. aprila protestovati ispred zgrade Vlade Srbije u Beogradu.

U saopštenju koje je potpisao predsednik Policijskog sindikata Veljko Mijailović je navedeno da ih je teška situacija u MUP Srbije i Vojsci Srbije naterala da po četvrti put izadju na ulice i traže svoja prava.

Izvor: Noizz.rs
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by Mala_Mu » 06 Apr 2017, 23:18

Koliki je bio procenat izlaznosti?

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3692 times
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by srculence7 » 06 Apr 2017, 23:49

Mala_Mu wrote:Koliki je bio procenat izlaznosti?
Nešto ispod 60% oko 54% otprilike, ne znam tačno...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by SPINERKA » 07 Apr 2017, 02:09

Pevačice Jelena Karleuša napisala je otvoreno pismo novoizabranom predsedniku Aleksandru Vučiću. Karleuša već danima podržava studentske proteste i preko društvenih mreža apeluje na građane da se i oni priključe mladim ljudima koji protestuju protiv diktature.
Njeno pismo prenosimo u celosti:
GOSPODINE VUČIĆU, SRAM VAS BILO Sram vas bilo što su srpska deca na ulicama,
Sram vas bilo što su na ulice izašli gladni,
Sram vas bilo što ih vaši dupeuvlakački mediji nazivaju pijanim huliganima,
Sram vas bilo što i pored diploma, pameti, želje i mladosti ne mogu da se zaposle, dok vaši kadrovi sa kupljenim diplomama zapošljavaju i rodjake i ljubavnice,

Sram vas bilo za Pink i Informer koji se na vaše protivnike ostrvljuju kao besni psi,
Sram vas bilo za RTS, javni servis SVIH GRADJANA koji izveštava o skupu SNS-a u Pržogrncima ali ne i o hiljadama studenata na ulicama svih velikih gradova,

Sram vas bilo što samo vašu njušku gledamo na svim tv ekranima i na svim naslovnim stranama,
Sram vas bilo što ste i predsednik i premijer i Sveti Petar i prva, druga i treća dama,
Sram vas bilo što ste uveli cenzuru medija goru od vremena Miloševića,

Sram vas bilo što ste okruženi lopovima, kriminalcima sa poternica i bagrom koja je pokrala narod dok običan čovek ide u zatvor zbog neplaćenih parking mesta dok im izvršitelji plene ono malo imovine, Sram vas bilo što se ljudi vas PLAŠE,
Sram vas bilo za svaki sendvič koji je u predizbornoj kampanji gladni narod trpao u usta,
Sram vas bilo za rušenja, zastrašivanja, lažna obećanja i bajke za idiote,

Sram vas bilo za botove koje plaćate da napadaju sopstveni narod i neistomišljenike,
Sram vas bilo što nam se deca leče sms-om dok vi iz budžeta trošite milijarde naših para na vaše kampanje,
Sram vas bilo što su vam uzori i pajtaši Milo i Dodik, „poznati po demokratskoj vladavini i poštenju“, sa milijardama u džepovima, a Ceca „dama“ kojoj se divite,

Sram vas bilo što sam ja jedna od retkih koja se usudila ovo da napiše, dok oni koji su i stariji i pametniji i obrazovaniji od mene ĆUTE JER SE PLAŠE VAŠE OSVETE,
Sraaaaaam vas bilo bre…

PS(a mene je sram što ovo pre nisam napisala, što sam se plašila i što ste mi nekad čak bili i simpatični sa onim ustima koje ližete)“
:hihi Dobra je .
Image

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by dr laganini » 07 Apr 2017, 09:29

..umrice od srama...a karleusa je moralna vertikala u srbiji :hm

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by posmatrac » 07 Apr 2017, 12:49

storm wrote:
posmatrac wrote:
storm wrote:Da bi se mijenjalo nekad nešto, trebalo bi se izaći na izbore gotovo plebiscitarnom većinom....
ovako ruralci i stranački tupsoni kroje svima ....
ok ovdje ništa novo....ali dogodio se brexit pa protesti....pa Trump pa protesti....kao da se osjećaj krivnje jer nisi izašao na izbore, malo ublažava jer sutradan, eto protestiraš....
KAko ono rece MArk Tven " da se glasanjem ista moze promijeniti, kriminalni oligarhi nam nikada ne bi dali da glasamo" :ok


Mark Twain je umro davno....
Jako se slažem sa Rambo Amadeusom....da bi glasački listič trebao sačinjavati i kratki IQ test, kroz koji bi kao odgovor glasač dao opciju....

Kako bi pao rejting SDAHDZSNSD :plavi
Mislim da bi i izborni prag bio doveden pod znak pitanja :valja
Ja o IQ testu pricam 20 godina ako mi vjerujes, nisam eto znao da brat Rambo predlaze nesto slicno.

Nista posebno, par opstih pitanja cisto da se vidi da li glasac zna gdje se nalazi, malo opsteg obrazovanja, broj kontinenata ,planeta, da nabroji okeane, da pokaze gdje se nalazi na karti Evrope itd :zubi ( ali nema varanja preko interneta, danas vidim na drustvenim mrezama ali i na Forumima, svi pametni i nacitani bem ti :D. )

Umro Mark Tven ali su manipulacije ostale iste, kada mi mislimo npr da se u Hrvatskoj nesto promijenilo sto je Milanovic demokratski porazio i smijenio Kosorku, nakon kratkog vremena vidimo da je cojku kako kaze " srce ljevicarsko, ali mozak desnicarski" ili kada " naprednjaci" u Srbiji smijene " legalno" demokrate, JOpet se utrkuju ko ce sa Dodikom da bude u boljim odnosima i ko ce ga vise " maziti" sto jasno govori da se tu nista ne mijenja, i da izborne procese kontrolisu velike " tate" iz Washingtona i Brisela( lakta se tu i Putin,a li treba i on zapadu da Rusiju jos vise razhebe), isto kao sto u Americi predsjenike postavljaju te im izborne kampanje finansiraju razni Rotchildi, Rokfeleri itd.


User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by Femea » 07 Apr 2017, 18:23

Biračima je uglavnom jedna pamet prije glasačke kutije a druga kasnije.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by Vladimir RUS » 07 Apr 2017, 18:46

Ljudi na ovim prostorima još nisu svjesni moći odabira, da to nije praznik pa da se ispoštuje već nešto što ima odjek godinama. Tako je i ovdje u BiH.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by posmatrac » 08 Apr 2017, 15:10

Femea wrote:Biračima je uglavnom jedna pamet prije glasačke kutije a druga kasnije.
Ovdje biraci mitinguju najvise iz razloga sto su uvjerenja da su izbori namjesteni, sto znaci da nije iskljuceno da imaju isti stav i prije i poslije izbora ;)

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by Femea » 08 Apr 2017, 15:35

posmatrac wrote:
Femea wrote:Biračima je uglavnom jedna pamet prije glasačke kutije a druga kasnije.
Ovdje biraci mitinguju najvise iz razloga sto su uvjerenja da su izbori namjesteni, sto znaci da nije iskljuceno da imaju isti stav i prije i poslije izbora ;)
Napisah uglavnom a da li su izbori namješteni ili ne to ja ne znam ;)
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120362
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6956 times
Been thanked: 7873 times
Status: Online

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by Krokodil Behko » 10 Apr 2017, 00:10

To "namještanje izbora" samo je izgovor.
Istina, Vučić svima tamo ispira mozak, ali, kako mi se čini, iza ovih protesta stoje neki još gori od njega. Obzirom na to da se danima okupljaju desetine hiljada u BG (to nije mala stvar za organizovati), neki prikriveni centar diriguje. Nadam se da tu Rusi nisu upetljali svoje prste, kao i oko izbora u Crnoj Gori.
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by posmatrac » 10 Apr 2017, 01:31

Krokodil Behko wrote:To "namještanje izbora" samo je izgovor.
Istina, Vučić svima tamo ispira mozak, ali, kako mi se čini, iza ovih protesta stoje neki još gori od njega. Obzirom na to da se danima okupljaju desetine hiljada u BG (to nije mala stvar za organizovati), neki prikriveni centar diriguje. Nadam se da tu Rusi nisu upetljali svoje prste, kao i oko izbora u Crnoj Gori.
Sta mislis kako je ovaj " sretnik" pogodio da ce Vucic dobiti vise od 42% glasova od Jeremica na izborima , pa jos ulozio 50000 Eura?

http://www.vijesti.rtl.hr/novosti/svije ... 2000-eura/

Nije ovo prvi put da Vucic strahovladom, diktaturom i 100% nim pokrivanjem medijskog prostora ali i ubacivanjem dotanih glasova, u stvari izbore cini nelegalnim, to je radio i 2014te( iz aviona se vidi da se radi o psihopati spremom na sve da bi po svaku cijenu zadrzao vlast, sreca da je 21 vijek i prisutnost stranih medija u Srbiji, inace bi manijak do sada ubijao svoje sugradjane)

http://www.intermagazin.rs/kada-bi-se-i ... abranjeni/


Skidali su Srbi i i KAradjordja i Obrenovice i Drazu i Milosevica i mnoge druge kad pretjeraju sa glupostima,a danasnja Srbija 20 godina trpi nazadluke svih vrsta, Vucic je samo kap koja je prelila casu.

Demonstrante mahom cine studenti i mladja obrazovana raja(, podrzava ih i ljevicar Sasa JAnkovic koji je okrenut zapadu a ne Rusiji, p aje vrlo tesko ocekivati da Rusi sa vlasti zele skinuti onoga ko u stvari svo vrijeme koketira i prkosi Evropi sa tim istim Putinom.

Ali nama u Bosni je super i zato imamo vremena da sjedimo i ispijamo kafe po citav dan u gradu, i onako smo mislili kroz istoriju da ce uvijek drugi misliti za nas :lupa

Image :D.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by storm » 10 Apr 2017, 06:51

Nikad ništa do kraja odraditi....nikad i ništa...to je boljka balkana!!!
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by Podrinjac » 10 Apr 2017, 06:54

'Namješteno' je izgovor ljudi koji ne glasaju.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by Melek » 10 Apr 2017, 07:00

Lahke mete :kafa
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26639
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14672 times
Been thanked: 3908 times
Status: Online

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by Veca » 10 Apr 2017, 11:15

...to je tamo, daleko! ...sta se nas tice sto Srbija protestira?! :hm
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by Username » 10 Apr 2017, 18:03

I poslije kazu Karleusa glupa

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Protesti u Beogradu, NS i Nišu

Post by SPINERKA » 10 Apr 2017, 18:28

:hm neki -Dabic :hihi
Image

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: immuno and 12 guests