Crna Gora

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by posmatrac » 26 Dec 2016, 23:15

Nije on uporan, nego nije normalan :D

U Usa jos doseljenici i mogu da imaju uvid u svoje genetske korijene(ne svi naravno) jer su naselili AMeriku prije nikih 200 godina(i kasnije), ali su svi nacionalno Amerikanci,a u Bosni 90% pravoslavaca i katolika koji su rodjeni u Bosni, i ciji preci su rodjeni u Bosni, koji znaci veze nemaju sa Srbijom i Hrvatskom, svoj nacionalni identitet preko vjerskog faktora vezu za nacionalni, Srpski i Hrvatski, umjesto da su Bosanci pravoslavci i Bosanci katolici.

Da je Bosna ekonomski jaka ,da je Pravna drzava kao Usa, da je svjetska vojna sila utrkivali bi se oni ko je veci Bosanac.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by Socrates » 26 Dec 2016, 23:20

Pa I ja vidim da naginje prema neuracunljivosti u posljednje vrijeme. :lud

Ponavlja sebi, ne nama, mantru koju je izabrao i tako mu je valjda lakse. Ipak, ne znam kako sa tolikom sigurnoscu moze da prica o kontinentu I zemljama koje je samo na karti vidio.

Hajde sto je izdodikovan, to razumijem.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by posmatrac » 26 Dec 2016, 23:29

Socrates wrote:Pa I ja vidim da naginje prema neuracunljivosti u posljednje vrijeme. :lud

Ponavlja sebi, ne nama, mantru koju je izabrao i tako mu je valjda lakse. Ipak, ne znam kako sa tolikom sigurnoscu moze da prica o kontinentu I zemljama koje je samo na karti vidio.

Hajde sto je izdodikovan, to razumijem.
Ja bi ga prvi podrzao da mu prica ima ikakvog smisla, zaista nisam pristrasan, ali lupa gluposti i neistine silom.

Smeta mu Bosanstvo, jer je garant opstojnosti Bosanske drzavnosti(kao sto je to i Bosanski jezik), podjela na Bosnjake, Srbe i Hrvate ga tjesi da ce se Bih jednom podijeliti po vjerskoj liniji ;)

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by Vladimir RUS » 27 Dec 2016, 21:01

Socrates wrote:
Vladimir RUS wrote:
Socrates wrote:
Vladimir RUS wrote:To o čemu vi pričate, nema blage veze sa mozgom. Moderne nacije ne postoje. Kad ne ide u Americi, zašto bi išlo u BiH.

U Americi većina se deklariše kao pripadnici naroda od kojih vuku porijeklo dok američki državljani koji se deklarišu kao Amerikanci u smislu etničke pripadnosti su manjina u svojoj vlastitoj državi, baš kao i Bosanci kao etnička pripadnost u Bosni i Hercegovini.

Bosna i Hercegovina je država srpskog, hrvatskog i bošnjačkog naroda. Ako se to nekom ne sviđa, onda molim lijepo, zašto onda niste glasali da vam je nacionalnost bosanska, a ne bošnjačka.
Ovo o Americi nije istina. Da si rekao Kanadjani, pa hajde, ali Amerikanci su prije svega Amerikanci. Uspjesno su izgradili nacionalni identitet, I na tome se radilo od deklaracije nezavisnosti.
Svako na svoj način je odvojio etničku pripadnost od državljanstva. Amerikanci tako što za sebe kažu da su Amerikanci (što isključivo ima geografsku konotaciju u smiislu zemlje kojoj pripadaju), a izjašnjavaju se kao Irci, Nijemci itd. Opet se vraćamo na početak.

Dok Kanađani isto, s tim da kod njih Frankofoni Kanađani kažu za sebe da su Francuzi.
Zajedničko i jednim i drugim Kanađanima je to što su Kanađani po državljanstvu, dok etničku pripadnost jedni tumače ovako, a drugi onako.

Opet, i u ovom slučaju vidljiva je odvojenost državljantva od nacije. Nešto je drugačije od Amerike i sličnije možda BiH negoli američki model, ali opet je vidljiva distinkcija između jednog i drugog, čak, u slučaju Frankofonih Kanađana, ta razlika između jednog i drugog je veća od one u Americi. ;)
Opet pricas o necemu o cemu nemas pojma. Amerikanstvo nema nikakvu geografsku konotaciju, nego je cisti nacionalni identitet. Sve ostalo, to da su Irci, Italijani, itd. je "heritage" I nista drugo. Oni jesu ponosni na svoj individualni "heritage", ali im je americki identitet iznad svega.

Ljudi iz Quebeca se ne izjasnjavaju kao Francuzi nego kao Québécois.

Kako mozes toliko da budes uporan oko stvari koje ne znas? :ccc
Ako je čisti nacionalni identitet zašto se onda Amerikanci ne izjašnjavaju kao Amerikanci, već samo mali dio njih, baš kao i u BiH u kojoj samo 1-2 odsto. ;)

Opet nisi uspio da dokažeš da je nacionalnost i državljanstvo istom, niti ćeš ikada s obzirom da stvar je jasna kao dan i tu nema sumnje.

Heritage (nasljedstvo) je glavni dio nečijeg etničkog identiteta, dok državljanstvo je nešto što se stiče rođenjem u nekoj zemlji, a državljanstvo je upravo ono što ti pokušavaš da povežeš i predstaviš da je jednako sa etničkom pripadnošću ioako i sam znaš da nje.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by Vladimir RUS » 27 Dec 2016, 22:11

posmatrac wrote:Nije on uporan, nego nije normalan :D

U Usa jos doseljenici i mogu da imaju uvid u svoje genetske korijene(ne svi naravno) jer su naselili AMeriku prije nikih 200 godina(i kasnije), ali su svi nacionalno Amerikanci,a u Bosni 90% pravoslavaca i katolika koji su rodjeni u Bosni, i ciji preci su rodjeni u Bosni, koji znaci veze nemaju sa Srbijom i Hrvatskom, svoj nacionalni identitet preko vjerskog faktora vezu za nacionalni, Srpski i Hrvatski, umjesto da su Bosanci pravoslavci i Bosanci katolici.

Da je Bosna ekonomski jaka ,da je Pravna drzava kao Usa, da je svjetska vojna sila utrkivali bi se oni ko je veci Bosanac.
A ti ni jedno ni drugo. :D Tačnije, ovo prvo jesi, a ovo drugo nisi. :D

Amerika je sastavljena od mnoštvo nacije. Uprkos tome, oni koj se na popisu izjašnjavaju kao Amerikanc sui manjina u svojoj državi. Slično je, čak i mnogo izraženija takva situacija u BiH u kojoj Bosanci su manjina u BiH pošto ogromna većina se izjasnila kao Srbi, Hrvati i Bošnjaci.

Da je BiH jaka ugledali bi se na mnogo jače zemlje poput Amerike i Kanade koje jasno defiiinišu šta je državljanstvo, a šta etnička pripadnost.

Ta dva pojma su i u razvijenim zemljama odvojeni. Možda tamo čak i više s obzirom na pravnz uređenost tih zemalja.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by Vladimir RUS » 27 Dec 2016, 22:18

Socrates wrote:Pa I ja vidim da naginje prema neuracunljivosti u posljednje vrijeme. :lud

Ponavlja sebi, ne nama, mantru koju je izabrao i tako mu je valjda lakse. Ipak, ne znam kako sa tolikom sigurnoscu moze da prica o kontinentu I zemljama koje je samo na karti vidio.

Hajde sto je izdodikovan, to razumijem.
Mmm da.

Trenutni avatar korisnika Socrates.

Image

:lud

Dali ti imaš kakvu tezu koja spaja nespojivo? :D

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by Vladimir RUS » 27 Dec 2016, 22:24

posmatrac wrote:
Socrates wrote:Pa I ja vidim da naginje prema neuracunljivosti u posljednje vrijeme. :lud

Ponavlja sebi, ne nama, mantru koju je izabrao i tako mu je valjda lakse. Ipak, ne znam kako sa tolikom sigurnoscu moze da prica o kontinentu I zemljama koje je samo na karti vidio.

Hajde sto je izdodikovan, to razumijem.
Ja bi ga prvi podrzao da mu prica ima ikakvog smisla, zaista nisam pristrasan, ali lupa gluposti i neistine silom.

Smeta mu Bosanstvo, jer je garant opstojnosti Bosanske drzavnosti(kao sto je to i Bosanski jezik), podjela na Bosnjake, Srbe i Hrvate ga tjesi da ce se Bih jednom podijeliti po vjerskoj liniji ;)
Ne smeta meni ništa u tvojoj priči, već samo nametanje stvari kojih ni sami Bošnjaci nisu prihvatili kao relevantnim.

Ne smeta mi to što se izjašnjavaš kako se izjašnjavaš već mi smeta to što pokušavaš da nametneš svima iako i ljudi iz tvog naroda nisu prihvatili to kao dominantno. Tu se razilazimo. ;)

BiH je država 3 njena konstitutivna naroda.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by Socrates » 28 Dec 2016, 06:12

Vladimir RUS wrote:
posmatrac wrote:Nije on uporan, nego nije normalan :D

U Usa jos doseljenici i mogu da imaju uvid u svoje genetske korijene(ne svi naravno) jer su naselili AMeriku prije nikih 200 godina(i kasnije), ali su svi nacionalno Amerikanci,a u Bosni 90% pravoslavaca i katolika koji su rodjeni u Bosni, i ciji preci su rodjeni u Bosni, koji znaci veze nemaju sa Srbijom i Hrvatskom, svoj nacionalni identitet preko vjerskog faktora vezu za nacionalni, Srpski i Hrvatski, umjesto da su Bosanci pravoslavci i Bosanci katolici.

Da je Bosna ekonomski jaka ,da je Pravna drzava kao Usa, da je svjetska vojna sila utrkivali bi se oni ko je veci Bosanac.
A ti ni jedno ni drugo. :D Tačnije, ovo prvo jesi, a ovo drugo nisi. :D

Amerika je sastavljena od mnoštvo nacije. Uprkos tome, oni koj se na popisu izjašnjavaju kao Amerikanc sui manjina u svojoj državi. Slično je, čak i mnogo izraženija takva situacija u BiH u kojoj Bosanci su manjina u BiH pošto ogromna većina se izjasnila kao Srbi, Hrvati i Bošnjaci.

Da je BiH jaka ugledali bi se na mnogo jače zemlje poput Amerike i Kanade koje jasno defiiinišu šta je državljanstvo, a šta etnička pripadnost.

Ta dva pojma su i u razvijenim zemljama odvojeni. Možda tamo čak i više s obzirom na pravnz uređenost tih zemalja.
Amerika nije sastavljena od mnostva nacija, nego od mnostva etnickih grupa. Ugrubo receno, nacionalnost ne mozes da biras. Ako imas bosansko drzavljanstvo, Bosanac si.

Ti moras da rascistis osnovno, a to je da je nacionalnost odnos sa drzavom ciji si drzavljanin, a etnicka pripadnost nesto sasvim drugo.

I koliko se meni cini, Bosna je to sasvim dobro rijesila, ali su neki pomijesali babe I zabe.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by Socrates » 28 Dec 2016, 06:25

A sto se tice rijeci "heritage", ona nije iskljucivo vezana za etnicitet. Ja sasvim sigurno bastinim "European heritage".

To sto si se ti zablejio samo u svoje srpstvo, to je tvoj problem. Kao sto si se zablejio i u svoje pravoslavlje, mada imas toliko zajednickih tacaka i sa Poljacima, Cesima, Hrvatima, Slovencima, pa cak i zapadno-evropskim narodima. Pitanje je sta bi "tvoj" Vuk Karadzic imao da kaze na to.

Doduse, takvih ima I iz drugih etnickih grupa u Bosni, ne samo iz srpske.
. . . . . . . . .

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6800 times
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by Julia-Klara » 28 Dec 2016, 14:48

Imate mahanje od Bosanke :mah
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by Vladimir RUS » 28 Dec 2016, 19:51

Socrates wrote:
Vladimir RUS wrote:
posmatrac wrote:Nije on uporan, nego nije normalan :D

U Usa jos doseljenici i mogu da imaju uvid u svoje genetske korijene(ne svi naravno) jer su naselili AMeriku prije nikih 200 godina(i kasnije), ali su svi nacionalno Amerikanci,a u Bosni 90% pravoslavaca i katolika koji su rodjeni u Bosni, i ciji preci su rodjeni u Bosni, koji znaci veze nemaju sa Srbijom i Hrvatskom, svoj nacionalni identitet preko vjerskog faktora vezu za nacionalni, Srpski i Hrvatski, umjesto da su Bosanci pravoslavci i Bosanci katolici.

Da je Bosna ekonomski jaka ,da je Pravna drzava kao Usa, da je svjetska vojna sila utrkivali bi se oni ko je veci Bosanac.
A ti ni jedno ni drugo. :D Tačnije, ovo prvo jesi, a ovo drugo nisi. :D

Amerika je sastavljena od mnoštvo nacije. Uprkos tome, oni koj se na popisu izjašnjavaju kao Amerikanc sui manjina u svojoj državi. Slično je, čak i mnogo izraženija takva situacija u BiH u kojoj Bosanci su manjina u BiH pošto ogromna većina se izjasnila kao Srbi, Hrvati i Bošnjaci.

Da je BiH jaka ugledali bi se na mnogo jače zemlje poput Amerike i Kanade koje jasno defiiinišu šta je državljanstvo, a šta etnička pripadnost.

Ta dva pojma su i u razvijenim zemljama odvojeni. Možda tamo čak i više s obzirom na pravnz uređenost tih zemalja.
Amerika nije sastavljena od mnostva nacija, nego od mnostva etnickih grupa. Ugrubo receno, nacionalnost ne mozes da biras. Ako imas bosansko drzavljanstvo, Bosanac si.

Ti moras da rascistis osnovno, a to je da je nacionalnost odnos sa drzavom ciji si drzavljanin, a etnicka pripadnost nesto sasvim drugo.

I koliko se meni cini, Bosna je to sasvim dobro rijesila, ali su neki pomijesali babe I zabe.
Nacija je isto etnos (i jedno i drugo označava narod). Američko poimanje riječi nacionalnost znači državljanstvo. Narod i džavljanstvo nemaju veze, osim geografske.

Ako imaš BiH državljanstvo ti si državljanin BiH srpske, hrvatske ili bošnjačke nacionalnosti ili pripadnik neke nacionalne manjine koja egzistira u BiH.

Bosanac kao etnička pripadnost postoji samo kod veoma malog broja ljudi u BiH, a to je i popis pokazao. S druge strane Bosanac kao geografska odrednica postoji, ali ne i Bosanac u smislu nacionalne pripadnosti u ogromnoj većini slučajeva.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by Vladimir RUS » 28 Dec 2016, 19:57

Socrates wrote:A sto se tice rijeci "heritage", ona nije iskljucivo vezana za etnicitet. Ja sasvim sigurno bastinim "European heritage".

To sto si se ti zablejio samo u svoje srpstvo, to je tvoj problem. Kao sto si se zablejio i u svoje pravoslavlje, mada imas toliko zajednickih tacaka i sa Poljacima, Cesima, Hrvatima, Slovencima, pa cak i zapadno-evropskim narodima. Pitanje je sta bi "tvoj" Vuk Karadzic imao da kaze na to.

Doduse, takvih ima I iz drugih etnickih grupa u Bosni, ne samo iz srpske.
Lični osjećaj nije isto što i nasljeđe. Mogu i ja sebe da smatram građaninom svijeta, ali to nije moje istorijsko nasleđe.

To što ti preko Bosanstva imaš latentnu želju da i druge prevedeš na istu, to nije moj problem, niti me zanima, kao ni 98 građana ove zemlje.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Đak: CG je srpska. Nastavnik: Sjedi - jedan

Post by Vladimir RUS » 28 Dec 2016, 20:00

Julia-Klara wrote:Imate mahanje od Bosanke :mah
Dobro je Fahreta. :hihi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Crna Gora

Post by Krokodil Behko » 11 Apr 2017, 11:45

CRNOGORSKI DRŽAVNI UDAR: Zaštićeni svjedok Saša Sinđelić, srpsko-ruski dobrovoljac, u Hrvatskoj osuđen na 20 godina robije

Image
Crnogorska opozicija, koju vlast, ali Tužiteljstvo, optužuje da je učestvovala u pokušaju državnog udara 16. oktobra prošle godine na dan izbora u toj zemlji, ovih dana je izvukla, kako tvrde, "šokantne činjenice" koje dovode u pitanje sve dosadašnje tvrdnje i dokaze crnogorskog specijalnog tužitelja Milivoja Katnića.

Demokratski front, čiji je čelnik Andrija Mandić osumnjičen kao jedan od organizatora državnog udara, otkrio je da je ključni zaštićeni svjedok, Saša Sinđelić, srpski nacionalista i dobrovoljac u rusko-ukrajinskom ratu, osuđen u Hrvatskoj na 20 godina zatvora zbog svirepog ubistva. Zbog toga ga smatraju nekredibilnim svjedokom kojeg, kako kažu, "nijedan sud na svijetu ne bi prihvatio".

Sinđelić, inače rođen u Austriji, kojeg je prije nekoliko mjeseci Srbija izručila Crnoj Gori, priznao je da je učestvovao u pripremama državnog udara u Crnoj Gori kojeg je pripremala i financirala Rusija.
On je, po dolasku u crnogorski zatvor pristao biti svjedok-pokajnik u zamjenu za ublažavanje kazne.

On je, kako tvrdi opozicija, na sudu u Vukovaru 2012. godine osuđen na 20 godina zatvora zbog ubistva Mirka Fotesa kojem je ukrao traktor. Suđen je u odsustvu tokom kojeg je boravio u Srbiji i Rusiji.

Nakon što je pristao svjedočiti protiv drugih aktera i organizatora državnog udara, Saša Sinđelić u Podgorici ima poseban status i pod zaštitom je crnogorske specijalne policije.

(SB)
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Bla » 11 Apr 2017, 23:47

oj svijetla majska zoro
majko
majko naša crna goro
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by Melek » 11 Apr 2017, 23:48

Ginger brci :valja
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Crna Gora

Post by Krokodil Behko » 12 Apr 2017, 00:19

Lik marno traktor u HR, hitno mu trebao.
Zašto ga sad ne isporuče u HR, da odradi to ubistvo?
online

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Crna Gora

Post by SPINERKA » 21 Apr 2017, 05:42

:roll Mi vodimo porijeklo iz Istocne Njemacke. Zato se ja cudih sto me Svabe u Istocnom.Berlinu sve razumiju...

Image

:hihi
Piše Crnogorac pismo NATO štabu i veli;
-Oli će te vi ulazit u nas ili nećete ?
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Crna Gora

Post by Krokodil Behko » 21 Apr 2017, 10:20

Gomila gluposti.
Jezik je slavenski, s tim da ne mora značiti da jezik i narod potiču iz iste zemlje - naučno dokazano.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Crna Gora: Učenici moraju na popravni ispit iz likovnog vaspitanja

Post by Krokodil Behko » 21 Jun 2017, 09:25

Image

U jednoj osnovnoj školi u Podgorici dogodilo se nešto što do sada nikada nije zabilježeno, đaci su morali na popravni ispit iz likovnog vaspitanja.

Više učenika petog, šestog i osmog razreda morat će polagati popravni ispit iz predmeta likovno vaspitanje. Psiholog Radmila Đurišić kaže da je to potpuno opravdan postupak, jer je, kako je objasnila, likovno vaspitanje veoma važno za razvoj ličnosti.

- Ja sam oduševljena. Niko ne obraća pažnju da su likovno, muzičko i fizičko predmeti koji isto zahtijevaju ozbiljnost. Štaviše, za razvoj ličnosti, fizičko, muzičko i likovno su mnogo važniji predmeti od bilo kojih drugih - kaže psiholog.

- Malo mi je to prerano za popravni. Prije bih rekla da postoje neke sankcije u okviru školske godine. Da možda postoje djeca koja ne dolaze na časove, ne donose radove. Tako da ih je nastavnik morao poslati na popravni. Liči mi na djecu koja se izvlače, "nemam pribor, para za blok". Ovo je i opomena jer je nastavnik stisnuo petlju. Osnovna škola je obavezna, ako neko nema sredstava može da se prijavi i ne postoji ta škola i drugari koji mu neće pomoći i obezbijediti sredstva. Neka se neko usudio ovo da uradi. Bravo za nastavnika - izjavila je psiholog Radmila Đurišić za CDM portal.



Autor: Avaz.ba
online

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests