Jugonostalgičari

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by storm » 27 May 2016, 01:07

Socrates wrote:
Bla wrote:
Socrates wrote:Trgovinska razmjena je bila u minusu, ali to je i bilo za ocekivati, s obzirom da se nas uspjeh u podizanju države iz pepela morao dozirati. Da ne bi na Zapadu pomislili da možda socijalizam može funkcionirati.
Ili pogrešno doziraš sarkazam ili je ovo totalna nebuloza.
Kakva nebuloza. Opet ponavljam, ne postoji tržišna ekonomija, nikad nije ni postojala. Sve je strogo uređeno i svako profitira onoliko koliko mu je odredjeno da može da profitira.
ako nije ono prije bila...ovo jest
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Bla » 27 May 2016, 01:07

Krokodil Behko wrote:Prije će biti da lupetaš ti, jer da ima nešto za odgovor, već bi ti pronašao, nego onako samo blefiraš i misliš neko će ti vjerovati. napisao sam to gore, a ti dokaži da nije tako i to u vezi tih podataka. Ne interesuje me koliko je omladinaca bilo na ORA te godine i ostali glupi podaci.
Ne lupetam, ne znam šta da dokazujem kada si postavio neosnovanu tvrdnju. Nemam ni ja cifre, pa tražim od tebe da mogu na nečemu da gradim i tražim. Recimo znam vrlo dobro kako je izgledao željeznički saobraćaj prema luci Ploče i iz iste, a kako izgleda sada. To mi je dovoljan pokazatelj de se dole istovaralo i tovarilo nemilice, za razliku od sada. Na dnevnoj bazi.

Ako je vojna industrija samo s Irakom odradila 6 milijardi dolara u toku deset godina. Pazi, tadašnjih dolara, koji se ne mogu porediti sa današnjim dolarom, koji je višestruko manji.

I kad saberem dva i dva, nema logike da priča o 4 milijarde dolara, tj. 16 milijardi današnjih dolara u 1978. godini bude cifra za čitavu Jugoslaviju. Jer su se odavde, činjenica je, najviše izvozili proizvodi nekvalifikovane radne snage, u velikim količinama. Plus ostalo.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Socrates » 27 May 2016, 01:08

Krokodil Behko wrote:
Socrates wrote:
Krokodil Behko wrote:Tešnjaci su to napravili, svidjelo se to tebi ili ne, a ne sviđa ti se :kafa
Jesi li ti bio odrasla osoba pomenute 1978?

Kakve to veze ima sa statističkim podatkom kojeg sam iznio?
da ponovimo, prije nego se istrola, 350.000.000 KM.
Pa ima jer ti ja sad mogu naći tvoje postove od prije nekoliko godina gdje si tvrdio sasvim suprotne stvari.

Dakle, ako si bio odrasla osoba, da li ti je bilo bolje danas ili 1978?

Pusti ti Tesanj.
. . . . . . . . .

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Lebowski » 27 May 2016, 01:10

Krokodil Behko wrote:Negdje nabasah na podatak, da je izvoz Jugoslavije u 1978. godini (Zlatno Titovo doba) bio svega $4.000.000.000. Kažem svega, jer baš danas čitam da je izvoz jednog malog Tešnja, nevjerovatnih 350.000.000 maraka.
Cijela BiH je izvezla oko 9+ milijardi maraka. BiH kao cijela Jugoslavija nekada.
Pa koga vi tu zajebavate i kako vam ne dosadi da pišete to što pišete?
Ti st arno ne znas o cemu pises
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Socrates » 27 May 2016, 01:11

storm wrote:
Socrates wrote:
Bla wrote:
Socrates wrote:Trgovinska razmjena je bila u minusu, ali to je i bilo za ocekivati, s obzirom da se nas uspjeh u podizanju države iz pepela morao dozirati. Da ne bi na Zapadu pomislili da možda socijalizam može funkcionirati.
Ili pogrešno doziraš sarkazam ili je ovo totalna nebuloza.
Kakva nebuloza. Opet ponavljam, ne postoji tržišna ekonomija, nikad nije ni postojala. Sve je strogo uređeno i svako profitira onoliko koliko mu je odredjeno da može da profitira.
ako nije ono prije bila...ovo jest
A ti čitaj ekonomiste koji znaju sta pričaju, pa ćeš vidjeti da nije.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by Krokodil Behko » 27 May 2016, 01:11

Lebowski wrote:
Krokodil Behko wrote:Negdje nabasah na podatak, da je izvoz Jugoslavije u 1978. godini (Zlatno Titovo doba) bio svega $4.000.000.000. Kažem svega, jer baš danas čitam da je izvoz jednog malog Tešnja, nevjerovatnih 350.000.000 maraka.
Cijela BiH je izvezla oko 9+ milijardi maraka. BiH kao cijela Jugoslavija nekada.
Pa koga vi tu zajebavate i kako vam ne dosadi da pišete to što pišete?
Ti st arno ne znas o cemu pises

De, eto tebe pametnog, pa me nauči. Podaci su iznešeni.
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Lebowski » 27 May 2016, 01:12

Ma ne znas ni podarke iznijeti
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Bla » 27 May 2016, 01:13

to je oko 87 miliona iz 1978. bez da se uzme u obzir kupovna moć, jer bi onda išlo još niže. Pardon, računao sam da su to 350 dolara, to onda dođe na 40 miliona dolara.
Last edited by Bla on 27 May 2016, 01:15, edited 1 time in total.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26711
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14767 times
Been thanked: 3952 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Veca » 27 May 2016, 01:14

...samo vas gledam! :)
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Venera » 27 May 2016, 01:21

Jugonostalgicari dozivljavaju Tita kao Budu u Japanu :ha
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Bla » 27 May 2016, 01:24

Eh našao sam to gdje si ti našao tih 4 milijarde, u jednom od onih tekstova koji govore kako je sve bilo crno. I pominje se da je toliki bio deficit, i to je realnije, a ne izvoz kako si lupio. ;)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by Krokodil Behko » 27 May 2016, 01:25

Bla wrote:
Krokodil Behko wrote:Prije će biti da lupetaš ti, jer da ima nešto za odgovor, već bi ti pronašao, nego onako samo blefiraš i misliš neko će ti vjerovati. napisao sam to gore, a ti dokaži da nije tako i to u vezi tih podataka. Ne interesuje me koliko je omladinaca bilo na ORA te godine i ostali glupi podaci.
Ne lupetam, ne znam šta da dokazujem kada si postavio neosnovanu tvrdnju. Nemam ni ja cifre, pa tražim od tebe da mogu na nečemu da gradim i tražim. Recimo znam vrlo dobro kako je izgledao željeznički saobraćaj prema luci Ploče i iz iste, a kako izgleda sada. To mi je dovoljan pokazatelj de se dole istovaralo i tovarilo nemilice, za razliku od sada. Na dnevnoj bazi.
U toj godini, izvoz po glavi stanovnika je bio svega oko 250 dolara, a ti eto, preračunaj broj stanovnika i kurs dolara, pa vidi.

Čak sam na wikipediji našao da je izvoz iz Jugoslavije bio izražen samo u milijardama ali dinara, s tim da je to ipak premalo i fali tu nekih nula.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Socijalis ... ugoslavija

I kad saberem dva i dva, nema logike da priča o 4 milijarde dolara, tj. 16 milijardi današnjih dolara u 1978. godini bude cifra za čitavu Jugoslaviju. Jer su se odavde, činjenica je, najviše izvozili proizvodi nekvalifikovane radne snage, u velikim količinama. Plus ostalo.
Kad smo već kod komparacija kursa, onim tempom i da postoji još uvijek, Jugoslavija bi bila dužna 4000 milijardi dolara.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Bla » 27 May 2016, 01:37

Ti si stvarno čudan, isto kao da kažem da je rasla onim tempom (u periodu kada je rasla od 11%) da bi sad bila najsnažnija ekonomija u svijetu.
Kako ne postoje stalni padovi, tako ne postoje ni trajni usponi. Uozbilji se.

Btw, za ove što vole pogrešno da me skontaju, ja ne tvrdim da je onaj model ekonomije kakav je provođen bio dobar u kontekstu svijeta u kojem živimo. No, ne volim kada mi se naš današnji nerad podmeće kao nešto humano i dobro. I time govorim da mi pokazujemo nešto sasvim drugo od kako smo ga se (onog modela) riješili. A to je realnost u kojoj živimo. :)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Bla » 27 May 2016, 01:41

A za iskorjenjavanje bogaćenja na osnovu tuđeg rada ću se uvijek potpisati. To je jednostavno nešto najhumanije što je čovjek od svog nastanka mogao smisliti. Tu borbu. :)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Socrates » 27 May 2016, 01:42

statebriga wrote:Jugonostalgicari dozivljavaju Tita kao Budu u Japanu :ha
Tito je bio jedini normalan drzavnik na tom prostoru ikad.

A kad vidim kakvi smo, sumnjam da ikad iko može bolje u bilo kojoj dole državi. Osim možda gradonačelnika Tesnja.
Last edited by Socrates on 27 May 2016, 01:44, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120418
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6978 times
Been thanked: 7909 times
Status: Online

Re: Jugonostalgičari

Post by Krokodil Behko » 27 May 2016, 01:43

Ne kontam ja tebe pogrešno, Mithate Zildžiću, nego te uvjeravam da je ta roba koja se vozila po prugama bila bezvrijedna. I ja sam protiv nerada, s tim da tvrdim da ga je u Jugoslaviji bilo višestruko više. Navodno svi radili i tako to, a to je prouzročilo štampanje para, inflaciju i sl, a to je opet bilo fatalno, jer smo MMF-u vraćali kroz kamate i po dvije glavnice.
Hvalili se njihovi čelnici, da niko nikog nije zajebo tako, kao oni Jugoslaviju, još od otkrića Amerike i kupovine cijelih država za nekoliko staklenih ogrlica.
online

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Venera » 27 May 2016, 01:47

Socrates wrote:
statebriga wrote:Jugonostalgicari dozivljavaju Tita kao Budu u Japanu :ha
Tito je bio jedini normalan drzavnik na tom prostoru ikad.

A kad vidim kakvi smo, sumnjam da ikad iko može bolje u bilo kojoj dole državi. Osim možda gradonačelnika Tesnja.
Zasto je bio jedini normlan drzavnik na tom prostoru? Masa drugih nisu nikad ni dobili sansu svojim radom!

Tito nije ni Bog ni Buda,a ni najbolji drzavnik svih vremena,Tito je produkt marketinske dijareje. :kafa
Last edited by Venera on 27 May 2016, 01:52, edited 1 time in total.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Socrates » 27 May 2016, 01:50

Krokodil Behko wrote:Ne kontam ja tebe pogrešno, Mithate Zildžiću, nego te uvjeravam da je ta roba koja se vozila po prugama bila bezvrijedna. I ja sam protiv nerada, s tim da tvrdim da ga je u Jugoslaviji bilo višestruko više. Navodno svi radili i tako to, a to je prouzročilo štampanje para, inflaciju i sl, a to je opet bilo fatalno, jer smo MMF-u vraćali kroz kamate i po dvije glavnice.
Hvalili se njihovi čelnici, da niko nikog nije zajebo tako, kao oni Jugoslaviju, još od otkrića Amerike i kupovine cijelih država za nekoliko staklenih ogrlica.
Ma zajebali su oni sve to dole još više poslije, ali se o tom ne priča. Ali postaje jasnije svakim danom. Sad nema ni država, samo dugovi ostali.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Socrates » 27 May 2016, 01:52

statebriga wrote:
Socrates wrote:
statebriga wrote:Jugonostalgicari dozivljavaju Tita kao Budu u Japanu :ha
Tito je bio jedini normalan drzavnik na tom prostoru ikad.

A kad vidim kakvi smo, sumnjam da ikad iko može bolje u bilo kojoj dole državi. Osim možda gradonačelnika Tesnja.
Zasto je bio jedini normlan drzavnik na tom prostoru? Masa drugih nisu nikad ni dobili svojim radom!

Tito nije ni Bog ni Buda,a ni najbolji drzavnik svih vremena,Tito je produkt marketinske dijareje. :kafa
Pa zar ti treba objašnjenje od devedesetih naovamo?
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Venera » 27 May 2016, 01:53

Socrates wrote:
statebriga wrote:
Socrates wrote: Tito je bio jedini normalan drzavnik na tom prostoru ikad.

A kad vidim kakvi smo, sumnjam da ikad iko može bolje u bilo kojoj dole državi. Osim možda gradonačelnika Tesnja.
Zasto je bio jedini normlan drzavnik na tom prostoru? Masa drugih nisu nikad ni dobili svojim radom!

Tito nije ni Bog ni Buda,a ni najbolji drzavnik svih vremena,Tito je produkt marketinske dijareje. :kafa
Pa zar ti treba objašnjenje od devedesetih naovamo?
ALi kakve veze ima Tito zadnjih 25 godina? Da dodam,on je umro '80te,right? Ooo pa to je vise od 25 godina!
Last edited by Venera on 27 May 2016, 02:06, edited 1 time in total.
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 25 guests