Jugonostalgičari

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by KOMESAR » 26 Feb 2016, 11:29

Nole wrote:
Krokodil Behko wrote:Ova "Stručna analiza", više je za temu Velika Srbija, nego za ovu temu. To je ono o čemu mi govorimo, a ja ću sad pokušati da ovo definiram. Od samog početka, od famoznog memoranduma SANU, srpski politički vrh vješto manipulira srpskim narodom i u glavi mu poistovjećuje dva pojma, srpstvo i jugoslovenstvo.

I pored bezbrojnih primjera uticaja srpskog vrha na razbijanje Jugoslavije, vješto su se podmetali "dokazi" da to rade nekakvi Hrvati, nekakvi Bošnjaci, Albanci itd.., pa se tu upetljaju inostrani faktori, a Srbi naravno, nemaju ništa sa raspadom Jugoslavije. Cijeli je narod već drilovan do kraja, pa tako da nema ni potrebe da se aktuelno rukovodstvo trudi oko toga. Sad je na sceni samodrilovanje preko medija i ovo je krajnje zabrinjavajuće. ovo u svjetskoj historiji nije zabilježeno, da se narod driluje sam od sebe.

Nije Nole loš čovjek ali on eto vjeruje u to i u stanju je i da umre za to.

Uzmimo na primjer ovu vanserijsku glupost autora teksta:
Klinton je u stvari nastavljao politiku svoga prethodnika, Džordža Buša starijeg, kojoj je cilj bio da destabilizuje jugoslavenski socijalistički uspeh.
Mišljenja sam da autor ne zna ni kad je Klinton uopće bio predsjednik USA.
Klinton uopše nije morao da se trudi oko "destabilizacije" jugoslovenskog socijalističkog """uspeha""", pošto je u trenutku njegovog dolaska na vlast rat bjesnio na ovim prostorima i stvar je bila gotovoa u vezi raspada savezne države, a taj socijalistički uspjeh ionako nikad nije ni postojao.

U zadnje vrjeme mislim da NATO nije smio ostaviti posao nedovršen. Trebao je ući u Srbiju i denacificirati je, jer istina tamo neće ugledati svjetlo dana u skorije vrijeme. Ovo zaista ne govorim, jer ja imam lične emocije prema tom narodu, ovakve ili onakve, nego isključivo praktično razmišljajući oko toga šta da se učini, da bi se napokon prestalo s ovim fašističkim klišeom izmišljanja neprijatelja i zametanja kavge.

I Hitler je tvrdio da su ga Poljaci napali, a da mu je Francuska zbog toga nametnula nepravedni rat, zar ne?
Gde si ti pročitao da je Klinton razbio Jugoslaviju???? Ovo si citierao:
Klinton je u stvari nastavljao politiku svoga prethodnika, Džordža Buša starijeg, kojoj je cilj bio da destabilizuje jugoslavenski socijalistički uspeh.
Čovek ti napiše da je NASTAVIO politiku razbijanja Jugoslavije!!!
Gde si pročitao da neko brani rukovodstvo Srbije. Normalno da je Milošević jedan od najvećih ako ne i najveći krvac za razbijanje Jugoslavije!!!
Ovde se piše o razlozima raspada bivše nam države koju je ovaj politikolog opisao kao prosperitetnu i stabilnu u vreme Tita. Moje lično mišljenje i danas je da je Jugoslavioja bolje rešenje od ovih današnjih sranja od državica.

Milošević...Kao mlad bio bankar u Americi, vraća se u Beograd i vrlo brzo staje na čelo SK Beograda.
Sećam se da je moj pokojni stric, koji je u to vreme bio glavni inženjer vodovoda Beograd, za Slobu govorio da je preterano nadmen i da mu se uopšte ne sviđa. Na Kosovo odlazi mislim baš sa tom funkcijom u SKBG i izjavljuje onu čuvenu "Narod niko ne sme da bije" To mu donosi vrtoglavom brzinom popularnost i momentalno kreće u rušenje svih koji su mu bili na putu do apsolutne vlasti i moći. Jogurt revolucija i mitinzi istine te dogodio se narod su u njegovoj organizaciji pravljeni kako bi on preuzeo vlast. Stambolića sklanja sa mesta predsednika Srbije i on staje na čelo Srbije. Kakve je on savete dobijao u američkoj ambasadi od Zimermabna mi ne znamo. Sigurno da ga je neko tapšao po ramenu i govorio ti si car ti možeš sve samo napred, a u sebi mislio e jebaću ti kevu kad zakuvaš, onda si najebo baš od nas. Sloba je u mojim očima ispao ekstremno glup čovek. naivan ko francuska sobarica. Nije u startu shvatio šta se sprema Jugoslaviji. Da sam to ja uradio pa da kažete slepčina i glupak...on je ipak bio na vodećoj funkciji imao savetnike i na kraju bavio se politikom. Politika bez diplomatije ne ide.
Za Aliju isto mislim kad nije potpisao Kutioljerov plan. Prvo ga je potpisao, a onda ga neko tapšao po ramenu i savetovao: koji će ti qrac taj plan ti imaš najveću podršku u BIH sjebaćemo Radovana, napadni JNA isteraj je iz Bosne i mirna Bačka. Bićeš car u BIH...e qrac je bio car...i on je francuska sobarica...
Radovan je psihijator, a gde ste videli normalnog psihijatora kad ceo radni vek provede sa ludacima. sa kim si takav si.
O Franji nek pišu Hrvati i za njega mislim da je glupak i zločinac kao ova trojica što sam, naveo. Al da vas podsetim nije u Nišu ubijen makedonski vojnik već u Splitu. Na pripremnoj utakmici za SP nisu na Marakani ili JNA navijali i to ceo stadion za Holandiju već na Maksimiru.
Neko je gospodo onh 6 BUDALETINA tapšao po ramenu davao im "podršku" a tajno planirao raspad Jugoslavije...
Milošević je 80-tih posjećivao Ameriku u ime "Beogradske banke" i razvio prijateljstvo sa Davidom Rokfelerom,a u Beogradu je imao bliske kontakte sa američkim ambasadorom Eawrenceom Eagleburgerom koji se dobro razumio u finansije.
Godine 1983. "Beogradska banka" je finansirala projekt proizvodnje jugoslovenskog automobila "Jugo".Ambasador Eagleburger je izašao sa ponudom da se "jugo" prodaje u Americi.Za vrlo kratko vrijeme njih dvojica su postali ortaci.
U to vrijeme u američkoj ambasadi bilo je i drugo ime,vojni ataše,Brent Scowcroft. I jedan i drugi su bili u istom "Kissingerovom timu".
Tako su trgovci "juga" Kissinger i ekipa shvatili da je Milošević dobar ortak i da ima "sjajnu" budućnost i počeli ga nagovarati da se bavi politikom.
Kissinger i ekipa su ga u narednim godinama zdušno pomagali
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Nole » 26 Feb 2016, 16:38

Drugar sad mi vraćaš lagano sećanje ko je sve podržavao Slobu. Komesare do kraja osamdesetih politika me uopšte nije zanimala...lepo se živelo, moglo se zaraditi...interesovale su me devojke diskoteke i putovanja...kad sam počeo čitati više o politici rat je besneo...jbg....kamo sreće da većina mladih ljudi sa prostora Jugoslavije ni danas ne zna ko mu je predsednik a ko premijer.

User avatar
dobre.vibracije
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 986
Joined: 13 Sep 2015, 13:11
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by dobre.vibracije » 26 Feb 2016, 16:45

Nole wrote:kamo sreće da većina mladih ljudi sa prostora Jugoslavije ni danas ne zna ko mu je predsednik a ko premijer.
nepoznavanje je politike, uz nezainteresiranost naroda, a posebice mladih, elementarna prednost politicara nad narodom s posljedicom manipulacije nad inferiornijom skupinom (u ovom slucaju narodom).
Danas sam tu, a sutra daleko..

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by KOMESAR » 26 Feb 2016, 17:40

Nole wrote:Drugar sad mi vraćaš lagano sećanje ko je sve podržavao Slobu. Komesare do kraja osamdesetih politika me uopšte nije zanimala...lepo se živelo, moglo se zaraditi...interesovale su me devojke diskoteke i putovanja...kad sam počeo čitati više o politici rat je besneo...jbg....kamo sreće da većina mladih ljudi sa prostora Jugoslavije ni danas ne zna ko mu je predsednik a ko premijer.
Glavni razlog nereagovanja Bušove administracije na srpske napade i zločine je bio tajni sporazum "Kissingerove ekipe" sa Beogradom.
Kissinger i njegova ekipa su odredili smjernice u borbi protiv islama,a svesrdno im je pomagala Engleska.
Milošević je bio strateški element za ravnotežu protiv "zelene opasnosti".
U takvim uslovima Milošević je propagandom,provokacijama i raznim intrigama u kratkom vremenskom razdoblju radikalizovao prvo krajiške ,a onda i bosanske Srbe i u velikoj mjeri stvorio vještački sukob.
Jugoslavija se odjednom počela pretvarati u Srboslaviju.Zbog toga se počeo javljati paralelni nacionalizam u pretežno katoličkim republikama Sloveniji i Hrvatskoj i one odlučuju da neće živjeti pod srpskom hegemonijom.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by KOMESAR » 26 Feb 2016, 18:33

Salahuddin wrote:
KOMESAR wrote:
Nole wrote:Drugar sad mi vraćaš lagano sećanje ko je sve podržavao Slobu. Komesare do kraja osamdesetih politika me uopšte nije zanimala...lepo se živelo, moglo se zaraditi...interesovale su me devojke diskoteke i putovanja...kad sam počeo čitati više o politici rat je besneo...jbg....kamo sreće da većina mladih ljudi sa prostora Jugoslavije ni danas ne zna ko mu je predsednik a ko premijer.
Glavni razlog nereagovanja Bušove administracije na srpske napade i zločine je bio tajni sporazum "Kissingerove ekipe" sa Beogradom.
Kissinger i njegova ekipa su odredili smjernice u borbi protiv islama,a svesrdno im je pomagala Engleska.
Milošević je bio strateški element za ravnotežu protiv "zelene opasnosti".
U takvim uslovima Milošević je propagandom,provokacijama i raznim intrigama u kratkom vremenskom razdoblju radikalizovao prvo krajiške ,a onda i bosanske Srbe i u velikoj mjeri stvorio vještački sukob.
Jugoslavija se odjednom počela pretvarati u Srboslaviju.Zbog toga se počeo javljati paralelni nacionalizam u pretežno katoličkim republikama Sloveniji i Hrvatskoj i one odlučuju da neće živjeti pod srpskom hegemonijom.
Ma Milosevic uopste nije bio toliki nacionalista. To me je tek sluzilo kao sredstvo da ostvari svoje privatne interese. Hocu reci, "srpstvo" je kod njega na vrh one stvari bilo. Morao se praviti da fura tu pricu jer je to rezultiralo njegovom apsolutnom vlascu u Srbiji, time i omogucenje svih svojih zelja iz djetinjstva. Onaj kliker iz Sabanove pjesme, tako nekako...
Milošević je bio jedno veliko ništa-tako je živio, tako je i umro.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Mutevelija » 26 Feb 2016, 18:40

Komunjareeeee.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Nole » 26 Feb 2016, 19:13

KOMESAR wrote:
Nole wrote:Drugar sad mi vraćaš lagano sećanje ko je sve podržavao Slobu. Komesare do kraja osamdesetih politika me uopšte nije zanimala...lepo se živelo, moglo se zaraditi...interesovale su me devojke diskoteke i putovanja...kad sam počeo čitati više o politici rat je besneo...jbg....kamo sreće da većina mladih ljudi sa prostora Jugoslavije ni danas ne zna ko mu je predsednik a ko premijer.
Glavni razlog nereagovanja Bušove administracije na srpske napade i zločine je bio tajni sporazum "Kissingerove ekipe" sa Beogradom.
Kissinger i njegova ekipa su odredili smjernice u borbi protiv islama,a svesrdno im je pomagala Engleska.
Milošević je bio strateški element za ravnotežu protiv "zelene opasnosti".
U takvim uslovima Milošević je propagandom,provokacijama i raznim intrigama u kratkom vremenskom razdoblju radikalizovao prvo krajiške ,a onda i bosanske Srbe i u velikoj mjeri stvorio vještački sukob.
Jugoslavija se odjednom počela pretvarati u Srboslaviju.Zbog toga se počeo javljati paralelni nacionalizam u pretežno katoličkim republikama Sloveniji i Hrvatskoj i one odlučuju da neće živjeti pod srpskom hegemonijom.
Ili Sloba nije njih slušao po svakom pitanju ili su ga namestili ili postoje jači kerovi od njih koji jebu...četvrto ne postoji...veruj mi da posle Tita nisam imao pojma ko nam je bio predsednik države...jednostavno kad ti je sve potaman onda te to ni ne zanima...mnogo kasnije saam počeo čitati više o politici i lagano shvatati je ..još od Rize Pahvali Šaha i Mosadega sam krenuo da bi uopšte nešto kontao o svetskoj politici...po mojoj logici ništa slučajno se ne događa...čuj pobili se narodi....ako je velikim silama u interesu pobiće se, a ako nije neće. U suprotno me niko ubediti ne može....il sam pogrešnu literaturu čitao ili sam u pravu...evo vi mi recite...ja bih da polemišem sa vama o svemu na našim prostorima ali bez omalovažavanja i vređanja ako bili ko od nas ima pogrešan stav..na kraju krajeva niko od nas nije političar i svi smo pod uticajem neke propagande.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Nole » 26 Feb 2016, 19:16

KOMESAR wrote:
Salahuddin wrote:
KOMESAR wrote:
Nole wrote:Drugar sad mi vraćaš lagano sećanje ko je sve podržavao Slobu. Komesare do kraja osamdesetih politika me uopšte nije zanimala...lepo se živelo, moglo se zaraditi...interesovale su me devojke diskoteke i putovanja...kad sam počeo čitati više o politici rat je besneo...jbg....kamo sreće da većina mladih ljudi sa prostora Jugoslavije ni danas ne zna ko mu je predsednik a ko premijer.
Glavni razlog nereagovanja Bušove administracije na srpske napade i zločine je bio tajni sporazum "Kissingerove ekipe" sa Beogradom.
Kissinger i njegova ekipa su odredili smjernice u borbi protiv islama,a svesrdno im je pomagala Engleska.
Milošević je bio strateški element za ravnotežu protiv "zelene opasnosti".
U takvim uslovima Milošević je propagandom,provokacijama i raznim intrigama u kratkom vremenskom razdoblju radikalizovao prvo krajiške ,a onda i bosanske Srbe i u velikoj mjeri stvorio vještački sukob.
Jugoslavija se odjednom počela pretvarati u Srboslaviju.Zbog toga se počeo javljati paralelni nacionalizam u pretežno katoličkim republikama Sloveniji i Hrvatskoj i one odlučuju da neće živjeti pod srpskom hegemonijom.
Ma Milosevic uopste nije bio toliki nacionalista. To me je tek sluzilo kao sredstvo da ostvari svoje privatne interese. Hocu reci, "srpstvo" je kod njega na vrh one stvari bilo. Morao se praviti da fura tu pricu jer je to rezultiralo njegovom apsolutnom vlascu u Srbiji, time i omogucenje svih svojih zelja iz djetinjstva. Onaj kliker iz Sabanove pjesme, tako nekako...
Milošević je bio jedno veliko ništa-tako je živio, tako je i umro.
Trebalo ga je na Terazijama obesiti...ali isto mislim i za Tuđmana i Izetbegovića...

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Nole » 26 Feb 2016, 19:20

Salahuddin wrote:
KOMESAR wrote:
Nole wrote:Drugar sad mi vraćaš lagano sećanje ko je sve podržavao Slobu. Komesare do kraja osamdesetih politika me uopšte nije zanimala...lepo se živelo, moglo se zaraditi...interesovale su me devojke diskoteke i putovanja...kad sam počeo čitati više o politici rat je besneo...jbg....kamo sreće da većina mladih ljudi sa prostora Jugoslavije ni danas ne zna ko mu je predsednik a ko premijer.
Glavni razlog nereagovanja Bušove administracije na srpske napade i zločine je bio tajni sporazum "Kissingerove ekipe" sa Beogradom.
Kissinger i njegova ekipa su odredili smjernice u borbi protiv islama,a svesrdno im je pomagala Engleska.
Milošević je bio strateški element za ravnotežu protiv "zelene opasnosti".
U takvim uslovima Milošević je propagandom,provokacijama i raznim intrigama u kratkom vremenskom razdoblju radikalizovao prvo krajiške ,a onda i bosanske Srbe i u velikoj mjeri stvorio vještački sukob.
Jugoslavija se odjednom počela pretvarati u Srboslaviju.Zbog toga se počeo javljati paralelni nacionalizam u pretežno katoličkim republikama Sloveniji i Hrvatskoj i one odlučuju da neće živjeti pod srpskom hegemonijom.
Ma Milosevic uopste nije bio toliki nacionalista. To me je tek sluzilo kao sredstvo da ostvari svoje privatne interese. Hocu reci, "srpstvo" je kod njega na vrh one stvari bilo. Morao se praviti da fura tu pricu jer je to rezultiralo njegovom apsolutnom vlascu u Srbiji, time i omogucenje svih svojih zelja iz djetinjstva. Onaj kliker iz Sabanove pjesme, tako nekako...
Gore dole sa ovim se slažem...čisto da znate poreklo mu je iz CG

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by SPINERKA » 26 Feb 2016, 19:24

:sok

nole --izlazi vishe iz te rupe jugonostalgicarske. :D.
Image

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Nole » 26 Feb 2016, 19:28

SPINERKA wrote::sok

nole --izlazi vishe iz te rupe jugonostalgicarske. :D.
Džaba me teraš...više sam voleo Jugoslaviju no ovo sranje od Srbije što je imam danas...moš me sad ubiti al tako je...vidim i sam da dosta ljudi ovde ne vole Jugoslaviju ali ne možemo svi biti isti

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by SPINERKA » 26 Feb 2016, 19:33

Nole wrote:
SPINERKA wrote::sok

nole --izlazi vishe iz te rupe jugonostalgicarske. :D.
Džaba me teraš...više sam voleo Jugoslaviju no ovo sranje od Srbije što je imam danas...moš me sad ubiti al tako je...vidim i sam da dosta ljudi ovde ne vole Jugoslaviju ali ne možemo svi biti isti
.Sto se mene tice -- i ja volim -Jugosalaviju.
Ne mora znaciti da je ne vole --imala je 'rupa' kao i svaka drzava. Ja ih nesto puno nisam vidjela , ali bila mlada .. mozda zbog toga , drugim ocima sve gledano.
Image

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Nole » 26 Feb 2016, 19:40

SPINERKA wrote:
Nole wrote:
SPINERKA wrote::sok

nole --izlazi vishe iz te rupe jugonostalgicarske. :D.
Džaba me teraš...više sam voleo Jugoslaviju no ovo sranje od Srbije što je imam danas...moš me sad ubiti al tako je...vidim i sam da dosta ljudi ovde ne vole Jugoslaviju ali ne možemo svi biti isti
.Sto se mene tice -- i ja volim -Jugosalaviju.
Ne mora znaciti da je ne vole --imala je 'rupa' kao i svaka drzava. Ja ih nesto puno nisam vidjela , ali bila mlada .. mozda zbog toga , drugim ocima sve gledano.
Spunerka....bili mladi imali lep život...kao momci i devojke smo razmišljali o provodu i o školi...druge stvari nas nisu zanimale...pa to je Amerika u malom bila...

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by KOMESAR » 26 Feb 2016, 19:47

Nole wrote:
SPINERKA wrote:
Nole wrote:
SPINERKA wrote::sok

nole --izlazi vishe iz te rupe jugonostalgicarske. :D.
Džaba me teraš...više sam voleo Jugoslaviju no ovo sranje od Srbije što je imam danas...moš me sad ubiti al tako je...vidim i sam da dosta ljudi ovde ne vole Jugoslaviju ali ne možemo svi biti isti
.Sto se mene tice -- i ja volim -Jugosalaviju.
Ne mora znaciti da je ne vole --imala je 'rupa' kao i svaka drzava. Ja ih nesto puno nisam vidjela , ali bila mlada .. mozda zbog toga , drugim ocima sve gledano.
Spunerka....bili mladi imali lep život...kao momci i devojke smo razmišljali o provodu i o školi...druge stvari nas nisu zanimale...pa to je Amerika u malom bila...
Bezbeli,koristiš bijeli štap?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Nole » 26 Feb 2016, 19:57

Komesare jesi li izludeo...kakav crni (beli) štap...u kondiciji sam...ok ne mogu piti sa mehaningom jer onaj može galone i galone popiti i ništa mu...al komunjaru mogu napiti :pusi :D.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by SPINERKA » 01 Mar 2016, 04:51

Image
Image

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Nole » 01 Mar 2016, 10:43

SPINERKA wrote:Image
:ok :D.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Nole » 03 Mar 2016, 08:41

Titov unuk o Jugoslaviji:

Zašto nije moglo da se održi ono što je Tito, vaš deda, stvorio? Odnosno zašto je Jugoslavija morala da nestane?

Narod niko nije pitao da li je za Jugoslaviju ili protiv nje, i to je najgora stvar. Interes stranih sila je bio razbijanje Jugoslavije, Pokreta nesvrstanih, Ujedinjenih nacija… Jugoslavija je bila moćna sila u svetu i zato je nekome trebalo da je razbije i stvori male države kako bi ostvario određene ciljeve. Razgovarao sam s mnogim zvaničnicima Evrope, koji su mi otvoreno rekli šta njih ovde zanima, a to su voda i vojne baze. Nešto od toga im je uspelo da dobiju, a nešto ne. Dobili su taj Bondstil,koji im u principu ne odgovara. Njima bi najviše odgovaralo da tako nešto imaju na Pešterskoj visoravni i tome su stremili, ali bezuspešno. Što se tiče vode, polako je uzimaju, a naša država ne štiti sopstvene interese. Inače, zna se da će voda uskoro biti skuplja od nafte.

Uskoro bi državi na naplatu trebalo da stigne 300 miliona evra kredita iz Titovog vremena. Da li je to dokaz da se svojevremeno lepo živelo od kredita, koje i današnje generacije otplaćuju?

Šta je to 300 miliona? Tu se navodi da je zemlju najviše zadužio Veselin Đuranović. A kad je on bio premijer? Kad je Tito bio u bolnici. Đuranović i jeste najviše zadužio. Kad je Tito otišao u bolnicu, Jugoslavija je dugovala 11,5 milijardi dolara, a Đuranović je za kratko vreme zadužio još sedam i po milijardi. Sad se sve to pripisuje Titu. To je samo još jedna laž. Najmanje je zemlju zadužio Tito, ali izgleda treba na njega prebaciti sve moguće laži koje se danas pojavljuju kako bi se njegovi lik i delo uništili. Ali neće uspeti u tome, jer ovaj narod nije lud i zna kako smo živeli.

Da li je Tito imao tajni sporazum s Rusima da će Jugoslavija ostati stabilna država dok je Tito živ, a posle njega – potop?
Ma kakvi… Pravi svedoci tog vremena su otišli, pa sada razni iznose kojekakve priče i pričice. Tito se borio da Jugoslavija bude jedna od vodećih zemalja u svetu. U tome je uspeo – i preko Pokreta nesvrstanih, ali i pomoću dobrih odnosa i s Amerikancima i s Rusima. Ta borba Rusa i Amerikanaca oko Jugoslavije je, inače, stalno postojala. Sporazum koji spominjete, dakle, nije postojao, niti je Tito razmišljao o tome. On je samo rekao – dok je Bosne i Hercegovine, biće i Jugoslavije. To su svi znali. I to je tačno. Kako je razbijena BiH, tako je i Jugoslavija razbijena.

Kažu, Tito je radio protiv interesa Srba, a u korist Hrvata…

Da je bio Srbin, mi bismo danas i na čačkalicama imali njegov amblem. Pa, ne bi on u Vojvodinu naselio Srbe, nego Hrvate, da je ovako kako pričaju. Međutim, on nije bio ni Srbin ni Hrvat, nego Jugosloven. Bio sam uz njega i znam da je bio Jugosloven u srcu. Ali danas se mnogi, govoreći o Titu, služe lažima koje ne vredi ni demantovati. Sve su to političke igre.

Da li je Titova najveća greška što se na vreme nije povukao, već je do kraja ostao predsednik?

On je hteo da se povuče, ali nisu mu dali, jer su videli kakva je situacija u zemlji. Tito je rekao da je njegova najveća greška to što je dozvolio Ustav iz 1974. godine. Ali, kako je govorio, kao demokrata nije mogao da stavi veto. Mogao je, ali nije hteo. I to je bio početak razbijanja Jugoslavije – od jedne partije napravili smo njih osam, od jedne države nastaje osam. Tu je pogrešio, kako je i sam rekao.

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by drugrankovic » 21 Mar 2016, 11:10

pogresio ?

greote :zubi
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Nikolina Županović
Na probnom
Na probnom
Posts: 4
Joined: 22 Mar 2016, 15:09
Status: Offline

Re: Jugonostalgičari

Post by Nikolina Županović » 22 Mar 2016, 15:31

Nema dijagnoze za nas jugonostalgičare... tako je kako je. :)

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 26 guests