Hrvatska unutar EU

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Preko GP Bijača u prvih šest dana jula prešlo 300 kamiona

Post by Krokodil Behko » 12 Jul 2013, 10:05

Image

Od 1. jula, kada je Hrvatska postala članica Evropske unije, znatno je smanjen promet robe u BiH i iz nje, potvrdio je za "Dnevni Avaz" portparol Uprave za indirektno oporezivanje (UIO) BiH Ratko Kovačević.

Tako je preko Graničnog prijelaza Bosanska Gradiška, koji je, uz onaj na Bijači, određen za inspekcijske kontrole robe biljnog i životinjskog porijekla pri izvozu robe u EU, za osam dana prometovalo tek 2.500 kamiona.

Kako je potvrdio Kovačević, taj promet za oko 15 posto je manji nego u istom periodu prošle godine. Još je manji broj kamiona ušao, odnosno izašao iz BiH preko GP Bijača.

- U BiH je preko Bosanske Gradiške uvezena roba u 1.400 kamiona, a izvezeno je proizvoda u 1.100 teretnih vozila. Preko GP Bijača u prvih šest dana jula prešlo je 300 kamiona, od kojih 200 s uvoznom, a 100 kamiona s izvoznom robom - kaže Kovačević, dodajući da je, osim ovog, evidentiran i znatan broj praznih kamiona s obje strane granice.



(fena)
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preko GP Bijača u prvih šest dana jula prešlo 300 kamion

Post by laganini » 12 Jul 2013, 10:09

vrime prilagodbe..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Preko GP Bijača u prvih šest dana jula prešlo 300 kamion

Post by Pasaga » 12 Jul 2013, 10:11

laganini wrote:vrime prilagodbe..
...to je ocit indikator u kakvom je stanju privreda sa obe strane...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preko GP Bijača u prvih šest dana jula prešlo 300 kamion

Post by laganini » 12 Jul 2013, 10:14

u banani...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Preko GP Bijača u prvih šest dana jula prešlo 300 kamion

Post by Pasaga » 12 Jul 2013, 11:46

laganini wrote:u banani...
..a hocemo....lepo vreme....hocemo lepe zene.... :pusi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Preko GP Bijača u prvih šest dana jula prešlo 300 kamion

Post by laganini » 12 Jul 2013, 13:28

lijepe žene prolaze kroz grad...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by Rum » 17 Sep 2013, 01:44

Image
Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca na Bošnjake na prijelazu Bregana
Jel bilo bosanske rakije i svinjetine na temelju džamije u Ljubljani
Bošnjaci iz Bosanske Dubice i Sanskog Mosta, koji su jučer putovali na polaganje kamena temeljca za džamiju u Ljubljani, doživjeli su neugodne provokacije na povratku kući od strane hrvatskog graničnog policajca na prijelazu Bregana. Svjedok tog događaja bio je Jasmin Spahić, predsjednik Merhameta u Bosanskoj Dubici, koji je za Saff ispričao šta se dogodilo. „ Krenuli smo nazad za Bosnu sa polaganja kamena temeljca u Ljubljani. Kad smo došli na hrvatski granični prijelaz Bregana, navečer u 20 sati i 30 minuta, ispred moje grupe bio je autobus sa pedeset ljudi iz Sanskog Mosta, koji su čekirali svoje pasoše. U momnetu dok je ispred mene bila jedna sestra sa hidžabom na glavi, koja je držala svoj pasoš i krenula da ga čekira, u momentu davanja pasoša, granični policajac je upitao ' jel bilo bosanske rakije i svinjetine na temelju džamije', na šta je sestra u hidžabu zanijemila. Dok joj je govorio ove šovinističke provokacije policajac se cerekao. Ja sam prišao i pitao ga da ponovi ono što je rekao, međutim on nije htio da kaže više bilo šta, udario je pečat i rekao svom kolegi ' molim te preuzmi', nakon čega je odmah napustio svoje mjesto. Ja sam odmah tražio šefa smjene koji nije bio tu. Nažalost, bila je ogroman gužva, morali smo nastaviti dalje,tako da nismo uspjeli da se žalimo nikome. Međutim, rekao sam ovom drugom policajcu, koji je zamjenio provokatora, da ću lično pisati predsjednku Josipoviću i da smo provocirani na ovakav način samo zato što smo Bošnjaci. Na kraju sam dodao da ovo nije ogledao Hrvatske i da zbog ovakvih stvari nezalužuje da bude dio EU". Jasmin Spahić je jedini reagirao na šovinističke provokacije hrvatskog graničnog policajca, svi ostali putnici Bošnjaci su odlučili da šute.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by mrki62 » 17 Sep 2013, 07:28

Niti je napad a još manje šovinizam.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by Peggy Sue » 17 Sep 2013, 08:02

Nadam se da će biti strogo kažnjen! To je itekako niska provokacija...
Ne znam zašto su ostali odlučili da šute, ovakvi pojedinci ne zaslužuju da ih se javno prozove...
Image

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by mrki62 » 17 Sep 2013, 08:41

To je itekako niska provokacija.
Da, provokacija u svakom pogledu al ne i napad ili šovinizam
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by laganini » 17 Sep 2013, 11:07

ne mogu da vjerujem u to..ne želom reć da spahić laže ali nemoguće..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Ruana
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by Ruana » 17 Sep 2013, 12:43

laganini wrote:ne mogu da vjerujem u to..ne želom reć da spahić laže ali nemoguće..
Moguce je da je ovo izmisljeno, nesto mi tu ne stima. Gdje je ta zena sa maramom da ovo potvrdi. Zar je novinari nisu trebali naci, i morao je jos neko cuti, nije sam Spahic. A ako je istina onda svakako treba da odgovara za vrijedjanje, provokacije, sovinizam ili sta vec. Jer nije bio na ulici u kafani ili slicno, bio je na poslu.

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by Peggy Sue » 17 Sep 2013, 12:48

laganini wrote:ne mogu da vjerujem u to..ne želom reć da spahić laže ali nemoguće..

Naravno da ne možeš vjerovati u to.. Kao što nisam ni ja vjerovala kad su nas na BiH granici zaustavili i tražili od šofera (pred svim putnicima) 10 KM i sok... "Naši" su uvijek bezgrešni... Tako želimo vjerovati...
Image

Ruana
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by Ruana » 17 Sep 2013, 12:51

A gdje mu je pamet bila da ne zatrazi ime tog covjeka, ako mu je toliko stalo da se ovaj kazni i da je doslo do medija, trebo je na licu mjesta ostati i pozvati medije.

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by Tempy » 17 Sep 2013, 13:30

Rum wrote:Image
Međutim, rekao sam ovom drugom policajcu, koji je zamjenio provokatora, da ću lično pisati predsjednku Josipoviću i da smo provocirani na ovakav način samo zato što smo Bošnjaci.
Podsjetimo, hrvatski predsjednik u intervjuu za Reuters istrčao se s nekoliko nepromišljenih rečenica, među kojima je i zaključak da je "Hrvatska u osjetljivoj situaciji zato što graniči s BiH u kojoj živi puno muslimana". Josipović je muslimane u BiH stavio u kontekst nereda u arapskom svijetu, posebno u Libiji, kazavši da bi ih takva zbivanja mogla radikalizirati.

Josipović izazvao zgražanje u BiH: "Hrvatski predsjednik podsjetio je na neke bivše političare"

Hrvatski član Predsjedništva BiH Željko Komšić ocijenio je kako Josipović "svojim izjavama najviše šteti nemuslimanima u BiH". "Volio bih da ova izjava gospodina Josipovića nije točno prenesena ili da je izvučena iz konteksta", komentirao je Komšić Josipovićeve riječi.

"Ukoliko je izjava točna, onda mi je zaista žao što Josipović nakon toliko komunikacije i ostvarenih kontakata ne razumije odnose koji vladaju u BiH. Ovo me uvelike podsjeća na stavove nekih bivših političara susjednih zemalja koji su svoju pogrešnu procjenu i politiku u BiH već platili političkim i historijskim porazom", prenosi San Komšićevu izjavu uz zaključak kako Josipović od ovakvih izjava ne može imati političku korist.

Zato ne vidim svrhu pisati Josipoviću.
Ima među tim likovima na granici svakakve bagre, među hrvatskim, bosansko-hercegovačkim pa i srpskim graničnim uposlenicima. Treba tu temeljita kadrovska "čistka", pa da se granica prelazi bez neugodnosti.
U svakom slučaju cijela priča je sumnjiva, baš niko da potvrdi istu :cudi .

User avatar
Katja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2680
Joined: 23 Sep 2012, 17:56
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by Katja » 17 Sep 2013, 15:33

Slažem se s Ruanom,
Peggy, moramo biti malo kritičniji jer - kakvi čitatelji takvi novinari.
Ovo je užas od novinarstva, osim što se članak jedva čita, nije učinjeno ono osnovno što svaki početnik novinar zna - nije pokušano kontaktirati obje strane. Novinar mora priču ili ispričati iz oba ugla, ili ako se druga strana neće očitovati, mora napisati da je tu stranu pokušao kontaktirati ali ona nije pristala dati izjavu.

To je kao da neka žena s ulice, nedajbože, izlaže novinaru da ju je primjerice tvoj muž silovao, a ovaj to objavi bez ikakve provjere.
Što bi pomislila o onima koji nakon što pročitaju članak odluče odmah osuditi tvog muža.

Loše novinarstvo može nestati tek kada čitatelji to odluče. :D

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by Bla » 17 Sep 2013, 15:56

Od svih ovih mjesta gdje se srećeš s nekim državnim službenicima, najpozitivnije iskustvo imam s ovom rajom što radi u naplatnim kućicama na autoputu.
Baš su fino izdresirani.
Lijepo se i uljudno pozdrave, naplate, zažele sretan put i eto.
Reko' da nekoga i pohvalimo, samo nešto kudimo. :D
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Alexandar
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 685
Joined: 30 Apr 2013, 10:30
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by Alexandar » 17 Sep 2013, 16:18

Bla wrote:Od svih ovih mjesta gdje se srećeš s nekim državnim službenicima, najpozitivnije iskustvo imam s ovom rajom što radi u naplatnim kućicama na autoputu.
Baš su fino izdresirani.
Lijepo se i uljudno pozdrave, naplate, zažele sretan put i eto. D
to je zato sta im je obicno hladno pa ne zele da im je ono prozorce predugo otvoreno :oo

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by Bla » 17 Sep 2013, 16:24

Pa dobro, ima i toga, :D al' nisam doživio do sada da se drčno ponašaju kao npr. na nekim šalterima drugih institucija i državnih firmi.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Šovinistički napad hrvatskih graničnih policajaca

Post by laganini » 17 Sep 2013, 18:45

bla,na naplatnim kućicama i nemaju vrimena za nikakvu komunikaciju osim standarni tipa dobar dan..dok je kod drugih institucija drugčije ili službenici kao carinici ili policajci po prirodi posla moraju proširiti komunikaciju ili u nekoj općinskoj službi mi sami nešto oćemo..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 24 guests