Srbija - politika

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: OSTAVKA: Tadić od sutra neće biti više predsjednik Srbij

Post by Konsultant » 06 Apr 2012, 23:07

Ne kontam sto je Boris T dao ostavku pa se opet hoce kandirati. Da li ima tu neki clan zakona koji ce mu na osnovu ovoga omoguciti produzenje mandata?

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: OSTAVKA: Tadić od sutra neće biti više predsjednik Srbij

Post by Mister No » 06 Apr 2012, 23:14

Bilo je neku noc, navodno da su mu savjetnici procijenili da je sad bolje da izadje na izbore, jer ocekuju da ce u proci u drugi krug i onda pobijediti onog grobara, nego da ceka, jer postepeno gubi popularnost :)
High Hopes...

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: OSTAVKA: Tadić od sutra neće biti više predsjednik Srbij

Post by Konsultant » 07 Apr 2012, 13:06

Ponadah se skonto ne ide dobro kako je zamislio pa puca ostavku iz casti. Vlast je najveci porok

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: OSTAVKA: Tadić od sutra neće biti više predsjednik Srbij

Post by carobnjak N » 07 Apr 2012, 13:52

Ma oni sami svojom nepromijenjenom politikom vode Srbiju u podjele. Em ih ne vole komšijske države em Beograd svako malo unutar same države optužuju za centralizam
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Opšti izbori: Otvorena birališta u Srbiji

Post by Krokodil Behko » 06 May 2012, 10:04

Image

U Srbiji su jutros u sedam sati otvorena biračka mjesta na kojima će 6.770.013 birača moći da glasa na opštim izborima, do zatvaranja birališta, u 20 sati.

Građani Srbije biraju 250 poslanika za sastav novog republičkog parlamenta, 120 poslanika Skupštine Vojvodine i odbornike u skupštinama 24 grada i 150 opština u Srbiji.

Prema podacima Republičke izborne komisije, građani glasaju na ukupno 8.390 biračkih mesta, od čega 8.323 u gradovima i opštinama u Srbiji, 38 u 22 zemlje u inostranstvu, a 29 u ustanovama za izvršenje krivičnih sankcija.

Na izborima za predsjednika Srbije, koji su raspisani 5. aprila, učestvuje 12 kandidata, prenosi RSE. Na parlamentarnim izborima učestvuje 18 izbornih lista, od kojih je šest manjinskih, dok je ukupno predloženo 3.065 kandidata za 250 poslaničkih mandata u Skupštini Srbije.

Na pokrajinskim izborima u Vojvodini učestvuje 14 izbornih lista, a ukupan broj birača na tim izborima je 1.735.616.

Republička izborna komisija konačne rezultate predsjedničkih i parlamentarnih izbora treba da objavi u roku od 96 sati od zatvaranja biračkih mjesta, a do objavljivanja konačnih rezultata RIK će objavljivati privremene rezultate.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Opšti izbori: Otvorena birališta u Srbiji

Post by Zagorka » 06 May 2012, 18:44

Navijam za Zukorlića :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Opšti izbori: Otvorena birališta u Srbiji

Post by Krokodil Behko » 06 May 2012, 18:55

madam Bovary wrote:Navijam za Zukorlića :oo

Predizborni plakati muftije Zukorlića osvanuli i u Sarajevu

Image
online

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Opšti izbori: Otvorena birališta u Srbiji

Post by blento59 » 06 May 2012, 18:57

ja budale majko moja
bruka nasu vjeru
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Opšti izbori: Otvorena birališta u Srbiji

Post by Zagorka » 06 May 2012, 18:58

Go go zuki go :hihi dobar selotejp :ok
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Toruk Makto
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3417
Joined: 24 Mar 2010, 02:02
Location: C:\Documents and Settings\Toruk Makto\Desktop
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Opšti izbori: Otvorena birališta u Srbiji

Post by Toruk Makto » 06 May 2012, 19:18

Sramota .
Dal se trava sadi kod njih ko kod nas žito ,
da vidim svemirca , to bi ga ja upitooo .

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Opšti izbori: Otvorena birališta u Srbiji

Post by blento59 » 07 May 2012, 00:07

zuki nije prosao u drugi krug
tek 1,1% glasova
da se mene pita sada bih mu i u dzamiji dao toliko glasova
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Opšti izbori: Otvorena birališta u Srbiji

Post by Krokodil Behko » 07 May 2012, 15:27

Nevažeći glasački listići u Srbiji: "Predskazanje - pobediće fašista ili rasista" (FOTO)

Opći i parlamentarni izbori održani jučer u Srbiji imali su svoju i šaljivu stranu.

Naime, mnogi građani Srbije izašli su na biračka mjesta kako bi na glasačkim listićima ispisali poruku šta misle o aktuelnoj političkoj situaciji i kandidatima na pomenutim izborima.

Portal "sandzaklive.rs" objedinio je glasačke listiće sa simpatičnim, ali i vulgarnim, porukama.

Pogledajte kakve su sve poruke svojim političarima slali građani Srbije...

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Opšti izbori: Otvorena birališta u Srbiji

Post by Zagorka » 07 May 2012, 15:33

Ne mogu da vjerujem da bi neko poranio,spremio se,odvezao do mjesta biralista,stajao u redu,da bi na kraju nasvrljao smajlija ili neku glupost koja bas nikom ne znaci bas nista...... :kafa
Previse dokoni ljudi,izgleda.....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Opšti izbori: Otvorena birališta u Srbiji

Post by Krokodil Behko » 20 May 2012, 22:19

Tadić čestitao Tomislavu Nikoliću: Srbija dobila novog predsjednika!

Dosadašnji predsjednik Srbije Boris Tadić čestitao je izbornu pobjedu Tomislavu Nikoliću.

- Bilo je ovo teško vrijeme i bilo je logično da najveći dio odgovornosti ide prema meni. Bilo je nemoguće nakon 4 godine kritika da se stvari preokrenu, rekao je Tadić.

- Neću biti novi premijer, potvrdio je lider DS-a, dodajući da je smjena predsjednika proces u čitavoj EU.

- Postoji božija pravda. Večeras sam zahvaljujući gradjanima Srbije pobijedio na predsjedničkim izborima. Želim da se zahvalim građanima koji su glasali za mene, ali i građanima koji su glasali za mog protivkandidata, rekao je Nikolić.

- Ovo nisu bili izbori za ili protiv EU i zato ću nastaviti da vodim zemlju u tom pravcu, potvrdio je Nikolić.

On je rekao da Srbija neće skrenuti sa evropskog puta i da će Srbija nastaviti da štiti svoj narod na Kosovu.

- Od danas nisam predsjednik SNS-a već samo građana Srbije, rekao je Nikolić.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Krokodil Behko » 21 May 2012, 13:06

Nacionalista i bivši upravnik groblja je predsjednik Srbije

Nacionalista i bivši upravnik groblja Tomislav Nikolić je izabran za predsjednika Srbije, a njegova iznenađujuća pobjeda bi mogla da dovede u pitanje put zemlje ka Evropskoj uniji, piše u ponedjeljak New York Times.

Image

List navodi da bi Nikolić mogao da okrene Srbiju više ka Rusiji.

New York Times citira ocjene neimenovanih analitičara da je Nikolić osvojio ljude koji se suočavaju s teškoćama zbog pada standarda, u vrijeme kada je Evropska unija izgubila na privlačnosti zbog sopstvenih problema.

List piše da se dosadašnjem predsjedniku Srbije Borisu Tadiću desilo isto što i političarima u Grčkoj i Francuskoj, koje su razočarani glasači kaznili.

"Nikolić će morati da uvede stroge mjere kako bi se izborio s deficitom i da uvjeri Međunarodni monetarni fond (MMF) da Srbiji oslobodi zajam zamrznut u februaru", navodi NWT.

List ocjenjuje i da će Nikolić morati da se bori da pono vrati povjerenje stanovištva u vlast, prenosi Blic.
online

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Srbija

Post by Obrisan profil » 21 May 2012, 16:04

uzas......

tetovirane_ruke
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 264
Joined: 02 Apr 2012, 08:58
Location: pogrešno skretanje
Status: Offline

Re: Srbija

Post by tetovirane_ruke » 21 May 2012, 16:44

meni lično je politika Borisa Tadića- Sarajlije u odnosu prema BiH uvijek izgledala u najmanju ruku mutna, njegova teoretska priča o tome kako se Srbija ne miješa u unutarnje stvari Be i Ha i praksa koja je uvijek pokazivala suprotno mi se nije sviđala i ma kako on, površno u odnosu na Nikolića izgledao civilizovaniji, proeuropski, pro -ovo, pro-ono, mislim da je on cijelo vrijeme svoja dva mandata svojim uticajem čvrsto držao (veliko)srpske šape na našoj domovini.
ništa bolja situacija ne bi bila ni da je pobjedio i na ovim izborima i u naredne 4 godine bi se nastavila njegova licemjerna politika.


Sada, kada je Nikolić pobjednik neka se bar stvari raščiste i neka se jasnije vidi kakve su namjere Srbije prema BiH (dobre sigurno nisu) mada mislim da će toliko biti zaokupljen problemima u samoj Srbiji (valja ispuniti bar 20% silnih predizbornih obećanja) da će mu Bosna biti sporedna tema i konačno ono što za njega kao predsjednika Srbije i jeste....druga država.

neka je Nikolić grobar a Tadić jeste psiholog, ali s obzirom da sam uz ekspreso kafu pregledao njihov predizborni TV duel, mogu samo reći da bi psiholog kod grobara mogao komotno da ode na kurs here and now psihologije.
Last edited by adacta on 22 May 2012, 19:03, edited 1 time in total.
Reason: post obrisan - uvredljiv post
tetovirane ruke, tetovirane ruke, tetovirane ruke moj budi mi silan i dobro mi stoj.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Srbija

Post by nezaboravna » 22 May 2012, 11:44

Iskrene cestitke bar znamo sta nam komsije vole
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Dali je Nikolic cetnik?

Post by nezaboravna » 23 May 2012, 22:29

Četnički položaj
Sam dolazak Nikolića u priliku da bude opcija, a kamoli prihvatljiva, a kamoli predsjednik Srbije, govori više nego dovoljno o stanju svijesti biračkog tijela koje ga bira i pored činjenice da u neposrednom komšiluku ima toliko evidentnih smrtonosnih rezultata svega što Nikolić Tomislav otvoreno predstavlja.


Tomislav Nikolić: Da li sam još uvijek četnik?
piše: Nermin Čengić

Fuj! Koliki debil moraš biti da bi javno izrekao glupost poput – sad kad je Tomislav Nikolić predsjednik Srbije konačno znamo s kim imamo posla? Zaista ne znam da li postoji glupometar koji bi to mogao izmjeriti. Ali dobro. Ako je istina da je narod odlučio, a ne neko drugi, obzirom da su oni ‘rampuji’ iz Evropske unije omaškom slali svoje čestitke Nikoliću i do tri sata prije zatvaranja birališta, onda se, jasno je, i nakon 20 godina ništa ne mijenja s one strane Drine. I šta je to što nismo vidjeli, a što sad vidimo? Koji dio idile smo proteklih 20 godina ugrađivali, pa nam se sad razbila dolaskom Nikolić vojvode Tomislava na čelo susjedne, tradicionalno neugodne Srbije? Je l’ ima neko odgovor na to pitanje il’ je bitno samo nešto reći bez stvarnog smisla, bez imalo stida i odgovornosti za ono što se laprda.

Konačno se Tomislav “ja sam četnik” Nikolić dočepao trona odakle može zapodjenuti novu borbu za Veliku Srbiju koju sanja otkad zna za svoju neutaživu sklonost fašizmu i klanju. Sad može i u akciju oslobađanja svojih idola Mladić Ratka i Karadžić Radovana. Predsjedničkim avionom pravo u Haag, jer Nikolić vojvoda Tomislav je, ne zaboravimo, u predsjedničke dvore Republike Srbije došao zahvaljujući svesrdnoj podršci kapitala koji uvijek smjernog (ironija) Nikolića povede ka “napretku”, te i stranku naprednome nazva. Krenu Tomislav ka Evropi, koja mu evo u nedjelju, “slučajno” unaprijed čestita. Evropa Zna!

A Nikolić je svojevremeno otvoreno optužen od DB-ovca Stanišić Jovice za ubistvo i zataškavanje vlastoručnog zločina tokom rata u Hrvatskoj. Isprepadani svjedoci iz Antina se povukoše, a Nikolić ostade neosuđen za serijsko ubistvo. Godine 1993. uljuljkan u krilu Šešelj ex vojvode Vojislava proizvede se u četničkog vojvodu, sve sa dopuštenjem vrhovnog vojvode Đujić Momčila. Šarenolika je biografija tog danas prvog Srbina. CV mu je tako podao i na trenutke maglovit, a njegov karakter toliko bizaran i smrdljiv, da je obično suvišno davati dalje komentare od početnog – Fuj! No, kako na ovom svijetu postoji dovoljan broj onih koji smatraju da je Nikolić vojvoda Tomislav dobar izbor za Srbiju da ga izglasaju, a da komšije “sad znaju s kim imaju posla”, onda to Fuj! mora biti produženo i na njega se još ima nadodati svašta. Ne previše jer Fuj! bi u nekom normalnom svemiru bilo sasvim dovoljno pa je bespotrebno upirati kod ovih što očito ne vide. Ali ne i premalo kako se ne bismo, poput tiražnih medija, spustili tako nisko da uopšte ne spominju pojedine epizode sramne uloge Nikolić vojvode Tomislava u sapunici života koja nas drma posljednja dva desetljeća.

Sam dolazak Nikolića u priliku da bude opcija, a kamoli prihvatljiva, a kamoli predsjednik Srbije, govori više nego dovoljno o stanju svijesti biračkog tijela koje ga bira i pored činjenice da u neposrednom komšiluku ima toliko evidentnih smrtonosnih rezultata svega što Nikolić Tomislav otvoreno predstavlja (u zadnje vrijeme zbog donacija pomalo i prikriveno). Nikolić je ljubitelj i vjerni zagovornik politike “Kavvovac, Kavvobag Vivovitica” koja je ovim prostorima donijela toliko zla, krvi i vatre, da se i nakon svog proteklog vremena od tih “nemilih događaja” u zraku osjeti opori smrad smrti uzrokovane glupošću neiživljenih veseljaka što se, evo, pretvaraju u predsjednike. Države. To što je devedesetih godina 20. vijeka bio Šešeljeva i desna i lijeva ruka, Nikolića je izgleda promovisalo u prihvatljivog. Po svoj prilici, fašista je danas ponosom biti, prihvatljivo. Progonitelj također jer, ne zaboravimo, Tomislav Nikolić je vlasnik poznatog besrama o dijeljenju sendviča po Vojvodini, agitaciji za deportovanje Mađara i Slovaka, trpanjem u stočne vagone koji odlaze iz Srbije.

Nikolić vojvoda Tomislav je bio posebno aktivan 2007. godine. I danas odjekuju čuvene misli velikog mudraca (ironija) čije je postojanje na ovom svijetu i dalje misterija za većinu Zemljana. Te, 2007. godine, Nikolić je tvrdio kako: Ratko Mladić i Radovan Karadžić nisu zločinci, a Srebrenica se, po Nikoliću, nije ni desila. Iste je godine objavio “rat na sve načine” Albancima. Popularni Toma, danas predsjednik, te 2007. godine je posrao: “Ja sam četnik i opet bih to bio u ratu. Ja nisam počinio nikakav ratni zločin i njegujem četništvo, isto kao što su u Hrvatskoj ponosni na ustaše.” Nikolić neminovnim i nezaustavljivim smatra proces integracije bh. entiteta Republika Srpska, u Srbiju. To je napredno razmišljanje?

Sve navedeno treba da znači kako je Nikolićev izbor opravdan iz bilo kojeg razloga? Sve navedeno treba da nas pomiri s činjenicom da je tom ludaku koji je novi čelnik Srbije jedino mjesto u zatvoru i to u sekciji koja nema nikakvog dodira sa spoljnim svijetom, a ne da bude na čelu države koja pretenduje biti lider regiona što se Srbiji odavno proriče, koja želi “u Evropu”. Ili možda takvi trebaju toj vražijoj Evropi. Vidiš, tek mi sad pade na pamet (ironija) da i Evropa možebitno nije najčistija i najotvorenija iako se tvrdi drugačije. Toliko tih finesa da ti se zanebesa. Fašizam je neuništiv, poželjan i preuzima sve pore Zemaljske kugle. Može mu se, jer ovi nazovi antifašisti ne mirišu govno ni kad im je pod nosom. Sjetiće se nekad, kad im pod vratom omče zakoprcaju. Povratak u budućnost, s Nikolićem vojvodom Tomislavom na braniku otadžbine. Veselo. Kame se oštre, stanite u red. Pripremite vratove. Samo bih jedno zamolio, ako može, gospodine predsjedniče Nikolić vojvodo Tomislave – kad krenete s tim klanjem koje sanjate otkako vas je, ove kojima ste vi trebali na mjestu predsjednika Srbije da konačno shvate s kakvim licemjerstvom imaju posla stavite u VIP lože. Neka gledaju i neka i dalje ne vjeruju. Dakle, fuj!
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Dali je Nikolic c...?

Post by blento59 » 23 May 2012, 23:10

Image

DA JE novoizabrani predsjednik Srbije Tomislav Nikolić u prošlim vremenima "šurovao" s Vojislavom Šešeljom i od njega primio titulu četničkog vojvode dobro je poznata činjenica iz biografije prvog čovjeka Srbije.

A na što se sve Nikolić obvezao prilikom polaganja zakletve svom tadašnjem vođi Šešelju zorno pokazuje ova snimka izvađena "iz naftalina". Nikolić se, zajedno sa 17 "uvaženih" kolega, te davne 1993. godine na Romaniji zakleo "Bogom i Svetim Savom da će se svim svojim snagama boriti za slobodu srpskog naroda i obnovu jedinstvene srpske države na Balkanu koja će obuhvaćati sve srpske zemlje".

Nikolić se, kao što je već poznato, razišao sa Šešeljom te je napustio Srpsku radikalnu stranku. Međutim, zakletva položena "pred Bogom i Svetim Savom" ipak ostaje.

[media]61yANAjMKmA[/media]
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests