Trbuhom za kruhom

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Trbuhom za kruhom

Post by Jonas » 09 Aug 2015, 12:05

Njemačke vlasti poručuju građanima regije da ne vjeruju obećanjima da u toj državi mogu dobiti ekonomski azil. :(

Gotovo 42 posto ukupnog broja azilanata u toj zemlji dolazi sa Balkana. Njemačka pokušava na ovaj način zaustaviti priliv azilanata iz jugoistočne Evrope.

http://balkans.aljazeera.net/vijesti/nj ... traze-azil

http://www.fnp.de/nachrichten/tagesthem ... 37?ref=yfp


Sto mislite, zasto Bosanci (i Balkanci) uzalud krecu za Njemacku i traze azil? Zar je zaista tako lose u Bosni?

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by navika » 09 Aug 2015, 15:40

Ja ne mislim da je uopste lose. Doduse mislila sam i ja dok sam bila u Bosni. A tek kad odes negdje vani i iskusis tudju zemlju tad mozes pravit poredjenja.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6800 times
Status: Online

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Julia-Klara » 09 Aug 2015, 15:49

Von den knapp 180 000 Anträgen auf Asyl stammten über 42 Prozent aus den Balkanländern. Nach dem Bürgerkriegsland Syrien liegt das Kosovo (31 400 Anträge) auf Platz zwei, Albanien (22 200) auf Platz drei und Serbien (15 800) auf Platz vier.

Ovo gledam danima, Njemacka pokusava naci nacin da se ljudima dokaze da azil ne mogu dobiti, ne po uslovima koje imaju ...
Znaci , 42 procenta svih zahtjeva za azil u Njemackoj je od strane zitelja Balkana, a prednjace Albanija, Kosovo pa Srbija.

Bosna se bas i ne spominje u ovom kontekstu :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Mika
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1613
Joined: 22 Mar 2015, 22:02
Location: Xavier's school for gifted youngsters
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Mika » 09 Aug 2015, 16:09

Nedavno je bilo istrazivanje o individualnoj potrosnji ljudi u zemljama Evrope. Po toj istrazi Bosna i Hercegovina je najsiromasnija zemlja, cak je i Albanija navodno bogatija. Ako lazu novine, lazem i ja.
Cuvajte se malih zena, to da valja naraslo bi.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120136
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6879 times
Been thanked: 7758 times
Status: Online

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Krokodil Behko » 09 Aug 2015, 16:52

To se riješi jednostavno. Kako koji dolazi, samo trpaj u vozove i vraćaj nazad.
Ne znam čemu sva ta drama.
online

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by navika » 09 Aug 2015, 16:53

Ginger wrote:Nedavno je bilo istrazivanje o individualnoj potrosnji ljudi u zemljama Evrope. Po toj istrazi Bosna i Hercegovina je najsiromasnija zemlja, cak je i Albanija navodno bogatija. Ako lazu novine, lazem i ja.
Ma pusti novinare. I nemora uopste znaciti da kad neko ne trosi on i nema. Ja bi prije rekla da je obrnuto, ko ne trosi on ima.
U poredjenju s Americancima, Bosanci su bogatiji. America je jaka kao drzava, ali narod je ovdje siromasan. I svaki sesti stanovnik prima drzavnu ponoc u hrani ( food stamps) a nedaj boze da sve stane, ko sto je kod nas bilo za vrijeme rata, vise od 50% Americanaca nebi moglo sa svojim zalihama da prezivi ni tri mjeseca.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Veca » 09 Aug 2015, 16:58

Krokodil Behko wrote:To se riješi jednostavno. Kako koji dolazi, samo trpaj u vozove i vraćaj nazad.
Ne znam čemu sva ta drama.



...ama,nisu mogli,zakoni nisu dozvoljavali! ...ali cini mi se da ce od sad,rjesavati za 6 sedmica! :ovaj ...rijetko palim tv...cini mi se da sam cula na vijestima!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26333
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14218 times
Been thanked: 3768 times
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Veca » 09 Aug 2015, 17:01

...jah,jos nesto,zaboravih...ovi sto su ovdje,bice vraceni,a ove koji bi dolazili upozoravaju da ne traze azil,jerbo 'oce da uvedu radnu vizu,pa ovi koji su radni bi se s tim azilom,zaebali! ...et',toliko sam skontala! :D
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Terasa svjesti » 09 Aug 2015, 17:03

Situacija je grozna ovdje u Bosni. Trenutno sej oš osjeti ovaj priliv dijaspore ali će za mjesec dana mrtvilo . Znate li koliko je slučajeva lažnih prijava gubitka putnih isprava da bi se proužio boravak u inozemstvu da bi bione čiji hamal, održavao avliju , čuvao nečije djete ili pazio kakavog staraca ili staricu . Ima tu obostrane koristi. :roll
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Heidi » 09 Aug 2015, 17:25

80% je rijec o Romima. Ljudi azil koriste kao zimski turizam.
Dodju u oktobru, uzivaju u carima Svarcvalda, Bozic, cimet i kuhano vino, poprave usput zube, ugrade novi kuk, zrade koji euro na crno i vrate se u aprilu. Godinu dana pauza, i opet Django return.
Azilat je privatno osiguran i uziva vise povlastica no obican gradjanin koji sve to uredno placa svakog mjeseca.

Naravno da je nesto i do sistema, zakon pun rupa, djubrad to iskoriste. Na kraju naplati ona izbjeglica iz Sirije, a njima je sve potrebnije. Njemacki prenzioner jedva prezivljava, minimalna penzija je 780€. Plati stan od toga, lijekove i ostale potrebstine u tim godinama. Klinac!

Osjeca se nezadovoljstvo u zraku. Nijemac pocinje biti ljut. :o
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Jonas
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3445
Joined: 19 Feb 2012, 10:40
Location: Forum
Has thanked: 100 times
Been thanked: 302 times
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Jonas » 09 Aug 2015, 18:26

Nijemci su vec neke korake poduzeli.

Samo 0,2 posto izbjeglica iz balkanskih zemalja dobivaju azil u Njemačkoj. 94.000 azilanata prijeti ne samo "deportacija", nego višegodišnja zabrana ulaska.

http://www.stern.de/politik/deutschland ... 75508.html

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by navika » 09 Aug 2015, 19:32

Terasa svjesti wrote:Situacija je grozna ovdje u Bosni. Trenutno sej oš osjeti ovaj priliv dijaspore ali će za mjesec dana mrtvilo . Znate li koliko je slučajeva lažnih prijava gubitka putnih isprava da bi se proužio boravak u inozemstvu da bi bione čiji hamal, održavao avliju , čuvao nečije djete ili pazio kakavog staraca ili staricu . Ima tu obostrane koristi. :roll
Oh da, cuvamo vani neku staricu i starca, dok u isto vrijeme nas roditelj boravi u starackom domu, a u zalog je dao kucu il stan koji je imao, a mi vani sanjamo opet da ostvarimo tu kucu il stan.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Konsultant » 10 Aug 2015, 20:48

Heidi wrote:80% je rijec o Romima. Ljudi azil koriste kao zimski turizam.
Dodju u oktobru, uzivaju u carima Svarcvalda, Bozic, cimet i kuhano vino, poprave usput zube, ugrade novi kuk, zrade koji euro na crno i vrate se u aprilu. Godinu dana pauza, i opet Django return.
Azilat je privatno osiguran i uziva vise povlastica no obican gradjanin koji sve to uredno placa svakog mjeseca.

Naravno da je nesto i do sistema, zakon pun rupa, djubrad to iskoriste. Na kraju naplati ona izbjeglica iz Sirije, a njima je sve potrebnije. Njemacki prenzioner jedva prezivljava, minimalna penzija je 780€. Plati stan od toga, lijekove i ostale potrebstine u tim godinama. Klinac!

Osjeca se nezadovoljstvo u zraku. Nijemac pocinje biti ljut. :o
Hebiga upravu si. Nedavno mi prijatelj se zali, taman poceo raditi tamo, ima radnu vizu na godinu, dosla mu zena SAMO u posjetu na 10 dana i po belaju na granici izleti idem u posjetu muzu koji radi vec mjesec-dva. Onda 1001 pitanje, gdje sta kako koliko ostajes imas li kartu za povratak ovo ono... na kraju te puste samo sto osijedis objasnjavajuci.

Samo budale tamo mogu ici na fazon trazenja azila jer je vjerovatnoca dobiti azili taman kad i BiH udje u EU. Sigurno je 99,99% tu spodoba koje su navikle guzovace, nece kasike pomjeriti, vole da im se sve servira. Ako imas imalo soli u glavi, duzice ces dati za radnu vizu, nakon toga stalni boravak i na konju si. Sad da nesto pohapsih te idiote koje Njemacka vrati, bude atak na manjine.

User avatar
Vladimir RUS
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4984
Joined: 15 Apr 2014, 14:45
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Vladimir RUS » 10 Aug 2015, 21:00

A i traziti azil 20 godina nakon rata. Znaju Svabe da je rat davno prosao, nisu ludi, a i ocigledno preusmjeravaju pomoc ka traziocima azila iz Sirije, Libije, Iraka, Avganistana i drugih ratom pogodjenih podrucja.

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Konsultant » 10 Aug 2015, 21:04

Jarane, nije ni njohova kasa bez dna, ok je pomoci, samo ne trebaju zloupotrebaljvati. Vala nek slobodno uvedu koga odbiju, prisilni rad od par godina.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Calla » 10 Aug 2015, 21:15

navika wrote:Ja ne mislim da je uopste lose. Doduse mislila sam i ja dok sam bila u Bosni. A tek kad odes negdje vani i iskusis tudju zemlju tad mozes pravit poredjenja.

dobro je da svi polako dolaze i prave ista iskustva kao i mi koji smo godinama vani
da se barem i ja komotno sada mogu ispricati sa bosancima kada dodem dole da me ne lome sa onom uzrecicom,, lako je tebi "
samo zato sto zivim izvan bosanskog podrucja a da se mucimo kao i svi ostali ljudi na ovoj planeti o tome niko nista :cudi
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Calla » 10 Aug 2015, 21:17

Bolje neka ulaze kao cestiti vrjedni radnici ..!
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Calla » 10 Aug 2015, 21:19

Heidi wrote:80% je rijec o Romima. Ljudi azil koriste kao zimski turizam.
Dodju u oktobru, uzivaju u carima Svarcvalda, Bozic, cimet i kuhano vino, poprave usput zube, ugrade novi kuk, zrade koji euro na crno i vrate se u aprilu. Godinu dana pauza, i opet Django return.
Azilat je privatno osiguran i uziva vise povlastica no obican gradjanin koji sve to uredno placa svakog mjeseca.

Naravno da je nesto i do sistema, zakon pun rupa, djubrad to iskoriste. Na kraju naplati ona izbjeglica iz Sirije, a njima je sve potrebnije. Njemacki prenzioner jedva prezivljava, minimalna penzija je 780€. Plati stan od toga, lijekove i ostale potrebstine u tim godinama. Klinac!

Osjeca se nezadovoljstvo u zraku. Nijemac pocinje biti ljut. :o
ajd sto Njemac,,a sto ja??? :D.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Konsultant » 10 Aug 2015, 21:25

Calla wrote: Osjeca se nezadovoljstvo u zraku. Nijemac pocinje biti ljut. :o
ajd sto Njemac,,a sto ja??? :D.[/quote]
Ajd sto Njemac i ti, ali sto i ja i moji prijatelji??? Gamad hoce guzovace i sad trebamo se vratiti na redove pred ambasadama. Fuuuuuuuuuuuuuuuuuuj...

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Njemačka upozorava Balkance da ne traže azil

Post by Calla » 10 Aug 2015, 22:08

pa eto vratili se opet u stare vode od ex yu cekanje pred salterima :)
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests