Kako je u dijaspori?

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80491
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11612 times
Status: Online

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by spacebound » 17 Dec 2016, 19:33

Da l' laganini misli i o čemu drugom osim o komunjarama i jugofasistima :hm
Exchan ❌️

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by dr laganini » 17 Dec 2016, 19:34

..to je taj obrazac već odavno poznat pljuju prema svemu zapadnom a u isto vrime šalju dicu na školovanje na zapad ili idu radit u prljavom kapitalizmu..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by Socrates » 17 Dec 2016, 19:39

Al' eto, da spomenem I najsiromasniju klasu, posto, nema sumnje, I njih ima u Kanadi.

Jos nisu u potpunosti specificirani detalji, ali ce Ontario u 2017-toj godini imati probni projekt po kojem ce se najsiromasnijim dijelovima stanovnistva dijeliti garantirani prihod. Dakle, ne socijalna pomoc. Oni koji se kvalifikuju za ovaj garantirani prihod nikome nece biti odgovorni ni za sta.

Cetiri druge provincije su najavile da I one razmisljaju o slicnim programima, pa ce pazljivo pratiti rezultate ovog ontarijskog projekta.
. . . . . . . . .

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by Lavlje_srce » 17 Dec 2016, 19:41

dr laganini wrote:..pa dobro sve ok slažem se al možda ženi jednostavno nije leglo..kod nas ima neka emisija minjam ženu i obično mixaju parove malo materijalno stambeno sređene i slabije čakk i rome..i kad se vrate kući nakon razmjene svi plaču od sreće..i oni u boljem i oni u gorem..jebiga nije sve matematika.. :hm
Gledala sam tu emisiju i presmijesna je. :D. Slazem se s tobom, narocito s boldanim dijelom. :ok Materijalisti se ne trebaju uparivati s nematerijalistima btw jer je to Road to Hell. Ne znam cemu samo pljuvacina zene, ali to je forumska boljka - isprojicirati sve lose na neku x osobu pa takvima na tren bude lakse. :tjesi
Mirelam wrote: Ma 'tace grizli, protiv bosanskog medzeda :ooo
Ziva istina. :o

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by Socrates » 17 Dec 2016, 19:45

Ja ne pljujem zenu, lavlje, nego pobijam njene argumente. :p
. . . . . . . . .

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by Lavlje_srce » 17 Dec 2016, 19:45

Socrates wrote:Ja ne pljujem zenu, lavlje, nego pobijam njene argumente. :p
Nije tebi ni upuceno Soc. :p

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by Mirelam » 17 Dec 2016, 19:47

Socrates wrote:Al' eto, da spomenem I najsiromasniju klasu, posto, nema sumnje, I njih ima u Kanadi.

Jos nisu u potpunosti specificirani detalji, ali ce Ontario u 2017-toj godini imati probni projekt po kojem ce se najsiromasnijim dijelovima stanovnistva dijeliti garantirani prihod. Dakle, ne socijalna pomoc. Oni koji se kvalifikuju za ovaj garantirani prihod nikome nece biti odgovorni ni za sta.

Cetiri druge provincije su najavile da I one razmisljaju o slicnim programima, pa ce pazljivo pratiti rezultate ovog ontarijskog projekta.
Mozes li pojasniti ovo boldirano?

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by Socrates » 17 Dec 2016, 19:49

Oni koji zive na socijalnoj pomoci ili invalidskoj pomoci ili ne zaradjuju dovoljno.

Nisam siguran za penzionere koji primaju samo penziju koja im je garantirana od drzave. Trebali bi I oni to primati.
. . . . . . . . .

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80491
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7160 times
Been thanked: 11612 times
Status: Online

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by spacebound » 17 Dec 2016, 19:59

Ma socrates, ono lavica meni :oo ali ja se napravih nevješta, jer s lavicom ne možeš diskutovat, možeš se samo svađati, a to mi ne pada na pamet
:mir
Last edited by spacebound on 17 Dec 2016, 20:00, edited 1 time in total.
Exchan ❌️

User avatar
rethna
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 27232
Joined: 09 Oct 2014, 01:51
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by rethna » 17 Dec 2016, 20:00

Los pokusaj ubijanja morala :ooo
Question everything.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by storm » 17 Dec 2016, 20:09

Socrates wrote:Oni koji zive na socijalnoj pomoci ili invalidskoj pomoci ili ne zaradjuju dovoljno.

Nisam siguran za penzionere koji primaju samo penziju koja im je garantirana od drzave. Trebali bi I oni to primati.
Nešto slično uvode (ili su već, nisam update-an :oo ) švicarska i finska....zajamčena primanja građana...
Mislim da to uopće nije glupo...to su ljudi na dnu koji će ionako sve potrošiti te vratiti u opticaj.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by Podrinjac » 17 Dec 2016, 20:13

Mislila je da će je u Kanadi jebat kao što je jebu u Srbiji.

:soc

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by Socrates » 17 Dec 2016, 20:31

storm wrote:
Socrates wrote:Oni koji zive na socijalnoj pomoci ili invalidskoj pomoci ili ne zaradjuju dovoljno.

Nisam siguran za penzionere koji primaju samo penziju koja im je garantirana od drzave. Trebali bi I oni to primati.
Nešto slično uvode (ili su već, nisam update-an :oo ) švicarska i finska....zajamčena primanja građana...
Mislim da to uopće nije glupo...to su ljudi na dnu koji će ionako sve potrošiti te vratiti u opticaj.
Mislim da u Svicarskoj taj prijedlog nije prosao na referendumu, a Finska, koliko se sjecam, mada to nije sigurno, je imala ili jos uvijek ima program takve prirode. Ne znam detalje I da li je to bilo u citavoj zemlji ili samo u pojedinim dijelovima.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by storm » 17 Dec 2016, 20:38

Socrates wrote:
storm wrote:
Socrates wrote:Oni koji zive na socijalnoj pomoci ili invalidskoj pomoci ili ne zaradjuju dovoljno.

Nisam siguran za penzionere koji primaju samo penziju koja im je garantirana od drzave. Trebali bi I oni to primati.
Nešto slično uvode (ili su već, nisam update-an :oo ) švicarska i finska....zajamčena primanja građana...
Mislim da to uopće nije glupo...to su ljudi na dnu koji će ionako sve potrošiti te vratiti u opticaj.
Mislim da u Svicarskoj taj prijedlog nije prosao na referendumu, a Finska, koliko se sjecam, mada to nije sigurno, je imala ili jos uvijek ima program takve prirode. Ne znam detalje I da li je to bilo u citavoj zemlji ili samo u pojedinim dijelovima.
To zbilja ne znam, dokle su stigli...pisalo se
sad i slovenci nešto sanjaju o tome.
Ovdje čisto sumnjam
Habibti, ya nour el - ain... :srce

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by posmatrac » 17 Dec 2016, 20:42

Laganini, ja koliko znam Ameri su saveznici bili sa,Titom a ne sa fasistima, pa su ti isti jugo fasisti kasnije bjezali upravo u Usa i Kanadu. Koliko znam da su se i prikriveni fasisti koji su uzrokovali ratove 90tih skolovali u Komunistickoj Jugi, vidis koja si ti ljudina ispao :D

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by navika » 17 Dec 2016, 20:54

U njenom izlaganju ima najvise istine, a kako ce se ko primiti u novoj sredini zavisi mnogo od njegove starosne dobi.
Smjela bi se zakleti da biste svi vi koji tvrdite da laze i pretjeruje, stekli isti dojam da vas kojom slucajem zapadne da odete. Vecina vas ne bi ni izdurala 10 god. Zakukali biste za nekoliko mjeseci. Niije problem u Canadi, vec generlno je to tako, da je bila bilo koja druga zemlja u pitanju, njoj bi falila rodna.
Last edited by navika on 17 Dec 2016, 21:11, edited 1 time in total.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by Socrates » 17 Dec 2016, 21:07

Ona nije pisala zasto joj fali rodna zemlja nego zasto joj ne valja Kanada. :123
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by posmatrac » 17 Dec 2016, 21:10

Neko neiskusan, ko je bez radnih navika tj ko je o Kanadi citao samo u novinama ili gledao na tvu ce normalno kada ode dozivjeti sok ili se dugo nece moci prilagoditi jer se svugdje mora raditi. Opet, oni ljudi koji na balkanu irgete za minimalce od 300 eura, a znam ih da trpe svakakve torture od svojih kriminalnih poslodavaca, tj rade prekovremeno itd, bi u Pravnoj drzavi kakva je Kanada procvjetali. Logicno da sve zavisi i od mentalnog sklopa pojedinca, njegove ovisnosti naspram onoga sto ostavlja ovdje, koliko kome odgovara koja klima itd, milion je tu faktora

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by navika » 17 Dec 2016, 21:17

Ne vrijedi drugima pricati o svom iskustvu. Pusti ih nek steknu svoje, i tad ce znati.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Srpkinja se vraća iz Kanade

Post by Socrates » 17 Dec 2016, 21:22

Sve ja to razumijem. Medjutim, ne vidim nigdje logiku da iskustvo o Kanadi bazira na nekom jedenju hamburgera od strane Kanadjana. Pretpostavljam da misli na McDonalds I slicnu brzu ishranu, jer I hamburgera ima svakakvih.

Evo, ja nisam otisao u McDonalds ima 12 godina. A kako su navalili ovi zdravoishranicari u Kanadi, ako popustim njihovom pritisku, uskoro cu samo zobati zrnevlje I zderati zelenu travu. :mirelam

I uopste ne tvrdim da bi svima bilo isto kao meni. Ona zapravo, ovako agresivnim pisanjem, tvrdi da bi svima bilo isto kao njoj.

Na kraju, mozemo da zakljucimo da je sve do covjeka.
. . . . . . . . .

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests