Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Bosanci i Hercegovci širom svijeta

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

Post Reply
sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by sporingt » 26 Sep 2016, 03:05

Normalno ljudi u Bosni ispitavaju o kako mi sto zivimo u vankse drzave od Bosne se snalazimo "abroad"

Prvo da definisem kakava je situacija u zemljima kao USA/KANADA/AUSTRALIJA

Da bude covjek ovdje uspjesan treba velika mudrost , ljudi ovdje sve dadno od sebe, ne spavaju i radi dan i noc da bni uspotavili nesto, neku ideju, neki biznis , neki "product"

evo da ispricam jedan moj drugo sto ga znam iz jedinstvo , on je Iranac, otac mu je Hodza dosao iz irana u Australiju i otvorio Islamski center, a njegva djeca su otisli svojim putem u biznisu i skoli

taj njegov sin (moj drug) sto se zove reza, otvorijo je biznis "MRL Logistics" evo njega na linked in https://au.linkedin.com/in/reza-laghaei-570116b "http://www.mrllogistics.com.au/web/" bizinis website

kad je on poceo, ja zam radio u jednoj banci "Macquarie Bank" i imo je svoj office u gradu , ustvari to je bila mala soba sto je on posudzivo od jedan telefonski shop sto prodaje mobitele

i kad je on u to vrijeme radio(prije 10) godina za tih prvih 10 godina bijo je u gubitku , znaci onb je radio 10 godina gdje nije nikakve pare pravio i uvjek je bio u minusus, znaci mora je da posudzuje pare da prezivi, zivi jo je kuci sa roditeljima i zenom

u tih 10 godina samo da bude uposte u toj "igri" tog biznisa mora je da gubi velike pare , tako isto i ja, imo sam jedan biznis na ebayu gdje sam prodavao parfeme muske i taj prvi "batch" sto sam kupio platio som 10,000 AUD nisam nikakve pari napravio, mozda sam na kraju tih prvih 10,000 vratilo mi se oko 6500 , sto znaci da sam izgubio 3500 , i poslje toga je niam nastavio u tome ali on jeste

ali moj taj drug on je 10 godina bio izgubio mozda oko pola milliona dollara znaci negdje oko 350,000 AUD jel je morao da placa da rentuje mjesta na shipu i drugih stvari, i isto koliko je naplacivo morao je da naplacuje manje nego sto su ovi veliki bizinis kao UPS, FED EX, TOLL etc naplacuju da bi osta "relevant" i da se moze sa njima uposte takmice sa

on je imao neku pomoc jedan/dvoje drugova od njegovog otca Abbas Aly https://au.linkedin.com/in/abbas-aly-704b5711 "http://www.triforce.com.au/" i Zein Sherrif https://au.linkedin.com/in/zain-sheriff-13984b1 "

koji se vec bili "succesfull buisness men" sto su ga podrzavali

i danas eto covjek pravi anually u miliojne , ali uvjek mu biznis ide gore dole, nekada gubi i nista ne pravi a nekad napravi, to je vrlo kompetitivno , moraz biti spreman za gubitak veliki da izdrsis

sto znaci ovdje u Australiji u takvim drzavima more skoro svaki dan da se "reinvent yourself" da bi samo izdrzao , tu ima veliki stress

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by Socrates » 26 Sep 2016, 03:15

Sad im je sve jasnije. :aplauz
. . . . . . . . .

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by sporingt » 26 Sep 2016, 03:17

A sta je bilo od nasih Bosanca? jel iko bio toliko uspjesan?

Vala sramota ali mi Bosnaci nekaki nevolimo da se trudimo kao ovi Iranic ili Pakistanci ili Kinezi

nesto samo gledamo da prezivimo i sta nas briga

od nasih Bosancai puno nas je otislo u Zanat(tako i za srbe i hrvate), prave toliko da prezive i sta ihg briga, nismo neki veliki trud napravili, samo znam za jednoga toka "Rudija" sto je napravio biznis (isto u zanatu) da pravi zgrade, i kad je poceo bio je uspjesan, ali danas je skoro propao izgubio je sve i prezivljuje kao drugih jel nije mogao sa kinezima da se takmice

svi drugih nasi rade po firmama ili privatno u zanatu, oni stu si bili malo vise pametni su otisili da studiraju medicinu i utome se bave, i tu isto ima para, ali to je vise generalno

kao bosanci nismo nesta "innovatni" i nemao te vizije sa nesta veliko, nekako nevolimo neku veliki trud i stress, samo polako i lahko , to nam je motto, samo nek ima prezivjeti i sta nad briga

eto ja u moj prvi attempt u biznisu imao sam jednu firmu i na kraju taj isprobaj sam mora da odem u bankrupciju, toje bilo oko 2005 za mene , puno biznisa tako ovdje i propadne , ljudi uzmu kredit ili sakupe pare od posla i odu u neki biznis i nadas se da ces proci da ce se nesto promijeniti i da budes tu na toj promjeni da uskocis i sto se kaze "ne potonis nego 'float' "

eto moj brat isto ovu godinu je uso u jedan/dvoje biznisa sto izgleda da ce mu propasti, ulozili su 150,000 AUD , ali nema nista od toga, neki novi produkt u "nanotechnolgiji" sto sacuvuje i popravlja i protektira zgrade i camce i aute i odrage , ali izgleda da mu to neide , on i dvoje drugova su ulozili 50,000 each , ali izlgeda nema nista od toga, pa sad ganjaju drugi biznis da kupe "farmu" da rentuju sa ljude sto hocu da idu na lov da pucaju "feral animals" sto je ovdje popularno za ove sto vole da love zivotinje, ali ja mislim da i tome ce propasti

moras pratiti markete i gledati te promijene u svijetu i da se nadas da mozes da uskocis na vrijeme , ako se zahvatis tako nesto onda mozes biti uspjesan , ali poslje toga valja voditi taj uspjeh, nemu tu kraja, i odmora, uvjek si na stressu

sto kaze ovaj jedan kinezki proverb "Man who runs in front of car gets tired. Man who runs behind car gets exhausted."

"covjek sto trci ispred autoa je umoran, a covjek sto trci iza auto je iscrpljen"

znaci nema tu odmora, ili moras da vodiz , ili moras da trcis , obadvoje te ubi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by storm » 26 Sep 2016, 09:16

Ok je iskustva prenijeti....samo si trebao temu nazvati- kako NE uspjeti na zapadu i što popraviti, prijedlozi, savjeti :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by Podrinjac » 26 Sep 2016, 17:20

Najviše žalim što je moj stari za vrijeme rata ostao ovdje i branio državu, i ovaj narod,a mogli smo pobjeći u drugu državu. Vjerovatno i on nasjeo na onu Alijinu rečenicu "Mirno spavajte, rata neće biti".
A sada, bar što se mene tiče, Zapada nikad vidjeti neću.

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by SPINERKA » 26 Sep 2016, 17:35

Podrinjac wrote:Najviše žalim što je moj stari za vrijeme rata ostao ovdje i branio državu, i ovaj narod,a mogli smo pobjeći u drugu državu. Vjerovatno i on nasjeo na onu Alijinu rečenicu "Mirno spavajte, rata neće biti".
A sada, bar što se mene tiče, Zapada nikad vidjeti neću.
;) --Zasto ne ? Koji je razlog?
Image

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by sporingt » 27 Sep 2016, 03:33

Podrinjac wrote:Najviše žalim što je moj stari za vrijeme rata ostao ovdje i branio državu, i ovaj narod,a mogli smo pobjeći u drugu državu. Vjerovatno i on nasjeo na onu Alijinu rečenicu "Mirno spavajte, rata neće biti".
A sada, bar što se mene tiče, Zapada nikad vidjeti neću.
i moj je otac bio osto u ratu , ali kad se moja mama porodila u turskoj (jel je bila trudna kad smo izasli) Armija BIH je mu dozvlila da izadze i da dodze da vidis nas u turskoj, i sta je onda bilo je on poso da se vrati u bosnu poslje kad je bio sa mamom, i u to vrijeme su hrvati zatvorili linije i nije moga da se vrati pa je osto sa nama

staceti Zapad? sar nevidite od sta sam rekao da Zapad nije kako vi zamisljate? ovdje sto se kaze prodajes dusu djavolu da bi bio uspjesan, a nije to samo kao sto prodas nesto sto ti netreba i onda si sretan za uvjek

ljudi nisu ovdje sretni, imu puno depresije i mnogih drugih stvari sto bi iz tebe ispilo krvi sto se kaze , sta ces vala? dojade sve ono sto zelis, vjerujmi, i plaza dojadi, nema nista u nicemu

materijalisam i pare nedaje sretnost , sigurno ti kazem

sad sam 30, kad sam bio 20 imao sam dva posla i bio sam radio u trcao i ganjao iza svuga i svacega, pravio sam pare i biznise i gubijo, i iso vamo tamo svugdje , i sebe izgubio , i taj zivot poslje 10 godina nauciosam da nema tu sretnosti, covjek sebe sam izgubi, netreba to nikom, sto se kaze na engleskom "chasing your own tail"

i sto je najgora stvar u nekim momentima si ti sretan, ali kako da budes sretan kad vise od pola svijeta je nesretan i u teskoj situaciji zive(sad ne pricam o vama ali onih koji nit imaju hranu, nit vodu, nit kucu, i svako mrtvi oko njih etc)

nema tu sretnosti , samo stress i moras nekoga da varas i da budes nepravedan i "dishonest"

ma zaboravi to

kod vas imate finu ljepu vodu i hranu, familiju , enjoy what yo have

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by SPINERKA » 27 Sep 2016, 03:49

:)

.sporingt ---zasto se ne vratis u Bosnu??
Image

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by sporingt » 27 Sep 2016, 04:41

SPINERKA wrote::)

.sporingt ---zasto se ne vratis u Bosnu??
imam svoje neke planovi, pa jedan dan cu i tako

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by Podrinjac » 27 Sep 2016, 05:37

Pusti ti te priče. A ovdje kao da nema te depresije?
Samo da je bježati iz ove kvazi države, pa makar i u Bangladeš.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by storm » 27 Sep 2016, 05:38

sporingt wrote:
Podrinjac wrote:Najviše žalim što je moj stari za vrijeme rata ostao ovdje i branio državu, i ovaj narod,a mogli smo pobjeći u drugu državu. Vjerovatno i on nasjeo na onu Alijinu rečenicu "Mirno spavajte, rata neće biti".
A sada, bar što se mene tiče, Zapada nikad vidjeti neću.
i moj je otac bio osto u ratu , ali kad se moja mama porodila u turskoj (jel je bila trudna kad smo izasli) Armija BIH je mu dozvlila da izadze i da dodze da vidis nas u turskoj, i sta je onda bilo je on poso da se vrati u bosnu poslje kad je bio sa mamom, i u to vrijeme su hrvati zatvorili linije i nije moga da se vrati pa je osto sa nama

staceti Zapad? sar nevidite od sta sam rekao da Zapad nije kako vi zamisljate? ovdje sto se kaze prodajes dusu djavolu da bi bio uspjesan, a nije to samo kao sto prodas nesto sto ti netreba i onda si sretan za uvjek

ljudi nisu ovdje sretni, imu puno depresije i mnogih drugih stvari sto bi iz tebe ispilo krvi sto se kaze , sta ces vala? dojade sve ono sto zelis, vjerujmi, i plaza dojadi, nema nista u nicemu

materijalisam i pare nedaje sretnost , sigurno ti kazem

sad sam 30, kad sam bio 20 imao sam dva posla i bio sam radio u trcao i ganjao iza svuga i svacega, pravio sam pare i biznise i gubijo, i iso vamo tamo svugdje , i sebe izgubio , i taj zivot poslje 10 godina nauciosam da nema tu sretnosti, covjek sebe sam izgubi, netreba to nikom, sto se kaze na engleskom "chasing your own tail"

i sto je najgora stvar u nekim momentima si ti sretan, ali kako da budes sretan kad vise od pola svijeta je nesretan i u teskoj situaciji zive(sad ne pricam o vama ali onih koji nit imaju hranu, nit vodu, nit kucu, i svako mrtvi oko njih etc)

nema tu sretnosti , samo stress i moras nekoga da varas i da budes nepravedan i "dishonest"

ma zaboravi to

kod vas imate finu ljepu vodu i hranu, familiju , enjoy what yo have
Tek kad se vratiš, vjerojatno ćeš saznati pravo značenje ovoga što si opisao :D.
Znam barem 5 osoba, koji su otišli down under (i to baš ih dobro znam) i jako vam se razlikuju priče......rade, naravno i to jako, ali znaju zašto.....šta misliš da mi ovdje ležimo? Sve ti je isto samo za manje novca :oo
aha ....ima jeftinih bureka, piva, ćevapa i cigareta.....
Habibti, ya nour el - ain... :srce

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by sporingt » 27 Sep 2016, 06:40

Podrinjac wrote:Pusti ti te priče. A ovdje kao da nema te depresije?
Samo da je bježati iz ove kvazi države, pa makar i u Bangladeš.
sta vam fali? recemi sta vam fali i recicuti kako to nabaviti, 100%

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by sporingt » 27 Sep 2016, 06:51

storm wrote:
sporingt wrote:
Podrinjac wrote:Najviše žalim što je moj stari za vrijeme rata ostao ovdje i branio državu, i ovaj narod,a mogli smo pobjeći u drugu državu. Vjerovatno i on nasjeo na onu Alijinu rečenicu "Mirno spavajte, rata neće biti".
A sada, bar što se mene tiče, Zapada nikad vidjeti neću.
i moj je otac bio osto u ratu , ali kad se moja mama porodila u turskoj (jel je bila trudna kad smo izasli) Armija BIH je mu dozvlila da izadze i da dodze da vidis nas u turskoj, i sta je onda bilo je on poso da se vrati u bosnu poslje kad je bio sa mamom, i u to vrijeme su hrvati zatvorili linije i nije moga da se vrati pa je osto sa nama

staceti Zapad? sar nevidite od sta sam rekao da Zapad nije kako vi zamisljate? ovdje sto se kaze prodajes dusu djavolu da bi bio uspjesan, a nije to samo kao sto prodas nesto sto ti netreba i onda si sretan za uvjek

ljudi nisu ovdje sretni, imu puno depresije i mnogih drugih stvari sto bi iz tebe ispilo krvi sto se kaze , sta ces vala? dojade sve ono sto zelis, vjerujmi, i plaza dojadi, nema nista u nicemu

materijalisam i pare nedaje sretnost , sigurno ti kazem

sad sam 30, kad sam bio 20 imao sam dva posla i bio sam radio u trcao i ganjao iza svuga i svacega, pravio sam pare i biznise i gubijo, i iso vamo tamo svugdje , i sebe izgubio , i taj zivot poslje 10 godina nauciosam da nema tu sretnosti, covjek sebe sam izgubi, netreba to nikom, sto se kaze na engleskom "chasing your own tail"

i sto je najgora stvar u nekim momentima si ti sretan, ali kako da budes sretan kad vise od pola svijeta je nesretan i u teskoj situaciji zive(sad ne pricam o vama ali onih koji nit imaju hranu, nit vodu, nit kucu, i svako mrtvi oko njih etc)

nema tu sretnosti , samo stress i moras nekoga da varas i da budes nepravedan i "dishonest"

ma zaboravi to

kod vas imate finu ljepu vodu i hranu, familiju , enjoy what yo have
Tek kad se vratiš, vjerojatno ćeš saznati pravo značenje ovoga što si opisao :D.
Znam barem 5 osoba, koji su otišli down under (i to baš ih dobro znam) i jako vam se razlikuju priče......rade, naravno i to jako, ali znaju zašto.....šta misliš da mi ovdje ležimo? Sve ti je isto samo za manje novca :oo
aha ....ima jeftinih bureka, piva, ćevapa i cigareta.....
ima puno toga stu ljudi vama negovore, svako sakriva svoju sramotu

ja znam ovdje cjeli bnosasnki "community" i svako pati , neki rade jest to je istina ima posla, ali sta vi nerazumijete koliko vi placate za zivot tamo i koliko se placa zivot ovdje, nemozes kraj sa krajom sastaviti, osim ako postanes ko njihova sluga, i to ti negarantuje nista, moras patiti njih i oni nisu neki finace, sve ti u lice se smiju a iza ledza te za nozem bodu

to je to sto vi nerazumijete

evo slike u kojoj kuci sam ja zivjeo

pogledaj ovu kucu : http://imgur.com/a/1d7dU napravljena od drveta

koliko mislis ta kuca vredit ovdje? hajd pogodi?

koliko mislis da ova kuca kosta kupiti i koliko je rentati?

ovdje je zivot skup, vrlo skup, bosanci su ovdje u "nestu" nismo nesta napredovali, neki jesu ali to je mala grupa, neki su poludili, nije to kako vi mislite, ko da ovi ovdej samo cekaju da vi dozete i sve vam daju ko neki meleci iz dzeneta
Last edited by sporingt on 27 Sep 2016, 06:55, edited 1 time in total.

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by Podrinjac » 27 Sep 2016, 06:52

sporingt wrote:
Podrinjac wrote:Pusti ti te priče. A ovdje kao da nema te depresije?
Samo da je bježati iz ove kvazi države, pa makar i u Bangladeš.
sta vam fali? recemi sta vam fali i recicuti kako to nabaviti, 100%
A šta tebi fali na tom Zapadu?
Ovdje fali zakona, države, financijske bezbjednosti, pametnih mozgova (a ne pametnjakovića)...
Hajd' možda ti voliš živjeti u državama koji su zadnji na listama svih kriterijuma. Možemo se sa Bangladešom ravnjati.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by Socrates » 27 Sep 2016, 06:54

Možda je tvoj problem, sporingt, upravo to sto poznaš cijeli "bosanski community". :hm
. . . . . . . . .

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by sporingt » 27 Sep 2016, 07:01

Socrates wrote:Možda je tvoj problem, sporingt, upravo to sto poznaš cijeli "bosanski community". :hm
hahaha ne druzim se ja puno sa njima

ali bosanci ko bosanci sta ces im

ali samo hocu to da kazem da nema sretnosti u parama, to nije cilj zivota, covjek se ne osjeca sretan ako vozi neki ferrari, zivi na kucu sto preogleda obalu i to sve, to je vise zabluda nego ista drugo

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by sporingt » 27 Sep 2016, 07:07

Podrinjac wrote:
sporingt wrote:
Podrinjac wrote:Pusti ti te priče. A ovdje kao da nema te depresije?
Samo da je bježati iz ove kvazi države, pa makar i u Bangladeš.
sta vam fali? recemi sta vam fali i recicuti kako to nabaviti, 100%
A šta tebi fali na tom Zapadu?
Ovdje fali zakona, države, financijske bezbjednosti, pametnih mozgova (a ne pametnjakovića)...
Hajd' možda ti voliš živjeti u državama koji su zadnji na listama svih kriterijuma. Možemo se sa Bangladešom ravnjati.
to sto je ta nepraveda vi kao ljudi morate da ustanete i protestujete

ako imate slobodno vrijeme, onda botrite se za to sto tu fali, nemate nista da izgubite u tome, ustanite na nogama i borite sa pravdu i red

User avatar
SPINERKA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18479
Joined: 20 Aug 2015, 18:13
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by SPINERKA » 27 Sep 2016, 14:56

:roll
samo hocu to da kazem da nema sretnosti u parama, to nije cilj zivota, covjek se ne osjeca sretan ako vozi neki ferrari, zivi na kucu sto preogleda obalu i to sve, to je vise zabluda nego ista drugo
..Jeli ovo zakljucak -- licno iskustvo??
Image

sporingt
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 415
Joined: 25 Sep 2016, 09:39
Location: Sydney, Australia
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by sporingt » 27 Sep 2016, 20:00

SPINERKA wrote::roll
samo hocu to da kazem da nema sretnosti u parama, to nije cilj zivota, covjek se ne osjeca sretan ako vozi neki ferrari, zivi na kucu sto preogleda obalu i to sve, to je vise zabluda nego ista drugo
..Jeli ovo zakljucak -- licno iskustvo??
100%

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Sta i kako biti uspjesan u Zapadu, sto se ocekuje

Post by dr laganini » 27 Sep 2016, 20:07

.jarane ti bi pare sa zapada a ceifio po bisanski. :hm

Post Reply

Return to “Dijaspora”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests