STOLAC

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Pasaga » 02 Aug 2017, 16:25

Maja wrote: 02 Aug 2017, 14:49 Ma i Zizek je drogeras ali mi to ne smeta kod njega :D.

I Senad Avdic djeluje ko na drogama.
Milanovic isto stalno usmrkiva.
Mislim da davno cak i registrovan kao aktivni korisnik .... :jutarnja
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: STOLAC

Post by Krokodil Behko » 15 Jan 2018, 19:08

Šta je ovo, nikakve frke po Stocu, već pola godine? :D.


Ok, danas je napokon bila neka vijest, iz zamrlog Stoca.


Image
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11740 times
Contact:
Status: Online

Re: STOLAC

Post by Maja » 16 Jan 2018, 01:24

Znala sam da je lajk od Pašage :D.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Bla » 16 Jan 2018, 01:26

de napiši sutra sve što imam reći da se džaba ne logiram :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Pasaga » 16 Jan 2018, 04:28

Maja wrote: 16 Jan 2018, 01:24 Znala sam da je lajk od Pašage :D.
:auf
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: STOLAC

Post by Krokodil Behko » 16 Jan 2018, 09:50

Maja wrote: 16 Jan 2018, 01:24 Znala sam da je lajk od Pašage :D.

Dobio sam ja i od Zloćka lajk, na onoj vijesti o vandalizmu hrvatske wikipedije :oo

Btw, ja ovdje vidim dva vandalizma, prvi je to šaranje, a drugi je predmet šaranja.
Nikako mi se beton ne uklapa, unutar srednjovijekovne građevine :hm
online

Mumin I
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 20 Dec 2013, 15:52
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Mumin I » 17 Jan 2018, 12:52

bio sam par puta u ovom gradu. meni je ovo lijep gradić

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Pasaga » 17 Jan 2018, 14:17

Mumin I wrote: 17 Jan 2018, 12:52 bio sam par puta u ovom gradu. meni je ovo lijep gradić
:auf


...ono je GRAD .... srednjovjekovni ... :djed
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Tokmak » 17 Jan 2018, 14:28

Krokodil Behko wrote: 16 Jan 2018, 09:50
Maja wrote: 16 Jan 2018, 01:24 Znala sam da je lajk od Pašage :D.

Dobio sam ja i od Zloćka lajk, na onoj vijesti o vandalizmu hrvatske wikipedije :oo

Btw, ja ovdje vidim dva vandalizma, prvi je to šaranje, a drugi je predmet šaranja.
Nikako mi se beton ne uklapa, unutar srednjovijekovne građevine :hm
taj lajk sam ti dao jer se slažem sa onim dodacima u članku o Luciću koji su expresno brisani... :pusi
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Nice try » 17 Jan 2018, 17:00

Pasaga wrote: 17 Jan 2018, 14:17
Mumin I wrote: 17 Jan 2018, 12:52 bio sam par puta u ovom gradu. meni je ovo lijep gradić
:auf


...ono je GRAD .... srednjovjekovni ... :djed
U Stocu k'o u loncu :D. :ooo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

Mumin I
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 20 Dec 2013, 15:52
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Mumin I » 17 Jan 2018, 22:08

Pasaga wrote: 17 Jan 2018, 14:17
Mumin I wrote: 17 Jan 2018, 12:52 bio sam par puta u ovom gradu. meni je ovo lijep gradić
:auf


...ono je GRAD .... srednjovjekovni ... :djed
ah dobro sasd... šta sve nazivaju gradom pa onda može i Stolac

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11740 times
Contact:
Status: Online

Re: STOLAC

Post by Maja » 05 Feb 2018, 20:20

Pasaga znas li da prolazi vodovod kroz Dubrave?

Kad je Osman Pirija sanjao o tome.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Pasaga » 05 Feb 2018, 20:23

Maja wrote: 05 Feb 2018, 20:20 Pasaga znas li da prolazi vodovod kroz Dubrave?

Kad je Osman Pirija sanjao o tome.
:ples :jupi
... nek... nek se ljudi pomognu ....
vjerovatno bi ti se babo slozio samnom,da je to bilo najkasnije 80-tih,tek bi se tad vidjelo
koliko je Osman bio u pravu.

velika cmoka za tebe,i za haber .... :pusa :pusa :cvijece
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Pasaga » 01 Apr 2018, 08:17

Da malo osvjezimo temu... vratimo joj dusu .... :cvijece


http://avaz.ba/vijesti/bih/365667/nermi ... ne-glasove

Za Nerminu ... veliko Image
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Bla » 01 Apr 2018, 12:40

ko je osman pirija
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15111
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 956 times
Been thanked: 945 times
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Tokmak » 01 Apr 2018, 12:51

Bla wrote: 01 Apr 2018, 12:40 ko je osman pirija
Rodjak od Toncija Pirije,nekadasnjeg igraca Hajduka,ae...
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Bla » 01 Apr 2018, 12:57

jesu li Pirije inače sa Dubrave?
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Nice try » 01 Apr 2018, 13:15

Mislila sam da su iz okoline Konjica
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120143
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6884 times
Been thanked: 7762 times
Status: Online

Re: STOLAC

Post by Krokodil Behko » 27 Apr 2018, 09:44

U Stocu vladaju šovinistička politika, korupcija i kriminal


Image

Desetine mladih ljudi svaki mjesec odlaze iz Stoca.Vjenčanja je sve manje, djeca se ne rađaju, a ulice su puste i prazne. Uvjeren sam da Stjepanu Boškoviću i HDZ-u ovo nije problem, jer oni imaju razrađen sistem kako će ti mladi ljudi, i mimo svoje volje, ponovo “glasati” za HDZ. Vladavina HDZ-a je jedino što je važno Stjepanu Boškoviću, kaže u intervjuu za Vijesti.ba Timur Haračić, vijećnik u OV Stolac i predsjednik Foruma mladih SDP BiH Stolac.

Kakvo je trenutno političko stanje u Stocu?

Političko stanje je vrlo nestabilno nakon prošlih izbora i nemamo nikakvu saradnju u OV Stolac. HDZ sa osam vijećnika nema većinu u OV, ali zato uvijek mogu računati na “nezavisnog” vijećnika i sa tako nestabilnom većinom oni preglasavaju sve ostale vijećnike. HDZ uopšte ne pokušava da razgovara sa vijećnicima Inicijative za Stolac i jasno daju do znanja da ne žele saradnju. OV nema imenovanog predsjedavajućeg, o budžetu se ne raspravlja nego ga HDZ plus “nezavisni” vijećnik samo izglasaju, ništa se pozitivno ne dešava. Načelnik ne izvršava data obećanja nevladinim organizacijama i građanima, a u zadnje vrijeme ponavlja iste laži kako bi sakrio neuspijeh u privlačenju investicija. Sve u svemu HDZ nastavlja sa rasističkom i šovinističkom politikom gdje cilj nije razvoj opštine nego kontrola nad postojećim resursima u interesu očuvanja ratom otetog teritorija.

Načelnik Stjepan Bošković je izjavio kako je prodato cjelokupno zemljište u privrednoj zoni i kako će to spriječiti odlazak mladih iz Stoca?

Ta famozna privredna zona o kojoj već godinama nelegalno izabrani načelnik Stjepan Bošković govori je već odavno predmet ismijavanja i viceva u Stocu. To šta je prodato i kome vjerovatno zna samo Stjepan Bošković, a mladi Stoca sigurno od te prodaje nemaju i neće imati nikakvu korist. I ono što je navodno pokrenuto su projekti koji ne zapošljavaju veliki broj ljudi, a posebno ne mlade. Solarni paneli su potrebni za neko čudno pranje novca, a nipošto da bi se zaposlili mladi. Potrebna su dva stražara, a ni oni nisu neophodni pored stalnog video nadzora. Istina, dobro je da je načelnik konačno priznao da je sve prodato, pa ćemo sada da vidimo šta će sljedeće prodavati i za čiju korist.

Iseljavaju li se i dalje mladi iz Stoca?

To je trend koji je sada puno aktivniji nego u prošlom vremenu. Nakon nelegalnog ostanka Stjepana Boškovića i HDZ-a na vlasti mladi ljudi u Stocu su izgubili svaku nadu da za njih ima budućnosti u Stocu. Obećane ogromne investicije iz Republike Hrvatske još uvijek se ne ostvaruju i načelnik jedino pozitivno naglašava otvaranje pogona Preventa, a to je firma koju je on pokušao spriječiti da dođe u Stolac. Na sreću nije uspio u tome, ali ne sumnjam da će Stjepan Bošković nastaviti raditi sve što je u njegovoj moći da otjera Prevent iz Stoca. Desetine mladih ljudi svaki mjesec odlaze iz Stoca. Vjenčanja je sve manje, djeca se ne rađaju, a ulice su puste i prazne. Uvjeren sam da Stjepanu Boškoviću i HDZ-u ovo nije problem, jer oni imaju razrađen sistem kako će ti mladi ljudi, i mimo svoje volje, ponovo “glasati” za HDZ. Vladavina HDZ-a je jedino što je važno Stjepanu Boškoviću.

Koliko je Stolac danas zanimljiv investitorima?

Nažalost, moram reći da im uopšte nije zanimljiv. Atmosfera je užasna, nema želje i volje za saradnjom od strane Stjepana Boškovića i HDZ-a. Oni namjerno tjeraju nepodobne investiture, a nisu u stanju privući “svoje” inestitore, jer im niko ne vjeruje. Stjepan Bošković stalno spominje solarane elektrane, ali od toga građani Stoca nemaju nikakve koristi i samo on zna ko od toga ima koristi. Spominje i još svašta nešto, ali svi u Stocu znamo da je to prosipanje šuplje. Sa druge strane postoje zainteresovani investitori, naročito iz Švedske, ali nisu spremni ulagati u općinu kojom vlada kriminal i korupcija.

Šta je sa hotelom Bregava?

To je upravo jedan projekat za kojeg mi, iz SDP-a, imamo zainteresovanog investitora iz Švedske, ali je situacija oko hotela Bregava toliko zamršena da ni Bošković više ne zna šta je kada slagao i kome. Pred svake izbore Bošković izlazi u javnost sa pričom da će hotel Bregava “sutra” biti obnovljen. I tako već treći izborni ciklus. On govori da turističke mogućnosti Stoca nisu velike, i to vam sve kazuje šta i kako Stjepan Bošković vidi Stolac. Mi imamo ogromne turističke mogućnosti, a naročito ako se konačno izgradi put Stolac-Neum. Ogroman je broj stranih investitora koji bi željeli ulagati u Stolac, naročito u turizam, ali to nema poslovnog smisla dok su Stjepan Bošković i HDZ na vlasti.

Kakva je situacija u SDP-u Stolac?

Odlična! Mi smo općinska organizacija unutar velike socijaldemokratske porodice i sa nestrpljenjem očekujemo izbore u oktobru ove godine. Uvjereni smo u najbolji rezultat do sada. Imamo stalno učlanjenje mladih osoba u SDP Stolac, i što je nama vrlo važno, svih nacionalnosti. Naš projekat sa Socialdemokratama Švedske, vladajuće stranke u Švedskoj, se nastavlja i ove godine nakon što je ponovo naš izvještaj prihvaćen i odobren. U nedjelju nas četvero mladih iz SDP Stolac odlazimo u Švedsku na trening, seminare, obuku i upoznavanje. Trenutno razrađujemo jedan veliki projekat saradnje sa švedskim socijaldemokratama i uskoro ćemo moći više reći o tome. Stalno smo aktivni i prisutni u zajednici, i građani nas prepoznaju i cijene. Teško je djelovati kad ste daleko od Centrale i kad nemate svoje predstavnike u Sarajevu, ali je to jednostavno tako. Mi djelujemo lokalno, a mislimo globalno i razvijamo sposobnost naših članova za buduće izazove.

Hoće li SDP Stolac imati kandidate na izborima u oktobru?

Proveli smo unutarpartijski process kandidiranja i daleko najveću podršku ima predsjednik SDP BiH Stolac, Demir Mahmutćehajić. Također veliku podršku imaju i naša potpredsjednica Alma Čerkez, kao i dr. Zijad Šetka i Muharem Ajanić. Prilično podršku ima i Zoran Hrgota, a Stolac je uspio predložiti kandidate za sve nivoe vlasti, osim za Predsjedništvo BiH. U nastavku unutarpartijskog proces bit će odlučivano na kantonalnom, pa onda na državnom nivou, da li će neko od naših predloženih kandidata biti na listama za izbore u oktobru ove godine.

Vaša poruka mladima Stoca?

Moramo se boriti za naša prava, za dostojanstvo, za pravdu. Imam trideset godina, fakultetski sam obrazovan i nemam dana radnog staža. Znam vrlo dobro ko je kriv za to, ali vjerujem da se moramo boriti, odbacivati milostinju i humanitarnu pomoć , prevazići laži i nametnute podjele, ujediniti se i izgraditi bolju budućnost za sve nas. Možemo, moramo i hoćemo!

(Vijesti.ba)
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: STOLAC

Post by Bla » 27 Apr 2018, 16:06

zar postoje desetine mladih ljudi u Stocu :misli
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: HAVANA and 9 guests