Najezda Arapa u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: Uvrijeđeni arapski investitori povlače se iz BiH

Post by Mirelam » 27 Jun 2017, 20:23

SPINERKA wrote: 27 Jun 2017, 00:58 Nije li to za najvjernije turiste -BOSANCE.

:kafa
:ooo Dobra paralela. 40 :0 Match point, Bjorn Borg. :aplauzz

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Uvrijeđeni arapski investitori povlače se iz BiH

Post by Mohr » 27 Jun 2017, 21:09

Image

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Uvrijeđeni arapski investitori povlače se iz BiH

Post by Chloe » 27 Jun 2017, 21:32

Konsultant wrote: 25 Jun 2017, 10:20
Lavlje_srce wrote: 24 Jun 2017, 23:17 Da se razumijem ni ja ih ne volim jer su zatucani, mizogini i korumpirani do kosti, ali to nema nikakve veze sa turistickom ponudom. Ovo sto nasi pisu o Arapima, Hrvati isto misle o Bosancima, ali se suzdrze tih 10-tak dana kada nasi dodju u Dalmaciju, i svima dobro.
Zatucani su vecinom oni iz ruralnih podrucja, manje vise isto ko i kod nas. Onaj ko je on njih protegao noge po svijetu nece frknuti smece gdje stigne. Ko frkne ima kazna. Vala nemam dodirnih tacaka ni sa onima koji dodju samo s ruksakom ni sa Arapima. Jedino sto je ruzno ovaka hajka i neorganizovanost s nase strane. Svi turisti nam trebaju, od istoka do zapada. Tacka.
Slažem se ... :ok ... nikako da naučimo "uzeti" pare koje su nam pred nosom .... :123
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Uvrijeđeni arapski investitori povlače se iz BiH

Post by Mohr » 27 Jun 2017, 22:13

Chloe wrote: 27 Jun 2017, 21:32
Slažem se ... :ok ... nikako da naučimo "uzeti" pare koje su nam pred nosom .... :123
Pa kako, kuku-lele, zašto to... :(

User avatar
greeneyes
Hadžija
Hadžija
Posts: 90760
Joined: 19 Jan 2013, 21:17
Location: Ispod šljive na sred njive.
Has thanked: 6125 times
Been thanked: 6701 times
Status: Offline

Re: Uvrijeđeni arapski investitori povlače se iz BiH

Post by greeneyes » 27 Jun 2017, 22:27

Ko'e to, sta'e to kazi, kazi. Kako to, zasto to, ti pokazi-->
Samo sabura

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Banjalučanin prodaje stan isključivo vehabijama

Post by Krokodil Behko » 12 Sep 2017, 18:33

Novi vlasnik mora imati dužu bradu, kratke hlače i redovno posjećivati džamiju
Image

Nesvakidašnji oglas za prodaju stana, motivisan očigledno lošim komšijskim odnosima, uznemirio je stanare u ulici Banović Strahinje u banjalučkom naselju Obilićevo jer je njegov vlasnik namjerio da ga proda isključivo vehabijama i sljedbenicima Islamske države, piše Glas Srpske.

“Prodajem stan u naselju Obilićevo, ulica Banović Strahinje, uz stadion FK Naprijed. Stan isključivo prodajem radikalnim islamistima, vehabijama, koji na bilo koji način mogu da potvrde da su jedni od njih. Mogu i dokazi da su se borili u Siriji ili Iraku na strani Islamske države. Diskrecija je sa moje strane zagarantovana, tako da u dokaze treće lice neće imati uvid. Uslov pri kupovini stana je taj da novi vlasnik koji će da živi u stanu mora da bude tamnijeg tena, posjeduje dužu bradu i kratke hlače i redovno posjećuje džamiju”, stoji u oglasu, piše Glas Srpske.

Nepoznati prodavac, koji nije ostavio nikakav kontakt u kojem je moguće uputiti upit samo putem platforme portala, objasnio je da ga je na taj potez nagnao odnos komšija prema njemu.

“Jedina stvar koju moram napomenuti je da su komšije iz istog ulaza g**na. Upravo iz tog razloga prodajem stan. Najvjerovatnije će novog stanara početi da mrze već od prvog dana, kao što su i mene iako im ništa nisam skrivio jer im jednostavno smeta kada dođe neko novi. U tom stanu živim duži niz godina. Misle da je čitav ulaz njihov, pa imaju namjeru da zavode neki red. Naravno, sve su to osobe starije od 45 godina koje su sa planina sišle u Banjaluku i ponašaju se kao da su u svom selu. Eto drage vehabije, jesam pravoslavac i patriota, ali njima treba uvesti reda. Zaslužili su za sve ove godine maltretiranja i ponižavanja”, objasio je prodavac u podužem obrazloženju uz oglas o prodaji stana.


Image


Da li je samo riječ i trenutnom revoltu, neslanoj šali ili ozbiljnoj namjeri, ali stanarima u ulici u kojoj se nalazi stan juče nije bilo do šale, piše Glas Srpske.

Malo koji stanovnik ulice Banović Strahinja se nasmijao kada su upitani za oglas. Naprotiv, mnogi su prokomentarisali da je sve moguće, jer u naselju ima komšija raznih profila.

“U ovom naselju nema čega nema, zbog čega se ni do sada nisam osjećala pretjerano bezbjedno. Ne bi me iznenadilo da je već neko od mojih komšija već član vehabijskog pokreta. Mnogo puta sam pročitala da se baš vehabije zanimaju za kupovinu nekretnina u Banjaluci i zato ovaj oglas ne mogu da shvatim bezazleno”, rekla je Ružica P, stanar ulice.

U policiji su kazali da će danas pokrenuti provjere oglasa koji je uznemirio Banjalučane i na osnovu dobijenih informacija preduzeti mjere. U oglasu nije navedena tačna adresa stana, ali zato jesu sve njegove karakteristike. Stan je površine 51 kvadratni metar i ima kupatilo, hodnik, kuhinju, dnevnu i spavaću sobu i balkon, a posjeduje i vlastiti podrum. Stan se nalazi na četvrtom spratu, a posjeduje gradsko grijanje, kablovsku televiziju, internet, telefon i parking mjesto ispred zgrade.

(Glassrpske.com, DEPO PORTAL)
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Banjalučanin prodaje stan isključivo vehabijama

Post by Bla » 12 Sep 2017, 18:41

ko da je spejsica pisala oglas :lupa
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Vjetar
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14764
Joined: 23 May 2015, 17:46
Location: Na konju
Been thanked: 22 times
Status: Offline

Re: Banjalučanin prodaje stan isključivo vehabijama

Post by Vjetar » 12 Sep 2017, 18:45

Izluđuju ga komšije, pa kao da im se osveti :D
Čuj "oglas uznemirio Banjalučane" :D. :lupa

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Banjalučanin prodaje stan isključivo vehabijama

Post by spacebound » 12 Sep 2017, 18:48

i ovaj radikal :oo.A pazte Ruzicu :oo :valja
Bla :rug

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Banjalučanin prodaje stan isključivo vehabijama

Post by Bla » 12 Sep 2017, 18:51

pa kad pročitaš početak napomene, na koga biti pomislila s foruma :ovaj
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: Banjalučanin prodaje stan isključivo vehabijama

Post by spacebound » 12 Sep 2017, 18:52

:rug

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Sirijac kupio zgradu u Sarajevu, koja je osam godina bila prazna

Post by Krokodil Behko » 15 Oct 2017, 10:23

Image

Sirijac Abdulah Mehdi kupio je jednu od najvećih zgrada u Sarajevu koja je godinama bila prazna.

Pri kraju su završni radovi nakon kojih će zgrada biti pretvorena u biznis centar, a Mehdi računa i da će od naselja u kojem je smještena napraviti novo gradsko poslovno središte.


Abdulah Mehdi (Foto: Screenshot)

Riječ je o zgradi Poslovni centar "Kumrovec", izgrađenoj 2008. u naselju Otoka.

„Prvi put sam u Bosnu i Hercegovinu došao kao turista i već tada sam prepoznao potencijale koja ova zemlja nudi.

Zahvaljujući saradnji sa bh. partnerima odlučio sam investirati u BiH kako bih omogućio otvaranje biznis centra.

Siguran sam da je ova zemlja dobra prilika za pokretanje biznisa“, kazao je Mehdi za FTV, prenosi Biznisinfo.ba.

Nakon višemjesečnog istraživanja odlučio je da investira u zgradu koja je 8 godina bila prazna. Odlučio je dovršiti njenu izgradnju i započeti posao.

„U zgradi je potrebno još mnogo toga uraditi, ali već u narednih nekoliko mjeseci biće ovo jedna od najmodernijih zgrada u Sarajevu i najbolji biznis centar.

Ovaj dio grada će postati mnogo atraktivniji za ulaganja“, kazao je Mehdi.

Građevinski radovi su u završnoj fazi pa će do kraja godine više od 15000 m2 biti na raspolaganju različitim domaćim i stranim investitorima.

Na izvođenju radova angažovano je preko više od 300 radnika, a investitori se nadaju da će pokretanje biznis centra pospješiti poslovno okruženje u BiH i pomoći privredni rast naše zemlje.

Kako je najavljeno, u biznis centru će se naći i neke od najvećih globalnih i domaćih kompanija.

Mehdi kaže kako će novi savremeni biznis centar biti prilika za nove investitore koji se odluče ulagati u ekonomski razvoj BiH.

(Buka/SB)
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Sirijac kupio zgradu u Sarajevu, koja je osam godina bila prazna

Post by Nice try » 16 Oct 2017, 08:28

Iz ratne zone u najnesigurniju zemlju na svijetu ulaže milione?
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Sirijac kupio zgradu u Sarajevu, koja je osam godina bila prazna

Post by Krokodil Behko » 16 Oct 2017, 09:44

Nice try wrote: 16 Oct 2017, 08:28 Iz ratne zone u najnesigurniju zemlju na svijetu ulaže milione?
Po mojim informacijama, bez obzira na lokaciju, tu su zgradu pravili neki adezejovci, pod pokrićem ministra Bevande. Oni su inače stručni za napraviti, pa preko političkih pozicija (pre)prodati privatnu zgradu.
Da mi je samo da vidim tu Bošnjadiju koja je u Širokom mogla napraviti makar trafiku, pa prodati nekome :lupa
online

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Sirijac kupio zgradu u Sarajevu, koja je osam godina bila prazna

Post by Nice try » 16 Oct 2017, 12:52

Ne znam ko je pravio,ali imaš bruku takvih objekata,pogotovo po Sarajevu koji čak i decenijama stoje nedovršeni.Nedostatak novca ili...?
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Sirijac kupio zgradu u Sarajevu, koja je osam godina bila prazna

Post by Pasaga » 16 Oct 2017, 20:20

Krokodil Behko wrote: 16 Oct 2017, 09:44
Nice try wrote: 16 Oct 2017, 08:28 Iz ratne zone u najnesigurniju zemlju na svijetu ulaže milione?
Po mojim informacijama, bez obzira na lokaciju, tu su zgradu pravili neki adezejovci, pod pokrićem ministra Bevande. Oni su inače stručni za napraviti, pa preko političkih pozicija (pre)prodati privatnu zgradu.
Da mi je samo da vidim tu Bošnjadiju koja je u Širokom mogla napraviti makar trafiku, pa prodati nekome :lupa
...to je bilo samo za uslugu .....malo paznje ....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sirijac kupio zgradu u Sarajevu, koja je osam godina bila prazna

Post by Socrates » 16 Oct 2017, 20:35

Nice try wrote: 16 Oct 2017, 08:28 Iz ratne zone u najnesigurniju zemlju na svijetu ulaže milione?
Bosna nije ni medju 50 najnesigurnijih zemalja svijeta.

Malo optimizma. :djed
. . . . . . . . .

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Sirijac kupio zgradu u Sarajevu, koja je osam godina bila prazna

Post by Nice try » 17 Oct 2017, 07:45

Socrates wrote: 16 Oct 2017, 20:35
Nice try wrote: 16 Oct 2017, 08:28 Iz ratne zone u najnesigurniju zemlju na svijetu ulaže milione?
Bosna nije ni medju 50 najnesigurnijih zemalja svijeta.

Malo optimizma. :djed
To je više moj subjektivni doživljaj ;)
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Najezda Arapa u BiH

Post by Krokodil Behko » 29 Jun 2018, 23:15

Jučer sam Arapa vidio u Bingu (prvi poslije ko zna koliko vremena) na kasu dogurao kolica sa dva nova TV u njima (telefunken sranje) ko s poslom izvadio paket novčanica od po 50 maraka, a to znači 5000 u paketu i iskeširao ko da kupuje čokoladicu kraj kase :lupa
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Najezda Arapa u BiH

Post by Zagorka » 29 Jun 2018, 23:19

Krokodil Behko wrote: 29 Jun 2018, 23:15 Jučer sam Arapa vidio u Bingu (prvi poslije ko zna koliko vremena) na kasu dogurao kolica sa dva nova TV u njima (telefunken sranje) ko s poslom izvadio paket novčanica od po 50 maraka, a to znači 5000 u paketu i iskeširao ko da kupuje čokoladicu kraj kase :lupa
Sta je to njima. Platinasta Visa u jedne zene. Platinasta. Znas koliko moras imati da je dobijes? Milijardu.
Ko nista provlači opušteno :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests