Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by Krokodil Behko » 21 Feb 2015, 10:48

Disis tema o Zapadnoj Hercegovini, a drugi dio naslova (Hercegovistan) je tu, da bi oslikao odnos ostalih stanovnika BiH prema Z. Hercegovcima i obrnuto.

Slučajno dođoh na ideju za ovu temu. Birao neke vijesti za naš portal i na Indexu vidim vijest o Anti iz Mostara, pa malo skrolam po komentraima i naiđem na jedan zanimljiv komentar. :hm

BILAL BOSNIC U SKRIPCU
Ljudima na tv-u gostuju islamisti, čak i organiziraju emisije, RTRS kao u vrime nacističke njemacke.
Neka voditeljica itd, a ujutro dok je jutarnja emisija ljudi se sile da govore "republika srpska" i pljuje po BiH kao i Bosnjacima, vidi joj se u očima mržnja.
Država je cila sjebana, zap Hercegovina je Kalifornija za ostatak BiH.
Zap Hercegovina nema ni jednu masovnu grobnicu a Mostar je jedini muletietični grad, dok su Sarajevo i Banja luka "očišćeni".
Ovo je sasvim sigurno pisao laganini :haha

Hej, a čuj, Mostar u Z. Hercegovini? :hihi

Ne znam to oko masovnih grobnica, ali dosta sam siguran oko toga, da su svi masakri HVO-a, bez obzira na gto gdje su se desili, ideološki osmišljeni upravo tamo.

I daa, ono što naša raja iz Hercegovistana ne želi priznati, ako i ima razvoja, sve bi to brzo popadalo da im nije tržišta BiH. Prisjetimo se famozne violete, kojoj je uvijek prva i osnovna reklama da su BiH brend. Nek kažu, ako smiju, da su prvenstveno Hrvati :rol

Ali se zato tako ponašaju. Ne otvoriše nijedan pogon dalje od tog kraja.
Bit će im kao i sportskim kladionicama iz Hercegovine, koje su u zlatno doba klađenja, vršili nacionalnu i vjersku segregaciju svugdje u BiH, pa čak i u sred Sarajeva. Ima opština gdje je bošnjačko stanovništvo 95%, a oni nađu i zaposle neke Hrvatice da tu rade. Eee, zato sad upošljavaju koga stignu. Šipak, nema više.

Hrvatsko tržište ne spominjem mnogo, jer neka je tradicija da tamošnji žitelji, trpe naše drage Hercegovce jednim dijelom. Dok su inn, onda ih slave i nazivaju ih Hrvatima, a čim nešto pogriješe, odmah i preko noći, postaju kockolgavi Hercegovci :hihi
online

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by vila » 21 Feb 2015, 13:49

E vidis behko kako su predrasude zajebana stvar,,,
pljucate tamo po anti koji je dite i ima predrasude koje je vjerojatno procitao po forumima
a u isto vrijeme ti a i mnogi drugi koristis izraz kockoglavi!!!
ali to je ok,,,jer se govori i pljuca po hercegovcima
pa reci mi,,,zasto je ok pricati o fizionomiji(drukcijoj) kad je rijec o erama a nije ok kad je rijec o bosnjacima?
mozda zato jer su o kockoglavima pisali pametni i urbani tomici,dezulovici,,,itd?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by Krokodil Behko » 21 Feb 2015, 14:54

Ne plasiram ja taj izraz. Samo prepričavam ono što vidim da se piše na hrvatskim portalima i forumima :cudi
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by Krokodil Behko » 05 May 2015, 09:54

HRVAT IZ ŠIROKOG BRIJEGA U ZAGREBU: "Upozorili su me-budi tiho"!

Image

Piše: Ivan Mikulić/kamenjar.com

Ja sam Ivan. Rođen sam 1986. godine Gospodnje. Ja sam Hrvat iz Širokog Brijega. Ne sjećam se kad sam naučio čitati. Nisam siguran jesam li uopće naučio.

Na televiziji mi prečesto kažu da mi, Hrvati iz Širokog Brijega ne znamo niti čitati, niti smo civilizirani, niti odgojeni, niti se imamo pravo zvati Hrvati. Popularne neke osobe, bitne, kažu tako. Kažu da smo oteli Tatjani Jurić novac, i da ćemo od njega živjeti ugodno u starosti. Kažu da smo lopovi, kriminalci i ubojice i da smo okrali Zagreb.

Bio sam ja u Zagrebu, i upozorili su me da budem tiho, jer sam Hrvat iz Širokog Brijega. Nedostojan Hrvat. Pitao sam ih koliko je nas, Hrvata iz Širokog Brijega, u njihovom zatvoru, kad smo takvi gadovi. Nisu mi znali reći nijedno ime. Rekli su mi da mi tamo u Bosni samo mašemo njihovom zastavom i pjevamo ustaške pjesme i trošimo njihove pare. Sjetio sam se onda, da je njihov predsjednik Stipe pjevao ustaške pjesme, i trošio tuđe “pare”. “To nije problem, kuiš, ono. On je antifašist, a oni su bili na pravoj strani, kuiš?”.

Ne, ne kužim, ono. I ne trošim tvoje pare, i ne pjevam ustaške pjesme. I ne mašem tvojom jebenom zastavom, jer je nemaš. Ja mašem svojom zastavom, i ponosan sam na to. I zašto je to problem?

Kad smo kod zastave, bio sam ja i u Švicarskoj, naprimjer. Tamo doslovno svaka kuća ima barem jednu zastavu. Većina njih imaju dvije, od Švicarske i od svog kantona. Bio sam šokiran. Kakvi fašisti! Tako se ponositi svojom zemljom!

Pa jesu li oni normalni! Kamo sreće da tamo ode Vesna Teršelič, pa da se malo pozabavi time.

Pitam se bi li Švicarci progutali njezina sranja, ili bi joj kupili kartu nazad za Zagreb prvim vlakom. U Zagrebu to može. Dapače, u Zagrebu za to od predsjednika dobiješ Povelju Republike Hrvatske i 20 milijuna kuna. Stani malo, nije li Vesna Teršelič ustvari Slovenka? Zašto ona u Zagrebu ne mora biti tiho, a ja iz Širokog moram? “A kuiš, ono, ona je antifašist.” Ne, ne kužim, ono. Ne kužim zašto sam fašist? “A kuiš, ono, jesi. Ti si iz Širokog.” Pa nismo li mi, odnosno oni stariji od mene, goloruki zaustavili tenkove koji su krenuli na Hrvatsku? “

A ono…kuiš.” Ne kužim. Ne kužim kako to da je u jednoj normalnoj, civilizaranoj državi prihvatljivo da dva predsjednička mandata dobije osoba koja je otvoreno bila protiv te države. Osoba koja je ustvari pjevala ustaške pjesme. Osoba koja je snimljena i postavljena na You Tube dok krade ček od 100 000 dolara. Ne kužim kako je moguće da vladu te države čine Račan i ekipa, ljudi koji su bili protiv nezavisnosti iste države.

Ne kužim kakva su prijetnja toj istoj državi oni koji su je stvorili, koji su za nju ginuli, i koji sada žele da ih više ne predstavlja idiot koji od PTSP-a čas boluje, čas nije. Čiji je invaliditet u najmanju ruku upitan. Ne kužim zašto se njih naziva fašistima, kad ne može biti očitije da su dali sve što su mogli za tu državu. Zaboga, ti ljudi nemaju ruke i noge.

Druge države svoje veterane posipaju laticama cvjeća (doslovno) a hrvatski ne smiju niti smijeniti svog predstavnika. Ne kužim zašto javna televizija ponižava sve te ljude, dok ujedno u nebo uzdiže najobičnije prostake i propalice Mirt i Heroića, koji na svom antiprosvjedu skupe sedam ljudi, od kojih su troje iz Slovenije.

A ponajviše, ne kužim gdje je onaj debil “Ja se vas ne bojim” nestao, i kako može nestati upravo u trenutku kad je trebao objasniti gdje je on ustvari bio, s braniteljima ili s Mladićem? Ja ne kužim. Negdje sam zakazao jer se usudim reći da sam Hrvat, jer se ne stidim reći da sam iz Širokog, jer mi je Thompson sasvim dobar pjevač.

Zaostao sam jer mislim da je brak zajednica muškarca i žene, lopov sam jer sam hercegovac, primitivan sam i glup jer sam katolik. Vrijeme je da zbacimo te stigme sa sebe.
Vrijeme je da ustanemo i kažemo: “I ja sam čovjek, mater vam j....!”

Nisam manje vrijedan samo zato jer ste vi obavili svoju propagandu i predobro! Želim doći u Zagreb, mahati zastavom, pjevati i biti ponosan. Biti Hrvat. I bit ću. Jer kužim.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by laganini » 06 May 2015, 09:34

..čim vidim da neko pizdi kontra ercegovaca znam da je komunjara...dokazano.. :ok
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by Podrinjac » 06 May 2015, 11:49

Zapadna Hercegovina- Ustašistan :123

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by laganini » 06 May 2015, 11:58

..a istočna četnici...a disu treći :zubi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by Podrinjac » 06 May 2015, 12:00

aaa ovi treći su negdje oko sredine. Oni dođu kao granica. :pusi

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by laganini » 06 May 2015, 12:02

...ko da su nestali :hm
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by Terasa svjesti » 07 May 2015, 15:20

:D U mom kraju ove prave "Ercegovce" , povezuju sa bjelim čarapama i Mercedesima , ne znam ima li šta od istine u tome .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by vila » 07 May 2015, 15:24

A tko su pravi ercegovci?
:123
i to pod navodnicima
Last edited by vila on 07 May 2015, 15:25, edited 1 time in total.

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by Terasa svjesti » 07 May 2015, 15:24

Pa one zadrte Ere Vilo .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by vila » 07 May 2015, 15:27

Aha,,,ovi kao ja
volin mercedes i bile čarape

User avatar
Terasa svjesti
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6580
Joined: 08 Mar 2015, 15:23
Location: Big nothing
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by Terasa svjesti » 07 May 2015, 15:29

Jel slažeš boje uz bjele čarape vilo .Mislim da je pojam za žene sa tvoga kraja "Kršnost" primjer. Kršna djevojka .
Pametan čovjek vidi onoliko, koliko mu treba, a ne koliko može vidjeti.
(Michael de Montaigne).

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Zapadna Hercegovina ili(ti) Hercegovistan

Post by vila » 07 May 2015, 15:34

Dašta nego kršna!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7756 times
Status: Offline

Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Krokodil Behko » 21 May 2015, 09:24

Image
To da našu jednu i jedinu domovinu na svakom dijelu BiH ne vole podjednako, svi znamo. Ali situacija nije uvije crno-bijela, a to potvrđuje gledatelj u Širokom Brijegu koji je, kako i dolikuje, ustao dok se intonirala himna Bosne i Hercegovine.

Naime, jučer je odigrana prva finalna utakmica Kupa BiH između Širokog Brijega i Olimpica, a završena je rezultatom 1:1.

Na početku utakmice prilikom intoniranja nacionalne himne mogli su se čuti blagi zvižduci. Veći dio publike nije stajao tokom intoniranja himne, ali je zato stariji čovjek, među rijetkim na stadionu Pecara u Širokom Brijegu, ustao s svoje stolice i poslušao himnu Bosne i Hercegovine.

Ovo su neki od zanimljivih komentara čitatelja portala Avaz.ba:

- Ovog gospodina treba postaviti za ličnost ne dana nego mjeseca ,zaslužuje sve pohvale i hvala mu kad poštuje svoju i našu Jednu i Jedinu nam Domovinu Bosnu i Hercegovinu ..

- Samo titin vojnik će pozdraviti svaku himnu

- Nerazumijem naš Savez.. Krivim njih za sve ove događaje.. jednostavno otkazati sve utakmice po takvim mjestima i onda nek gledaju prazan stadion...

- Izgleda jedini školovan.

- Ovo je pravi procenat neiskvarenih ljudi kod svih naroda u BiH

- Gospodin se rađa !! Gospodin se nepostaje !!!

- Veličina i čovjek koji je jedini ustao!Svaka čast!Drago mi je da ga poznajem!!

- Ima čovjek hemoroide pa se protego, šta se primate ni on vas ne benda a ni himnu.

- Ko bosanac,a ne ove gnjide oko njega

- To treba izbaciti iz saveza skroz iz takmičenja, haj u hrvatsku pa se tamo takmičite. Gov** jedna. Svi koji ne poštivaju zastavu i himnu treba izbaciti...

- Normalan čovjek, ali kako smo mi nenormalna zemlja, tako su nam i normalne stvari nenormalne.

- Respekt.

- Svaka mu čast.

- Respekt za gospodina!

- Gospodin čovjek koji poštuje!

- Ostalo gnjide glupe koje neznaju dalje od nosa!

- Lijepo je voljeti svoju državu....

- Kapa dole!

- To je istinita hrabrost! Čestitam gospodinu pravi je Heroj.

- Legenda respekt...

- Alal mu vjera.
online

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by vila » 21 May 2015, 09:30

Bila sam prisutna vise puta na raznim natjecanjima gdje se svira himna bih,,,i obicno ljudi ustanu i odslusaju
Cisto iz pristojnosti,,,nije da tu himnu posebno dozivljavamo
ne mozete uzimati stanje na stadionima za neki preslik stanja
tu je uvjek sve prenaglaseno

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Maja » 21 May 2015, 09:56

Meni ovaj čovjek izgleda pijano što bi bilo realno objašnjenje zašto je ustao.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by laganini » 21 May 2015, 10:07

.a koja je himna biha.. :cudi
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119199
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11733 times
Contact:
Status: Offline

Re: Širokobriježanin dostojanstveno pozdravio himnu BiH

Post by Maja » 21 May 2015, 10:13

Imaš fakultet a ne znaš himnu zemlje iz koje vodiš porijeklo :zubi

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests