Ustavni sud BiH, Sud i Tužilaštvo BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Krokodil Behko » 29 Mar 2019, 21:26

Riječ je o nazivu ustavne tvorevine, ne o postojanju iste.
Ionako je privremena, a alati za demontiranje su ugrađeni u ustave.
pojašnjavao 10 puta i bude li ko rekao hajd opet, malo će se načekati.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Bla » 29 Mar 2019, 21:30

ne znam na šta ciljaš
doduše, ništa ne traje vječno
ali dovoljno je generacija već u ovom momentu odgojeno na takav način da ovo sve skupa potraje barem par vijekova :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Krokodil Behko » 23 May 2019, 17:04

Ode i Dodikov Tegeltija :mase


Tužilaštvo BiH formiralo predmet u vezi s Milanom Tegeltijom


Image

Tužiteljstvo BiH je formiralo predmet povodom navoda istaknutih na portalu Žurnal, uključujući i danas objavljeni video u kojem se pojavljuje predsjednik VSTV-a Milan Tegeltija.


"Tužilaštvo BiH je formiralo predmet i izvršit će se provjere navoda objavljenih na internet portalu", potvrdio je za Klix.ba glasnogovornik Tužilaštva Bosne i Hercegovine Boris Grubešić.


Podsjećamo, magazin Žurnal, koji je prvobitno objavio informacije o umiješanosti predsjednika Visokog sudskog i tužilačkog vijeća (VSTV) BiH Milana Tegeltije u korupciju, objavio je snimak na kojem je jedan od sudionika i Tegeltija.

Na snimku se vidi kako Tegeltija sjedi s inspektorom SIPA-e Markom Pandžom za kojeg se ranije tvrdilo da je uzeo 2.000 KM od biznismena Nermina Aleševića kako bi kod tadašnje glavne tužiteljce Tužilaštva KS Dalide Burzić ubrzao njegov predmet.
online

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Mohr » 23 May 2019, 22:24

:(

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Bla » 24 May 2019, 00:42

misliš proradiće mu savjest pa će podnijeti ostavku? :oo
ili će jednostavno negirati sve i gurnuti inspektora :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Chloe » 24 May 2019, 02:58

Tegelti je pao na Kladuši.

Behkoni, pao je zbog Abdić-Terzić, Grupex.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Melek » 24 May 2019, 05:48

Bla wrote: 29 Mar 2019, 21:30 ne znam na šta ciljaš
doduše, ništa ne traje vječno
ali dovoljno je generacija već u ovom momentu odgojeno na takav način da ovo sve skupa potraje barem par vijekova :hm
Ne mora da znaci. Djeca notornih alkoholicara obicno budu totalni trezvenjaci.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Krokodil Behko » 24 May 2019, 10:49

Chloe wrote: 24 May 2019, 02:58 Tegelti je pao na Kladuši.

Behkoni, pao je zbog Abdić-Terzić, Grupex.

Nisam iznenađen.
Gdje god su Cvetković-Mačekovci, tu j i kriminal.
Nije da nije i naši su krimosi, ali kod ovih je to dignuto na nivo nikad upamćen u Evropi.
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Chloe » 24 May 2019, 11:10

Krokodil Behko wrote: 24 May 2019, 10:49
Chloe wrote: 24 May 2019, 02:58 Tegelti je pao na Kladuši.

Behkoni, pao je zbog Abdić-Terzić, Grupex.

Nisam iznenađen.
Gdje god su Cvetković-Mačekovci, tu j i kriminal.
Nije da nije i naši su krimosi, ali kod ovih je to dignuto na nivo nikad upamćen u Evropi.
Doduše ... :D.
Last edited by Chloe on 24 May 2019, 15:05, edited 1 time in total.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Krokodil Behko » 24 May 2019, 11:14

Chloe wrote: 24 May 2019, 11:10
Krokodil Behko wrote: 24 May 2019, 10:49


Nisam iznenađen.
Gdje god su Cvetković-Mačekovci, tu j i kriminal.
Nije da nije i naši su krimosi, ali kod ovih je to dignuto na nivo nikad upamćen u Evropi.
Doduše ... :D.

Skoro smo mi pričali o frci koju je ovaj naš privatnik napravio na kantonu,
i rekao mi : Vidjet ćeš kad potresem BiH." ,
onako slušala ga i pitala se na koga li misli da baš BiH potrese :hm
.... jaooo kad ovih dana buum iz VSTV-a ... :lupa

Nek ih je protresao.
Iz aviona se vidi da je kriminal u pitanju. Ona sarajevska Dalida se proglasila nadležnom a slučaj u krajini.
Božije davanje, kad god se ona pominje u medijima, sve neke frke u pitanju.
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Chloe » 24 May 2019, 15:05

Nermin Alešević, biznismen koji je snimio davanje novca inspektoru SIPA-e za posredovanje kod predsjednika Visokog sudskog i tužilačkog vijeća (VSTV) Milana Tegeltije u pravosudnom sporu, dao je iskaz Tužilaštvu BiH.

Alešević nije želio govoriti o iskazu datom tužitelju Tužilaštva BiH, ali nam je kazao da je za to vrijemo, dok je on davao iskaz, zaprijećeno njegovoj porodici u Velikoj Kladuši.

Portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Unsko-sanskog kantona Ale Šiljdedić je potvrdio za Klix.ba da sin od Nermina Aleševića daje iskaz u prostorijama Policijske uprave,

Podsjetimo, u ranijem razgovoru za Klix.ba Alešević je kazao kako novac koji je predao inspektoru Marku Pandži nije dobio nazad te da je u više navrata dao ukupno 7.000 KM, a kako bi se urgiralo kod tadašnje glavne tužiteljice Tužilaštva KS Dalide Burzić.

Klix.ba
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Krokodil Behko » 28 May 2019, 10:28

samo Avaz pruža odsudnu odbranu "nezavisnog pravosuđa", s Tegeltijom na čelu :bua
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Melek » 28 May 2019, 12:48

Novinarski profesionalizam po principu “ko da više”.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Krokodil Behko » 09 Jun 2019, 10:07

NAKON ŠTO JE SIMBOLIČNO POTKOVAN: Konj Milan kažnjen zbog neadekvatnog prevoza i dokumentacije


Image

Aktivisti udruženja „ReStart Srpska“ pred zgradom Ureda visokog predstavnika za BiH simbolično su potkovali konja kojeg su nazvali „Milan toMi Iustitia“.

Povod za ovaj događaj bila je „afera potkivanje“ predsjednika VSTV-a Milana Tegeltije, nakon čega nije uslijedila adekvatna reakcija kako domaćih, tako i međunarodnih institucija. Za pokretanje afere, podsjetimo, "odgovorni“ su novinari Žurnala.

Nekolicini građana i velikom broju medija obratili su se predsjednik udruženja Stefan Blagić, te Eldin Karić, direktor Antikorupcijske mreže – ACCOUNT.

„Mi smo ovdje danas jer je OHR, odnosno međunarodna zajednica, posljednja instanca odbrane pravne države i vladavine prava. Dosta nam je više da međunarodna zajednica izražava iznenađenost i zabrinutost. Mi smo došli ovdje da ih pozovemo na konkretne poteze. Gospodo, konkretni potezi ili odlazite iz zemlje! Ukoliko nećete zaštititi vladavinu prava i pravnu državu, uopće nam ovdje niste potrebni! Ovaj konj je personifikacija sumraka pravosuđa u ovoj zemlji“, rekao je Blagić okupljenima.


Karić je pozvao na odgovornost: „OHR i međunarodna zajednica nas tjeraju da mi naučimo dešifrovati ono što su nam oni kodirali. Oni su postavili ovaj VSTV, zaključali su pravdu u taj VSTV i onda nisu ostavili mehanizam da to otključamo. Ključ je kod njih, oni su ga progutali. Zbog toga smo se mi danas okupili ovdje, da tražimo od onih koji su sve ovo zamutili, da na neki način ovo i razmute.“

„Mi smo zarobljeni mafijašima. Ja zadnjim trzajima pokušavam prenijeti snagu i moral na mlađe, moramo se boriti protiv nepravde", rekao je za Žurnal jedan od prisutnih, nekadašnji borac Armije RBiH Mujo Porobić.


KAZNA ZBOG KONJA

Nakon što je konj simbolično potkovan, građani i mediji su se razišli, policajci su legitimirali Stefana Blagića. Međutim, tu nije bio kraj dešavanjima.

Na Vracama su pripadnici MUP-a KS zaustavili kombi u kojem se konj prevozio nazad u Istočno Sarajevo. Pozvali su veterinarsku inspekciju koja je trebala utvrditi stanje u kojem se konj nalazi i uvjete u kojima se vozio nazad.

Kako je magazinu Žurnal potvrdio Blagić, pripadnici MUP-a KS su ih zadržali oko jedan sat. Inspekcija je utvrdila da uvjeti u kojima se konj prevozio nisu adekvatni, te da ne posjeduje adekvatne „papire“. Kako navodi Blagić, zbog toga će biti izrečena novčana kazna.

Nakon inspekcijskog pregleda, vozač i konj su pušteni da voze u pravcu Istočnog Sarajeva.





ZAKAŠNJELA I BLAGA REAKCIJA OHR-A

Ova konferencija za medije i performans imali su cilj dodatno animirati Ured visokog predstavnika za BiH na čelu s Valentinom Inzkom koji i dalje blago reagira na kršenje mnogobrojnih zakona. „Šlag na tortu“ je upravo aktuelna afera „Potkivanje“.

Inzkova reakcija došla je tek nakon što je Prvostepena disciplinska komisija VSTV-a BiH odbacila disciplinsku tužbu i zahtjev za suspenziju Milana Tegeltije.

Kao i obično, visoki predstavnik je bio „neugodno iznenađen ovom odlukom“, te je „pozvao nadležne vlasti da nastave sa revizijom Zakona kako bi se osiguralo da Vijeće u budućnosti može raditi kao nezavisna i stručna institucija“.

Tegeltiji, koji je prethodno saopćio da ide na godišnji odmor, je očito zasmetala ova reakcija, te je ubrzo uputio otvoreno pismo Upravnom odboru PIC-a optužujući Inzka da mu je „ugrozio pravo na fer i nepristrasan postupak i fer i nepristrasno tumačenje zakona od strane nezavisnog i nepristrasnog organa“.

Nije se dugo čekalo na nove reakcije. Brojne ambasade, te OHR i OSCE jasno su poručili predsjedniku VSTV-a da „niko ne smije biti iznad zakona“, te da to „posebno važi za pripadnike pravosuđa, čiji je integritet preduslov za očuvanje vladavine prava“.

Kako to obično biva posljednjih godina, posebno je reagirala Ambasada Ruske Federacije u BiH. U svom saopćenju navode da su „neprijatno iznenađeni“ izjavom visokog predstavnika optužujući ga da „vrši pritisak na organe vlasti suverene BiH putem bahatog miješanja u njihov rad i nametanja vlastitog viđenja kako da se riješi pitanje“.

Podsjećamo, u novembru 2018. godine biznismen iz Velike Kladuše Nermin Alešević se sastao s predsjednikom VSTV-a Milanom Tegeltijom u jednom od banjalučkih ugostiteljskih objekata, kako bi Alešević upoznao Tegeltiju u vezi s njegovim predmetom, te kako bi predsjednik VSTV-a nakon toga „vidio s Dalidom“ da se ubrza predmet.

Nakon toga, Alešević je predao inspektoru SIPA-e Marku Pandži 2.000 maraka za „potkivanje“. Inače, Pandža je bio posrednik koji je ugovorio sastanak između Aleševića i Tegeltije.

Nakon što je magazin Žurnal objavio ovu priču, 29. maja održani su protesti ispred zgrade VSTV-a gdje je blizu hiljadu građana iz cijele Bosne i Hercegovine izrazilo nezadovoljstvo radom bh. pravosuđa, te tražilo ostavku, prije svih, predsjednika VSTV-a Milana Tegeltije.

(zurnal.info)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Krokodil Behko » 10 Jun 2019, 13:54

Uzepeovska hijena dobila napad bjesnila. Nimalo ne sumnjam da će joj ovi koje je pošla ugristi - poslati šintere i eutanazirati je zauvijek, što se tiče pravosudnih funkcija.


Bolje predstave radi, ovako joj se obraćaju uzepeovsko-hercegsrpski mediji
DNEVNO.ba: Vrlopoštovana dopredsjednice Visokog sudskog i tužiteljskog vijeća BiH gospođo Jukić,


Ružica Jukić optužila visoke strane dužnosnike za uplitanje u rad pravosuđa BiH


Image


Da li su donacije pravosudnom sistemu ove države opravdanje da se ambasadori navedenih zemalja mogu miješati u donošenje sudskih, tužiteljskih, disciplinskih i odluka o imenovanju u pravosudnom sistemu naše države?

Da li u njihovim državama postoje staklene i gumene sobe za nositelje pravosuđa i da li se od njih traži kako da postupe u kojem predmetu?

Da li bi Alešević već bio uhapšen u njihovim državama, jer je pokušao korumpirati visokopozicioniranog pravosudnog nositelja funkcije i jer je neovlašteno i protuzakonito snimao i držao takav snimak nekoliko mjeseci kod sebe?

Da li bi gospodin Alešević mogao biti "nacionalni heroj" zbog toga i još se pojaviti na protestima?

Da li bi ministar sigurnosti u njihovim državama mogao organizirati proteste, tražeći rušenje trećeg stuba vlasti, a pri tome da bude opterećen istragama koje se vode protiv njega u tužilaštvu pred kojim je protestovao?

Naravno da u njihovim državama to ne bi bilo moguće, jer je njihov pravosudni sistem zaštićen od ovakvih napada koji vode u anarhiju i jedno cjelokupno nepovjerenje građana u pravosudni sistem.

Pravosuđe kroz svoje odluke tumači i zakon i niko nema pravo miješati se u te odluke.

Zakoni koji egzistiraju su veoma loši po građane i VSTV BiH je godinama tražio izmjene pojedinih odredbi, kako bi se došlo do boljih rješenja.

Mogu da kažem za sebe da nikada nisam imala nikakav prekršaj pa ni onaj u saobraćaju. Obavljala sam svoj posao korektno, odluke donosila u skladu sa zakonima, Ustavom i Evropskom konvencijom o zaštiti osnovnih sloboda i prava građana i ocijenjena sam najvišim ocjenama u pravosuđu. Zbog mog stava da zastupam pravdu i zakone, kolege su me dva puta izabrale na funkciju člana vijeća, a članovi vijeća su me, također, izabrali za potpredsjednicu ove institucije. Sami znate da sam sutkinja općinskog suda i da nisam imala čime vršiti pritisak na svoje kolege da me izaberu, nego su ih da glasaju za mene opredijelile upravo osobine koje posjedujem.

U VSTV-u BiH se nisam okoristila ničim i moja plaća s paušalom je veća od plaće predsjednika mog suda samo za 200 KM.

Imovinu koju sam imala kada sam stupila na dužnost u VSTV BiH imam i sada. Ista se nije povećala.

Kada završim mandat, vraćam se na poziciju s koje sam izabrana na ovu dužnost, za razliku od drugih kolega, koji su se, još dok su bili članovi vijeća, izabrali na više pozicije. Nemam nijednog srodnika, ni bližeg ni daljeg, uposlenog ili imenovanog u pravosudnim institucijama.

Samo u pravosuđu sam više od 20 godina. Dakle, ja imam i stručni i moralni kredibilitet.

Nadalje, podsjećam da je vijeće prihvatilo sve preporuke Evropske komisije u vezi s izmjenom pravilnika u VSTV-u BiH. Zbog toga smo dovedeni u situaciju da budemo neefikasni kod izbora nositelja pravosudnih funkcija, jer nismo mogli birati nositelje po starim pravilnicima. Ja sam se protivila usvajanju određenih pravilnika koji nisu usklađeni s postojećim zakonom ili bi doveli do neefikasnosti pravosuđa, dok je predsjednik Milan Tegeltija upravo bio taj koji je animirao članove vijeća da prihvate sve te izmjene, jer nam je opredjeljenje ulazak u EU.

Stoga me čude ovakve reakcije stranih ambasada, posebno što iste nemaju ovlasti za to, isto kao što ni izvršna vlast naše države nema ovlasti da traži od pravosuđa kakve će odluke donijeti u sudskim postupcima ili VSTV-u BiH, s obzirom na to da i oni finansiraju pravosuđe.

Izjave navedenih osoba su dovele do toga da nijedan građanin ove države više ne vjeruje nijednom sucu niti tužiocu, a to znači anarhiju i slom pravosudnog sistema.

Gospodin Inzko nikada nije iskoristio ovlasti, kada je mogao, da se ova država uredi u skladu s evropskim tekovinama, jer iz nekog razloga ne "dira" u zakonodavnu i izvršnu vlast i nikada nije stao u zaštitu ustavnopravnog poretka Bosne i Hercegovine, kada ga je napadao neko iz zakonodavne i izvršne vlasti.

Stoga vas molim da hitno reagirate i obavijestite EU i UN o navedenom skandaloznom ponašanju i miješanju u donošenje odluka nosilaca pravosudnog sistema Bosne i Hercegovine", navela je potpredsjednica VSTV-a.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Krokodil Behko » 13 Jun 2019, 20:34

"SB" RASVIJETLILA NAJVEĆU PRAVOSUDNU MISTERIJU: Ružica Jukić nikada nije bila frizerka, evo kako je izgledala i koju je srednju školu završila, a fakultet sa 36 godina starosti


Image

Zbilja, šta je Ružica Jukić radila, a morala je nešto raditi, prije nego šo je 1999. godine diplomirala na sarajevskom Pravnom fakulteu u 36.godini života, a dvije godine kasnije položila pravosudni ispit . Frizerka, to je i sudski dokazala, nije bila. Možda nam u odgonetanju tog važnog društvenog pitanja od javnog interesa pomogne jedna učenička fotografija stara 40-ak godina na kojoj se nalaze učenici, kako piše, "BIROTEHNIČARI" jedne srednje škole u Tuzli krajem 70-ih godina prošlog vijeka. Na njoj vidimo i učenicu Ružicu Krešić. Sa diplomom birotehničara mogli su se uglavnom raditi poslovi daktilografkinje, sekretarice- tajnice i slične radne zadatke u admininistraciji.


Ružica Jukić, djevojački Krešić ( kako se preziva i doministar sigurnosti BiH Mijo Krešić, koji je rođak i glavnoj tužiteljici Tužiteljstva BiH Gordani Tadić) do polaganja pravosudnog ispita 2001. kada je počela raditi u sudu u Živinicama, nije nikoga šišala, frizirala, fenirala...

(SB)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Krokodil Behko » 14 Feb 2020, 17:25

I tako to. Dok Dodik muku muči s postojećim stranim sudijama, već je imenovana nova strana sutkinja i to iz Njemačke :oo
Kako saznaje portal Klix.ba, njemačka profesorica prava i bivša potpredsjednica Evropskog suda za ljudska prava Angelika Nussberger imenovana je za novu sutkinju Ustavnog suda Bosne i Hercegovine.
online

User avatar
Dr. Wheel
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2798
Joined: 24 Jan 2020, 22:54
Location: Od blata i snega
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Dr. Wheel » 14 Feb 2020, 18:12

Kad ti Ustav napišu stranci, sasvim je prirodno i logično da oni i sjede u Ustavnom sudu. :cudi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Socrates » 14 Feb 2020, 18:20

Stranci sjede u Ustavnom Sudu da bi se izbjegla percepcija udruživanja dva naroda protiv jednog.
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Ustavni sud BiH, Sud i Tužiteljstvo BiH

Post by Krokodil Behko » 01 Jun 2020, 19:46

Evo, ovako izgleda prijetnja smrću Tadićki.
Obzirom na to da smo mi pisali i gore stvari, trebali bismo biti zabrinuti, pogotovo Melek, Mister, Laser i ja..


Image
online

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 19 guests