Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Post by Krokodil Behko » 28 Aug 2011, 09:00

Zbog čipsa i sokova,pošli da režu lopova motornom pilom

Image

Stanovnici sarajevskog naselja Sokolović-Kolonija jučer su bili očevici brutalnog obračuna u kojem su dvojica mladića pretukla Mirzu Hajdarevića (26), nastanjenog na Ilidži. Almir Alić (25), nastanjen u sarajevskom naselju Osjek, i njegov prijatelj Rusmir S. (33) u obračunu s Hajdarevićem, koji im je iznuđivao novac, htjeli su ga isjeći motornom pilom zbog čipsa i sokova koje im je ukrao.

Njih dvojica su ga jučer usred bijela dana, najvjerovatnije s još jednim pomagačem, presreli ispred Pete osnovne škole u Sokolović-Koloniji, gdje su ga vezali policijskim lisicama za školsku ogradu. Jedan od njih tukao je Hajdarevića metalnom palicom, dok je drugi iz bijelog "golfa" (099-J-190) izvadio motornu pilu prijeteći Hajdareviću da će ga isjeći na komade.

Očevici bježali

Zlostavljanje se odvijalo naočigled mnoštva očevidava koji su u šoku počeli bježati, dok su drugi ipak smogli snage pozvati Policijsku upravu Ilidža.

- Dok vam ovo pričam, još sam u šoku. Oni su momka tukli dobrih pola sata. Bili su naoružani i vikali su na njega. Šta čovjek da uradi u tim trenucima?! Iz gepeka su izvadili motornu pilu i htjeli su da ga sijeku, ali je nisu mogli upaliti pa su odustali. Momak je vrištao vezan za ogradu, a oni su ga na kraju strpali u gepek "golfa" i odvukli. Odmah sam zvao sam policiju, a oni su poslije došli i samo se provozali - ispričao nam je Mithat Burović, koji nam je potvrdio da su se napadači odvezli motociklom i bijelim "golfom".

Za to vrijeme pripadnici PU Ilidža već su priveli sve aktere, a pred zgradom ove uprave zatekli smo motocikl "kawasaki" i bijeli "golf", kojim su se odvezli "otmičari". Na parkingu je bio i Asim Alić, fotograf i privatni poduzetnik, čiji je sin Almir s prijateljem Rusmirom jučer išao u obračun s Hajdarevićem.

Asim nam je kazao da je sve počelo u srijedu, kada mu je ispred kuće u naselju Osjek ukraden njegov "golf" (K19-A-643). Automobil je bio pun robe, čipsa i sokova koje Asim prodaje na Vrelu Bosne.

Ukrali robu

Lopovi su uzeli robu, a "golf" su pokušali prodati na otpadu u Kiseljaku, ali im je tamo nestalo goriva, pa su ga ostavili ispred jedne kuće. Kako su ostali bez zarade, nazvali su Asima i pokušali mu iznuditi novac u zamjenu za ukradeni čips i sokove. Na dogovoreno mjesto u Sokolović-Koloniji otišli su Almir i Rusmir, koji su zatekli Mirzu Hajdarevića, od kojeg su silom pokušali vratiti ukradenu robu.

- Kad su oni otišli u Sokolović-Koloniju, ja sam odmah nazvao policiju na Ilidži i kazao sam im da idu za mojim sinom, jer će, sigurno, doći do tuče. Moj sin i Rusmir su uhvatili lopova, a policija ga je preuzela. Drugi lopov im je pobjegao - objasnio nam je Asim Alić.

Prošao bez težih povreda

Iz MUP-a Kantona Sarajevo potvrđeno je da su Almir i Rusmir zadržani zbog protivpravnog lišavanja slobode, dok je Hajdarević upućen na ljekarski pregled. U Kliničkom centru Sarajevo rečeno nam je da je dovezen oko 16 sati te da osim brojnih modrica po tijelu na sebi nije imao težih povreda.
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: ILIDZA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by String » 28 Aug 2011, 09:04

Svaka cast momcima...neka dodju u Tuzlu sa motornim pilama imali bi sta pilati cijeli dan :ok
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by Krokodil Behko » 28 Aug 2011, 09:05

I ja vala velim... Jednom se ovo moralo desiti :)
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by String » 28 Aug 2011, 09:10

Neka, neka...zelenasa, reketasa, i ostalih pun q... samo neka ih pilaju... :ok Zakon kaze da mirno posmatras covjeka kako ti iznosi sve stvari iz kuce i zoves policiju i govoris "Hajde molim vas pozurite evo sad mi i frizider iznose a ja ne smijem nista poduzeti jer nemam 500KM da platim kaznu ako koga polomim" :oo
Image

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by Bahra » 28 Aug 2011, 09:27

Nisu oni njega nimalo nalupali cim on ima manje povrede pfffff
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by Krokodil Behko » 28 Aug 2011, 09:33

Mozda nisu imali para za gorivo u motorci..
Vidis da kazu da im je lopov pokro sve :cvike
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by String » 28 Aug 2011, 09:35

Bas cu vidjeti kakvu ce kaznu dobiti za ovo...a nda idem po motorku..."Ilidzanski masakr motornom pilom" :haha
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by Krokodil Behko » 28 Aug 2011, 09:37

Vidices da ce ova dvojica,dobiti vece kazne..
Jer lopov je ukro samo cips i sok.. A ovi su mu nanijeli
povrede plus prijetnja .. Jel motorka hladno ili vatreno oruzje :hm
A kradje kola,murija se nece ni sjetiti.. To odavno nije prekrsaj :kafa
online

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by Nela » 28 Aug 2011, 13:40

Ljudi su sigurno prijavili krađu policiji, a s obzirom da njih to ne zanima, jer će reagovati samo ako je ukradeni kakvom guzonji, ljudi uzeli stvar u svoje ruke, i svaka im čast. ali najveća je tuga što će oni dobiti kazne a kradljivci neće.
A kad našoj policiji prijaviš krađu auta oni kažu "pa šta nama to govoriš, znaš li koliko je auta ukradeno, gdje bi nam kraj bio da ih sve krenemo tražiti" :bua
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by Maja » 28 Aug 2011, 16:05

ne mogu da vjerujem da podržavate te kretene s pilom. kad su ga već uspjeli savladati što nisu sačekali da dođe policija. eto ko fol policija ne radi svoj posao...pa šta treba sad...da ubiju momka radi čipsa i sokova. šta da je bio po nekom manom pa da mu je otkazalo srce npr. i....baš se pitam šta bi se desilo da je pila mogla da upali. bože sačuvaj. FUJ. po meni su oni zaslužili istu ili veću kaznu od lopova.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by Krokodil Behko » 28 Aug 2011, 16:11

meni se oduvijek dopadao onaj film "ubistvo u teksasu sa motornom pilom" (cini mi se da se tako zvao) .. Sta ima lose,giljonitinirati jednog lopova.. Valjda ce ostali,makar da se opamete pa ce krasti neku vidjeniju robu a ne da glavu gube zbog cipsa i soka.. U svakom slucaju,sa lopovima,treba ostrije,pa kad vec nece policija...... :cvike
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by Maja » 28 Aug 2011, 16:14

bože sačuvaj. ovo me podsjeća na temu o homoseksualcima. svi bi ih mučili, ubijali, izolovali, masakrirali.

al hajde de....

adacta
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3500
Joined: 25 Mar 2010, 23:59
Status: Offline

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by adacta » 28 Aug 2011, 19:33

Nije toliki problem sto su oni njega istukli , to bi po zakonu bio samo prekrsaj jer su nanesene lake tjelesne povrede . Problem je sto su oni njega protivpravno lisili slobode , sto i nije problem zadrzati lice koje je pocinilo krivicno djelo do dolaska policije, ali su oni njega vezali za ogradu i tukli na opisani nacin jer tu ce im se staviti na teret direktni umisljaj zbog nacina samog izvrsenja .A po svemu sudeci citajuci kroz redove imam osjecaj da isti nisu ni prijavili pomenutu kradju i da su istoga poznavali po svemu sudeci . Mislim da je tu svega bilo i da ce se tek naknadno neke cinjenice utvrditi. Ja shvatam revolt zbog kradje ( ako je bilo na opisani nacin) ali ne mogu opravdati svu tu silu. Vjerujte , radim sto radim i uhvatio sam lika kako mi provaljuje stan jer glupan nije znao da sam u stanu ( kod sebe sam posjedovao i pistolj i palicu ) samo sam zovnuo patrolu i po dolasku iste izasao sam i slatko mu se nasmijao. Prije tog dogadjaja takodje mi je provaljen stan i nakon izvjesnog vremena klepim momka sa svojim stvarima. Ni njega nisam dirnuo . A jedini razlog sto nisam je bio samo u toj cinjenici da sam ga poceo tuci ne bih se kontrolisao i ko zna sta bi ispalo od svega. Vjerujte nekada se treba znati i kontrolisati.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by Krokodil Behko » 28 Aug 2011, 19:57

Pa dobro,ruku na srce,vjerujem da ce se ustanoviti,da i ta dvojica,imaju makar neke prekrsaje od ranije.. Ljudi koji zive u skladu sa zakonom,mogu preduzeti takve radnje,samo ako totalno polude.. A i otkud im lisice? Nije ih problem nabaviti nego sto se posten svijet,toga ne bi sjetio niti bi ih nekada trazio da ih kupi..
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: ILIDŽA: Brutalni obračun sa kradljivcem

Post by String » 28 Aug 2011, 20:12

Majo ne mogu da vjerujem da ne podrzavas pilanje lopova...pa stvarno... :(
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

LAŽNI HUMANITARCI: Pokraden bolesni starac

Post by Krokodil Behko » 01 Sep 2011, 09:49

Htio pomoći pa ostao bez novca: Lažni humanitarci pokrali bolesnog starca

Image

Dvojica prevaranata usred dana opljačkala su teško bolesnog i iznemoglog 82-godišnjeg Jusufa Ibrića u njegovoj kući u ulici Vahida Ibrića u blizini bivše tvornice namještaja "Sineks" u Srebreniku.

Bijeg automobilom

Kako nam je ispričao vlasnik kuće, pljačkaši su bez kucanja ušli u prostoriju na spratu u kojoj sam boravi bolesni starac i nakon što su mu čestitali bajramske praznike, lažno su se predstavili kao humanitarci koji prikupljaju novčanu pomoć za teško bolesnog dječaka.

S obzirom na to da su lopovi u svom prvom nastupu i priči o bolesnom dječaku bili prilično uvjerljivi, Ibrić je, ne sumnjajući u bilo šta, odlučio da im donira manji novčani prilog. Iz džepa je izvadio sav novac koji je u tom trenutku imao kod sebe, izdvojio 10 maraka i dao ih navodnim humanitarcima, a ostatak novca stavio po strani.

Nakon što su uzeli doniranih 10 maraka, lopovi su nabrzinu ispred starca zgrabili i ostatak novca, istrčali iz kuće i automobilom BMW pobjegli u pravcu Orašja. Odmah nakon starčevog poziva u pomoć, jedan od njegovih sinova krenuo je u potjeru za pljačkašima, a na svu sreću, unuka vlasnika kuće prethodno je zapisala registarske tablice BMW-a, što je olakšalo potragu. Bježeći u pravcu Orašja, u naselju Ormanica, udaljenom 15-ak kilometara od Srebrenika, pljačkaši su zaglavili u koloni vozila koja se formirala zbog zastoja u saobraćaju prouzrokovanog saobraćajnom nezgodom.

Jedan uhvaćen

Ubrzo je do Ormanice stigao i sin vlasnika kuće koji je, nakon što je prepoznao vozilo koje su koristili razbojnici, pozvao patrolu policije koja je obavljala uviđaj na mjestu saobraćajne nezgode. Policajci su uspjeli uhvatiti vozača BMW-a, dok je drugi pljačkaš uspio pobjeći u obližnje kukuruzište.

Kako saznajemo od Miralema Malkića, portparola MUP-a TK, riječ je o Suadu Š. iz Brčkog koji je priveden u prostorije PS Srebrenik zbog postojanja osnova sumnje da je opljačkao nemoćnog starca. Prema informacijama iz MUP-a TK, pljačkaši su ukrali 300 maraka, a polovina novca pronađena je kod uhapšenog razbojnika. Srebrenički policajci i dalje tragaju za drugim učesnikom pljačke.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: LAŽNI HUMANITARCI: Pokraden bolesni starac

Post by Krokodil Behko » 01 Sep 2011, 09:53

Ne mogu da vjerujem,da smo postali ovakvo drustvo..
Od bolesnog i siromasnog starca,oteti novac i to predstavljati se kao humanitarac..
Ima li kraja patrnji postenog svijeta.. Jos malo,pa ce poceti da kradu i infuzije,
na koje su bolesnici,upravo prikljuceni..

Sta vi mislite?
Ne cini li se vama,da je obih humanitarnih akcija bezbroj?
Da li je nas zdravstveni sistem,tako slab ili tu ima i prevaranata.
ja razne "humanitarce" srecem svaki dan i u setnji a o oglasima
u medijima da i ne govorim..
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: LAŽNI HUMANITARCI: Pokraden bolesni starac

Post by Maja » 01 Sep 2011, 11:24

da, previše je tih lažnih siromaha i bolesnika s onim papirima kao da su bolesni. takvima dajem do 10km kad mi dođu na vrata. šta ću... hajde znadi koji je lažni, koji pravi. a kad je riječ o nekom koga znam ili koga zna neko koga ja znam, onda dam koliko mogu. baš sam zato postavila neki dan na temi apel za pomoć članak o momku kojeg poznajem, a inače neću takve stvari da kačim na forum.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: LAŽNI HUMANITARCI: Pokraden bolesni starac

Post by String » 01 Sep 2011, 14:38

Bezbroj ovakvih slucajeva ima...znam da su skoro radili na fazon da udju u stan pa kazu da su iz elektrodistribucije pa razmotaju kabal neki , zamole ukucana da pridrzi dok ovaj odsijece i dok to ovo dvoje rade jedan kopa po ostalim sobama pa povremeno udje u sobu gdje ovo dvoje razmotavaju kabal pa pita fol "recite mi da li je neko prije vas ovdje bio u ovome stanu ili je ovo vas stan, izgleda da ovdje neko krade struju"? pa se opet vrati u druge sobve i prtura po stvarima i naravno krade...i uvijek su meta stariji ljudi, penzioneri itd...
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: LAŽNI HUMANITARCI: Pokraden bolesni starac

Post by Krokodil Behko » 01 Sep 2011, 15:56

takve bi stvarno,trebalo ispilati malko sa motorkom.. i to tupom :ooo
online

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: Amazon [Bot] and 18 guests