Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

U Blažuju osvanule smrtovnice s imenom živog Almira Išerića

Post by Krokodil Behko » 18 Apr 2013, 10:10

"Jedva sam uvjerio roditelje da se nisam povampirio"

Image

Almir Išerić, koji je nedavno u pucnjavi u sarajevskom naselju Blažuj ranjen u usta i nogu, ponovo je doživio šok kada je prekjučer ujutro u svojoj ulici vidio smrtovnice s njegovim imenom.

Familija šokirana

Išerićeva supruga Elvisa, koja je krenula na posao, primijetila je na stubovima ulične rasvjete smrtovnice s imenom i prezimenom njenog supruga. Na smrtovnici stoji da je Išerić umro 6. marta ove godine (dan kada je ranjen) te da će tevhid i dženaza biti obavljeni 8. marta.

Image

- Sve je oblijepljeno, od stubova do oglasnih ploča. Nisam mogao vjerovati šta vidim svojim očima. Svi su me zvali. Roditelji su mi u šoku, kao i cijela familija. Jedva sam ih uvjerio da nisam mrtav i da se nisam povampirio. Dobio sam i prijeteći SMS u kojem nepoznata osoba kaže da prestanem "šnjuhati" po policiji, inače sam mrtav - kaže Išerić.

Image

On je prijetnje prijavio Policijskoj upravi Ilidža. Kako kaže, policajci su fotografirali SMS iz njegovog mobitela, a izuzeli su i jednu smrtovnicu.

U prijetećem SMS-u stoji: "E slušaj majmune glavu ću da ti otkinem mamu ti je..m ako ne prestaneš da šnjuhaš po policiji inače si mrtav".

Teške povrede

- Ne znam više šta da radim. Plašim se za sebe i svoju porodicu. Bolestan sam, povrede koje sam zadobio još nisu sanirane. Nadam se da će policija ubrzo pronaći osobu koja mi prijeti da bih mogao nastaviti sa svojim životom. U policiji su mi kazali da se pripazim, a da će oni, ukoliko dobijem još prijetnji, reagirati - rekao nam je Išerić.

Išerić je nedavno izašao s liječenja, a u napadu je zadobio povrede desnog stopala, skočnog zgloba, zuba i donje usne. U njegovom otpusnom pismu stoji da su u predjelu donje vilice pronađene barutne čestice od zrna koje mu je ispaljeno u usta.

Podsjećamo, Išerić je povrijeđen u obračunu dvije grupe ispred kladionice "Premier" u ulici Blažuj na broju 58. Iz pištolja ga je u usta ranio Hakija Vragić, s kojim je odranije u sukobu.
online

Ruana
Status: Offline

Re: U Blažuju osvanule smrtovnice s imenom živog Almira Išer

Post by Ruana » 18 Apr 2013, 10:26

Mafijaska posla.

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: U Blažuju osvanule smrtovnice s imenom živog Almira Išer

Post by Luna. » 18 Apr 2013, 10:32

ma ja ba
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

Ruana
Status: Offline

Re: U Blažuju osvanule smrtovnice s imenom živog Almira Išer

Post by Ruana » 18 Apr 2013, 11:03

Jednom davno ovo se isto kod nas desilo. U stampariji napravili orginal smrtovnicu i nalijepili na neku vocku pred kucom nekog momka. Na smrtovnici bilo njegovo ime a sve ostalo zafrkancija. Ali njegov otac dosao kuci iz trece smjene i samo vidio ime i smrtovnicu i covjek dobio infarkt. Poslje se uvjek znalo ko je to uradio ali niko nije glasno rekao. Neslana sala.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: U Blažuju osvanule smrtovnice s imenom živog Almira Išer

Post by Maja » 18 Apr 2013, 12:49

Kako su mu usta normalna ako je dobio metak u njih.

User avatar
gejsha
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9299
Joined: 09 Feb 2011, 17:10
Location: tamo daleko,daleko od bola..
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U Blažuju osvanule smrtovnice s imenom živog Almira Išer

Post by gejsha » 18 Apr 2013, 20:51

Ruana wrote:Jednom davno ovo se isto kod nas desilo. U stampariji napravili orginal smrtovnicu i nalijepili na neku vocku pred kucom nekog momka. Na smrtovnici bilo njegovo ime a sve ostalo zafrkancija. Ali njegov otac dosao kuci iz trece smjene i samo vidio ime i smrtovnicu i covjek dobio infarkt. Poslje se uvjek znalo ko je to uradio ali niko nije glasno rekao. Neslana sala.
I kod nas se to desilo, neki momci to uradili kroz zezanciju, sreća pa se dobro završilo.
Neki ljudi zaista ne misle na posljedice.
Nije sloboda sa neba pala, za nju je sestra dva brata dala..

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U Blažuju osvanule smrtovnice s imenom živog Almira Išer

Post by Nela » 18 Apr 2013, 21:44

Maja wrote:Kako su mu usta normalna ako je dobio metak u njih.
i ja sam se bas to pitala
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
fruit
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2022
Joined: 25 Oct 2010, 20:05
Has thanked: 33 times
Been thanked: 156 times
Status: Offline

Re: Kriminalci i kriminalne grupe u BiH

Post by fruit » 22 Jun 2013, 22:52

Povrijeđene osobe prevezene su u UKC Tuzla gdje im se ukazuje pomoć, a nezvanično saznajemo kako je jedna osoba u kritičnom stanju.

U MUP-u TK su nam potvrdili kako je napadač ili više njih koristio automatsko naoružanje, te da je raspisana potraga na području TK, dok su o događaju obavješteni i službenici MUP RS-a.

Saznajemo kako je u zgradi Titanic večeras bilo otvorenje novog cafe-bara, te da su u blizini objekta bile četiri osobe. Oko 20:50 sati na njih je ispaljen rafal iz automatskog naoružanja, nakon čega su se napadači s dva automobila udaljili u nepoznatom smjeru.

Od očevidaca saznajemo kako su povrijeđeni na UKC Tuzla prevezeni u putničkim automobilima, dok je veoma brzo na mjesto događaja pristiglo i sanitetsko vozilo.

Nezvanično se pominje kako je riječ o još jednom obračunu dvije suprostavljene grupe okupljenje oko Merseda Hadžića, zvanog Mirso Švicarac i Damir Mehića, zvanog Bibi. Da li su špekulacije, koje su se proširile Tuzlom, istinite sazat će se nakon uviđaja kojeg obavljaju službenici kriminalističke policije PU Tuzla i dežurni kantonalni tužitelj.
Izvo
Ma samo nek se oni lijepo rokaju..sve će njih Živko Budimir pomilovat...
Lahko je ženu dovest do ludila,hajdi ti nju dovedi do pameti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Sarajevska policija traži ovu djevojku

Post by Krokodil Behko » 29 Jul 2013, 20:01

Ljubomorna, pucala vlastitom momku u glavu

Image

Ministarstvo unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo (MUP KS) raspisalo je potragu za Aldijanom (Kenana) Šuko (24), koja se sumnjiči za krivično djelo ubistva u pokušaju. MUP je objavio i fotografiju ove djevojke za kojom se traga. U slučaju korisnih saznanja obavijestiti MUP Kantona Sarajevo, – Operativni centar – 122 – navode iz policije

MUP precizira da je nadležni organ potrage za Šuko Općinski sud Sarajevo. Podsjetimo i zbog čega se traži ova Sarajka, rođena 18. septembra 1989. godine.
One je prije nešto više od godinu dana, ispred stana u kojem je živjela kao podstanar, u Ulici Avde Jabučice u sarajevskom naselju Gorica pucala iz pištolja u glavu Amiru Mušiću (31), s kojim je bila u vezi. Mušić je ranjen u sljepoočnicu, ali je preživio jer ga je pogodio metak malog kalibra koji je ostao na površini, odmah ispod kože.

Motiv pucnjave bila je ljubomora, jer je Šuko neposredno prije napada optužila Mušića da je vara s drugom devojkom, izvjesnom Dženitom.
Podsjetimo, iako ga je zamalo ubila, Mušić je na sve moguće načine pokušavao da odbrani Aldijanu. Čak je nagovarao i njene komšije da ne obavještavaju policiju i ne daju nikakve izjave o pucnjavi.
Uprkos svemu, pravosudna procedura je pokrenuta.
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sarajevska policija traži ovu djevojku

Post by Zagorka » 29 Jul 2013, 20:28

Koliko samo bolesnika normalno hoda i radi među nama,a da nemamo pojma......meni je patološka ljubomora uvijek bila nekakav pokazatelj sebičnosti,ničeg drugog,jer ti kao nešto hoćeš pošto-poto,pa zamisli se ko si ti da to i imaš?

Kao:"ne mozes mene prevariti",a ko si ti covjece.....ko si ti? Ovo je ono sto ja govorim da roditelji utuve u glavu djeci da su neprikosnoveni vladari svemira i da im se sve mora potčinjavati ili bacaju,udaraju,pucaju,poput trogodišnjeg djeteta,ne mogu se kontrolirati......

Ovo nije samo bolest,ovo je bezobrazluk na prvom mjestu,i ovo se rješava metak za metak....
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevska policija traži ovu djevojku

Post by Maja » 30 Jul 2013, 00:04

Sve Aldijane su malo ćaknute :oo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37926
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Sarajevska policija traži ovu djevojku

Post by Pasaga » 30 Jul 2013, 08:17

Maja wrote:Sve Aldijane su malo ćaknute :oo

i jesu vala....
ima ih ovdje nekolike.....pismilet....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Bambi
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5425
Joined: 20 Feb 2012, 17:30
Location: Grad celika,a ime mu je Zenica
Status: Offline

Re: Sarajevska policija traži ovu djevojku

Post by Bambi » 30 Jul 2013, 13:11

Ma naći će oni nju brzo :oo Ne može ona biti toliko pametna pa da bježi dugo :oo

Ruana
Status: Offline

Re: Sarajevska policija traži ovu djevojku

Post by Ruana » 30 Jul 2013, 13:38

Maja wrote:Sve Aldijane su malo ćaknute :oo
Haha pa i nisu bas. Ja znam jednu :valja
Ovdje nesto "smrdi" sto on nije dao da se policija zove.? Ne vjerujem da je samo htio nju zastititi.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119838
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5703 times
Been thanked: 12283 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sarajevska policija traži ovu djevojku

Post by Maja » 31 Jul 2013, 22:04

Ne znam zašto mi je na pamet pala Tigris kad sam vidjela ovu sliku/vijest :oo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Re: Sarajevska policija traži ovu djevojku

Post by Krokodil Behko » 01 Aug 2013, 15:44

Aldijana Šuko pronađena u stanu novog momka

Aldijanu Šuko (24), koja je osuđena na godinu i mjesec zatvora zbog krivičnih djela pokušaj ubistva i nedozvoljeno držanje oružja, a za kojom je sarajevska policija raspisala potragu, jer se nije javila na izdržavanje kazne, policija je jučer pronašla i uhapsila u stanu u Vrazovoj ulici.

Razna nedjela

Kako saznajemo, Šuko, koja je osuđena zbog pokušaja ubistva tadašnjeg nevjenčanog supruga Amira Mušića (32), pronađena je u stanu novog momka Antona Olive, koji je policiji poznat po različitim krivičnim djelima.

Zanimljivo je da je prekjučer policija uhapsila i Olivu, koji je osuđivan zbog razbojništava, nasilja u porodici, droge, napada na službenu osobu i slično. Kako saznajemo, upućen je na izdržavanje kazne u zenički zatvor.

Šuko će, također, biti upućena u tuzlanski zatvor na izdržavanje kazne.

Podsjećamo, ona je 19. jula oko četiri ujutro, prema optužnici, pokušala nakon kraće prepirke ubiti nevjenčanog supruga. Prišla mu je na skoro jedan metar dok je sjedio u parkiranom vozilu te, kazavši: "Sad ću te ubiti", iz prepravljenog revolvera ispalila u pravcu glave hitac koji ga je pogodio. Zadobio je tešku tjelesnu povredu, odnosno ustrelnu ranu iznad lijevog uha sa prijelomom sljepoočno-potiljačne kosti.

Motiv ljubomora

Motiv za pucnjavu je, navodno, ljubomora, a Mušiću je ljekarska pomoć ukazana u Klinici za urgentnu medicinu Kliničkog centra Univerziteta u Sarajevu.

Metak nije probio kost nego je ostao ispod kože, a nakon što mu je izvađen, on je svojevoljno napustio bolnicu. U izjavi policiji pokušao je zaštititi Aldijanu, govoreći da se sam povrijedio.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120507
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6995 times
Been thanked: 7946 times
Status: Offline

Natjerali ga da iskopa sebi grob na Trebeviću

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2013, 21:54

Image

Sarajevska policija uhapsila je u srijedu, oko 20.40 sati, Adija Karića (23) i Muamera Kulosmana (24) zbog sumnje da su od Amira Suljevića iz Sarajeva iznuđivali novac.

Prijavio policiji

Karić i Kulosman već su duži period, kako saznajemo, Suljevića reketirali. Posljednji put tražili su mu više hiljada maraka. On im je obećavao donijeti novac, ali kako to nije učinio, u srijedu su ga odveli na planinu Trebević, zatim natjerali da iskopa sebi grob te mu kazali da će ga tu sahraniti ako do kraja dana ne donese novac.

Image

Suljević, uplašen za svoj život, kako "Avaz" saznaje, otišao je u policiju i prijavio slučaj. Policija je označila novčanice te pratila Suljevića, koji se s uhapšenima našao u blizini BBI centra. Nakon što su preuzeli označeni novac, reketaši su uhapšeni.

- Moj branjenik bit će sutra (danas, op. a.) saslušan. No, kako mi je kazao, on će u potpunosti negirati da je počinio krivično djelo iznude - kazao je Omar Mehmedbašić, Kulosmanov advokat.

Kako saznajemo, postupajući tužilac naredio je da Kulosman i Karić budu zadržani 24 sata.

Veza s Budimirom

Danas će biti saslušani, nakon čega će biti odlučeno koje će zakonske mjere dalje biti poduzete protiv njih.

Muamer je sin Sauda Kulosmana, koji je bio uhapšen zbog povezanosti sa slučajem koji se vodi protiv predsjednika Federacije BiH Živka Budimira zbog pomilovanja. Adi Karić je Muamerov prijatelj i bio je osuđen jer je u aprilu prošle godine ispred dvorane Zetra pucao u koljeno i potkoljenicu kikbokseru Aliji Tucaku u Sarajevu. Također, pod sumnjom je da je dao mito da ga Budimir pomiluje.

U momentu kada je pucao u kikboksera, s Karićem su bili Muamer Kulosman, Amar Trbović, Semir Rastoder i Benjamin Delalić.

Pucnjava na Pofalićima

Amir Suljević također je odranije poznat policiji. Između ostalog, hapšen je s Adelom Murtićem zbog pucnjave u novembru 2010. godine, kada je u potkoljenicu ranjen Muamer Helać (30), vlasnik kafića "Music" na Pofalićima.
online

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Natjerali ga da iskopa sebi grob na Trebeviću

Post by laganini » 02 Aug 2013, 22:27

ovakve tipove pretresaju kad ulaze u rh a ti isti avaz objavljuje kako se nedužni građani maltretiraju...jel zato što sam bosanac reko bi edo maajka..
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Ruana
Status: Offline

Re: Natjerali ga da iskopa sebi grob na Trebeviću

Post by Ruana » 02 Aug 2013, 22:31

Sve ovo treba na goli otok.

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Natjerali ga da iskopa sebi grob na Trebeviću

Post by laganini » 02 Aug 2013, 22:33

nema golog otoka frendi pa komunizam...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 76 guests