Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 20 Oct 2018, 18:11

Nisam ni ja znao, da je to bitnije balavurdiji koja se nije ni rodila tih godina, nego nama koji smo sve to iznijeli i platili životima.
online

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Mala_Mu » 21 Oct 2018, 10:12


User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by damir5 » 24 Oct 2018, 14:39

Policajci podnijeli prijavu protiv Davora Dragičevića zbog prijetnji da će ih napasti

Image

Službenici Policijske uprave Banje Luke podnijeli su Okružnom javnom tužilaštvu izvještaj protiv osobe čiji su inicijali D.D. iz ovog grada zbog sumnje da je izvršio napad na službenu osobu u vršenju dužnosti.

Iz Policijske uprave saopćeno je da je osumnjičeni od 15. do 17. oktobra prilikom javnog govora na skupu uputio ozbiljne prijetnje da će napasti na službena lica Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.

Prijetnje su, navodi se u saopćenju, iznesene i putem društvenih mreža i više portala.

Riječ je o Davoru Dragičeviću, ocu ubijenog Davida Dragičevića, koji mjesecima traži istinu o smrti njegovog sina.


klix
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by toxic » 10 Nov 2018, 05:59

Advokat Anto Nobilo: David Dragičević je ubijen, ali ga niko nije silovao niti masakrirao

Hrvatski advokat Anto Nobilo nije više dio međunarodnog tima sastavljenog za utvrđivanje okolnosti o stradanju Davida Dragičevića, a u razgovoru za FTV je kazao da je istina da je 21-godišnjak ubijen, ali da ga niko nije silovao, masakrirao i da njegovo ubistvo nije zavjera policijsko-tužilačkih organa.
Nobilo je naveo da je slučaj blizu rješenja jer se zna gdje je ubijen, kako je ubijen, ali da se ne zna ko ga je ubio - zbog čega je stvorena iskrivljena slika u javnosti o samom slučaju ubistva.

"Otac Davor Dragičević je očajan čovjek, sve mu praštam i sve ga razumijem, njemu je sin stradao. Međutim, njega su obuhvatili ljudi iz politike i oni ga otprilike usmjeravaju. Njima odgovara da je bio masakriran, da je silovan, da ga je ubila policija, da je ministar unutrašnjih poslova to naredio. Ništa to nije istina. Mogu zasigurno reći: niko ga nije silovao, niko ga nije masakrirao, nije ubijen u zgradi MUP-a, nije zavjera policijsko-tužilačkih organa da bi se ubio 21-godišnji dječak, to nije istina", rekao je Nobilo.

Podsjećamo, Ifet Feraget ostaje jedini advokat porodice stradalog banjalučkog mladića Davida Dragičevića. U advokatskom timu bili su još Duško Tomić i Anto Nobilo.

Davor Dragičević i dalje tvrdi da je "vrh RS-a i tužilaštva umiješan u ubistvo njegovog sina".

(klix)
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by storm » 10 Nov 2018, 06:11

Ne znam...
Moguce I to...
Znam jedino da Taj Nobilo nije verodostojan več dugo...
Uostalom... To je odvjetnik I njegov stav je samo pitanje cijene...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
toxic
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20588
Joined: 26 Jul 2016, 15:22
Location: My Own World
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by toxic » 10 Nov 2018, 06:26

Puno toga u vezi ovog slucaja nije jasno :cudi
Dok se ne nadje zlocinac mozemo samo nagadjati... zato mi nije jasna ni izjava ovog advokata :hm
𝗪𝗲'𝗿𝗲 𝗔𝗹𝗹 𝗠𝗮𝗱 𝗛𝗲𝗿𝗲

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by storm » 10 Nov 2018, 06:57

toxic wrote: 10 Nov 2018, 06:26 Puno toga u vezi ovog slucaja nije jasno :cudi
Dok se ne nadje zlocinac mozemo samo nagadjati... zato mi nije jasna ni izjava ovog advokata :hm
Upravo to....pazi apsurda....izasao iz tima koji je na strani Dragičevića.....a sad prosipa spiku kontra njima...
najmanje što bi trebao je da šuti, do okončanja procesa ...
smrdi mu izjava do neba...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Username » 10 Nov 2018, 07:10

Podmazao dodik

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Melek » 10 Nov 2018, 08:56

Zar on uopste smije u smislu advokata koji je bio ukljucen u sav taj proces da to tako javno iznosi?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 10 Nov 2018, 10:20

Ubila ga narko mafija, ali pojedinci iz MUP-a su sigurno angažovani da prikriju zločin.
Kako drugačije objasinti da su utvrdili kako je onaj lik brisao snimke sa nadzornih kamera??
online

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Čupava » 12 Nov 2018, 20:36



230 dana nije malo.. stvarno treba imati snage i volje...
.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120399
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6970 times
Been thanked: 7897 times
Status: Offline

Davor Dragičević osniva političku stranku

Post by Krokodil Behko » 20 Dec 2018, 09:51

Image

Davor Dragičević, otac ubijenog mladića Davida Dragičevića, bio je gost večerašnjeg izdanja emisije Pressing N1 televizije, gdje je poručio da će najponosniji otac dobiti pravdu za svoje dijete. On je u razgovoru s urednikom i voditeljem emisije Amirom Zukićem poručio da se nema čega bojati jer su ga ubili.


Kako je kazao, dao je svom djetetu obećanje, a najavio je i veliki protest u organizaciji grupe Pravda za Davida koji će biti održan početkom aprila naredne godine - na dan Davidove sahrane. Šta je kraj i ima li kraja uopće?


- Kraj je da ubice, svi koji su učestvovali u likvidaciji djeteta od 21 godinu, u otmici, silovanju, masakriranju budu tamo gdje im je mjesto. To je jedan kraj, drugi kraj je moj kraj, za svog sina. Ako ne bude pravno završeno, biće onako kako ja hoću. David mora dobiti pravdu, ja svoj zavjet moram ispuniti, koji sam dao na grobu svog sina' - rekao je Dragičević na početku razgovora u Pressingu.


Kazao je da nije on ličnost godine, već da će to biti tek u godini koja slijedi.


- 'Ja sam svom djetetu dao obećanje, svoj bol i svoje sve nosim u svojoj duši. Ako sam nešto obećao, to ću uraditi. Nisam ja obilježio ovu godinu, obilježit ću narednu, ovu godinu su obilježile ubice mog djeteta. MUP Republike Srpske i vrh vlasti Republike Srpske, oni su ličnosti godine, a ja ću biti sljedeće - poručio je gost N1 televizije.


Najavio je ponovni dolazak u Sarajevu januara naredne godine kako bi se sastao s tužiteljima u državnom Tužilaštvu.


- Do 7. aprila imaju svi dovoljno vremena, preko sto dana. To je dan kad je David sahranjen. Ne znam šta ću u toj raci, po pravoslavnim običajima, a njegove ubice šetaju. Svu istinu znam, sve dokaze sam dao, na njima je sada da ih uhapse. Ima advokat, sve dokaze jasno je prezentovao. Sa Tužilaštvom Republike Srpske neću da sarađujem. Dolazim u januaru u Tužilaštvo BiH. Dolazim kod tužioca. Dolazim kod osobe koja obavlja tu funkciju - poručio je otac Davida Dragičevića.


Komentarisao je i odlazak Ante Nobila i Duška Tomića iz njegovog advokatskog tima.


'- Anto Nobilo će jednog dana morati odgovarati, i Duško Tomić, za sve ono što su iznijeli, oni su se stavili na stranu advokata zločinaca i ubica. Ako Nobilo to tvrdi, zašto ih nije prezentovao meni. Vidio sam svoje dijete, poljubio sam ga. Moram sam mu kosu sjeći, slati u Austriju na 200 opojnih droga i ulične droge, gdje se pokazuje da dijete nije ništa konzumiralo - podsjetio je Dragičević.


Potom je govorio i o konkretnim imenima ljudi koji, kako tvrdi, stoje iza cijelog slučaja.


'- Oprosta i zaborava nema, je li iko ovdje razumije šta su uradili meni i mom djetetu?! Moje dijete je mrtvo, više ga nema. Rade mu još uvijek to, 269 dana, svima, ko su oni? Jesu Bogom dani? Nisu! Darko Ilić, Dragan Lukač, Darko Ćulum, Želimir Lepir, Dalibor Vrećo, Željko Karan. Kad dođe slučaj na državno Tužilaštvo BiH, sve i jedna krivična prijava će biti ponovo podnesena. Niko se neće izvući, ni tužioci ni pripadnici MUP-a, ni patolozi naravno, ni inspektori'', kazao je on.


Ponovio je teške optužbe na račun ministra unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragana Lukača.


- Odgovorno tvrdim da je to zločinačko udruženje koja vlada. Ko radi drogu? Ja, David, Suzana ili Teodora? Ne! MUP RS, Dragan Lukač i sad javno govorim, on radi sa kraljevskim kokainom, on i njegov kum - rekao je Dragičević.


Ima li straha, prijetnji, pritisaka?


- Ja se nemam čega bojati, mene su ubili. Prijetnje imam svakodnevno, bilo je prema mojoj porodoci, moja bivša supruga zna moje namjere, ako je tako, nek' nas pobiju sve, ali neće. Davida nisam uspio zaštiti, ali kćerku, bivšu suprugu i sve članove grupe, ću zaštiti. Ja samo mogu da hodam ponosno za svoje dijete ili da ležim pored njega u grobu - dodao je.


Cijeli razgovor pogledajte u prilogu N1...



online

User avatar
Podrinjac
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12409
Joined: 07 Jul 2014, 15:53
Location: raždeGo
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: Davor Dragičević osniva političku stranku

Post by Podrinjac » 20 Dec 2018, 11:10

Vidio da preko protesta ne može ništa, pa se okrenuo politici.

User avatar
alcapone
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15966
Joined: 22 Jul 2018, 16:33
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Davor Dragičević osniva političku stranku

Post by alcapone » 20 Dec 2018, 11:30

Nedo bog nicijem djetetu da se ponovi..
1n73LL1g3nc3 15 7h3 4b1L17Y 70 4D4P7 70 CH4NG3

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Davor Dragičević osniva političku stranku

Post by Nice try » 20 Dec 2018, 17:25

Ne daj Bože nikome, ali sve mi se čini da njegov nesreću i naivnost koristi neko mudriji, a za neke vlastite ciljeve.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37862
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2937 times
Been thanked: 2277 times
Status: Offline

Re: Davor Dragičević osniva političku stranku

Post by Pasaga » 20 Dec 2018, 17:31

Nice try wrote: 20 Dec 2018, 17:25 Ne daj Bože nikome, ali sve mi se čini da njegov nesreću i naivnost koristi neko mudriji, a za neke vlastite ciljeve.
... cudno mi...
previse se izlaze riziku,obzirom u kakvom okruzenju zivi....bezakonju...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Davor Dragičević osniva političku stranku

Post by Nice try » 20 Dec 2018, 17:36

Pasaga wrote: 20 Dec 2018, 17:31
Nice try wrote: 20 Dec 2018, 17:25 Ne daj Bože nikome, ali sve mi se čini da njegov nesreću i naivnost koristi neko mudriji, a za neke vlastite ciljeve.
... cudno mi...
previse se izlaze riziku,obzirom u kakvom okruzenju zivi....bezakonju...
Vidjelo se odmah da ima jaku podršku ili neke stranke ili nešto slično. Pa čovječe, iskupiti svaki put onoliko ljudi. Mašinerija.
Da bogdo nikad nije dosao u ovu situaciju, ali sve ovo dalje je upitno.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81201
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10192 times
Been thanked: 7051 times
Status: Offline

Re: Davor Dragičević osniva političku stranku

Post by Julia-Klara » 20 Dec 2018, 17:41

Gledala sam dio, i ne sjecam se da je igdje rekao da ce se baviti politikom, bar ne u skorije vrijeme :cudi
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37862
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2937 times
Been thanked: 2277 times
Status: Offline

Re: Davor Dragičević osniva političku stranku

Post by Pasaga » 20 Dec 2018, 17:42

Nice try wrote: 20 Dec 2018, 17:36
Pasaga wrote: 20 Dec 2018, 17:31

... cudno mi...
previse se izlaze riziku,obzirom u kakvom okruzenju zivi....bezakonju...
Vidjelo se odmah da ima jaku podršku ili neke stranke ili nešto slično. Pa čovječe, iskupiti svaki put onoliko ljudi. Mašinerija.
Da bogdo nikad nije dosao u ovu situaciju, ali sve ovo dalje je upitno.
sve je ovo muljavo...
bilo je toliko istraga...
otkriveni su mnogi detalji....snimci....
crno na bjelo...
... niko nije uhapsen....da bi se dalje krenulo....
to je sto zbunjuje .....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1386 times
Status: Offline

Re: Davor Dragičević osniva političku stranku

Post by Mala_Mu » 20 Dec 2018, 17:44

Nije mi se svidjelo ni petljanje prije sa pojedinim strankama, clanovima.. Kada znamo da je sve u pet deka..

Al sta znam valjda je to jedini nacin, ne bi sam nista ni mogao ni postigao..

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests