Položaj boračkih populacija u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by damir5 » 06 Mar 2018, 09:21

Nice try wrote: 06 Mar 2018, 08:30
Socrates wrote: 06 Mar 2018, 08:22 Ja evo već par dana pokušavam da nađem zemlju u svijetu u kojoj bi neki znacajan procenat ljudi podržavao blokadu puteva do najznačajnijih gradova, i jedino mi pada napamet Somalija.

Ako je dotle došlo, e onda yebiga.

Možda da jednom izađete na izbore i srušite ovu vlast legalnim putem. :ideja
Izađemo,nije da ne izađemo :(


Može jedno pitanje?Pametan si,divan dečko,razmišljaš svojom glavom....onako,zamislimo da su danas izbori.Znaš, je li tako,čime raspolažemo na političkoj sceni?Kome bi ti dao svoj glas i šta bi ,nama hudima,preporučio?
mogul' ja, mogul' ja :mogul ? :oo

Image
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by Socrates » 06 Mar 2018, 09:25

Nice try wrote: 06 Mar 2018, 08:30
Socrates wrote: 06 Mar 2018, 08:22 Ja evo već par dana pokušavam da nađem zemlju u svijetu u kojoj bi neki znacajan procenat ljudi podržavao blokadu puteva do najznačajnijih gradova, i jedino mi pada napamet Somalija.

Ako je dotle došlo, e onda yebiga.

Možda da jednom izađete na izbore i srušite ovu vlast legalnim putem. :ideja
Izađemo,nije da ne izađemo :(


Može jedno pitanje?Pametan si,divan dečko,razmišljaš svojom glavom....onako,zamislimo da su danas izbori.Znaš, je li tako,čime raspolažemo na političkoj sceni?Kome bi ti dao svoj glas i šta bi ,nama hudima,preporučio?
Ako je situacija toliko neizdržljiva, a nema, po vašem mišljenju, nijedna politička opcija koja može da je poboljša, a vi se skupite i organizujte političku stranku koja može da poboljša situaciju. :cudi

Dok su pošteni i transparentni izbori, a svi izvještaji neovisnih posmatraca govore da jesu, to vam je jedini način.

Eto, fali vam jedna prava liberalna stranka. Znači, postoji i politička praznina koja se može popuniti.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by storm » 06 Mar 2018, 09:40

To smo vec rekli...liberalna opcija ce se pojaviti, kad se malo ljudi promijene...
Pitaj boga, koliko ljudi je pokusalo, odustalo, otislo, jer nema te mase...
Sve fino u priči, onda se ode i zaokruzi jedno od tri, cetiri sranja...

On topic
FB_IMG_1520173238136.jpg
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by damir5 » 06 Mar 2018, 09:44

jako teško je nadglasati armiju profesionalnih birača, oni tome pristupaju studiozno, profesionalno :ooo ,... imaju infrastrukturu, finansije,... znam, imam ih u porodici, non stop zakuhavam sa njima :ooo
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by storm » 06 Mar 2018, 09:45

damir5 wrote: 06 Mar 2018, 09:44 jako teško je nadglasati armiju profesionalnih birača, oni tome pristupaju studiozno, profesionalno :ooo ,... imaju infrastrukturu, finansije,... znam, imam ih u porodici, non stop zakuhavam sa njima :ooo
Uhodalo se to :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by Socrates » 06 Mar 2018, 09:46

E imate i drugu opciju, da ujedinite citavu opoziciju protiv ovih sto su na vlasti.
. . . . . . . . .

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by damir5 » 06 Mar 2018, 09:48

misliš da vlast nema svojih trojanskih konja u opoziciji? koji će odigrati za njih kad bude najpotrebnije? bilo je takvih slučajeva i do sad koliko hoćeš.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by storm » 06 Mar 2018, 09:49

Socrates wrote: 06 Mar 2018, 09:46 E imate i drugu opciju, da ujedinite citavu opoziciju protiv ovih sto su na vlasti.
Tu je mala kvakica...sto su pozicija i opozicija isti mentalni sklop...u principu su svi "našisti"...jednoumlje je jos itekako prisutno, malo zamaskirano...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by Socrates » 06 Mar 2018, 09:50

Nemojte mi sad govoriti da nije moguće, pošto je izlaznost na prošle izbore bila 54%, a SDA i SBB su uzeli ispod polovine tih glasova.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by storm » 06 Mar 2018, 09:57

Socrates wrote: 06 Mar 2018, 09:50 Nemojte mi sad govoriti da nije moguće, pošto je izlaznost na prošle izbore bila 54%, a SDA i SBB su uzeli ispod polovine tih glasova.
Ja ti pricam iz slucaja hr...pukao narodu film i sdp koalicija je srusila hdz...cak dva puta...
Sto se zbilo?
Ništa...
Sve isto samo pod drugim bojama...prvo se godinu dana trude, da sruše sve sto su oni prije radili...valjalo, ne valjalo...onda dvije godine uživaju, pa zadnju godinu se naostre nesto i na silu i stihijski kofol rade...bez plana i misli na razvoj.
I tako to rotira, bez obzira na ime koalicije...
Most je bio neka nada, tri puta rusio vladu...ali su popustili i sad su politicki mrtvac...iznevjerili glasace kompromisima.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by Krokodil Behko » 06 Mar 2018, 10:09

Nice try wrote: 06 Mar 2018, 08:14 Važno je da se u budžet ne dira,neka ima za koga je i do sad bilo ;)

Budžet se ne dira, pod presumpcijom da se ispravno koristi, jer je apsurdno da se odmah, prvi dan nakon izbora, postavi presumpcija neispravnog korištenja istog.

U slučaju, da se koristi neispravno, to bi trebalo dokazati i predložiti konkretna/realna rješenja, a ne ovako, izaći i blokirati sve živo, a kad ih je vlada dozivala TRI DANA na sastanak, oni nisu htjeli da dođu.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by Bla » 06 Mar 2018, 10:46

haj da i ja malo maštam
da sam recimo diktator
kako bih vam preko noći uslišio želje i dodijelio sve što želite drugima. :perezube
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by Nice try » 06 Mar 2018, 12:45

damir5 wrote: 06 Mar 2018, 09:48 misliš da vlast nema svojih trojanskih konja u opoziciji? koji će odigrati za njih kad bude najpotrebnije? bilo je takvih slučajeva i do sad koliko hoćeš.
Kod nas je sličan slučaj bio na zadnjim lokalnim izborima.
Prije izbora sva opozicija je stupila u koaliciju,ljudi se baš ponadali,proviriće nos iz žabokrečine,kad tamo,šipak.
Jedna od tih stranaka je odlučila da nastupi samostalno i odvukla svoje birače.Na kraju niti je ta stranka išta postigla,niti koalicija nešto značajno.Na sceni opet oni isti kao i do izbora.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by Nice try » 06 Mar 2018, 12:48

Krokodil Behko wrote: 06 Mar 2018, 10:09
Nice try wrote: 06 Mar 2018, 08:14 Važno je da se u budžet ne dira,neka ima za koga je i do sad bilo ;)

Budžet se ne dira, pod presumpcijom da se ispravno koristi, jer je apsurdno da se odmah, prvi dan nakon izbora, postavi presumpcija neispravnog korištenja istog.

U slučaju, da se koristi neispravno, to bi trebalo dokazati i predložiti konkretna/realna rješenja, a ne ovako, izaći i blokirati sve živo, a kad ih je vlada dozivala TRI DANA na sastanak, oni nisu htjeli da dođu.
Vidiš,to i ja kažem,nemaju manira,dopustiti da te neko čeka tri dana...nedopustivo :jutarnja
Kako li je tek onima koji moraju čekati sedmicama,mjesecima,godinama :hm
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by Maja » 06 Mar 2018, 14:20

Eto na sta se narucioci vijesti vade, na malu promrzlu djecicu koju okrutni ljudi drze zatocene.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by Socrates » 06 Mar 2018, 14:53

Nice try wrote: 06 Mar 2018, 12:45
damir5 wrote: 06 Mar 2018, 09:48 misliš da vlast nema svojih trojanskih konja u opoziciji? koji će odigrati za njih kad bude najpotrebnije? bilo je takvih slučajeva i do sad koliko hoćeš.
Kod nas je sličan slučaj bio na zadnjim lokalnim izborima.
Prije izbora sva opozicija je stupila u koaliciju,ljudi se baš ponadali,proviriće nos iz žabokrečine,kad tamo,šipak.
Jedna od tih stranaka je odlučila da nastupi samostalno i odvukla svoje birače.Na kraju niti je ta stranka išta postigla,niti koalicija nešto značajno.Na sceni opet oni isti kao i do izbora.
A na izbore izašlo 50% ljudi. Ako i toliko. Što meni samo govori da situacija uopste nije toliko dramatična. :cudi

Sad ce svi nezadovoljni forumasi da kažu da su oni glasali. I to protiv ovih na vlasti. :123
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by Krokodil Behko » 06 Mar 2018, 17:54

Nice try wrote: 06 Mar 2018, 12:48
Krokodil Behko wrote: 06 Mar 2018, 10:09
Nice try wrote: 06 Mar 2018, 08:14 Važno je da se u budžet ne dira,neka ima za koga je i do sad bilo ;)

Budžet se ne dira, pod presumpcijom da se ispravno koristi, jer je apsurdno da se odmah, prvi dan nakon izbora, postavi presumpcija neispravnog korištenja istog.

U slučaju, da se koristi neispravno, to bi trebalo dokazati i predložiti konkretna/realna rješenja, a ne ovako, izaći i blokirati sve živo, a kad ih je vlada dozivala TRI DANA na sastanak, oni nisu htjeli da dođu.
Vidiš,to i ja kažem,nemaju manira,dopustiti da te neko čeka tri dana...nedopustivo :jutarnja
Kako li je tek onima koji moraju čekati sedmicama,mjesecima,godinama :hm

Jeftino izvrtanje teza.
Da su iskreni u namjeri i da imaju ikakvu strategiju, pojavili bi se odmah.

U međuvremenu, onaj krajiški dio boraca, kako je ustanovljeno, poslat je dreto sa stranačkog skupa A-SDA Cazin. Pametnom je i išaret dosta :rol
online

User avatar
Čarobni
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8632
Joined: 12 Jul 2015, 01:03
Been thanked: 13 times
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by Čarobni » 07 Mar 2018, 00:20

storm wrote: 06 Mar 2018, 09:40 On topic

FB_IMG_1520173238136.jpg
Ovo vrijedi za Amerikance, ali, nažalost, ne vrijedi za BH borce. Amerikanci su proljevali krv i danas imaju SAD, najveću silu na svijetu.

Bosanci su proljevali krv i danas nemaju hljeba da jedu, žive u zemlji koja je treća u svijetu po nezaposlenosti, dakle Džibuti, Kongo, pa BiH. Zemlja u kojoj roditelji nemaju para da dijete opreme u školu, nije to domovina, ali SAD jeste.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120161
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Položaj boračkih populacija u BiH

Post by Krokodil Behko » 07 Mar 2018, 17:42

Halilović: Pomjerena dobna granica za pravo na porodičnu penziju


Nakon četiri godine razgovora sa svim političkim stankama čiji predstavnici učestvuju u radu Federalnog parlamenta i Doma naroda FBiH uvažen je amandman Saveza organizacija porodica šehida i poginulih boraca TK da supruge šehida i poginulih boraca imaju pravo na porodičnu penziju kada navrše 45 godina života.
Novim zakonom pomjerena je i dobna granica djece šehida i poginulih boaraca koja su na redovnom školovanju, tako da pravo na porodičnu penziju imaju do navršenih 26 godina života.

Predsjednik Saveza organizacija porodica šehida i poginulih boraca TK Hajrudin Halilović je potvrdio da od 1. marta tekuće godine pravo na penziju imaju one supruge šehida i poginulih boraca koje imaju više od 45 godina starosti, a na području TK je više od 300 osoba koje ostvaruju ovo pravo.

Halilović je pojasnio da djeca šehida i poginulih boraca, koja su prethodno izgubila ovo pravo, sa ograničenjem na 25 godina ukoliko se školuju, imali su pravo na penziju, a potvrdom o statusu uvođenjem ovog novog amandmana, ostvaruju pravo na porodičnu peziju do 26 godina.

- Bila je to mučna četverogodišnja borba, ali uspjeli smo. To je uspjeh za sve naše organizacije, jer smo od njih prikupljali iscrpne podatke o statusu porodica šehida i poginulih boraca - kazao je Halilović.

Sve upute o podnošenju zahtjeva za priznavanje prava na porodične penzije nalaze se u općinskim organizacijama PIO, kojih u ovom savezu ima sedamnaest.


online

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: Građani u kolonama čekaju satima zbog protesta: Smrzavamo se, djeca su u autima

Post by gaga » 07 Mar 2018, 18:59

Jest vala,ako neko kaze ja sam borac,svi bi trebali da se upisaju od straha.Niko nema nista,bez primanja su itd.Gledam neki dan emisiju "Posteno" na Federalnoj tv Fadil Duranović kaze imam djecu,odskolovala se ,zavrsila fakultet(valjda od njegovih slabih primanja).Onda pocne napadati,kako neko ima dobre plate....i tako dalje,demagogija.Kazes ,ja sam borac,oni imaju,odakle im,treba im oteti.Sta da kazu oni koji su bili u ratu a nisu nista dobili.Nekada je bilo teze civilima koje su bombardovali u kucama,zgradama,kad su isli po vodu.Mnogim borcima je bilo sigurnije u rovu,ili u sumi.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests